• johny612

    Ahoj,

    jsem už skoro rozhodnutý koupit Ghosta AMR 4 2016 ( i když mám ještě v hledáčku https://www.cykloadam.cz/xf-949 , řeším už jen zdvihy, jestli využiji ty 120/130 na ghostu ).

    Má otázka je cílena hlavně na majitele ducha. Mám 180 cm , jakou velikost rámu? Co jsem koukal na tabulky na 180 cm je tam přesah z Mka do Lka. Samozřejmě by bylo nejlepší vyzkoušet, ale tady u nás ( Klatovy ) jsem nic nesehnal.

    Dík za radu

    Anketa: Jakou velikost rámu Ghost AMR 4 2016

    L
    0x
    0%
    M
    0x
    0%
    0 0
    • Chlebovnik  

      Záleží na výšce rozkroku a vůbec proporcích postavy. L-ko má sedlovou trubku délky 520 mm, což je hodně. Ono i těch 480 mm je dost i na M-ko. Ale pokud máš třeba dlouhé nohy, mohlo by L-ko být, s krátkým představcem, fajn. Na druhou stranu, pokud bys chtěl upgradovat na sedlovku s vyšším zdvihem, než těch 100 mm, tak u větší velikosti narazíš dřív. Pro představu: 100mm teleskopy jsou vysoké tak ~17 cm od ližin k objímce. K tomu si připočti 4–5 cm od ližin po vrchol sedla a 52 cm sedlovky a jsi někde na 74 cm výšky sedla od středu. To by odpovídalo tak rozkroku ~83 cm.

      0 0
    • Mr.Dan  

      Efektivní délka horní rámovky u velikosti M je 615mm, což znamená dost dlouhý rám (reach 425mm), L už má 635mm. Záleží hodně na poměru délek končetin a trupu, nicméně pokud jsou tvoje proporce spíše standartní (dle délky rozkroku to tak vypadá), tak bych volil M.

      0 0
      • Chlebovnik  

        Reach 425 mm (447 v L) už dávno neznamená dlouhý rám. Dneska je to už spíš průměr nebo dokonce lehký podprůměr.

        0 0
    • johny612  

      Tak to jsem z toho blázen ,asi by to chtělo opravdu vyzkoušet. Nevíte někdo kde by se dal duch osedlat v okolí Plzně nebo Klatov? Jinak, jak se dá ta velikost co nejpřesněji určit, třeba po přeměření ještě dalších parametrů těla?

      0 0
      • johny612  

        Problém je, že tyhle dražší modely většinou na krámech nedrží. Takže to vyzkoušet v obchodě je dost malá šance.

        0 0
        • File12  

          Urcite ber Lko. AMR meli v 2016 bohuzel dlouhou sedlovku. Mam FRAMR v L a mel sem brat XL orin191cm vysky.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.