• diesel2000

  Ahoj,

  Vybírám mezi třemi koly. Můj dřívější model byl 26# Scott Aspect na deore z roku 2011. Poslední roky jsem nejezdil, ale chci začít a to na novém stroji.

  Vybírám ze třech kusů. Jako laik jsem si nastudoval převodníky/počet zubů apod. 30 by mi rozhodně nevyhovovalo. Takže jsem rozhodl dvojprevodnik nebo 34+ zubů u jednoprevodniku. Jezdit budu hodně asfalt, vesničky, lesní cesty, i les. Ale často tam bude asfalt.

  Přítelkyni se koupil šup xc 889 a pro mě zvažují.

  https://superiorbikes.eu/…hrome-silver

  https://superiorbikes.eu/…-dark-silver

  https://superiorbikes.eu/…-dark-silver

  První dvou převodník jako lajkovi mě přijde výbava prakticky totožná s 909.

  Láká mě jedno-převodník je to velká změna oproti mému staremu modelů a věřím že rozsah převodu bude dostatečný když tam je tolik zubů i dle spočítání v aplikaci.

  A na závěr již výrazně dražší model v Carbonu, což bych odhadl že má nižší výbavu než levnější dva kousky. Otázka je zda tuto "horší " výbavu já vůbec poznám. Váha bude nejspíše nejnižší, stojí to za takový příplatek?

  Kolo budu kupovat na leták, takže vím že je to investice a tak budu rád co si myslíte na výběru, které kolo by pro mě mohlo být nejlepší a to na vyjížďku jednodenní i vícedenní po České přírodě. Děkuji

  0 0
  • Tomas_82  

   Karboňák je vybavený nejlíp, takže jednoznačně ten.

   0 0
   • MatS  

    Ale ten karbonak je z hliniku Alux6. Staci se poradne podivat do specifikace.

    0 0
   • diesel2000  

    Dal jsem tam špatný odkaz, teď už je opraveny

    0 0
    • MatS  

     Jasne, stane se. U toho karbonoveho je problem v pohonu a zapletech. Naboje Alivio a orech shimano HG a z toho plynouci Sunrace kazeta s rozsahem 11–51 a ne 10–51,kterou tam dat nepujde bez vymeny naboje.

     Brzdy taky slaby.

     Ten hlinik za 39t cos tam mel predtim daval vetsi smysl.

     Kolik je vlastne tvuj rozpocet?

     0 0
   • Spyromkii1  

    .

    0 0
  • skillzthatkillz  

   Od Supu radši XP 939

   0 0
  • adam1  

   Jestli budeš hodně jezdit asfalt tak u jednopřevodníku klidně i 36 což tam je ,ale chtělo by to plnohodnotnou kazetu 10–51.Proč u toho karbonu nedají už taky vidli s Boost nabojem když vzadu je ,mi je záhadou ?V případě když budeš chtít lepší záplety tak komplikace .

   0 0
  • Spyromkii1  

   ten karbonovej má lepší vidlice než ty dva první a stejnou přehazovačku jako ten druhej ten první má trochu lepší přehazovačku než ty dva posledni ale to skoro nepoznáš

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.