Výběr 27,5-29 kola pro ženu 165 cm, do 30 tis. Kč

37 nepřečtených
  • Bobbybike

    Vybírám kolo pro 16-ti letou dceru 165 cm (už neporoste), 50 kg, vel. S, na rekreační ježdění, cyklostezka, les, lehčí trail, vyjížďky do 50km.

    Do finálního výběru se dostala 3 kola, každé má samozřejmě nějaké pro/proti, prosím o radu co vybrat, děkuji.

    1. Superior XP909, 1 × 11 (škoda), RS Judy, 12,5 kg, 30.000,– Kč

    https://www.moolbike.cz/…e-pink-2021/

    1. MMR Zen, 1 × 12 GX Eagle, RS Recon, 29, váha neuvedena, 30 tis. Kč

    https://www.tsbohemia.cz/…d400568.html

    1. Grand Canyon WNM, 1 × 12 Deore, SR Suntour XCR dámská geo, 13,5 kg, kola 27,5, cena s dopravou 25 tis

    https://www.canyon.com/…mn/2614.html?…

    Sup a MMR je ve vel. S skladem, Canyon červen (nespěchám, zatím má na čem jezdit). Prosím o radu, zda se vyplatí připlatit za Sup, MMR oproti Canyonu. Děkuji za vaše rady.

    0 0
    • Lišák  

      Canyon – pružinový Suntour a brzdy MT200 (Altus)

      SUP – Judy silver, brzdy 4100

      MMR – brzdy MT200

      To bych považoval za mínusy. A jelikož MMR má, podle mě jen jeden mínus, tak bych bral to.

      P.S. Vyměnit případně brzdy je jednodušší a levnější, než brzdy + vidlici. ;-)

      2 0
    • Gwaihir  

      Toho 1×11 se nemusíš vůbec bát. Dcera (15 let) má teď na jednom kole 1×10 a na druhém 1×11 a je to úplně v pohodě – vyjede všechno. Na obou kolech má tuším stejný rozsah 11–46, převodník 32z. Ten lze za pár korun vyměnit za 30z nebo 34z, podle fyzičky a terénu.

      0 0
    • Filippo  

      Která barva se jí víc líbí? :)

      0 0
    • adam1  

      MMR nejsou to špatné kola ,brzdit to bude,gx funguje a máš plbý rozsah 1×12 a základ pevné osy ,air vidle je ,později bych dal lehčí pláště a bezduše ,kolo můžeš vrátit když nesedne ?Navíc ta barva je super ?

      0 0
      • roman 3D  

        přesně, pevné osy a vzduchovka je základ, z toho neustupovat

        0 0
        • Alojs01  

          Vidle ano, ale 50kg rekreacni cyklistka vubec nepozna, jestli ma rychloupinaky nebo pevne osy.

          4 0
          • Markony  

            Při teto vaze pevné osy nehrajou roli .

            0 0
            • Baf13  

              To určitě nemá, jen je výhoda v případě vyjmutí kola, že se nemusí seřizovat třmen.

              0 0
              • shcorepi  

                To není pravidlo, že pokud je na kole rychloupínák, tak se s každým vyjmutím kola musí seřizovat třmen. Mám kola s rychloupínákem a nikdy s tím nebyl problém. To bude záležet spíše na kvalitě náboje, jestli má rovnou osu.

                0 0
                • xtonda  

                  Moje zkušenost je, že problém je s náboji, které mají na ose závit, u náboje, kde je osa hladká, mám takový od Remerxu, sem s tím problém nikdy neměl.

                  0 0
            • roman 3D  

              naopak hrají velkou roli: Hlavním přínosem je nárůst tuhosti při manévrování. Pevná osa „vyztuží“ přední vidlici či zadní stavbu a vylepší tak přesnost ovládání kola v náročných podmínkách. U vidlic (ale i zadních staveb) se omezením krutu při překonávání překážek nebo při brzdění zároveň zlepšuje funkce pérování a prodlužuje životnost

              Dávat za kolo 30 tis. Kč a nemít pevné osy ale archaické rychloupínáky nedává jaksi smysl

              0 0
              • esmo  

                Jo, ale bavíme se o rekreačním cyklistovi, kterej to prostě nepozná :D

                1 0
                • roman 3D  

                  tak to už může mít potom i pružinovku, 3×9, véčka atd. :¨)

                  0 0
                  • esmo  

                    Co to je za kravinu?

                    0 0
                    • Tomas_82  

                      Nakonec proč ne, na chod pružinového Bombra vzpomínám do teď, kdejaký lepší v-čka brzdí líp než levný kotoučovky a jsou mnohem míň náročné na seřízení. A každý ví, že 3×9 je víc než 1×12:-) Nicméně pevné osy pro 50kg holku jezdící popisovaným způsobem opravdu poznatelný přínos nebudou, ale zase na druhou stranu, pokud jsou za stejnou cenu, proč je nemít…

                      Ale určitě bych vzal to MMR.

                      1 0
                    • Athy  

                      Nektery lidi proste nedokazou pochopit, co je to rekreacni cyklista. A co neni podle jejich standartu, tak na tom nemuze nikdo jezdit. Ja jsem jezdil se 130 kilama na rychlo-upinacich a na to co jsem jezdil to bylo uplne v pohode. No a u 50kg holky to hraje asi tak uplne zadnou roli. Maximalne by pak chtela menit kola nebo vidlici, tak je horsi vyber :)

                      0 0
                      • roman 3D  

                        většina chce za svý penízo to nejlepší a za kolo za víc než dvacet očekávám vzduchovku a pevný osy

                        0 0
                        • ladys  

                          Samozřejmě v XTR :D na starém kole byli rychloupínáky a žádný rozdíl. Do kopce se musí šlapat a dolů občas brzdit ;)

                          0 0
                          • Lišák  

                            Roman už šlapat moc nemusí. On už má mopeda. A pevný osy a vidlu se suchým mazáním, aby se náhodou občas nepohnula, kdyby si přeci jen chtěl přišlápnout – bohužel jako do zelí.

                            0 0
                            • roman 3D  

                              já éčko střídám se šlapacím ht a pseudo gravelem, když se chci kochat tak éčko a když se trochu spotit tak obyčejný šlapacéí:-)

                              0 0
                          • roman 3D  

                            no tak každej to nepozná, tomu stačí véčka s rychloupínákama:-)

                            0 0
    • esmo  

      Rozhodně MMR.

      …sakra že jsem to přítelkyni loni nekoupil :(

      0 0
    • Dazz  

      Pokud nespěcháš můžeš ještě zvážit https://qayron.com/…mkii-3--p166

      Kupoval jsem synovi panské, rám je moc hezky udělaný.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Jestli i lehčí trail, tak by měla mít geo rámu, na kterém zvládne účinnou předozadní práci s těžištěm. Aby nadzvedla přední kolo na kořen, kámen, obrubník, schůdek… potřebuje krátkou řetězovou vzpěru (kolem 420 mm). Jinak bude do všeho jen drcat.

      0 0
    • Sinpa  

      Ještě bych se kouknul na tohle.

      Měl jsem ho pro malou také v hledáčku.

      https://rockmachinebikes.com/…i-blue-black

      0 0
      • kycis  

        Neni zle, ale nechtel bych ho kvuli debilnimu rozmeru zadni osy…

        0 0
        • atypicus  

          Proč je to debilní rozměr?

          0 0
          • kycis  

            Hodne atyp rozmer. 141mm rychloupinak. Maly vyber naboju, natoz zapletenych setu, a bal bych ze za par let to nekoupis vubec.

            0 0
      • atypicus  

        Je to loňský model. Pro rok 2022 není v nabídce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.