Únik oleje z brzd přes krytku (Shimano BR-MT500)

13 nepřečtených
  • agentrizek

    Ahoj, uniká mi olej z brzd, a to nejspíš přes krytku odvzdušňovacího šroubu u třmene (BR-MT500), protože hadici už jsem dotáhl. Jednou jsem to utřel, při dalším výletu se to stalo podruhé a zamastilo mi to už druhé destičky. Brzdný účinek oproti druhé brzdě tak 10%, páka pěkně změkla a zvuky to vydává jako vlak ČD, když brzdí u nástupiště. Ani jsem si nepřipouštěl, že pod tou krytkou nebude žádný šroub, a že ta stupidní černá gumová věc je to jediné, co má těsnit celou brzdu.

    Má někdo podobné zkušenosti? Existuje nějaké elegantnější řešení, než krytku vyměnit za novou a nakoupit jich X do zásoby, jelikož jsou po 3 vyjížďkách evidentně zteřelé? Není tam žádný vnější ani vnitřní závit-jen koncovka na napojení hadičky. Fotka schválně focená ve stavu před utřením.

    (kdyby se někomu z Brna doma nové krytky válely, rád odkoupím)

    Díky

    0 0
    • Cavendish  

      :D hustě ty

      0 0
    • carlyno  

      krytkou to určtite neteče,je to jen krytka,dotáhnout klíčem č:7,nebo to rozebrat vyčistit,nebo vyměnit.

      0 0
      • agentrizek  

        Ale po dotažení a krátké projížďce se znovu kolem krytky objevila kapka oleje. Zároveň je to místo, kde to bylo jednoznačně nejvíc zaprasený. Klíčem jsem hadici dotáhl fest, co rukou šlo, víc nedokážu a strhnout to nechci

        0 0
        • Cavendish  

          Nedotahuj hadici. Sundej krytku a vyšroubuj ten odvzdušňovák ne?

          0 0
          • agentrizek  

            Omlouvám se, že se tak blbě ptám.. ale co konkrétně mám vyšroubovat? Vždyť tam nic na vyšroubování snad ani není :D je tam prostě jen ťuplík na napojení hadičky, viz fotka

            0 0
            • jonti  

              Vedle je tam imbus, ktery kdyz povolis, tak to otevre ten kloboucek pro odvzdusnovani. Ten bych utahl.

              2 0
            • Cavendish  

              Ten ťuplík je odvzdušňovák. Nekde by měl být imbus, ten je potřeba utáhnout a nebo vyměnit. Teče to odtamtud. Proto máš slabou brzdu. Vždy když vyteče kapalina, nasaje vzduch.

              0 0
            • Kouba_2005  

              Utáhni tenhle imbus.

              0 0
              • Cavendish  

                Tak tak, utáhnout a pak by to tím ťuplikem nemělo téct. Pokud ano, vyčistit a vyměnit ťuplík. A krytku nech dole a odmasti to. Ať poznáš únik hned

                0 0
              • agentrizek  

                Super, děkuji moc všem. Jsem hloupý a nenapadlo mě se podívat po odvzdušňováku jinam :D ten je dotažený na fest, takže ho asi budu muset zkusit vyměnit a odvzdušnit znovu, pokud někdy někde ještě bude skladem k sehnání

                0 0
            • Vilém  

              RTFM!

              0 0
    • carlyno  

      celou servisní část pro plnění vyměnit.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce