• Lubin

    Ahoj,prosím o seriózní radu, chci si koupit novou vidli a zajímá mě, zda si mám dát při mých 100kg na něco při výběru pozor. Nechci ani tak doporučení na konkrétní typy, těch se najde v jiných threadech dost, spíš ta věc s váhou. Nebo všechny vidlice bez problémů zvládnou vyšší hmotnost? Díky předem.

    0 0
    • Lister  

      podle mě se ta váha příliš přecenuje, protože dokážu si představit že nějaký aktivní 60kg střízlík jí dá pokouřit víc než pohodář se 100kg.

      Na co si dát bacha – no asi přece jen aby to nebyl nějakej superlehkej závodní speciál, spíše bych vybíral běžné typy na XC/allmountain, ale zase se nijak neomezoval, prostě normální vidlice s 32mm nohama tě uveze.

      Problém by mohla být pružina, protože občas jsou na tyhle kg už prostě měkký – typicky třeba Manitou má dost měkký pružiny, takže pokud chceš mít jistotu, že ti sedne na tvou váhu, tak ber vzduch.........

      0 0
      • Lubin  

        díky, i když s tou pružinou mě to překvapuje, mám pružinovou RS Pilot C a nejsem schopný ji rozhýbat na víc než 60mm i při max. nastavení, asi ne moc povedený typ. Chápu, že vzduchovou si můžu nastavit tak, aby byla dost tuhá při mé váze, neztrácí pak ale citlivost na menší nerovnosti?

        0 0
    • dancing dog  

      Jestli Ti nejde o vyloženě o hmotnost, což každému rozumnému kolem metráku / třeba mě :-), musim honit kila u sebe než gramy na kole.. /, tak skvělej poměr cena/užitek je Epicon od Milana, nebo něco jinýho mohutnějšího, třeba RS Recom nebo něco z Marušek… Myslím líp vzduchovky, ale to je jen má sympatie k nim…

      0 0
      • Lubin  

        Díky za radu, o co nejnižší hmotnost mi opravdu nejde, ten Recon 351 mě zaujal, jen nevím, jestli vzduch nebo pružinu. Na pružině mě láká, že můžu experimentovat se zdvihem, na jednu stranu bych chtěl vyšší zdvih než 80mm, na druhou stranu nevím, co snese kolo, když vezmu tu vzduchovou, musím předem určit zdvih předem. Ta Marzocchi 700 taky nevypadá zle, ale je přece jen o něco dražší.

        0 0
        • dancing dog  

          Já si myslím, že je vhodnější vzduchová vidlice, protže si jí prostě můžeš dle své váhy a chuti na pružení dofouknout nebo ufouknout..nevím, jak je to s pružinama nad 100kg, jestli jsou běžně k sehnání, nebo jestli je třeba jenom nad 85kg a výš a pak už nic..asi je rozdíl se stejnou pružinou pro někoho, kdo má 87kg a někdo kdo má třeba 110kg..ale to fakt nevim, vždy sem měl vzduchovky… Mám toho Epicona od Milana a naprostá spokojenost…

          0 0
          • Lister  

            pokud vím tak s pružinama je to běžně tak jak píšeš, většinou jsou modely označené jako 80+ maximálně 85+ a to třeba u Manitou jsou tradičně ještě dost měkké........ale třeba mě to nevadí, jezdím při 85kg pružinu 60–80mm, ale musím mít nasteven 120mm zdvih protože když dám nižší, tak ji dostávám dost často nadoraz...........

            třeba pružina pod 60 kg už ja fakt hodně měkká, jezdí jí přítulka a při jejích 52 kg využívá tak 80–90% zdvihu a jezdí jen velmi rekreačně a pomalu, takže pohoda.......

            0 0
          • Yann  

            Taky bych sel do vzduchu. Muzes ti to nafouknout podle potreby. Vzuch jsem mel, s vymenou kola jsem na pruzina+olej, chtelo by to asi tvrdsi pruziny ale zatim na to kaslu.

            0 0
          • TheIF  

            Vzduchové vidle jsou pro chrty, blbě žehlí, zlatá pružina :-) Van 36 má žlutou 93,0–109+kg

            0 0
            • dancing dog  

              Bych si dovolil nesouhlasit…1× pučená Foxka vzduch- až neuvěřitelný žehlení, asi 3× sem seděl na vzducový Toře, taky žehlila skvěle…můj současný upravený Epicon mi připomíná tu foxku. Nesmíš jezdit na chrtích vzduchových vidlích, asi jako je přefouknutá R7

              0 0
              • TheIF  

                32 Talas 65PSI (podle manualu 110+PSI) ne že byla uplně necitlivá ale 36 Van (pružina) je mnohem lepší žehlička a krásně chodí v celém zdvihu…

                0 0
              • Lister  

                ono je žehlení a žehlení :)

                Pružinovej black žehlí jehličí, bere všechno až po rázy odpovídající jeho zdvihu, ale občas si šáhne na dno a taky se dost propadá – vyřešila by tvrdší pružina, ale ta by zase nebyla tak komfortní

                Vzduchový fox – z počátku trošku tvrdší, ale celkově velmi umírněná vidlice, pod bržděním se celkem drží, bere velé rázy velmi dobře a na dno nejde nikdy.

                Prostě nic co by mělo člověka překvapit – klasický vzduch vs pružina.

                0 0
        • Miira  

          Ja jezdim Recona 351 U-turn ( www.kupkolo.cz/…rn_2199.html ) a naprostá spokojenost, s mejma 95 kg nemá problém. Je fakt, že sem teď nechal vyměnit volej, tak maličko změkla, tzn. když ji dám na minimum (85) taxem na cca 75, ale to mě fakt netrápí, na 130 ji šroubuju stejně jen na sjezd do Haloun :))

          0 0
        • OCG  

          mám taky skoro metrák. nad pružinou jsem nikdy ani nepřemýšlel, podle mě je pro tu váhu jedině vzduch, kterej – jak tu někdo píše – si můžeš nastavovat podle své váhy a nemusíš kupovat tvrdou pružinu. Vím dokonce o člověku, kterej měl lehce nad 100 kg a nesehnal dostatečně tvrdou pružinu, tak si ji nechal navinout. Jinak Recon 351 Solo Air jsem si teď koupil, přišla mi jako dobrá volba. Má 32 mm nohy (který jsou podle mě podmínkou, pokud chceš použít kotouče), takže by měla být dost tuhá i na nás silnější. Výhodou je, že pokud se rád vrtáš ve vidlicích, můžeš si zdvih nastavovat v rozmezí 80 – 100 – 130 mm. Sice to není U-Turn, ale do toho bych nešel kvůli té pružině. Pokud U Turn, tak asi jen Revelation. Jinak si myslím, že Marfušky taky udělají svoji práci…

          0 0
          • marapara  

            Osobně bych šel do Revelationa. Mám ho a chodí nádherně: www.kupkolo.cz/…dej_122/Akce

            0 0
            • OCG  

              Tak na tohohle Revelationa jsem se ptal, a prej uz neni. Ale tahle vidle je cenove hodne nekde jinde nez Recon nebo Marfa treba MX Pro ETA… Jinak to je podle me samozrejme nejlepsi volba, ale pro me to bylo (a je) moc penez. 6800 je tak akorat ;o)

              0 0
    • Mike TB  

      Ja mam na kole ctvrtym mesicem Marzocchi XC 700 SL a zatim maximalni spokojenost i pri mych 102kg.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.