• bk2601

  Ahoj, snad sem dotaz zařadil správně.

  Rád bych se zkusil projet na místních trailech, či bike parcích. Mám to kousek do Kopřivne, i na Karlov. Stejně tak na druhou stranu traily Moravský kras a Jedovnice.

  Mám normálního horaka, vel 29, hliník ram, vzduchová vidlice SR Raidon.

  Vážím cca 90 kg a zajímá mě, co si na takovém kole mohu dovolit, abych jej nezničil nebo to prostě neprenal.

  Drobné nebo menší skoky se nebojím udělat, ale váhám jestli vůbec na takovém kole můžu.

  Kupovat speciální kolo nechci, nějak extra mě to neláká, spíš jen zvědavost.

  Dík za rady, typy.

  0 0
  • novas752  

   Moravskej kras a Jedovnice vklidu můžeš, nějak extra drtit to asi nebudeš a celý je to tam hladký, na to v podstatě ani horský kolo neni nezbytně nutný.

   Na Kopřivný ta lehčí půlka taky klidně, na tu těžší se ti s xc kolem asi moc chtít ani nebude. Karlov to samý. Navíc si tam všude můžeš něco půjčit ať zkusíš jak se jezdí na pořádnym kole. :)

   0 0
  • Kox  

   V Jedovnicích jsem byl na XC HT, paráda, bez obav, žádný problém.

   0 0
  • Tom-T45  

   Taky jako předchozí, Jedovnice na obstarožním XC se 120 mm představcem a absolutně gumovou vidlí s rychoupínákama a po pěti průjezdech jsem z trenek ždímal vyplavené endorfiny. Věřím, že mít něco schopnějšího, tak se uprostřed flow trailu rozplynu v Nirváně.

   0 0
  • bk2601  

   Díky za reakce.

   Zvládne to kolo i nějaké skoky, nebo bych se měl držet spíše při zemi?

   Mám nějak vsugerováno, že na jumpy jedině celopéro a jiné specializované ko­la.

   0 0
   • Tom-T45  

    A ty zvládneš skoky?

    0 0
    • bk2601  

     Tak bunny hop na patník (menší patník) zvládnu, sice občas chytnu zadním kolem, takže to ještě nemám úplně vychytané, ale postupně se snažím. Zatím asi tak, že dokážu na místě odlepit obě kola od zeme :)

     Můj dotaz byl spíše o tom, jestli můžu přeskočit nějakou menší lavici, nebo najet na malé dropy, popřípadě je raději objíždět.

     0 0
  • heyjoe84  

   Na závodních XC tratích se dnes lavice, dvojáky, dropy, klopky, šutrové mordory, apod. objevují. (Až se divím, že to mají s těmi vytaženými sedlovkami zapotřebí :) ). Na singltraily by byl lepší nějaký trailbike, nebo endurko, tedy odolnější kola s vhodnou geometrií, ale i na XC se to dá. Záleží, jak moc tomu dáš „nažrat“. Nečisté, nebo tvrdé dopady bolí i na kolech k tomu určených, na XC o to víc :)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.