• kubiik

    Uvažuji o koupi nové vidlice na své kolo. Zalíbily se mi vidlice SID Race a celkově fox. Problém je, že bych rád vidlici se zdvihem cca 120mm, což SID není. Rád bych se tedy zeptal, zda se nedělá nějaký SID na 120mm, případně jakou jinou vidlici byste mi doporučili – konrétní model, včetně konrétního modelu u foxe, v nich se tolik nevyznám. Na ceně tolik nezáleží, ale do 15tis bych se rád vešel.

    0 0
    • kubiik  

      v případě fox by cena byla vyšší, to je mi jasný

      0 0
      • kubad  

        ty chceš utratit cca 10–12t.kč za vidlici ?

        jinak SID je závodní vidlice pouze do 100mm

        0 0
        • kubiik  

          teď nechápu tvojí otázku?

          0 0
          • kubad  

            cena Sida Race se pohybuje od 9000kč nový sundaný z kola v bazaru ofiko je trochu víš, Fox je na tom v téhle kategorii podobně tak se ptám, cena kterou chceš investovat je dost podstatná, a taky rám na který to budeš dávat? ta Merida v profilu? na tu max 120mm

            0 0
    • kubiik  

      případně ještě, jestli by mělo smysl uvažovat zdvih 140mm, ale nevím jestli by to rám zvládnul

      • ještě mě napadlo ke stylu jízdy – nejsem chrt, jde mi hlavně o pohodlý, ale když jedu do nějakýho kopce, tak by bylo fajn mít možnost vidlici zamknout.
      0 0
      • jonti  

        Jestli chces potrebovat novy ram, tak tam klidne dej tech 140mm. A kdyz se ti libi Sid, tak na 120mm bych dal Rebu.

        0 0
        • kubiik  

          takže když tam dam 140 tak zkurvim rám, takže zdvih max těch 120 (případně 125mm by mohlo být? – mám možnost si nechat zvýšit tu vidlici co mám teď), RS dělá ve 120 jen tu Rebu – procházel jsem diskuzi tady na foru a většina lidí se přikláněla spíše k foxu i když jsem z diskuze moc nezjistil proč.

          0 0
          • kubad  

            pokud ta možnost u té Vanily je tak to nech udělat, je to poměrně jednoduché, pak jednoduše sám zjistíš jak ti to sedí.

            ještě dotaz co čekáš od nové vidlice? pokud máš v té Vanile vhodnou pružinu na svou váhu tak se moc lepší vidlice vymyslet nedá :-)

            0 0
          • jonti  

            Starsi model Reby byl dost progresivni, a zejmena u zdvihu 85 a 100mm se nevyuzival plny zdvih.

            Taky to bylo tim, ze driv byla Reba modlou a pozdeji se prislo na to, ze je to jen normalni vidlice s plusy i minusy.

            Chtelo by to zkusit novou Rebu.

            0 0
            • mates555  

              Mám novou Rebu…při 1OOmm mě chodila tak 90mm…teď jsem nedávno vyhodil toho nepřítele zdvihu a dostanu ji i při 1OOkg tak na 11O..přitom vnitřní nohy jsou vysunutý 13Omm

              S citlivostí nemám problém…vidlice dobře reaguje na malý nerovnosti a nějaku hranu při při nájezdu na překážku necejtím..při předělání na 12O mám pocit,že se citlivost malinko zlepšila…

              Vidlice je uplně seriová a vyhoje mně…o žádným tuningu neuvažuju…

              0 0
      • meikyq  

        Tady bych se vtírnul k dotazu: Uvažoval jsem o zdvihu 120mm na svým biku viz profil. Je to k tomuhle rámu reálný??

        0 0
        • Vegan  

          Mas Epicona tudis neni nic jednoduzsiho nez to zkusit.

          osobne si myslim, ze to mozne je, ale myslim, ze to vlastnostem chovani kola spise uzkodi, ale ram to prezije. Nic meze z pevnym zadkem toho stejne moc nevymyslis to chce proste fulla

          0 0
      • Vilém  

        Proc ji chces vubec menit? Co ti nevyhovuje na vanille?

        0 0
        • kubad  

          už sem se taky ptal :D

          max špatná pružina a větší váha jinak je to supr vidle

          0 0
        • JakeF  

          Přidávám se k otázce.

          A případně za kolik pak bude Vanila na prodej :-).

          0 0
        • kubiik  

          nefunguje mi na té co mám Lock Out a zvažuju jestli má vůbec cenu ho nechávat za X tisíc opravit a repasovat nebo radeji koupit novou vidlici a mit to komplet OK

          0 0
          • kubad  

            zkus se informovat na možnost servisu a doladění vidlice TADY

            myslím že s výsledkem budeš moc spokojený a za velice zajímavou cenu včetně servisu.

            za zbytek platíš všem co ti poradili pivo :-)

            0 0
            • kesu  

              ja bych se s Foxem drzel cyklosvece,je sice drahej ale repas u nej znamena treba vymenu pouzder coz tu cenu prodrazuje.Pokud ti na tunning-testu nereknou presny postup praci a vymeny konkretnich dilu je cena servisu neporovnatelna­.Pokud ti ovsem jde jen o opravu locku a maximalne vymenu oleje tak to dej kamkoli.

              0 0
              • kubad  

                neměl bych obavu :-)

                0 0
                • kesu  

                  ja nerikam,ze je milan horsi nebo lepsi,ale spis jsem chtel rici,ze repas u cyklosvec(krom toho , ze je pozadovanej k uznani zaruky coz ale majitele podle fotky (stari) tizit nemusi),je dost komplexni a zahrnuje ukony kteri ostatni nedelaji.Dalsi vec je,ze vanilla je dost citliva a funkcni v originále a z toho duvodu bych ji nechal taky v originálnim setupu s originálnim servisem:)

                  0 0
              • kubiik  

                dneska jsem mluvil se servisem Cyklosvec, minuly rok jsem daval vidli na servis do BikeLive, cyklosvec se zdesil (predpokladam, ze hlavnim duvodem je predevsim konkurencni boj) nicmene stejne premyslim, kam vidlici na opravu LO dam. Presvedcili jste me, ze nema smysl kupovat novou a jinou a i kdybych dal 3–4tis za opravu, tak porad dost usetrim oproti koupi zcela nove. Necham ji zvednout na 125mm, myslite, ze to bude pro ram v pohode a nezadelam si tim na problem?

                0 0
                • kubad  

                  Servis si musíš vybrat sám u Svece je problém ze musí udělat komplet repas předepsaný výrobcem a tím se servis prodražuje. Typ jak bych to řešil já sem ti napsal a myslim ze by ti dorazila zpět vidle fungující podle tvých představ :-)

                  0 0
                • kubad  

                  Servis si musíš vybrat sám u Svece je problém ze musí udělat komplet repas předepsaný výrobcem a tím se servis prodražuje. Typ jak bych to řešil já sem ti napsal a myslim ze by ti dorazila zpět vidle fungující podle tvých představ :-)

                  0 0
                • kesu  

                  podle meho problem na 125mm nebude,vzroste totiz i sag takze se to zvedne tak o 15–20mm.kazdopadne si nemyslim,ze by rozpocet byl 3–4tis podle meho bude tak do 2,5tis kč,

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.