• boromarl

    Dobrý den,

    samozřejmě jako každý žádám o radu s volbou kola. Chci mtb do 18.000,– a absolutně se ztrácím na trhu.

    Nejvíce pokukuji po tomto:

    http://www.kellysbike.com/…magic-master#…

    Líbí se mi vzhledově a přijde mi, že za tuhle cenu je to hodně muziky.

    a následně tahle Merida:

    http://www.merida-bike.cz/…tfs-300–2013

    které je lepší? a případně jiná alternativa

    opravdu moc děkuji za rady

    0 0
    • rj72  

      …to první kolo je 26 …výbava odpovídající, možná by se dala najít i lepší… (v současnosti 26 ht nejlepší poměr cena /komponenty)

      …druhé kolo je 29 …pokud se podíváš na Meridu za cca 27tis., tak objevíš již 29 na slušné ježdění…ta za 18 je spíše na méně kopcovité a náročné trasy…u těhle kol se dá slušné kolo buď postavit na zakázku za přibližně tvůj limit (nějaký místní stavitelé tu jsou) nebo se musí jít z cenou výše, případně vzít kolo z radon.de (to je někde mezi)…jinak je to rozměr díky ceně s omezeníma…

      0 0
    • Seky  

      Tak nejprve si musíš ujasnit co chceš jestli 26" nebo 29". U toho kellyse vidím ******* v brzdách, zbytek by celkem šel. U tý Meridy skoro ve všom, nejvíc vidlice, ale hlavně, že na to dali XT přehazovačku, ta to spasí.

      0 0
      • boromarl  

        Rozdíly mezi 26 a 29? (samozřejmě velikost, ale uživatelsky)

        Naposledy jsem seděl na dětskym kole :) , ale měl jsem poujčeného kellys wandal 26 a docela jsem si liboval.

        Má výška je 180cm a váha 70kg. Na trhu je toho za tuto cena fakt už dost, ale aby na kole za tuhle cenu bylo vše deore, gumy SCHWALBE a použitelná vidlice… (a nebyl to bazar)

        0 0
        • Seky  

          Uživatelský rozdíly mezi 26" a 29"? Nevím přesně co myslíš, provozní náklady a obtíže jsou u obou prakticky stejné, snad jen, že na 29 jsou o trošku dražší gumy :-) taky jsou o trošku větší :-D

          Jinak zásadní rozdíl je v geometri a ovladatelnosti. Tady na tahle témata je tady toho neskutčných vláken, většinou se vždycky strašně zvrhli v hádací vlákna :-) fanatických zastánců 26" (kterí mají asi pocit, že jim někdo ty jejich 26" krade) a fanatických inovovátorů 29". Ty vlákna doporučuju přečíst většinou je to strašně k smíchu.

          Já doporučuji si to někde půjčit, projet a udělat si na to vlastní názor.

          No a až budeš vědět jestli 26" nebo 29" tak se pak dá něco doporučovat. Varianty jsou asi tak dvě. Hezky osazený kola dělá Radon, nebo Canyon. Pak je tu možnost individuální stavby, velkej výběr má cyklo Němčík, a pak zdejší stavěči: Scalar, Hnoj, maajkee, bluma a samozřejmě já.

          0 0
        • rj72  

          …jj téma 26 a 29 je nekonečné…jednoho dne vyrazíš s kámošem na kolo, ty na 26 on na 29 zatímco ty budeš ve sjezdu spíše kličkovat on pojede napřímo, a pak si řekneš že chceš 29…za pár dní zjistíš že 29 je o trochu méně obratná(i když zvolíš nej geometrii..což se ti bez doporučení u 29 nejspíše nepodaří) … pokud jsi zvyklý na menší kola, tak to bude spíše 26…jenže od nového roku přijde nejspíše ve větším rozsahu na trh 27,5 (i když cenově 26 bude stále nejvýhodnější),a to proto aby to celé nebylo zas tak jednoduché…(právě kvůli tomu, aby se lépe jezdilo napřímo přes větší nerovnosti i těm co mají v oblibě menší kola…)

          0 0
          • roman 3D  

            na co čekat na příští rok když si může udělat radost už tenhle:-),vždyť už je teď 27,5 celkem dost k sehnání, něco na tomhle rámu a mohl by se vejít s raidonem na deorku či x7

            http://www.bikesport.cz/…ck-27,5–650b

            http://www.bikesport.cz/…te-27,5–650b

            0 0
            • roman 3D  

              k…a už mě serou ty jejich odkazy co se mě překlápěj na úvodní stránku, prostě si tam najde MRX 27,5 rámy za rozumnej peníz

              0 0
              • rj72  

                …rám sice ano, ale mám obavu, že se vzduchovou vidlicí(které této fin.relaci již odpovídá) to bude horší – t.j. bez použití vidle na 26 (případně mě někdo opravte)…na tu si bude muset počkat…navíc si nejsem jist, zda mu u 27,5 nezbude v současnosti jít spíše do stavby na zakázku,aby dostal něco odpovídajícího …u 29 je možná v současnosti situace o něco lepší…(viz časově souběžné vlákno …do 15tis., i když s geometrií 29 a váhou výpletů to v této relaci je spíše bez stavby taky nereálný – na něčem to drhnout nejspíše bude )

                0 0
                • roman 3D  

                  je fakt že raidon ani epicon ti tam nepůjdou, sorry za mystifikaci, musel by si dát nějakou základní RST 27,5 čí trošku připlatit za inčí vidlici na 650B ale to je o jiných penězích, např. X-Fusion by byl za sedmičku a tam se prostě do vosumnácti s rozumným kompletem nedostaneš

                  0 0
                  • boromarl  

                    Tak to jsem se svym stylem jízdy rozhodně pro 26tku a lepší ovladatelnost kola v základu… Sestavení kola bych se nebránil, ale záleží samozřejmě na ceně, která by kompenzovala obtížnější reklamace a kratší lhůtu pro reklamaci (dealera kellys a author mám za rohem a 5 letá záruka).

                    Takže defakto když to shrnu… za 18000 v současné době neseženu (nejeté, nesestavované) lepší kolo než toho kellyse?

                    0 0
                    • Chlebovnik  

                      Záruka platí jen na rám a to, že máš dealera za rohem, ještě není zárukou snadno a rychle vyřízené reklamace.

                      0 0
                      • Seky  

                        Ale ten pocit, když si na někoho můžeš pořádně zařvat, je k nezaplacení :-)

                        0 0
                • scalar  

                  Dovolím si Tě opravit :-) Existuje vidlice Suntour XCR air 27,5 (bude to něco jako levnější Raidon), takže slušné 27,5" kolo se vzduchovkou se v této cenové relaci postavit už dá.

                  0 0
                  • nitraq  

                    A jaké jsou levné 27,5" pláště? Moc jich nenacházím, snad jen staršího Ralpha, tedy nyní Boba.

                    0 0
    • boromarl  

      Chlapi vy jste se tady rozjeli a já vim lejno o čem :)

      Takže když si budu chtít nechat postavit 26 mtb za 18000 co dostanu oproti tomu kellysu navíc?

      0 0
      • Seky  

        Napsal jsem ti tam lidi co se tady zabývají stavbou kol na zakázku, tak napiš maily s poptávkou a pak si ty jednotlivý nabídky porovnej s tou sériovkou. Tak od boku určitě dostaneš lepší náboje a brzdy, možná kliky s dutou osou, možná víc možná míň.

        0 0
      • rj72  

        …pokud scalar píše, že se dá 27,5 se vzduchovkou v této relaci, tak je to pro tebe plnohodnotná varianta k 26. Určitě si nechej na to udělat nabídku a případně někde vyzkoušej. Ve skutečnosti 27,5 není větší o tolik (rozdíl mezi 26 a 27,5 díky skutečným rozdílům a pochybnému zaokrouhlování je jen 1 palec) , aby jsi musel mít strach, že ty kola budou velký. Na druhou stranu pocitově to v terénu určitě poznáš a do budoucna nebudeš muset toto už řešit…

        0 0
    • boromarl  

      Tak jsem odeslal 2 emaily a žádná nabídka na stavbu kola od soukromníka nepřišla… přičítam to tomu, že není co nabídnout oproti sériovce, která je v akci.

      Jako nováček bych se chtěl zeptal na rozdíl v rámech…

      jednáí se o 52 cm rám haibiku:

      top tube- direct 0 mm

      top tube-horizontal 610 mm

      Head tube lenght 130 mm

      Head tube angle 70 °

      Seat tube angle 73 °

      Rear end lenght 445 mm

      Wheel base 1113 mm

      a

      19,5 (49cm)rám kellyse

      S/T 490mm

      L 620mm

      H/T 130mm

      S/T 73°

      H/T 69°

      BB 10mm

      RC 425mm

      WB 1127.9mm

      jestli to dobře chápu, tak 52cm rám haibiku je vlastně celkově kratší a menší než 19,5 od kellyse?

      0 0
      • boromarl  
        0 0
        • boromarl  

          respektive i jaký rám právě zvolit, ten rám kellyse mi vyhovoval, ale váhám jestli jít do 48cm nebo 52cm u haibiku.

          0 0
      • nitraq  

        Ono taky záleží v jakým časovým horizontu si očekával odpověď. A mimoto jsem někde, myslím, četl, že aktuálně má Hnoj dovolenou.

        0 0
        • boromarl  

          no myslim, že 18dní je dost dlouhá doba, aby se někdo obtěžoval s odpovědí, když má nabídku na kšeft…

          0 0
          • nitraq  

            To máš pravdu. Taky jsem psal Hnojovi a taky bez odpovědi, ale nijak mě to netrápí, zadal jsem to jinde.

            0 0
      • Seky  

        Napsal jsem ti tam 5 lidí, nevim koho si obesílal, ale mě žádnej mail rozhodně nepřišel, tak nebylo na co odpovídat, a jak píše nitraq, Hnoj je asi na dovolený a Scalar má určitě totál plno.

        0 0
    • boromarl  

      Když se vrátím k tomu rámu. Jakou velikost bych měl zvolit 48 nebo 52 při mé výšce 180cm?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.