výběr Cube Reaction GTC Pro 2015

17 nepřečtených
  • mirace

    Zdravím,

    dostala se ke mě nabídka na Cube Reaction GTC Pro 2015 za 40000 Kč.

    Specifikace:

    http://www.sport-bilek.cz/…gtc-pro-2015

    Co si o tom myslíte. Najdu v této cenové relaci něco lepšího (tj. do 40000)? Nechci nic, co nejde koupit u nás a zkoušet, servisovat a reklamovat (tj. třeba Canyon).

    Díky

    0 0
    • 3bike  

      za 40.000 karbonový kolo na XT…to je dobrá cena…jen nevím jak vidlice Manitou, nikdo to skoro nevozí, ale určitě to bude nějaký vyšší model…na brzdách trochu šetřily, ale Deore není špatný…akorát mi to neladí s o dvě řady vyšším XT

      0 0
    • mirace  

      Trochu mě ukecávali ve Specialized na Stumpjumpera, ale ten rám mi sedí a tak budu doufat, že na nějaké to vesnické jezdění to postačí. Přeci jen 15000 rozdíl je znát.

      0 0
    • 3bike  

      Spešl nebrat…předražený kola pro snoby…myslím, že i o těch 15.000 dražší kolo bude mít horší výbavu…

      0 0
    • navlcinci  

      kolo nebude skladem,ale kdyby náhodou bylo ,tak neváhej. no ale stejně nebude,takže :)

      0 0
      • mirace  

        Vzhledem k tomu, že jsem komunikoval jen s majiteleme prodejny a najspíš na ty kola koukal, tak věděl co má skladem. Slíbil a jak slíbíl, tak se stalo :-). K mé radosti.

        0 0
    • Roby  

      Ahoj ,já mám model 2014 a spokojenost. Spousta lidí řeší vidlici , ale já s ní nemám problém a to nejsem žádnej drobeček. Poměr výkon cena bývá jeden z nejlepších. Akorát jsem řešil pláště a sedlo , na mě bylo úzké.

      0 0
    • mirace  

      Už ho mám doma a vypadá vše v pohodě. Cena i kvalita (na první pohled) vynikající.

      Koupil jsem ho v kamenné prodejně, takže mám jistou záruku (bez průtahů), vymění mi sedlo, představec a řídítka na garančce pokud budu chtít (vypadá to že netřeba a vše jsem si vyladil bez výměny) a zadarmo. Poradí, seřídí.

      Jako cyklista amatér bych to doporučil všem amatérům. Nejspíš nejsem sám, co to udělal takto a nekoupil třeba Canyona, kde to je jako kupovat zajíce v pytli. A tím nechci v žádném případě zpochybňovat kvalitu, jen mi tam chybí ten osobní přístup.

      Za těch pár týdnů jsem tu byl svědkem, že plno lidí si objednalo kolo za 40k a ani si ho nevyzkoušelo – to jde mimo mě. U profíků to asi problém není, znají svojí geometrii, ale amatér potřebuje poradit.

      0 0
      • miche  

        NESOUHLAS

        Budu se možná opakovat, ale to o tom kameňáku, jak ti pomůžou s velikostí ..... já ti nevím :-)

        Ale často jsou v tom nevinně, hlavně u děcek, rodič vidí cenovku na kole a vidí jak děcko roste o 10cm za rok … takže často odjíždí 150–160cm děcko s 19" rámem … drobný ženský pak často na obřích kroskách, na kterejch se pak trápí, sedlovka zasunutá 10cm … nevymýšlím si, vše osobní zkušenost.

        Sám při výběru kola před 10 lety jsem vybral špatně, 186cm a přemluvili mě do rámu tak na 175cm vysokýho člověka … představec 130mm, sedlovka hokejka 25mm offset a stejně to nešlo :-)

        Takže, změřit si svoje parametry, pochytat nějaký rozumy, použít mozek a pak se dá to kolo koupit i online a možná je to lepší :-)

        0 0
      • Mr.Dan  

        A to si představ, že někdo si koupí rám a na něm si postaví kolo (třeba za 50k), takže už vůbec nemá šanci předem vyzkoušet, zda mu sedí. A přesto to lidi dělaj. ;) Jinak souhlas, poměr cena:kvalita v tvym případě prakticky bezkonkurenční.

        0 0
        • mirace  

          To bude asi ten případ, kdy si to dělá člověk oboru znalý a ví co chce.

          Kdysi jsem viděl člověka, který přijel na Kanáry zašel do půjčovny, dal týpkovi pár čísel na papírku (nějakej Body Fit)… a ten mu podle toho přinesl kolo. Prý to takto dělá často (když si nemůže vzít svoje kolo) a většinou mu to sedle solidně.

          Třeba k tomu časem taky dospěju a možná si taky někdy něco nechám postavit „na míru“.

          0 0
          • Mr.Dan  

            Ani tomu tak nemusí být. Kupříkladu já (kdo jiný :) si takhle kolo postavil, aniž bych předtím na nějakém takovém vůbec jel, nějak tomu předtím rozuměl. Předtím jsem jezdil jen na ukrajinách a na starém ocelovém horáku z 90.let. Ale načerpal jsem know-how, samozřejmě hlavně tady na B-F, popřípadě párkrát hodil hloupý dotaz, pak koupil rám, objednal vidlici, na bazaru koupil výhodně nepoužité kliky atd. Navíc jsem stavěl na rámu určeném pro jiný rozměr kol.

            Proti tomu je objednání „naslepo“ od Canyonu nebo Radonu palba přímo na cíl.;)

            0 0
    • mirace  

      Takže tobě přijde rozumné objednat si kolo online a nic neřešit – to ti přeju. Nejspíš i ušetříš.

      Já to mám ovšem opačně.

      Jaká je pravděpodobnost, že budou správně široká řidítka, dobrá výška představce, správně offset sedla? Už jen ta možnost, že mi prodejce sám nabídl, že v případě potřeby mě nechá vyzkoušet několik typů představců, dodá podložky nebo vymění sedlo a sám uvidím, co mi sedne.

      0 0
      • miche  

        Přečti si pořádně, co jsem napsal :-)

        Prostě moje osobní zkušenost je jiná než tvoje, měl jsi kliku na prodejce, je to o lidech!

        Taky teď chodím do obchodu, kde mi i půjčí oblečení domů, abych si ho v klidu oměřil a zjistil, jestli mi to sedne, ale to prostě trvá i roky, než se člověk otrká, něco najede ..... prostě laik často musí jen důveřovat prodejci a ten zase nemůže vždycky přesně vědět, co ten dotyčnej potřebuje … to je snad jasné.

        A jinak pokud jde třeba o ten profláklej Canyon, tak ano, mně přijde rozumné ušetřit několik tisíc, to zase jo! :-)

        Kdyby mi seděla (jako že nesedí) ta jejich geometrie, už ho mám doma :-)

        0 0
      • lazza  

        On ale nepsal, že nic neřeší, a jen touží šetřit. Píše, že zná svoje míry a požadavky na geometrii. A v tom spočívá Váš odlišný přístup: Miche si díky tomu může dovolit nakupovat online, Tobě nezbejvá, než zajít do kameňáku.

        0 0
        • mirace  

          Správně pochopeno, špatně napsáno… samozřejmě chápu jak to myslel.

          0 0
    • mirace  

      Samotného mě to překvapilo, že prodejce byl velice ochotný. Po pár týdnech nabírání rozumů (nejen zde) si troufnu tvrdit, že mi chtěl skutečně poradit :-) a nejen věšet bulíky na nos.

      Až se vrátím z garančky, tak můžeme pokračovat. Třeba zjistím, že kolo je nepoužitelné a objednám Canyon :-D.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce