• Newli

    Cau,

    zvazuju nakup kola scott scale 30, ale zatim jsem nemel prilezitost si jej vyzkouset. Samozrejme nez za neco vyplaznu takovou cenu, tak tak ucinim (alespon na prodejne). Presto by me zajimal vas nazor na velikost ramu. Mam zkusenost s ramem 19, ktery mi dokonale sedl. S velikosti S,M,L a XL ale nevim jak nalozit ?!?

    0 0
    • kubad  

      M – jednoznačně

      0 0
    • kafac  

      výška postavy v cm

      výška rámu

      do 165 cm

      15", 16", S, do 44 cm

      160–170 cm

      17", 18", M, do 48 cm

      170–185 cm

      19", 20", L, do 52 cm

      185–200 cm

      21", 22", XL, do 55 cm

      nad 195 cm

      23", 24", 58 ? 61 cm

      0 0
    • Daf  

      Merim stejne, a kdyz jsem zkousel M-ko zdalo se mi maly. Mel jsem pocit, ze si pri jizde ze sedla budu kopat do riditek. Asi by to slo doladit sedlovkou a predstavcem, ale ja bych si koupil L-ko.

      0 0
      • Honzyn  

        Mam Scott Scale rok 2008 ve velikosti M,coz odpovida 17,3 palce.Mam 174cm a padne mi dokonale.Pokud mas o 3 cm vice tak urcite radim taky M.Velikost L je pro jezdce nad 180cm.

        Zaskara jsem mel taky M,predtim Avalanche M.

        U toho scalu ti sedlovka urcite stacit bude,ja jsem si ji zkratil asi o 7cm(par gramu:-))

         
        0 0
        • Daf  

          Mam Zaskara L-ko :) Ono pri tom vyberu velikosti dost zalezio na tom, jak ma kdo dlouhy nohy a taky v jake poloze ma clovek upnutou nohu v pedalu. Nekdo slape slape vic spickou, nekdo min. Ono je pro tu vysku 177 jistota spis 18" ram. Pri tom lichem cislovani clovek musi vahat. Na jakemkoliv 17" ramu jsem si pripadal divne, navic se do ramu casto nevejde druha flaska :)

          Dotycnemu bych poradil, at si promeri a porovna geometrii Scottu a stavajiciho kola. Pak bude mit uplne jasno jestli mu treba dva centimetry budou nekde chybet, nebo budou navic.

          0 0
          • Honzyn  

            Jo,pravda.Ja mam ke sve vysce nohy kratsi,stejne vysoky kamos si pri pujceni meho kola zvysoval sedlo o dobre 3cm!Geometrie Zaskaru od GT a Scalu v M je shodna,premeroval jsem to a i pocitove,akorat bych rekl,ze GT ma polozenejsi hlavovy uhel,ale ram Zaskar byl pro 80vidlici a ja tam mel tehdy 100.Pokud delsi ram,tak Fisher-v 17,5 ma o 2cm delsi horni ramovku.

            Scale je skvela volba,ram tuhy,pohledny,o­dolny.

             
            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.