• Sipal

    Tak jsem byl poprvé na MTBO a musím říct, že to má něco do sebe. Je to trochu jiný styl ježdění než to jen rvát 2,5 hodiny od začátku do konce jak na klasické padesátce. Kdo jste byl, můžete sem pro zajímavost hodit svoje postupy? My jsme najeli cca 85km a brali jsme to spíš kochacím než optimálním způsobem, vybrali jsme ty vzdálené a nemáme ty blízké kontroly. Nakonec máme 20 kontrol a 4 minuty po limitu, náš postup byl 24–25–23–29–28–30–27–26–4–5–6–7–8–9–10–11–14–15–16–17.

    0 0
    • McBlacky  

      my jsme najeli 87km, převýšení 1360, čas jízdy 4,13, čas závodu 4,33

      1–22–17–21–20–19–18(tu jsme minuli bez naražení=demence)-16–15–14–11–10–9–8–7–6–4–27–26–25–23–24

      celkové skore ve výsledcích 105, pokud bychom narazili i 18 tak 110. I tak nám to hodilo pohodově první místo v MD.

      kdybych to jel dneska znova v mixu, tak pojedu 6–5–4 místo 6–4. Původně jsem chtěl jet 6–4–2–27 ale nakonec jsme 2 vynechali, protože se nám nejelo moc dobře. Já měl migrénu a Šárku bolely nohy.

      nutno říct, že jsem věnoval před závodem zhruba 3 hodiny studiu závodního prostoru a zjišťoval, kde jsou kopce a jak jsou dobře přístupné. Taky nám pomohlo, že prostor závodu částečně máme projetý.

      Díky tomu jsem přijel na start s tím, že pojedeme na sever nebo na západ a budeme se pak stáčet přes jih na východ. Po obdržení mapy jsme tedy do minuty vyrazili a domapoval jsem to po cestě.

      0 0
      • Sipal  

        Koukám že na bednu už se na to musí vědecky :-) Mě přestala GPSka logovat po 58 km, ale to už jsmě měli našplháno 1290, evidentně jsme to fakt nejeli optimálně. S tou migrénou jsi mě překvapil, jsem myslel že jsem výjimka. Mě chytla ráno před Dvěma kopcema, výpadek zraku a tak, ale prospal jsem se, dal jsem fromen a naštěstí pak při závodě OK. Má u tebe migréna vliv na fyzičku? Já si radši vždycky dám oraz, nejradši někam zalezu, ale na P2K jsem se tak těšil, že jsem to riskl a sice mě trochu bolela hlava, ale v podstatě jsem byl úplně v pohodě. Vůbec netuším, jak fyzická námaha souvisí s migrénou, ať už před nebo po. Řešíš to nějak, nebo se prostě kousneš když je potřeba a jedeš?

        0 0
        • McBlacky  

          normálně na to vůbec netrpím.

          v sobotu jsem měl kliku, že mě to vzalo až po 2 hodinách a díky jízdě v mixu jsem nemusel do velké námahy. Neměl jsem tepák, ale bolest se při zvyšování tepů stupňovala a tak jsem se snažil jel optimální kadenci, vhodně řadit, dobře dýchat, nenastupovat. Prostě jet plynule a držet tepy co nejníže. Naštěstí druhá půlka naší trasy měla celkem slušná stoupání, kde se dalo vždy hodit lehčí. Alespoň bylo víc klidu na mapování. Což taky není špatný, protože kolikrát je lepší jet hlavou podle mapy, než nohama :)

          Kdybych jel solo nebo HH, tak bych určitě musel zvolnit proti svému standartu.

          0 0
    • VanVren  

      My nasbírali 95 bodů – vybrali jsme si naprosto neoptimální postup, ale bikersky zajímavou oblast kolem amerik a Karlštejna. Kdyby seděla mapa pod Aksamitovou jeskyní, kde nás to v údolí vrátilo kvůli přetěžený silnici od velkolomu, tak to hodilo tak o dvě kontroly víc. No, apoň jsme si dali pivko v pivovaru a stihli bez gumování limit. 26–25–24–23–29–28–30–27–4–5–6–7–8–9–10–11–13–12–1

      0 0
      • Sipal  

        Tak to jste koukám hned za náma. 13 jsem vyškrtnul rovnou, ten kopec znám, pěknej, ale docela dost neoptimální ;-). Ameriky bych taky vynechal, jet na výkon, ale zase se mi to tam líbilo nejvíc z celé trasy. Teda až na kopec Loděnice-Bubovice. Ten taky není moc optimální.

        0 0
    • McBlacky  

      konečně jsem se dokopal k nějakému shrnutí.

      resty nebrat :)

      Report na blogu

      http://mtb-blog.cz/…-bajkonur-16

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.