• treatt

    Tak ještě třetí vlákno, anketa je jasná

    Anketa: Vyhraje:

    AC
    13x
    38%
    AS
    10x
    29%
    0 0
    • treatt  

      Kurník, jsem to omylem odpálil, než jsem to dopsal :(

      No nic, tak odpovědi na anketu v případě jiných jmen napsat sem..

      0 0
    • ALEX007  

      taky se vam tak seka obraz? nebo to zpusobuje kabelovka u mne doma?

      0 0
      • knx  

        na Eurosport UK o tom mluvili, kvuli pocasi budou asi dneska trochu problemy

        0 0
    • treatt  

      Pau – Tourmalet. 174km.

      Km 13.5 – Côte de Renoir – 2.2km stoupání průměr 6% – 4. kategorie

      Km 56.5 – Col de Marie-Blanque – 9.3km stoupání průměr 7.6% – 1. kategorie

      Km 117.5 – Col du Soulor – 11.9km stoupání průměr 7.8% – 1. kategorie

      Km 174.0 – COL DU TOURMALET 18.6km stoupání průměr 7.5% – HC

      0 0
      • treatt  

        Pro únik, který si dokázal odjet na 3´14 je špatně, že tam je i jezdec Caisse d´Epargne a Radioshack natáhl pořádně balík a sjíždí náskok, protože se tady bojuje o pořadí v soutěži týmů, kde má Radioshack stále naději..

        0 0
      • treatt  

        Popovitch nastupuje, aby trochu ukázal Caisse, že po nich půjdou, poněm okamžitě jde člověk z Astany, dnes to bude takticky hodně zajímavé..

        Vzadu je to dost nervózní, jelo se prakticky po rovině, jen mírně z kopce a balík si to frčel skoro 80..

        0 0
      • treatt  

        Cervelo chce mít někoho vepředu, ale Lloyd se svým nástupem neuspěl, je sjet..ale každopádně hlavní priorita je, aby Thor přivezl do Paříže zelený dres..

        Vepředu je opět srovnaná Astana…

        0 0
      • treatt  

        Ajajaj! Samuel Sanchez je na zemi! Těžký pád, dostal evidentně velkou pecku, nějaký čas ležel naprosto bezvládně, dokázal se vrátit do sedla, když mu bylo hodně dopomoceno, to byl těžký pád! 4 spolujezdci ho dováží zpět do balíku, kde Alberto Contador na čele zbrzdil všechny, aby se čekalo. Jediný, kdo neposlechl, je Carlos Sastre, který pokračoval a je odjetý se svým spolujezdcem Konovalovasem..

        0 0
        • Darkson  

          má tohle Sastre zapotřebí?

          0 0
          • meiilax  

            Neviděl jsem jak to bylo, ale pokud čekal celej balík a on se utrhl, tak je to podle mne hnůj.. Každopádně se Sastre stůjcostůj snaží dostat do první desítky, kdyby to skončilo v tuto chvíli, tak skočí z 15. na na 5. místo. Ale ještě že to tak neskončí :-)

            0 0
            • treatt  

              Ne, Sastre zjevně nejede na top ten, ale chtějí být ze Cervélo vidět, být v úniku. Jestli se o něco snažil, tak myslím o etapu (ale snad ani on nemohl být tak naivní, aby si myslel, že mu to vyjde), takže asi opravdu šlo jen o prezentaci dresu v záběru kamer..

              Sportovní ředitel Cervéla ten Carlosům nástup v okamžiku, kdy se čekalo na Sancheze zdůvodnil tím, že Carlos je mimo boj o celkové pořadí, tak je zbytečné, aby na něj čekal..stejně jako lidi v úniku, nijak Sancheze neohrožují, tak nebyl důvod čekat..

              0 0
              • Darkson  

                chlape, tya víš všechno:jak jsou na tom Rodriguez, Hesjedal a Horner v časovce? tady by se ještě mohlo teoreticky měnit pořadí kolem 10.místa

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Taky by mě to zajímalo, ale rozdíly jsou dost.

                  0 0
                • treatt  

                  Špatné zprávy o Hesjedalovi (z Romanova pohledu) – je všestranný jezdec, vrchař a velice dobrý časovkář. Umí zajet i roviny. V roce 2005 by základním kamenem vítězství Savoldelliho na Giru, v roce 2006 skončil druhý na mistrovství Kanady v TT, v roce 2007 ho již vyhrál. V roce 2008 hlavně pracoval pro Vande Veldeho a na Giru se podílel na vítězství v první etapě týmové časovky Garminu. Na Olympiádě v roce 2008 zajel v časovce 15. flek, v roce 2009 se podílel na druhém fleku týmové časovky na TdF.

                  Na Tourmalet dojel skvěle, cítí se velice silný, má naději na opravdu dobrý výsledek..

                  Chris Horner má za sebou spíš kariéru domestika, ale své kvality prokázal mockrát. Letos ukázal formu na Tour of Califonia, jeho přípravě na Tour. Díky velice dobré časovce v Los Angeles si dokázal vyjet 4. celkový flek jen 39s za Leipheimerem. Dokud startoval v menších závodech v Americe, prakticky vše vyhrával, včetně prologů, mezi elitnější společností se tolik neprosazoval, ale hlavně pro odlišnou roli v týmech, kde pomáhal. Letos mimochodem ještě vyhrál šestou etapu na Vuelta al País Vasco, což byla…časovka..

                  Stejně jako Ryder i Chris zajel parádně klasiky Fleche Wallonne, Amstel a Liege-Bastogne-Liege, což svědčí o skvělých tempařských a vytrvalostních parametrech. Není to kandidát na nejpřednější příčky do časovky, ale rozhodně má předpoklady moc neztrácet..

                  Joaquim Rodriguez. Hlavně vrchař a klasikář, mistr Španělska z roku 2007, dokázal dojet celkově 6. na Vueltě, v roce 2009 si vyjel celkově 7. místo, když v závěrečné časovce o délce 28km zajel 35. místo se ztrátou 2´02´´, na Romana ztratil 1´28´´. Pro srovnání v tomtéž závodě zajel na 30km časovce, která byla jako 7. etapa, 98. místo se ztrátou 3´18´´ a Roman 63. místo s časem lepším o 47 sekund

                  V letošním prologu Tour chytil na Fabiana 1´08 a byl to 115.čas, Roman zajel 20.místo s časem lepším o 30 vteřin. Za zmínku rozhodně stojí jeho bronzová medaile na mistrovství světa 2009, letos dokázal celkově vyhrát etapák Vuelta a Catalunia, druhý flek na Fleche Wallonne, 3. celkově na Vuelta al País Vasco

                  Není nijak oslnivý časovkář, měl by něco ztratit, je ale dobrý v etapácích, tak uvidíme, jak se mu povede..

                  0 0
                  • Darkson  

                    dík za vyčerpávající info:-).

                    7. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 77 KATUSHA TEAM 83h 39' 42" + 07' 03"

                    8. HESJEDAL Ryder 54 GARMIN – TRANSITIONS 83h 41' 57" + 09' 18"

                    9. KREUZIGER Roman 44 LIQUIGAS-DOIMO 83h 42' 51" + 10' 12"

                    10. HORNER Christopher 23 TEAM RADIOSHACK 83h 43' 16" + 10' 37"

                    tak to na posun dopředu nevypadá, Hesjedalovi pravděpodobně minutu nedá, Rodriguezovi 3 minuty asi taky ne, naopak bude hájit 9.místo před Hornerem, ale náskok je jen 25 vteřin…

                    0 0
                    • treatt  

                      Za Romanem ještě:

                      11. SANCHEZ Luis-Leon + 12' 46"

                      12. PLAZA MOLINA Ruben + 13' 01"

                      13. LEIPHEIMER Levi + 14' 24"

                      14. KLÖDEN Andréas + 14' 44"

                      15. ROCHE Nicolas + 16' 00"

                      16. VINOKOUROV Alexandre + 17' 57"

                      0 0
              • meiilax  

                No odhulit se a ztratit 6 míst v pořadí kvůli prezentaci dresu.. Ale proti gustu…:-)

                0 0
      • treatt  

        Sportovní ředitel Cervéla – „nevím přesně, co se stalo, slyšel jsem jen v rádiu, že Samuel spadnul. Dnešní pokyny bylo útočit, mít jezdce vždy vepředu..“

        Každopádně Samuel měl vyražený dech, byl doslova KO, bude to dnes mít zatraceně těžké..pomalu se vrací, veze ho 5 spolujezdců, vepředu se nejede, tak únik získává, je už 5 minut..

        Flecha, Hagen, Koren, Kolobnev, Burghrar, Moreno a Pauriol – to je složení úniku, které sjíždí Sastre s Konovalovasem

        0 0
      • treatt  

        Hagen si vepředu dojel pro bonifikační sprint, jinak se tam pěkně točí, měli teď příjemnou chvíli, že si díky čekajícímu balíku dokázali vybudovat zajímavější náskok skorem 8 minut..

        0 0
    • treatt  

      A je tu start! Christian Prudhomme právě odmával skutečný start etapy..

      0 0
    • treatt  

      Jérôme Pineau hned útočí, bude se chtít porvat o puntíkatý dres, o kterém se dnes definitivně rozhodne..

      0 0
    • Pebe  

      tak Contador se snaží si vylepšit „tvář“, připádu S.Sancheze přibrzdil peloton

      0 0
      • McBlacky  

        podle mě doufá, že na Tourmalet půjde Sanchez dopředu a tak si získává spojence proti AS. Chytré

        0 0
    • Lance  

      supr by bylo kdyby nemohli používat ty vysílačky

      0 0
      • knx  

        vloni to ale tusim zkouseli, ne? Jednu nebo dve etapy.

        0 0
      • meiilax  

        Ten pokus tu byl myslím v minulém ročníku u dvou etap a moc se neosvědčil, resp. lobby týmů proti jejich nepoužívání byla silná..

        0 0
        • Darkson  

          to ale byly, tušim, rovinatý etapy, kde o nic nešlo. v horských by to bylo asi jiný kafe:-)

          0 0
          • Ruprt2  

            tak oni naprotest to odkroutili bez nástupů bez útočení v balíku od začátku až do konce.

            Kdyby je zakázali plošně bylo by to lepší.

            Popř. jim je nechali jenom z bezpečnostních důvodů. Na hlášení pádů na řešení hlášení technických problémů na konzultaci jídla a pití ale nesměla by se řešit režie. a spojení by jim mohli hlídat.

            Podobně jak to řeší FIA v F1.

            0 0
          • Lance  

            jj byly to rovinate etapy, jako beru,ze vyvoj jde dopredu, ale zrovna ty vysilacky bych zrusil, to by bylo ine kafe

            0 0
        • ememem  

          kazdopadne od buduceho roka su zakazane vsade mimo pro tour (to je uz ak sa dobre pamatam odsuhlasene) a navrh je ze od 2012 aj v pro tour. odpor je samozrejme znacny.

          0 0
      • RomanH  

        A jeste bych jim zakazal jizdu v haku, pekne jak na triatlonu :-)

        0 0
    • Lance  

      kolik km chybi do konce? ja snad nestihnu ani ten tourmalet

      0 0
      • raceman  

        cca hodina pod tourmalet, to uz nikam nejezdi… vyjed az po konci ne?

        0 0
        • Lance  

          mi to na netu nejede

          0 0
        • Lance  

          no nic, preziju to, mrknu na sestrih

          0 0
        • Lance  

          jo prosimte jake je poradi? kde je AS a AC? DIK

          0 0
          • Medunka  

            Trett vyrazí za Květou a na BFku kolem TdF mrtvo :-D

            0 0
            • treatt  

              No jo, sorry, dal jsem přednost nemocnému kamarádovi před veřejnou informační službou :)

              0 0
              • Ruprt2  

                upřednostnil jsi blaho jedince před blahem celé široké veřejnosti.

                No mě jsi nasral :-)

                0 0
                • Bafoon  

                  mě taky, měl jsem vsazeno na Schlecka a nevěděl jsem NIC :-D

                  0 0
                  • treatt  

                    Přesně tak, je to velice cenný suvenýr, úklidové čety (co potom sbírají obaly od gelů, tyčinek, plechovky po závodnících, ale i po fanoušcích a organizační věci) těch bidonů moc nenajdou.

                    Statistika by se myslím dělala velice špatně, občas se objeví informace, kolik který jezdec za etapu vyžahnul bidonů (jeden z takových velkých měl Lance v jedné z horkých alpských etap, kdy vypil 17 bidonů), ale myslím, že ani není v možnostech organizátora sledovat, kolik odlítne bidonů, vzhledem k tomu, že kamery prostě nemůžou být všude..

                    Ale tak můžeš si to hrubě propočítat, když si zjistíš, kolik průměrně vypije jeden člověk za etapu a vynásobíš si to počtem jezdců :)

                    0 0
                    • treatt  

                      Kurnik, omlouvám se, špatně se mi to zařadilo :)

                      Tobě jsem chtěl napsat, že se omlouvám, ale preferoval jsem podpořit druha v boji připoutaného na lůžko.. :)

                      0 0
                      • Bafoon  

                        jj, to bylo asi medunce na ty bidony co :-)

                        já to myslel v „…“ s Tourmaletem bys AS asi stejně nepomoh ;-)

                        druhovi přeju brzké uzdravení

                        0 0
                        • Medunka  

                          To mu přejem všichni, páč 14té ATB za tento rok to je MASAKR :-(

                          0 0
          • Manas  

            Nejlehci je se mrknout semhle: http://gaps.letour.fr/us.php

            je to vcetne komentaru a obcas dost zajimavejch.

            0 0
          • raceman  

            vsici pohromade v baliku, uprchlici maji necelych 8 min naskok a nekde mezni nimi plave solo Sastre :-)

            0 0
            • ememem  

              podla toho linku uz len asi 7, bolo 9, bych si tipol ze nez pojdu do posledneho kopca zas to bude pokope

              0 0
              • Manas  

                Hushovd celkem odpadnul, nevim proc. V komentarich to neni.

                0 0
                • raceman  

                  podle grafiky se thor propadl a petacchi se vratil do vbaliku nebo vypadl uplne

                  0 0
              • raceman  

                spise az v zaverecnem kopcu, tam rozjede navarro a spol peklo pro contadora a rychle se to protridi a sjedou uprchliky

                0 0
                • ememem  

                  uz len 6, o pivo ze ich maju este pred tym prvym kopcom :-).

                  a o dalsie ze v tom posldnom utecie velky ON.

                  kym pretekal nebol som nejaky jeho extra fan ale teraz mu to na rozlucku prajem (hoci boh vie jak to s tym naposledy bude, bych si tipol ze budu do neho riadne hustit nech to este raz ako darcek k styridsiatke sku­si)

                  0 0
                  • raceman  

                    o prvni se sazim, a bylo by pekne kdyby neco zkusil.. :-)

                    0 0
                    • ememem  

                      tak si asi vyhral, som z toho obrazku nejak neodhadol kolko je na vrchol…za 5km 5 min asi nestiahnu

                      0 0
            • Manas  

              Haha, ted byla komicka vlozka s ovcema ktere chteli prebehnout na druhou stranu cesty. Komentar z Eurosportu – bohuzel se nemuzou pridat do pelotonu, nemaji cisla ;-)

              0 0
    • PjSky  

      Tak nevim co se deje ale freestreamy jeden za druhym dostavaji block od adminu :)

      Uz mam 4. v rade.

      0 0
    • Premik  

      Roman je nezvykle vepředu, že by přišel avizovaný útok na etapové prvenství?

      0 0
    • Manas  

      Saxobank diktuje tempo a postupne odpadavaji jezdci z hlavni skupiny. Naposledy odpad Vinokurov …

      Otazka je jestli taktika je urvat co nejvic lidi a pak tam nasadit utok pod velenim AS.

      11km do cile.

      0 0
      • tom_777  

        kdyz odpad Vinokurov tak Roman bude v TOP10 když vydrží vpředu

        0 0
      • Manas  

        hlavni utok AS – urval celou skupinu, jediny kdo drzi krok s nim je Contador. Musi to zkusit, musi mu ujet, jinak nema sanci.

        0 0
      • Manas  

        AS a AC vedou v etape, Kolobneva predjeli jak na motorce. AS se snazi nasazovat ale AC se drzi jak kliste.

        0 0
        • Smazaný účet  

          vypadá to, že mu za tou prdelí bude viset až do konce

          0 0
        • ememem  

          idu fakt jak cirkularky, naskok sa zvacsuje

          0 0
        • McBlacky  

          a AC nastupuje

          0 0
          • destr  

            To sou fakt hovaďáci :-D

            0 0
            • destr  

              A prší…škoda že neukazujou tep jak na tour de ski :-(

              0 0
          • Smazaný účet  

            moc to nevydrželo, AS dost hecuje, pořád něco říkal AC

            0 0
            • destr  

              No zajimalo by mě, co si tak asi říkaj :-D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nemáš na to, neuvisíš mě! :)

                Křižák taky hezky řeže. Pohybuje se mezi stíhačkama na 3–5 místě.

                0 0
              • Medunka  

                ještě se jednou to zkus a zabiji tě :-) Aspoň takto vtipkoval aj komentátor

                0 0
              • Orbis  

                AC:nechám Tě vyhrát etapu… :-D

                Docela špatnej obchod… etapa vs TDF…

                0 0
                • Medunka  

                  myslim, ze to od AC bylo AS kamaradske gesto

                  0 0
                  • Twisp  

                    to nebylo kamarádské gesto, jen se snažil trochu vylepšit svůj obrázek na téhle tour.

                    0 0
                    • Orbis  

                      nevím proč by měl něco vylepšovat…

                      každopádně AC stačilo dojet nahoru s AS… protože AS neni dobrej časovkář :-)

                      0 0
                      • Twisp  

                        kdyz se odprostis od urcitiy naivity, tak pochopis, ze vsechno je o penezich. Sponzori a zadavatele reklamy nemaji moc v lasce negativni spojeni s jejich hvezdou (piskani na AC pri navleceni do zlutyho). AC zvolil win win strategii…dojede si pro zlutej a jeste vylepsi svuj trochu pospinenej fair play obrazek… ;)

                        0 0
                        • Orbis  

                          pan cyklista promluvil…

                          když už mluvíš o sponzorech, tak pro ty pár pravidel

                          1. i špatná reklama je lepší než žádná
                          2. vítěz bere vše… alá nidko nebude vzpomínat na druhého z TDF..

                          kromě pár lidí kteří se o to zajímají hlouběji.

                          AS zrovna fair play taky nejednal… vzpomeň si na začátek kdy se to tam smotalo na kostkách a AS jel dál krev

                          0 0
                          • raceman  

                            precti si vlakno vol.II, threatt to tam jasne vysvetlil proc jeli, a to bylo uplne normalni.. zadne poruseni nepsanych pravidel to nebylo

                            0 0
                            • Orbis  

                              já to četl!

                              ano přesně nepsaná pravidla neporušil, ale ani AC.

                              0 0
    • lidumil  

      A RK je už 9.

      0 0
    • kloubik  

      Záběry jak vyjíždějí postavy z mlhy byly úplně perfektní.

      A diváci ke konci teda peklo. Já bych na to neměl nervy, nechápu že jim motorky nedělaly víc místa.

      Nechápu jak to můžou psychicky vydržet, mě to dělá problém u televize, asi bych se hodně snažil zůstat v klidu, ale až by přetekla mez tipuju že bych začal vidět rudě a prvnímu co by na mě šáhnul nebo mi strčil vlajku do obličeje bych udělal tretrou suvenýr do úsměvu :-D

      0 0
      • lidumil  

        Jsem na tom stejně, taky bych asi někoho praštil. A nejvíc mě se.ou ty mentálové, co bežej podle nich a plácaj je po pr.eli. Měli by tam dát plot. Však se taky Andy po jdnom pěkně ohnal.

        0 0
        • kloubik  

          jj, myslím že před jedním Contador dokonce musel uhýbat na druhou stranu silnice, jak vedle něj běžel a šahal na něj, Andymu pak někdo strčil do obličeje velkou vlajku na tyči myslím.

          Fakt nerozumím tomu, proč před nima na takových etapách nejedou tři motorky a nedělají prostor.

          0 0
    • vsn  

      ahoj, koukal jsem na dnesni etapu a zarazilo me:

      meli tam 13 – 15 stupnu ale nikdo nepouzival navleky na kolena … jen obcas nekdo rukavky a navleky na tretry …

      je z tyhle kosy nebolej kolena? … me kolena prochladnou i pod 20 stupnu a nemusi prset …

      diky

      0 0
      • Ruprt2  

        no já kolena zahřívám až když je pod 5

        0 0
        • Polka  

          To nedelas dobre Jaromire :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak. Pod 15 to smrdí. Občas se dostanu v krátkejch na 13–12, ale to je už na posledních kilometrech dom, když to neodhadnu a slunko je včudu.

            0 0
      • black.horse  

        slyšel jsi o cyklocrossu? to jsou teprve zmrzlí angrešti :-D

        0 0
        • raceman  

          on se regulerne pta, a ty si z neho delas prdel.. ze ti neni hanba! :-P

          0 0
          • black.horse  

            to po mě chceš v tuhle pozdní odpolední hodinu nějaký moudro?:-)

            (ačkoliv mohlo ho při srovnání s CC, které se velmi často jezdí v nepříliš teplých podmínkách, napadnout několik aspektů k dotazu, např.: a)každý na to je jinak citlivý b)pohyb->energie->teplo = ruce_se_nehýbou­=brrrr->návleky + nohy_hýbou_ví­ce=áááá->nenávleky c)v kopcích každýho nohy pálí, tak si je aspoň ochladí, aby neuhořeli:-) d)špička startovního pole se ohřívá průletem atmosférou… )

            0 0
      • treatt  

        Většinou používají hřejivky. Pokud by si ve studené, deštivé etapě nasadili návleky na kolena, tak ty se nasáknou vodou a ve sjezdu by to bylo horší, než bez nich. A navíc, oni si těžko sednou do pangejtu, aby si v klidu nandali suchý návlek před sjezdem a pak ho dole zase sundali. Prostě se musí jet, není to tak jednoduché, jako nahodit větrovku..

        0 0
        • marios  

          Přesně, vloni na Saltzu, kde bylo 2–7 st. C, pršelo a sněžilo byly hřejivkou namazané kolena jedinou částí těla, na kterou mi nebyla zima. Celých 7 hodin.

          0 0
          • vsn  

            kde se to da koupit? na kupkole ani lekarna.cz jsem to nenasel :(

            0 0
            • marios  

              Myslím že v normální kamenné lékárně, je to masážní emulze a jsou buď hřejivé, chladivé, nebo neutrální.

              0 0
              • vsn  

                nasel jsem toto: http://www.lekarna.cz/…vy-250–50ml/ a http://www.lekarna.cz/…ejivy-200ml/

                to je teda ono jo? :) zkusim koupit jestli budu mit horky koleno :D jěště jsem nasel doma hřejivej lubrikační gel :D

                0 0
                • treatt  

                  Nebo od Sportique Get going cream… ale hlavně nezapomenout, že ses namazal tímhle a nesáhnout si na citlivější čast těla – třeba promnutí očí by byla slušná orgie ;)

                  0 0
                  • Medunka  

                    docela hukot je, když todle dostaneš na závodě, myslíš, že je to mast na prdel a ono houby :-D

                    0 0
                    • treatt  

                      K tomu nebudu vůbec nic dodávat :-D

                      0 0
                      • Medunka  

                        ježiš, sorry, tos byl ty! On vždy někdo něco řekne, já si to zamatuji, ale kdo mi to řek, to si ne :-D

                        0 0
                        • Manas  

                          LOL!

                          To pak musel jet vsechny sprinty pekne ve stoje, ne? :-)

                          0 0
                          • treatt  

                            No to ani ne…ale tvrdá zkušenost je, že už to nezachrání ani sprcha..jak se to do kůže vstřebá, už nepomůže ani svěcená voda, prostě to musí přejít :-D

                            0 0
                            • Manas  

                              Ja to vim, dal sem si neco podobnyho. Krajel jsem chilli papricky a dvakrat si umyl ruce. Pak sem si sel vyndat kontaktni cocky a v zivote sem nezazil horsi bolest :-)

                              0 0
                        • treatt  

                          No děkuji :-D Je vidět, že se vyplatí Ti něco říct, za chvíli je s tím člověk slavnej na bf..GRRRRRR

                          0 0
            • Vhalasta  

              bývala to m-spoma, hledej červenou

              0 0
            • Feďa  

              Nedávno jsem viděl klasické hřejivé emulze (stejný obal i zápach jako před rokem 1989:-)tuším v Intersportu. Jinak něco podobného (ale mnohem dražšího) jsem našel tady: http://www.cyklosvec.cz/…Z276877.html

              0 0
    • Smazaný účet  

      Tak mě napadá – nejsou někde statistiky jako např. počet odhozených bidonů?

      0 0
      • Medunka  

        Tipuji, že o odhozené bidony je maga zájem a určitě se o ně lidi i rvou :-D

        0 0
        • treatt  

          Tak ještě jednou, předtím se mi to blbě zařadilo:

          Přesně tak, je to velice cenný suvenýr, úklidové čety (co potom sbírají obaly od gelů, tyčinek, plechovky po závodnících, ale i po fanoušcích a organizační věci) těch bidonů moc nenajdou.

          Statistika by se myslím dělala velice špatně, občas se objeví informace, kolik který jezdec za etapu vyžahnul bidonů (jeden z takových velkých měl Lance v jedné z horkých alpských etap, kdy vypil 17 bidonů), ale myslím, že ani není v možnostech organizátora sledovat, kolik odlítne bidonů, vzhledem k tomu, že kamery prostě nemůžou být všude..

          Ale tak můžeš si to hrubě propočítat, když si zjistíš, kolik průměrně vypije jeden člověk za etapu a vynásobíš si to počtem jezdců :)

          0 0
      • Smazaný účet  

        v těch horkých dnech je to cca 8 bidonů na hlavu, krát skoro 200 jezdců… no je jich hodně co se válí kolem cesty.

        0 0
    • treatt  

      A jinak avizuji, vzhledem k práci dnes asi nebudu mít příležitost vůbec psát o Tour, ani sám zatím nemám možnost sledovat :(

      0 0
    • ALEX007  

      „Vlevo je Atlantik. Sice daleko, ale Atlantik“. proto fouká…:)

      0 0
    • treatt  

      Tak včera byla skutečná přejezdová etapa, po leteckém dni během první hodiny se dokázala odpoutat čtyřka jezdců v úniku, pro týmy sprinterů tedy zcela ideální situace, v silném větru většinou zepředu byli prakticky vystaveni na milost balíku, který si je hlídal na odstupu pod dvě minuty. Potom se na delší čas zvolnilo, rychlost klesla na výletních 40, pozor bylo jen třeba dávat na vítr, jinak si to ale všichni favorité v hlavním balíku bez problémů pohlídali.

      Tradičně kolem 50km do cíle se začaly na čele skládat týmy sprinterů, začala být vidět Columbie, ale hlavně Lampre, Sky i Cervélo. 30km do cíle bylo zcela jasné, že únik nemůže vydržet, i když mladý Daniel Oss z Liquigasu předvedl velkou bojovnost, když na 11.km osamocen vzdoruje pelotonu, který se za ním řítí a vydrží to až na 3,5km od cílové lajny..

      Pak už je to hodně svižný rock´n´roll, Sky táhnou, za nimi se to přelévá, Rabo pro Osacara, Columbie, Lampre, jedině Thor zůstává opravdu špatně pozičně vzadu. Necelé 2km do cíle ho ale skvěle zleva vyváží jeho dva spolujezdci a vrací ho do hry! Thor má skvělou pozici, před finální pasáží je na druhém místě těsně za svým rozjížděčem, na jeho zadním kole visí Cav, ale jakmile za to razantně bere Petacchi, Mark jde okamžitě po něm. Thor se letos trápí, viditelně nemá rychlost a ze své dobré pozice není schopen zrychlit a propadne se dokonce mimo top ten..Petacchi to rozjel pěkně, ale během snad dvou vteřin je po všem, protože Mark Cavendish předvádí svůj pověstný double-kick a najednou odskočí od všech a udělá z nich statisty vzadu…

      Petacchi možná trochu brzy vzdává boj etapu, takže ho ještě dokáže skočit Julian Dean, který tak potvrzuje sílu Garminu a bere mu tak cenné body v boji o zelený dres, který si dnes Ital obléká. Na čtvrtém místě dojíždí hrdina McEwen, který dokázal překonat těžké pády a přestože každý den v sedle trpí, stejně se rve s nejlepšími ve spurtu. Top 5 uzavřel Oscar Freire. Matná Tour týmu Sky pokračuje dál a přes jejich velké úsilí Hagen dojíždí šestý..

      Tak zhruba v rychlosti ke včerejšku..

      0 0
    • treatt  

      No a dnes to přijde!

      Časovka…

      Naprosto dokonalá placka mezi Bordeaux a Pauillac v délce 52km, kde by mohl hrát roli vítr a hlavně síla v nohou.

      Červená lucerna, tedy poslední jezdce celkového pořadí, Bert Grabsch, se vydá na toto martirium v 10h15, chvilku po něm krom jiných Robbie McEwen, Quinziato, Millar, Lancaster, Burghardt, Dean, Cavendish, O´Grady, Petacchi..

      Ve 14h bude startovka se jmény 14h01: Valls, Morabito, Fuglsang, Gutierrez, Navarro, M. Lloyd, Paulinho, Brajkovic, Gautier, Barredo, Charteau, Le Mével, E. Martinez, Siutsou, Garate, Rogers, Pauriol, Gustov, Verdugo, Aerts, Chavanel, Basso, Van Summeren, Cunego, Riblon, El Fares, Evans, Casar, Wiggins, Armstrong

      15h01: Moreau, Sastre, Moreno (15h05), De Weert (15h08), Lövkvist, Gadret, Vinokourov, Roche, Klöden, Plaza, Leipheimer, L. L. Sanchez, Horner, Kreuziger, Hesjedal, J. Rodriguez, Gesink, Van den Broeck

      15h53: Menchov

      15h56: S. Sanchez

      15h59: A. Schleck

      16h02: Contador

      0 0
      • treatt  

        O co se dnes hraje?

        Samozřejmě souboj o třetí místo na pódiu mezi Denisem a Samuelem a nic menšího, než souboj Andy contra Alberto. Samozřejmě, velkým favoritem je Španěl, který dokázal minulý rok v poslední časovce najet na Andyho 1´45..

        Každopádně pokud na něj dokáže najet víc, jak 32 sekund, umlčí tak spekulace, že to jsou právě ty vteřiny, které získal na Andyho po jeho problému s řetězem. Půjde hodně o místa v první desítce, krom toho ale také o to, kdo získá tuhle vzácnou etapu..

        Hned první v řadě, Bert Grabsch, je specialistou, proč by nezajel skvěle? Věčný bojovník Vino? Specialista a favorit favoritů Fabian nebo snad Wiggins, který letos zcela zapadl a vše teď upnul k vítězství v této časovce? Bude hodně záležet na počasí, jaké bude dopoledne a později. Tentokrát je to totiž navíc skutečně časovkářská trať, mnohem víc, než minulý rok v Annecy, kde nechybělo velice náročné stoupání, které znemožnilo Cancellarovi porazit muže ve žlutém, přestože potom do cíle letěl jako dělová koule..

        0 0
        • treatt  

          Bitva o třetí místo.

          Ne, Sammy Sanchez není zas tak špatný jezdec ani v této disciplíně, což dokazuje i jeho 6. místo na Olympiádě v roce 2008. Na Menchova má ovšem jen 21 sekund, když si tento rozdíl dokázal o trochu prodloužit na vrcholu Tourmaletu, kde Denisovi odjel v závěru o 8 sekund. Ano, Sanchez bude motivován, dá do toho rozhodně vše a prokázal, že bojovat umí. Ale bude mu to stačit na ostříleného Menchova? Teoreticky by se dalo vsadit spíš na Rusa..

          TOP 10

          Mezi pátým Van den Broeckem a 12. Rubenem Plazou je 7 minut 34 sekund. Belgičan je pod tlakem Roberta Gesinka (+1'14) a Joaquina Rodrigueze (+1'36). Své postavení by si ale v časovce vůči nim měl podržet. Bude mít Roman na to, aby smazal 54 sekund ztráty na Rydera Hesjedala? A co Horner, dokáže se udržet před Luisem Leonem Sanchezem a Rubenem Plazou?

          Poznámka pod čarou..a co Lance? Řekl své poslední slovo? :)

          0 0
        • Thidney  

          Tony Martin v cíli – rozdíl proti loňské časovce? Není tady žádnej *** kopec :)

          0 0
          • treatt  

            :) taky Konovalovas zase slušně, 2´34 na Grabsche není žádná ostuda, ten má 1´48 na Martina..

            Nicolas Vogondy, francouzský šampion v chronometru nemá svůj ideální den, na druhém mezičase ztrácí na Spartaka 4´06..

            0 0
        • Thidney  

          první mezičas Cancellara 9 vteřin za Martinem, následující dva mezičasy je to přesně obráceně. V cíli 17 Vteřin pro Cancellaru. Na vítězství potřebujete průměr hodně nad 51 km/h .)

          0 0
          • treatt  

            A ještě u toho musíš vypadat tak hrozivě, jako Fabian :)

            0 0
      • Lister  

        Andy to asi nedá, ale Denis jede celkem pekelně a jestli to takhle půjde dál, tak dojede celkově asi minutu za Contadorem – takže kdyby Andymu náhodou došlo…

        0 0
    • Smazaný účet  

      už jste někdo spočítali RYZE silniční rámy Scott?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na prvním mezičasu časovky najel Schleck na Contadora 6", takže už jen 2". To je boj!!!

      0 0
    • Lister  

      Alberto – Andy – Denis

      A Roman zase 9!!!

      0 0
      • zbartos  

        Včera měl Roman v celkovém pořadí náskok na Hornera 25", dnes mu to Horner o 44" nandal a přesto je dnes ve výslekové listině Roman o 8" před Hornerem… Jak je to možné ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          to bude tým že Horner mu dal len 17s…

          69 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 0:07:08

          70 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack 0:07:09

          71 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:07:10

          72 Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:07:11

          73 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d'Epargne

          74 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank

          75 Pierrick Fedrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom

          76 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:07:14

          77 Christophe Moreau (Fra) Caisse d'Epargne

          78 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d'Epargne 0:07:16

          79 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne 0:07:18

          80 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team 0:07:19

          81 Juan Manuel Gárate Cepa (Spa) Rabobank 0:07:20

          82 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:07:25

          0 0
          • zbartos  

            Díky ! Asi jsem se přehlédl a počítal jsem u Romana se ztrátou 7:52 místo 7:25…

            0 0
    • lidumil  

      Tak to AC dokázal – celkově má 39 s, tak těch 32 dokázal najet :-)

      0 0
    • vasek80  

      Dnes jsem sledoval pouze souhrn na ČT4. Prosím je nějaké vysvětlení, nebo teorie AC dnešního posedu? Pořád se mi zdálo že sjíždí vpřed, vypadalo to jako by měl sedlo špatně nastavené a navíc vysoko sedovky. Prostě že na to byl moc malej.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Asi se mu technici snaží zabránit v tom jeho hopsavým stylu jízdy.

        0 0
      • Thidney  

        Je Spanel a tancuje na sedle?

        Jel naprostou hranu, mel sedlo lehce sklopene a sjizdel, nebo spickou nahoru a potreboval vorazit.)?

        Po sedle se posouva drtiva většina jezdcu, byt ne co 4 slapnuti, malo kdo dokaze udrzet časovkarskej posed tak elegantne jako Cancellara. Treba ma Cancellara vetsi silu v rukach a ramenech, takze se dokaze lepe zaprit a sedet presne na spicce sedla .)

        0 0
        • black.horse  

          …nebo mu ta špička sedla dělá dobře a stimuluje k vyšším výkonům! :-D

          0 0
    • vasek80  

      Teď jsem zapnul přenos. Co říkali o převlíkání Radioshaku? Jen jsem zaslechl, že se to Lancovi nelíbilo

      0 0
      • Smazaný účet  

        že prej je to napočest 28 milionu lidi co maji rakovinu.. nejaka symbolika s Livestrong… no ale ředitel jim to zatrhl, že podel pravidel nesmí vyměnit dres během tour.

        Ale tak účel to splnilo… lance byl vidět snad delší dobu než během celé tour

        0 0
        • Karlos.ml  

          aha, já si říkal, jestli to nemá být na počest obětí na té Loveparade.

          0 0
        • cekanka  

          ještěže to alespoň při předávání ceny pro nejlepší tým mít mohli. btw: zajímalo by mě, jak by Prudhomme reagoval, kdyby si sám rakovinou prošel

          0 0
          • jonys  

            Myslíš,že mít Platini HIV,tak ve finále ME budou mít všichni hráčí stejný číslo symbojizující miliony nakažených?

            0 0
            • treatt  

              Mno on je hlavně v roli dohlížejícího na pravidla. A jasně, Lance je Lance, na druhou stranu, proč by měl dovolit v poslední letošní etapě Radioshack změnit dresy a pak to nedovolit někomu jinému jindy? Protože důvod by se určitě vždycky nějaký skvělý našel, proti kterému by nešlo nic říct..

              Já neříkám, že jsem na straně Prudhomma, jen chápu, že není jen tak si pro jednou dovolit nedodržet pravidlo, které se normálně vyžaduje..

              0 0
              • karliner  

                základ je v nesmyslnosti pravidla, že tým může mít jen jeden schválenej typ dresů…

                ale podobnými nesmyslnými nařízeními je silniční cyklistika prolezlá skrz naskrz

                0 0
                • cekanka  

                  Cervélo zatím měnilo dresy v obou sezónách. pokaždé tuším kvůli tomu, že by v černé bylo v létě vedro. Tomu říkám zjištění

                  0 0
                  • treatt  

                    No jo no, to je úsměvné..ale je fakt, že o to zažádali dopředu…a není to pokud se nemýlím jen otázka organizátora závodu, ale hlavně UCI..ale ty regule neštuduju, je to děsná ptákárna..

                    0 0
              • Mug  

                Sice v tom UCI otevřela disciplinární řízení, ale i kdyby zaplatili nějakou pokutu (s čímž podle mě od začátku počítali a už ji jednou platili když do Paříže jeli v jiných drezech tenktár i s Padrnosem po pátem Texasanově vítězství), tak vše účel splnilo. Hodně se o tom mluví a takhle se o to zajímají i lidé, kterým cyklistika nic neříká. Všechno je jak má být ;)

                0 0
            • cekanka  

              podle mě by pod tou dvacetosmičkou měli stejně i svá vlastní čísla. Pozzato taky na Roubaix startoval v černém mistrovském dresu místo bílého k uctění památky Franca Balleriniho a nikdo se z toho neposral…

              0 0
    • Darkson  

      po časovce si dovolím tvrdit, že Contador vyhrál Tour jen díky svému nástupu, kdy Shleckovi spadnul řetěz…

      Roman super, první desítka je nabitá a na 8. místo chybělo pár vteřin;

      0 0
      • dobytek  

        Ale no taaak… Doporučuju k přečtení články z roadcycling.cz – Andyho spadlý řetěz a srovnání výkonnosti AC a AS na letošní tour. S tím koresponduje i vyjádření Romana k tomuto problému. To, že Andy si na nástup nachystá malou pilu a odřazuje na stále menší pastorky, až mu spadne řetěz, je jen jeho blbost – nikoli nezaviněný důvod, kvůli kterému by se na něj mělo čekat. To měl spíš on na Conta čekat, když ho zablokoval jeho brácha na kostkách. Spadlý řetěz – to byla taková neúplná kompenzace za 53 vteřin nezaviněné Contovy ztráty z pavé.

        0 0
      • Smazaný účet  

        I když jsem byl příznivcem Schlecka, tak měl ještě několik možností dokázat, že je lepší. Nedokázal to.

        Nejlepší je beztak Cancellara a Voigt.

        0 0
      • treatt  

        Asi bych k tomu uvedl vyjádření Laurenta Jalaberta: „Už nemluvme o Chain-gate, to byla prostě situace v závodě a je pryč. Letos si Contador nevyhrál Tour, naopak si ji Andy Schleck prohrál. Nemůžu se zbavit dojmu, že Schleck měl letos lepší nohy, byl silnější. Nedokázal toho ale využít, nezaútočil dřív, hlavně v Avoriaz a pak taky na 3 domaines. Contador byl ten mazanější a vyhrál“

        Každopádně klobouk dolů před Andyho výkonem v časovce! Bylo vidět, že toho měli všichni z top ten plný brejle a rvát se s takovým větrem na konci Tour, no potěš..

        0 0
        • McBlacky  

          už jsme to někde psal, že Andy v závěrečný časovce překvapí :)

          čekal jsem to, alespon to bylo zajímavý.

          0 0
          • treatt  

            A když jsme u té prognostiky, já debil, debil a ještě třikrát debil nevsadil na Menchova. Říkal jsem před startem, že je to můj černej kůň a chtěl jsem si vsadit, že bude na pódiu v Paříži. Byl na něj outsiderovský kurz snad jedna ku dvaceti pěti. Bylo by z fleku na nový kola :(((

            0 0
            • McBlacky  

              jak jsi nakonec měl vsazeno?

              0 0
              • treatt  

                No právěže jsem to prozevlil a nevsadil :( Chtěl jsem dát litr na Menchova do top 3 a třeba 500 na Romana do top 10..

                0 0
            • karliner  

              Jsem si jistej, že kdybys na něj vsadil, tak by předvedl některou ze svých oblíbených scének typu pádu v rozhodujícím stoupání atd…

              0 0
              • treatt  

                Ale to jen proto, aby mě vycukal a pak by si to sjel v časovce ;)

                0 0
        • Lister  

          Tak tomuhle chlapci bych věřil :-)

          Sdílím stejný názor, možná neměl lepší nohy, ale měl na to aby vyhrál. Bohužel to takticky letos vůbec nezvládli – asi hodně chyběl brácha, kdyby se nezranil, tak by mohlo být všechno jinak, ale to jsou zase jen kdyby…

          0 0
          • dobytek  

            ale zas pěkně bloknul silnici na kostkách a ušetřil tím Andymu nějaký čas:-)

            0 0
        • jonys  

          Jo!Taky se mi zdálo že jako na co furt čeká.Vzhlížet k Tourmaletu s tím,že mu tam naseká 2 minuty bylo bláhové.Otázkou je,zda by mu úniky jinde byly co platný,když se na kopci moc nekončilo a jeho sjezdy jsou nic moc…

          Ty spekulace se řetězem jsou hovadina.

          0 0
          • pepek  

            Hmm, nedávno tady někdo s podobným nickem hodnotil naše hokejisty a trenéra. No a taky mu to nějak nevyšlo.

            0 0
            • jonys  

              Ale no tak!OH dopadlo přesně podle mých slov,na kritice trenéra i za MS si stojím,hráče jsem nehanil,nasral mě jejich přístup,který se naštěstí včas diametrálně změnil…což vybudil Jarda.Ale sem to nepatří a už vůbec nechápu,proč to liješ pod tenhle příspěvek.

              0 0
        • Smazaný účet  

          přesně takový názor mám také, jen bych to tak pěkně nenapsal :) možná po pádu Franka měl AC i lepší tým a ti mu také hodně pomohli.

          0 0
          • treatt  

            On to taky nenapsal, ale říkal po dojezdu do televize ;)

            0 0
    • xaver  

      Pěkné články jsou na bicycling.com

      Hodně omílanou situaci řeší i oni, tady:

      http://www.bicycling.com/…fair-or-foul

      Používám Chrome a rád. Zkusil jsem si tu překlad, a docela dobrý, akorát na konci to nějak -štukovalo- ;o)

      Citace:

      V tomto případě si myslím, Contador měl pravdu pokračovat. Schleck pustil řetěz, nebo to mám štukatura mezi kroužky nebo mezi kroužky a rám, a on tápal, že proces uvádění zpět na kroužky správně. Se nedaří v zápalu boje, a to nemohl být mnohem více zahřívá než tomu bylo právě v tu chvíli. Alberto Contador mohl čekali, a on by byl mnohem více populární muž dnes večer, kdyby se, ale neudělal to.

      0 0
    • orca.1  

      Nepochytil někdo z angl. eurosportu, co říkala C.Diazová A.Schleckovi po dojezdu 18. etapy? Já chytnul jen: „You must be …“(to slůvko nevím:) ,načež komentátor ironicky prohlásil na adresu herců: „Líbí se mi jejich způsob uvažování“ a hrozně se řehtal.

      Pak v poslední etapě probírali přezdívky co vymysleli diváci v průběhu TdF, např. Cadel „Elbow“ Evans, nebo Mark „Hammer Head“ Renshaw,(nebo „Rocket Launcher“).

      0 0
    • dobytek  

      http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?… letošní Vueltu by ale mohl stihnout:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.