Kolo pro přítelkyni do 15.000Kč

47 nepřečtených
  • Perseus

    Ahoj,

    vím že takových dotazů je tu spousta, ale vždy se moc neporadí konkrétní typ a nebo odkazy již nefungují.

    Já jako amatér sháním kolo pro přítelkyni. Budeme jezdit většinou polní cesty/silnice, asi by to mělo být MTB.

    Vůbec nevím podle čeho mám vybírat. Její postava je 168cm a 55kg. Líbí se nám kola od Meridy – Juliet. Myslíte si, že je to dobrý výběr? Taky se bojím, že když půjdu do obchodu a uvidí že jsem neznalec kol, tak mi prodají čeho se budou chtít zbavit :)

    Dále bych měl zájem o horské kolo i já :)

    Stejná cenová hladina, 170cm 75kg a také se mi líbí Merida.

    Jsme celkem fyzicky zdatní, ale v cyklistice amatéři a neplánujeme jezdit každý den hodně kilometrů, spíše malé vyjížďky. Děkuji za nějaké vybrané konkrétní typy.

    0 0
    • zipoman  

      Cenový limit je důležitý :-)

      0 0
    • Sitic  

      říkkáš, jezdíte polní cesty a silnice?

      0 0
    • Ruprt2  

      nutno objednávat přes net, ale lepší než Meridy

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      0 0
      • Perseus  

        Krásný kolo, ale z ciziny se mi nic objednávat nechce.. Ale děkuju. Meridy jsou špatné kola tedy?

        0 0
        • Ruprt2  

          Netroufl bych si porovnávat značku jako celek vždy je konkrétní modely.

          Mrkl jsem se na danou cenovou hladinu Meridy a toto kolo je lepší.

          z ostatních nabízených kousků se mi nejvíc líbí ten Pells, u kterého v těchto obchodech nejsou vhodné velikosti a pak to Norco.

          0 0
    • zipoman  

      Hledal jsem chvilku, a pak jsem dal cíl: aspoň Tora, HT2, funkční brzdy, je to bída vybral jsem Meridu, Norco, Pells dražší o 600, každý má něco lepšího něco horšího.

      0 0
    • karliner  

      Na vašem místě bych se vykašlal (v této cenové kategorii) na lovení možná několikasetkorunové slevy v e-shopu a šel bych do prodejny kterou máte někde poblíž a je vám sympatická.

      0 0
      • Ruprt2  

        a dodám, že bych se nestyděl zeptat, jestli se s cenou nedá ještě něco udělat, když jde o dvě kola.

        0 0
    • DaveX  

      Toto by se nelíbilo? Myslím si, že je poměrně slušné.

      http://www.mojekolo.cz/…gtw-1.0-disc

      0 0
    • Azmir  

      Myslím si že z těhdle všech vypadá asi nejlépe ten pells, ale každé kolo má nějaké nedostatky, ale kdyby jste byli ohcotni si trochu připlatit třeba za meridu 800-D myslím že byste asi nelitovali.

      0 0
      • Ruprt2  

        Pells je tu nej, je na něho taky největší sleva, ale bude problém s velikostí.

        Takže nej je tu ten canyon ;-)

        0 0
    • zipoman  

      Při brouzdání jsem našel toto předem řikám že nevím co je to za obchod a také velikost 18" na 170cm je asi moc.

      0 0
      • Azmir  

        Přesně tuhle jsem myslel o příspěvek výš ale ta cena je nějaká podezřelá běžně stojí v obchodech kolem 18000 po slevě.

        0 0
      • karliner  

        Dobrá rada nad zlato :-)

        Doporučuju ti shop o kterém nic nevím a má podezřelou cenu a v něm kolo, který ti bude velký…

        0 0
    • LáďaH  

      Osobně bych šel do této Meridy. Je to na Sramu, takže lepší než Shimano, a vidle je v této kategorii taky v pohodě. Už je vzduchová, takže si jí nafoukáš jak chceš. 1 vezmeš pro sebe, 2. pro přítelkyni a máš to vyřešený. ;-) Sestra jí má od vánoc a nestěžuje si.

      0 0
      • Azmir  

        Raidon je snad nejnižší vzduchovka takže zase tak nadšený bych z toho nebyl to bych si raději už připlatil za tu 800-D nebo vzal raději toho pellse s torou

        0 0
      • Evilcleaner  

        když napíšeš Je to na Sramu, takže lepší než Shimano je to jako bys napsal ‚neumím seřídit přehoazovačku a moc čtu bajkforum‘

        0 0
        • hctr  

          presne tak:) mame doma kola jak na shimanu tak na sramu sady xt a x9 x0 a xtr jsem nezkousel, ale za jakehokoli pocasi apod jsem na tom nepoznal rozdil:)

          0 0
    • nitraq  

      Původně jsem chtěl doporučit Amulet Rival, ale koukám, že jdu s křížkem po funuse. Je za 15 rovných, ale jen vidle XCR a kombinace XT/Deore. Takže v konkurenci Merid a Pellsů neobstojí. Jinak je ale přítelkyně s ním spokojená:)

      0 0
    • Perseus  

      Děkuji všem za rady!

      Pro mě jsem vybral http://www.cykloservex.cz/eshop/…

      Pro přítelkyni http://www.sterba-kola.cz/…/mtb-ht-2010

      Je to dobrý výběr? Hlavně kolo pro přítelkyni je pánské MTB, nevadí to?

      0 0
      • nitraq  

        Pánské kolo pro slečnu nevadí. Je to jen o vyzkoušení a jejím pocitu.

        0 0
      • zipoman  

        Obě kola jsou pěkná, kdybys byl z okolí a oboje měl možnost vyzkoušet bylo by to super.

        0 0
      • Ruprt2  

        přítelkyni bych horší kolo nekupovat :-)

        0 0
        • zipoman  

          Pokud by to první kolo opravdu koupil (cena je fakt levná ale snad ne nemožná) tak koupí epicona a přítelkyně bude na stejnym lvl :-)

          0 0
          • Ruprt2  

            jsou stejně velcí, pokud nepotřebuje přítelkyně kolo nějak kratší, tak bych koupil dvě stejné a dokonce i stejně velké kola u jednoho prodejce.

            To má spoustu výhod od případné ještě lepší ceny, garancí, servisů až po nákup dalších věcí, jako duší, treter apod.

            Pokud toto všechno není podstatné, tak bych rovnou koupil na netu toho Canyona, kterého jsem postoval prvně. Už jenom fakt, že se cenově bez slevy rovná těm výrazně slevněným Meridám a Pellsům je argument jak hrom.

            0 0
            • zipoman  

              Chtělo by to zkusit od Meridy 18" a pokud sedne oboum neni co řešit, Canyon je dobrej to je fakt, ale objednávka ze zahraničí nemusí každýmu vyhovovat.

              0 0
            • karliner  

              No ale je to Canyona a ten už je na BF pár let úplně out.

              0 0
      • Azmir  

        Zkus to pohledat ještě tu 800-D někde by mohla být za lepší peníz

        0 0
        • Perseus  

          Na tom odkazu právě byla ta lepší cena 13000. Už zdražily! :)

          0 0
          • zipoman  

            No to teda koukam, asi zadali špatnou cenu tak najednou nasadili.

            0 0
            • m.s.k  

              Výběr je na tobě, ale rozhodně bych Ti doporučil koupit kola u jednoho prodejce. Při koupi dvou kol můžeš u většiny solidních prodejců počítat se slevou min. 15%. Před měsícem jsem kupoval kolo pro mě i pro manželku s takovouto slevou,i přesto že to byli modely 2011.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.