Jaký Full s 27,5" a cca 140mm zdvihem => CANYON Spectral AL 5.0?

45 nepřečtených
  • jatros

    Zdravím,

    rád bych znal názor zkušených bikerů na můj výběr kola.

    Měřím 177 cm, vážím 75 kg, jezdím rekreačně (zatím HT) a fulla chci z důvodu jednak pohodlnější jízdy (záda) a jednak taky na nějaký ten lehký sjezdík (předpokládám směřování spíše tímto směrem).

    Určitě chci 27,5" a zdvih cca 140/140 mm (zdvih 100–120 jsem po mnoha radách/diskusích zavrhl s tím, že bych jako většina do roka chtěl větší zdvih).

    Můj výběr podle pořadí:

    1. CANYON Spectral AL 5.0 (zatím jasný favorit; asi bude stačit tato konfigurace, 7.0 by už asi byla pro mě zbytečná)
    2. CUBE Stereo 140 HPA Pro
    3. GHOST SL AMR (X)5
    4. GIANT Trace 27.5 2 LTD

    Co říkáte na můj výběr? Případně, co byste doporučili?

    Ad Canyon a velikost)

    Přečetl jsem si hodně příspěvků ohledně nesprávného výpočtu velikosti rámu. Minulý rok jsem měl možnost se projet na Nervu velikosti M a asi by se mi lépe jezdilo na velikosti L.

    Takže předpokládám, že i ten Spectral by bylo lepší vzít v Lku.

    Díky moc za rady.

    0 0
    • Picino  

      Na 177cm, u Spectrala jednoznačně Mko, úplně ideální kombinace. Pokud nemáš extrémně dlouhý nohy

      0 0
    • Tehu  

      Spectral i Trance rozhodně Mko

      0 0
    • wilda81  

      To neděláš dobře, Jaromíre, s těma velikostma …

      0 0
    • jatros  

      Díky za reakce, ale moc jste mě nepotěšili … jsem myslel, že mě podpoříte v tom Lku :-D

      Jezdím teď Meridu HT 18" a pocitově potřebuju delší.

      Jinak jsem se včera večer nechal přeměřit a tady jsou mé rozměry:

      Hmotnost: 75 kg

      Výška postavy: 177 cm

      Výška rozkroku: 82 cm

      Výška trupu: 66 cm

      Šířka ramen: 44 cm

      Délka paží: 65 cm

      … takže mi PPSko doporučilo velikost M.

      Cinknul jsem na infolinku Canyonu a říkali mi, že je to fakt hraniční (M/L) a ať určitě pošlu maila, že to proberou.

      Je tu někdo z Prahy a okolí, kdo by mě případně nechal svézt na Mku, resp. Lku ?

      Ještě jednou dík za reakce.

      0 0
      • Jiri_81  

        Mám sice Nerve, ale stejné rozměry, výška 177 / rozkrok 82 – Mko je úplně ok, také mám HT Meridu 18", u toho Lka bych řekl budeš mít málo vytaženou sedlovku, každopádně nejlépe někde vyzkoušet.

        0 0
      • marek_K2  

        Malo vytiahnutu sedlovku mat nebude ani s 82cm, ja mam 180/82 a vsetky bajky som bral 48cm a je to akurat. Idealna dlzka nohy k dlzke sedlovej trubky je v pomere 0,57 , tj 82×0,57 = 47 a radsej zobrat o centi dlhsi ram a dat kratsi predstavec ako naopak. Na 177/82 by som tiez bral ram 48cm co je vacsinou Lko ale niekde aj Mko, zalezi od znacky.

        http://www.ebicycles.com/…e/size-sheet?…

        Tu je moj posed nastaveny na 82cm rozkrok(bez topanok) s 48cm ramom(ghost Mko 2016) s 125mm lev intega http://www.bike-forum.cz/…-amr-x8-2016

        0 0
        • Picino  

          Vzdyt neni ani na rozhrani M a L. 177cm je idealni pro Mko. Spectral ma proti nervu i sirsi riditka a s tim je potřeba počítat. Na Lku bude mit hodne natazeny ruce. Pri sjezdu bude v zatackach hodne brzdit, protoze by ztracel trakci na předním kole a hrozil by pád. O Lku lze uvazovat az od 180cm.Beru to z meho pohledu kde ja jsem na rozhrani S a M. Na divocinu v terenu je rozhodne lepsi menší, než větší. Mohu porovnavat Spectral S a Nerve M.

          0 0
      • tonik666  

        Lko je podle mě nesmysl, bude ti to velké.

        V dnešní době kdy se snaží výrobci na rám dostat třeba 150mm reverba nějaká délka sedlovky nehraje úplně roli. Klíčový je reach a stack :)

        0 0
        • marek_K2  

          Nj tam to treba brat do uvahy, vtedy byva sedlova trubka skratena na 45–46cm a je to Lko, ale ma to stale rovnaky Top tube a reach, to uz clovek musi vediet co sledovat a prisposobit sa. Toto som pisal preto ze canyon ramy su stavane na 125ku a Lko je klasicka stara skola 48ka.

          Ale tak samozrejme najlepsie je skusit, alebo aspon porovnat geometriu s bajkom ktory som jazdil dovtedy ak mi ten vyhovuje.

          0 0
      • Jiri_81  

        Ještě bych mrkl sem : http://www.mtb-news.de/…2016.722354/ , majitelé Spectralu na německém fóru, nejmenší s Lkem má 182/88.

        0 0
        • tonik666  

          Tak to je luxusní přehled! To by se mi líbilo za každý rám :)))

          0 0
    • Webonaut  

      Mám Canyon Spectral ve velikosti M. 178 cm / 78 kg, trup/nohy/ramena mám konfekční. Sedí mi bez výhrad.

      0 0
    • doubleingram  

      Ja mam letosniho Spectrala XL a je mi akorat, 186 cm, 94 nohy. Byt tebou, uvazuju o L, zkratit to jde vzdy, prodlouzit je spatny.

      0 0
    • Aandrej  

      Zdravím, vidím že reakcie na veľkosť rámu sú tu veľmi rôznorodé:-) Vie mi teda niekto poradiť, mám záujem o Spectral 6.0, Moje miery sú výška: 180cm, rozkrok: 83cm, výška trupu: 65cm, šírka ramien: 43cm, dĺžka paží: 62cm, hmotnosť: 80kg, jazdím aj celodenné horské túry s dlhými stúpaniami a dlhými zjazdmi. Kalkulátor od Canyonu mi vypočíta Mko avšak mám strach že mi to bude krátke a budem mať sedlovku vytiahnutú na max a ešte aj dlhý predstavec. Má tu už niekto mojich mier Spectral prípadne Nerve?

      Ďakujem.

      Andrej

      0 0
      • marek_K2  

        Mam totozne miery a podla mna je to jasne Lko 48ka u canyonu, mensi by ma kupit nenapadlo ani vo sne.

        0 0
      • doubleingram  

        Urcite L, by ses mozna poskladal i na XL.

        0 0
      • Mysee  

        Zajímavé, prý L, XL – pak bych nepočítal s tak hravým a obratným kolem.

        Dám můj: výška: 183cm, rozkrok: 83cm.

        A mám Nerve v M, aktuálně 65 mm představec, 760 řidítka, vozil jsem i 40 mm a 770 řidítka a naprosto v pohodě. Nastavení posedu viz v profilu. L by asi šlo, ale měl bych teleskop (100 mm) na doraz v rámu. A připravil se o hravost. A to je Spectral ještě díky zdvihům celkově vyšší.

        0 0
      • Tehu  

        Podle me Lko, ja mam 180 sice rozkrok 85–7 ale kamosovo Lko mi prislo dobre… Pripadne das kratsi predstavec.

        0 0
      • Sindy  

        Když jsi Andrej, tak si snad můžeš koupit víc velikosti a pak si z nich vybrat tu, která Ti nejlíp sedne. Na tohle snad Agrofert vydělá, ne? ;D

        0 0
      • gazip  

        Mám stejné míry jako ty, prodal jsem Nerve vel.M, bylo mi malé, teď čekám na Lko. Na Mko jsem se poskládal, ale nebylo to ono.

        0 0
      • Activ3  

        Ahoj , mam Spectrala Ex 7.0 ve velikosti L ,, 180 cm ,87 rozkrok a Lko je pro mě idealní .

        0 0
    • pierogross  

      Hele chlapi. A co tak zajít normálně do normální prodejny, normálně si to kolo vyzkoušet, normálně si ho půjčit, mít normální servis a normální záruční jistotu? Možná je to moc normální, což chápu. Jen jsem to tu hodil.

      0 0
      • Mysee  

        Tomu samozřejmě nikdo nebrání. Jen já bych takhle kupovat kolo nechtěl, radši budu mít za moje prachy něco lepšího ;)

        Vyzkoušíš a půjčíš na TestFestu, 3NBF, od lídí z BF.

        Servis ti udělají v klasickým servisu, pokud něco nezvládneš sám.

        Záruku máš stále, jen je v Německu, ale pošlou k tobě dokonce kurýra a nic neřešiš.

        0 0
    • matesbass  

      Ahoj, mohl bych navázat na původní téma, tedy výběr kola 27,5"?

      Rozhoduju se podobně, taky přechod z HT na Full… jen jsem výběr zúžil na Ghost SL AMR 5 nebo SL AMR X 5.

      Nejsem žádný enduro jezdec, ale jak píše jatros:

      „(zdvih 100–120 jsem po mnoha radách/diskusích zavrhl s tím, že bych jako většina do roka chtěl větší zdvih).“

      Je to pravda a co byste případně volili?

      0 0
      • Pain  

        Je to pravda.Ja přesne po roce se chystam prodat svýho Nerva Al 29 a asi pujdu do Spectrala ale 27,5.Tech 140 by me melo uspokojit(dou­fám)ale taky nejsem žádný enduro jezdec :-)

        0 0
      • Bafoon  

        ze 140/120 jsem šel na 160/160 :-)

        0 0
        • matesbass  

          X 5 má předek 150 – přepínatelný na 130 a zadek 150. Bojím se že protrpim dlouhý vyjížďky na „rovině“. Mám se bát oprávněně?

          0 0
          • pierogross  

            Ahoj. Já si myslím, že je to moc dobře položená otázka. Už jsem to tu párkrát psal, ale asi zbytečně. Zkusím to ještě jednou. Většina je pro zvedání zdvihů. Já se tomu vůbec nebráním, má to ale své ALE. Jedním z nich je porovnání 29" a 27.5". Tam, kde se dává u 29" 120mm, se dává u 27.5" 140mm a uvádí se , že je to rovno. Nejvíc samozřejmě záleží, co kdo jezdí. Kdybych já šel do DH, tak si koupím DH speciál s odpovídajícím zdvihem. Jestli ale častěji pojezdím po asfaltu, po rovině, po lesních stezkách bez velkých překážek a skoků, půjdu do 29", kde mi stačí 120 až nad hlavu. Mmch. takové kolo užívám i na Rychlebách a Lipové, a ještě to ani jednou necvaklo nadoraz. Je to ale o tom, jak jezdím – já jezdím na pohodu. Až budu na Rychlebách častěji než doma a budu na kole řádit, půjdu do 27,5 a klidně 160, nebo i víc. Takže jestli chceš častěji jezdit po rovině, určitě to hodně zvaž, dle mého je pak velký zdvih zbytečnou zátěží pro systém kolo – jezdec – hmotnost – odpor – ztráty.

            0 0
          • nomecz  

            tyhle vidlice s nastavením zdvihu zrovna neoplývají spolehlivostí oproti standardním modelům jen tak na okraj.

            0 0
      • marek_K2  

        Mam novu X8ku a mozem len doporucit, je to dobry univerzal. Pred nim som mal predoslu generaciu AMR so 120m, polozenejsia hlava na Xku dodala istotu dole kopcom a +30mm pridalo komfort v miere v ktoru som ani nedufal. Nejak moc tomu nenakladam tiez by som povedal niesom enduro jazdec ale bolo som prekvapeny o co istejsie, bezpecnejsie a komfortnejsie sa na tom bajku clovek citi aj ked tomu nenaklada. Napr. kamenista pasaz ktoru som na 120ke s inou geo jazdil mnoho krat pred tym, je uplne iny zazitok. A napriek tomu sa da na Xku v pohode slapat aj rovinka , nezamykam to ani na asfalte, pohupovanie je minimalne, odpovedajuce dobre vyladenemu 4 capu. Zadna stavba je super citliva a ide lahko do zdvihu, takze je to neskutocna zehlicka. Co sa tyka talasky tak je na 2016 uplne nova. Ano vo vseobecnosti je float lepsi, ale ako normalny clovek ktory nema poskusanych x vidlic a nevie to zhodnotit rozdiel ti bude talaska nadmieru vyhovovat, ma to slusny odtrh (cca 10kg) a zehli to velmi pekne. jediny rozsiel je ze na slamr 5 dostanes pohon 2×11 XT zatial co na X5ke strasie 10 rychlostne deore/slx. Vybavou mu odpoveda skor X7ka.

        0 0
        • matesbass  

          Díky za doporučení. Právě ta absence XT 2×11 mě na X5 hodně mrzí. Tápu jestli zvolit vyšší zdvih na úkor horšího řazení :/ na X7 se peněžně nedostanu.

          0 0
    • Nutribird  

      Mám Giant trance, zdvih 140 max spokojen a pro mne velice důležité, že nemusím nic přepínat, zamykat jen jedu. Nic nehoupe a dle mého názoru funguje jak má.

      0 0
      • tonik666  

        Spectral má moděrnější geometrii než Trance. Když jsem vyhodnocoval ta dvě kola proti sobě, vyšel mi z toho Spectral jako modernější kolo. Zejména kratší zadní stavba a delší reach a vyšší stack v M jsou důvody pro volit Spectrala a na Trance.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.