Výběr dámského kola, má výška 151 cm, jaké?

37 nepřečtených
  • kalkulka

    Ahoj, chystám se koupit si kolo, měřím 151 cm, chtěla bych horské, i když budu jezdit v celkem nenáročném terénu na výlety s přítelem /vzhledově se mi crossová kola nelíbí, i to dělá dost, proto horské/.

    Líbí se mi tyto čtyři:

    http://bike-shop.onix.cz/…ESSA-40–2011

    http://kolokolo.cz/…o-bile-2011/

    http://bike-shop.onix.cz/…ESSA-60–2011

    http://www.dookie.cz/…0414-c-1155/

    Parametrům nerozumím, proto píšu sem. Přítel na to jedině řekl, že se mu ten scott zdá předražený se špatnýma součástkama, jestli tomu věřit nebo nevěřit nevím…

    A druhá otázka je, jakou velikost byste mi doporučili? Seděla jsem na scottovi na XS i S, ale nemohla jsem se rozhodnout… Na první dojem mi víc sedělo XS, ale zdálo se mi, že pak se mi zdálo, že jsem na něm shrbená. A na S jsem pro změnu byla „natáhlá“. Někde mi doporučují XS, jinde S, tak nevím.

    Avalanche bych objednala přes internet, nejsem v ČR a v zahraničí se tady neprodává. Eventuelně uvítám i jiné typy na kolo.

    Díky za odpovědi.

    0 0
    • Patar  

      Vše nevyhovující. Doporučuji stavbu na zakázku. Kontaktujte mě e- mailem , pošlu Vám k okotování postavy „malůvku“

      0 0
      • nox159  

        už min měsic čekam na tu tvou nabidku na ty kola a pořad nic ta ja nevim no… :(

        0 0
        • Patar  

          Tvoje cenová hladina v závislosti na hmotnosti zapletených kol není dost reálná. Na naše produkty poskytuji 3 – letou záruku Kola s hmotností do 1400 g v ceně pod 10000,– Kč bych musel po dobu 3 let dotovat. Až se někdy objeví náboje , které by byly cenově dostupnější pro tyto podmínky v závodním nasazení ,pak Ti budu moci vyhovět.

          0 0
          • nox159  

            tak stačilo odepsat že nejsi schopny nic sehnat a ne jak si tu nekde psal ze mas připravenych 12 ruznych variant…

            stačilo napsat ten mejlik… bohuzel z tvoji strany bez odezvy… skoda no.. :(

            tim padem se jednoduše obratim na richarda (hnoj) a ten mi bez probmemu nabidku uděla… :)

            upřimně – kecu plnou hubu jak pepa de sax a když už člověk neco chce tak skutek utek ale jo každý jak umi že ;-)

            0 0
            • Patar  

              Ty jseš přece jenom vůl . Stačilo by připlatit !litr" a měl bys kola s hmotností pod 1400 g na Tvé sportování kolem stodoly a hospodskou ligu. Jinak Tvé sportovní výkony nelze kvalifikovat. Dotovat ale nikoho nemíním. Zkus konzultovat cenovou nabídku např. s Ing, Alešem DAĎOU (www.netbike.cz), který rozhodně parří do kategorie odborníků – ne PODVODNÍKŮ

              Tímto jakoukoliv diskuzi s Tebou končím.

              0 0
              • nox159  

                no ja nevim kdo je tady ten vul… ale tys mi nenapsal vubec nic, zadna reakce zadna, komunikace… vzdycky se da dohodnout ale z tvoji strany proste nic… kdybys poslal nabidku na kola za 11k tak by se bez problemu dalo diskutovat…

                jak rikam ja jsem si obrazek udělal…

                zeptam se, to ti dela problem napsat email…? kolik ti to zabere času? proste napišu nejsem schopny stlačit cenu tak nizko tady mas nabidku na kola za 11k a neni problem ne? ;-)

                0 0
                • Ruprt2  

                  za vola jsi ty. Kvůli stylu a způsobu jakým to tady řešíš.

                  0 0
                  • nox159  

                    ee patar na emaily nereaguje tak proto to resim tady – kdyby reagoval nemam sebemensi duvod to tady ventilovat… ;-)

                    0 0
              • Hnoj  

                Vážně by mne zajímalo, koho myslíte tím podvodníkem…

                Nehledě na to, že tady lžete ohledně možnosti a nemožnosti zapletení kol pod 1400G pod 10 000Kč, napadají mě hned 4 kombinace :-)

                0 0
                • Patar  

                  Richarde , proč se mícháš do něčeho , co se Tě vůbec netýká. To , že mě napadáš, že lžu je také „silné kafé“.Troufl by sis na ty Tvé 4– varianty poskytnout 3-letou záruku , na které já osobně stavím?Tobě především všichni ostatní , co se výpletama zabývají strašně ZAVAZÍ. Já Ti přeji hodně zakázek , mě nic netlačí a BF není pro mne stěžejní klientela.

                  0 0
            • alinceb  

              Easy man…! 1 2 ;)

              0 0
    • Slavoš  

      Ahoj

      koukni na tohoto Pellse,koupil jsem ho dceři,vypadá dobře a ani osazení není špatné.

      http://www.bradsky.cz/…-p-1938.html

      0 0
      • Sharka1  

        za ty penize opravdu vypada moc dobre – nicmene nejmensi velikost je 15", tak aby to nebylo velky

        0 0
      • kalkulka  

        Ten Pells vypadá dobře, líbí se i příteli, ale je to pánské kolo a tím pádem si myslím, že 15-ka bude velká :-( Vím, že ho musím vyzkoušet, jen se teď bohužel nechystám do Čech. Díky za rady.

        0 0
        • Slavoš  

          Dcera má 158 cm,takže moc velký rozdíl to nebude.Kratší představec a posunout sedlo dopředu.Jinak rám má výrazný sloping.Bohužel jsem si nevšiml,že nejsi v ČR.Balík měl něco málo přes 15kg,nechat si to koupit zde a poslat za tebou.

          :-)

          0 0
    • Sharka1  

      Ty Scotty nebrat, a „damskou“ variantu ramu ala minule stoleti uz vubec ne…

      Kamaradka, co snad ani tech 150cm nema, si nedavno kupovala Ghosta, a je spokojena – designove mi prijde lepsi, nez ty Scotty, a navic pomer cena-vykon je tam mnohem zajimavejsi. Napr. http://www.ghost-bikes.cz/…ss-2000–2011

      Osobne bych ale byla taky pro to spis neco postavit, ze zkusenosti vim, ze je to stejne vzdycky nejlepsi, protoze si na to das komponenty podle svych predstav (hlavne delku predstavce a typ riditek, taky plaste atd). Zalezi ale na cenovym stropu, do 15t stavet asi cenu moc nema.

      0 0
      • Ruprt2  

        Já chtěl stavět a sehnat rozumné malé (nedejbože dámské) rámy, je velký problém.

        0 0
    • kámen úrazu1  

      Chybí mi tam geometrie rámu a nemám čas vyhledávat teď na netu.

      Vybírala bych podle efektivní délky rámu, to bývá na obrázcích horizontální čára „od předku rámu na zadek“.

      Mohlo by padnout hodně zhruba cca 51,5 až 55cm. Ty větší čísla jsou už spíš extrém, hodně natažený posed, dost možná i bez možnosti „pořádně si sednout na zadek“, tj. zakulatit se v bedrech. Hodně ženskejch vybírá dlouhý rámy a pak jsou v zádech tuhý, neohnutý v bedrech, natažený „nepružící“ ruce, protože kdyby si sedly jak mají, nedosáhnou pomalu ani na řidítka.

      Výška rámu, tj. na obrázcích vertikální čára „od sedla dolů“ je vedlejší, může padnout jak 14" tak 15,5", spíš podle délky nohou.

      Čistě podle sebe – mám 160 cm, kratší trup a ruce, ideál je pro mě na MTB 54 cm, ±. Takže kdybych měřila 151cm, viděla bych to tak na 52cm, to měřívaly i třeba základní dámský rámy od Authora.

      0 0
        • kámen úrazu1  

          Tak to kdybych byla ještě menší, vybírala bych jiný rám. Ale mluvím jen za sebe, těžko radit druhým, to už je spíš přesnější kalkulátor na základě změření proporcí těla. určitě se najde někdo ochotný, kdo na nějaký hodí odkaz. :-)

          0 0
          • Ruprt2  

            moje žena má 156 a jezdí délku 550mm

            Ale zase má nohy spíš kratší. Takže zřejmě tvůj opak.

            chtělo by to alespoň délku nohy.

            Na druhou stranu v této kategorii jde o to jak se na kole cítí.

            Ještě teď jsem si všiml, že XS má představec 60mm a S 75 takže to už spolu s rámem dělá nárust 20mm to už tomu pocitu nahrbení věřím.

            Ale není to nic co by představec nevyřešil. Klidně může dát na XS 80mm představec a bude mít stejně dlouhé kolo jako S a přitom nižší, takže se třeba nebude tak bát, když to začne drncat.

            0 0
    • Ruprt2  

      dámský rám klidně, ale snížený rám neber.

      Pokud ti XS sedlo a jenom sis připadala nahrbená, tak vezmi XS a pokus se domluvit s prodejcem na jiném představci. Určitě to půjde.

      Teď se dívám na geometrii, a v délce mezi XS a S je rozdíl 5mm. Takže ti to tak možná skutečně jen připadá. Možná bylo na každém kole jinak sedlo

      0 0
      • Smazaný účet  

        No,já sháním nízký rám (stavba pro mámu) a jako jedinou variantu vidím právě snížený 18", protože menší rámy jsou už nepoužitelně krátký vzhledem k tomu, že jezdí v norm. botách a s blatníkem. A myslim, že zas tak hrozně to nevypadá-http://www.merida-bike.cz/velky­obrazek.php?ur­l=/imgs/produc­ts/Merida/178837–1_variant_main_lar­ge.jpg

        0 0
    • couffy  

      zkus www.mrxbike.com mejí v katalogu řadu WS a tam jsou velikosti od 15",mají několik řad osazení,tak si můžeš vybrat

      0 0
    • Pecan  

      ten scott se mi zdá předražený se špatnýma součástkama

      0 0
    • Sitic  

      z tech čtyřech bych nebral 100% ani jeno na to že to kolo stojí třináctku a je to na aliviu je to dost slabý, a obvzlášť když chceš horala, tak aby to mělo aspoň deore XT nebo sram. ;)

      0 0
    • Kubas.1  

      co třeba tohle GT? Jedno mám v profilu :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.