Pomoc s výběrem dámského kola do 10 000.

47 nepřečtených
  • DaveX

    Ahoj kluci a holky :) Tak po mé koupi kola se i má drahá polovička rozhodla, že si pořídí nové kolo :)

    Rozhodujeme se mezi MTB a nebo Trekingovým kolem. Jelikož já mám horské kolo, tak by připadlo v úvahu i MTB, ale zase na druhou stranu se jí nebude chtít jezdit se mnou po kopcích :) Takže asi něco pro lehčí terén, polní cesty a asfaltku.

    Jako trekingové jsme vybrali toto: http://www.mojekolo.cz/…o-2.0-ladies

    a jako MTB toto: http://www.mojekolo.cz/…2.0-disc-gtw nebo toto http://www.mojekolo.cz/…-black-berry

    Pokud je nějaká levnější varianta a rozdíl mezi kvalitou svezení malý, rádi uvítáme. Bude to na rekreační vyjížďky.

    Spíše preferujeme mojekolo.cz, ale nebráníme se i něčemu jinému :)

    Značky také vidíte GT, ale samozřejmě můžete navrhnout i jiné. Zajímají mě Vaše zkušenosti s těmito levnějšími koly.

    Děkuji Vám moc

    0 0
    • maajkee  

      Pro ženskou, která toho zas moc nenajezdí bude dobrý každý tohle kolo, když máš ty horský, pro ni bych vzal taky určitě horský. Tamten treking mě příjde že to je pro ženskou na nákupy :)

      A spíš bych vzal to dražší GT, XCR vidlice je pro ženskou docela použitelná, dal jsem jí nedávno přítelkyni na kolo a říká, že oproti XCM co tam měla je to super a taky že kolo o něco zlehklo.

      0 0
    • Gad  

      Edit

      0 0
    • Marccoo  

      To dražší GT.

      0 0
    • t29  
      • když máš MTB, pak pro ni určitě taky MTB (crosse z toho udělášpřehozením terénních plášťů za něco víc silničního)
      • když máš GT, pak pro ni určitě taky GT (budete ladit :)
      • nečekal jsem, že véčkový GTW 3.0 je o skoro třičtvrtě kilalehčí, než kotoučový GTW 2.0. Jinak podle výbavy vede GTW 2.0
      • ještě je tam tenhle Pells:

      http://www.mojekolo.cz/…er-comp-lady

      0 0
      • maajkee  

        No mě kolo po nasazení BB7 kotoučovek taky víc jak o půl kila ztěžklo oproti verzi s Véčkama :(

        0 0
    • mr.antik  

      Asi moc neporadím, ale:

      Nebral bych kotouče, dobře seřízený véčka nebrzděj špatně a ženská třeba bude stejně brzdit jen zadní. Taky nepředpokládám výlety do extrémních podmínek.

      Jestli koupit čistě dámský model (menší výběr) je jen na geometrii rámu (je trošku kratší). Nevim jak chcete vybírat a odhadovat velikost a geometrii…

      0 0
      • mr.antik  

        Jo a ještě bych doporučoval něco na devítikolečku (např. Deore), ať můžete třeba vzájemně přehazovat nějaký díly…

        0 0
      • maajkee  

        Taky bych radil klidně véčka, na mojekolo se s níma mlžeš domluvit, vzít to levnější GT s véčkama nechat přehodit vidlici aspoň za tu XCR.

        0 0
      • DaveX  

        No máme obchod přímo za domem, tak není problém si tam velikost zajít vyzkoušet. Klidně bychom mohli koupit levnější kolo s normálníma Véčkama, kotouče nejsou podmínkou.

        jinak růžovou opravdu ne, ikdyž mám blondýnku :) vnutit jí růžové triko nebo něco jiného je fakt tragédie :)

        0 0
    • Flegmatik  

      Podívej se tam na nějaký Pells, třeba i pánský. Výbavu mají o dost lepší než tyhle předražený GT.

      0 0
      • maajkee  

        ale GT jsou hezčí dle mě.

        0 0
        • Flegmatik  

          No vidíš, mě se třeba ty levný vůbec nelíbí. Je na nich hrozně vidět ta nízká cena :)

          0 0
          • maajkee  

            no a co je pěknýho na pellsech? příjdou mě takový moc obyčejný, ničím nezajímavý. Ale každýmu se líbí něco no :)

            0 0
            • DaveX  

              No ty pellsy se moc nelíbí. Takový kolotočářský vhled dle mě.

              0 0
              • DaSnail  

                tento kolotočársky nevyzerá. imho

                0 0
                • maajkee  

                  hmm, treking a navíc ještě pánskej, ideální pro mladou holku :)

                  0 0
                  • DaSnail  

                    lehčí terén, polní cesty a asfaltku.

                    pánsky. no a? myslíš že jej bude vadiť horná trubka keď si bude chcieť vyraziť v dlhej sukni?

                    jj, treking je automaticky fuj. ale váhu píšu zaujímavú a na použitie ktoré píše, to pofrčí lepšie jak zaprdené lowend gétečko… ;o)

                    0 0
                    • maajkee  

                      na horáka dá nějaký pláště co jedou dobře i po silnici, mojí přitelkyni vyhovujou obyč ritchey speedmax beta 2.0, a pofrčí jí to dobře i po slinici a třeba jí to chytne i v terénu a tam je to s crossem na prd. Holka na pásnkým krosu, to fakt ne hele, to nemyslíš uplně vážně :)

                      0 0
                      • DaSnail  

                        to ma baví, keď vidím jak plačeš že kvôli kotúčom si na biku pol kila pribral, a pre cca 50kg kočku rozdiel 3kg medzi bikmi vyrovnáš tým, že nasadíš speedmaxy… 8o)

                        aj v rozmere 28 sú rôzne šírky a vzorky plášťov ;o)

                        pánske krosy vyzerajú lepšie jak dámske.

                        0 0
                        • maajkee  

                          já nepláču. a já neříkal že těma speedmaxema se vyřeší nějakej rozdíl váhovej, co to meleš? :) jen jsem říkal, že dobře jedou po asfaltu.

                          Soudím tak, když jsem viděl svojí přítelkyni (168cm, drobná holka) na pánským krosu (kámošově, velikost 19") tak to bylo docela k smíchu. Sama mi řekla že krose nebo treking by nikdy nechtěla, že je to strašně velký.

                          0 0
                      • JakeF  

                        SpeedMaxy Beta ne-e. Hoď jí tam obyč kevlar RaceKingy, překonaj je ve všech ohledech, včetně asfaltu a cena je vyšší tak o 100Kč na plášť.

                        0 0
              • Flegmatik  

                Jak je libo :)

                maajkee: mě přijde, že u nich poměr cena/výkon je rozumný (dají se sehnat ještě levněji než na tom mojekolo.cz a pak jsou ještě zajímavější). Tam kde americké značky (obecně) mají osazení na úplném dně, tak třeba ty Pellsy (ale i jiné) mají osazení vyšší a vypadají sportovněji, při srovnatelné ceně.

                0 0
                • maajkee  

                  jasný, to nepopírám, ale on neříkal, že jeho přítulka chce kolo co vypadá sportovně, já pochopil, že o to jí až tak nejde, když byl v úvahu i cross.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      co tenhle mongůs: http://www.mojekolo.cz/…elite-womens .. jenom bych přehodil brzdové třemy za třeba avid BB5/7.

      0 0
      • maajkee  

        Ten je pěknej, akorát ta vidlice zas no, ta se pod 50kg holkou prostě ani nehne :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          No, tak nechat vyměnit přímo v obchodě za něco lepšího, pak to i s brzdama výjde do těch 10kkč. Původně jsem o něm uvažoval pro přítulku s tím, že bych na něj hodil hydry co se mi tu válí a koupil polazenou vidlici od TT. Jenže pak se mi doma začalo objevovat více a více komponent a už mi chybí jenom rám a nějaké drobnosti.

          0 0
    • maajkee  

      podle mě uplně nejlepší by bylo třeba tohle pánský GT, nevim kolik měří, ale vzít tu 16ku, tak i geometrie bude krátká jako na dámskejch kolech. Navíc červený se jí bude určitě líbit, XCR už je použitelná a bude mít taky 9 převodů jako ty, takžze můžete případně vyměňovat komponenty.

      0 0
      • DaveX  

        Jaké pánské GT myslíš? měří 174 cm.

        0 0
        • maajkee  

          Jé, ja zapomněl na odkaz :)

          GT

          Stojí teda 8800,– nevím jestli to není už nad limit.

          0 0
          • DaveX  

            jj to jsem jí také ukazoval. Vybíráme do 10 000 takže nad limit není :) ale zatím vede tedy toto: http://www.mojekolo.cz/…2.0-disc-gtw

            je v nich nějaký podstatný rozdíl, kromě brzd?

            0 0
            • maajkee  

              To s véčkama je o 700g lehčí, to je docela dost, podle stylu kde chce jezdit ji Véčka určitě budou stačit a lehce ji to vždycky seřídíš a je o dost levnější a červená mě příjde hezčí. Ušetříš 2 litry, za to jí můžeš koupit helmu, rukavice a cyklokalhoty třeba :)

              A nebo nechat vyměnit vidlici za Epicona a bude to fajn kolo.

              0 0
              • DaveX  

                jj mi se ta červená také celkem líbí a nevidím moc rozdíl v tom pánském oproti dámskému, když se vezme malá velikost.

                0 0
                • maajkee  

                  jj, ono všeobecne i pánský GT maj kratší geometrii, takže myslím, že pro holku OK.

                  0 0
    • DaveX  

      Tak nakonec volba padla na to GT 2 v dámském provedení :) uvidíme, jak to bude s financema a pak hurá na výlet :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.