vyber kola pro pritelkyni do 15k (2012)

19 nepřečtených
  • krischpien

    Zdravim, potreboval bych poradit s vyberem kola pro pritelkyni v cenove relaci do 15k. Jde mi primarne o to, abych neslapnul vylozene vedle. Selekce je na zaklade pomeru cena/design az nasledne vykon :). Slecna ma ca 178 cisel a zatim to nevypada, ze by toho najezdila nejak moc (pocitam max do toho 1000km za sezonu)

    Vybiram z nasledujicich:

    1. RADON ZR Team 5.0 http://www.radon-bikes.de/…d_21544_.htm
    2. CUBE AIM DISC 2012 http://www.cubebikes.cz/…sc-2012.html
    3. GHOST MISS 2000 http://www.ghost-bikes.cz/…ss-2000–2012

    Cim lepe kolo vypada, tim lepe ji to pojede :-)

    Budu rad za jakekoliv komentare, rady, podnety, pripadne nadavky typu „co jsem si to sem dovolil dat za hnuj“ :-)

    0 0
    • alinceb  

      Za mě teda nebrat ani jedno z nich. Radon sice dělá super kola za dobrou cenu, ale tenhle se mi teda nelíbí (komponentově). Zkus maajkeeho nebo scalara. V téhle cenové hladině bych to viděl následovně:

      • rám ForceMinerva
      • vidle RaidonAir
      • kola: náby Force na průmyslech + ráfky Alexrims AX24 + pláštěConti RK2.0
      • sada Shimano Alivio + brzdy Shimano BR-M446
      • nějaká levnější bižu

      Takhle by se to do rozpočtu mohlo vejít a hezké by to taky mohlo být…;)

      0 0
      • krischpien  

        jde mi o to, ji koupit nejaky zaklad.. uvidim, jak ji to bude bavit a pak pripadne pristi sezonu vymenit vidli, pripadne jiny komponenty.. jak jsem psal.. nechci koupit vylozene srot, neodpovidajici cene.. ani jedno by neproslo?

        0 0
        • alinceb  

          No u mě by teda neprošlo ani jedno. Všechny mají vidle k ho*nu + je na každém minimálně jeden komponent, který stojí za prd. Kdyby se nelibila Minerva, tak třeba NoSaint Angel nebo MRX Elite Lady by se líbit snad mohli…

          0 0
      • maajkee  

        Hele, nevolal jsi mi náhodou několikrát? Já Tě nemám uloženýho a máš možná podobný číslo jako jeden otrava :)

        0 0
        • alinceb  

          Tvle volal sem ti asi 10× a psal sem ti mail…NESER! a koukej si mě uložit…

          0 0
          • maajkee  

            Jo, ten mail teďka louskám a popravdě je tam na mě moc informací najednou :) 3 různý varianty spočítat to nebude jen tak :)

            0 0
            • alinceb  

              Nepočítej všechny, jen tu zeleně označenou a ty ručně zapletený kola s XC717 + dej co nejlehčí „ekonomické“ dráty (bude jezdit jen silnici, šotoliny a lehký terén). Případně jaký bys uměl dát jiný rámy a za jakou cenu. Já musím ještě pořešit geometrii podle jejího starého kola – to bude rozhodující. Jo a pedály budou normální, ne ty PD-M520.

              Pak sem ještě zabrousil na tyhle zajímavé setíky:

              Spyder + Durin

              Spyder + Reba

              Spyder + Reba

              Jen ten Oxygen bude pro ženskou asi moc dlouhej…:(

              0 0
              • alinceb  

                Ještě sem zapomněl, že to sedlo nebude ten Spešl, ale Fizik Vitesse HP:) Mám nějaký cenový limit, tak podle tvého propočtu pak doladíme zbytek…;)

                0 0
              • maajkee  

                jj, ty sety jsou za celkem fajn ceny, na tom by to nebyl problém. Jinak mrx jsou uplně vyprodaný, takže to určitě padá. No Saint je na tom s dostupností taky bídně. Vůec teď ke konci roku už je to všechnbo dost probraný.

                0 0
                • alinceb  

                  Bude to chtít něco dost krátkého. Měla půjčené Šárčino kolo (TTef asi 565mm, přímá sedlovka a 90mm forbec) a přišlo jí to moc dlouhé. Toho NoSainta by mohl mít na MikeBiku, ne? Nemáš ještě nějaký jiný nápad na rám?

                  0 0
      • scalar  

        Dal bych nějaká lehčí kola, ty náboje Force jsou hrozně těžké. Např. Remerx 7325 + Sram X.7.

        0 0
        • alinceb  

          Pokud se to vejde do rozpočtu… Uvažoval jsem levnější, ale funkční díly…;)

          0 0
    • palo7  

      no tak teda nevím, hlavně mně překvapuje že se holce líbí

      0 0
      • krischpien  

        jj, ma rada spis tmavy barvy (neni emo :)).. ale to uz je ciste subjektivni zalezitost vkusu..

        0 0
      • fousac  

        tak dle gusta každé soudružky, přece…

        a třeba zrovna ten Ghost se teší zájmu mnoha dívčin z široké laické veřejnosti co se designu týče.. (a na nic jinýho stejně nekoukaj)..

        může bejt i hůř.. moje žena si usmyslela kolo hnědý.. (podezřívám jí, že doufala, že takový neseženu a tudíž nebude muset jezdit.. potvora..)

        0 0
    • fousac  

      bych řek, že slečna má spíš 181–2 a je samá ruka samá noha…

      0 0
    • wong  

      Nechci tady z toho dělat bazar, ale zbyde mi rám co mám v profilu (Radon ZR Team), za nějaký drobný bych ho nechal. Přidat můžu sedlovku Race Face Ride s přímým zámkem.

      Je to ročník 2010, velikost 18"

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.