tlumič Fox float performance DPS POMOC!!!!

35 nepřečtených
 • Raddek

  Zdravím, mám na kole giant trance 1.5 GE 2018 tento tlumič… Jsou na něm tři polohy… Vypnuto, střed, zapnuto.. Je možné že mi kamarád včera strhnul páčku při přepínání jednotlivých poloh?? Mohl by to někdo na svém kole zkusit?? Mám ten problém, že poloha vypnuto je na cca 8 hodinách, střed na šesti hodinách (svisle) a zapnuto naplno na čtyřech hodinách… Jenže od té doby co na to kamarád sáhl mám polohu "zapnuto,, volnou tak, že s ní mohu volně otáčet asi o 90 stupňů, čili cca od jedné hodiny do čtyř… Je to normální???

  0 0
  • Smazaný účet  

   Jak na to kamarad sahnul? Nekdy se poloha packy zaaretuje po propruzeni tlumice. Pokud s tim jenom potocil a ted je to rizbity, tak asi aktivoval kurvitko.

   0 0
  • Raddek  

   nikdo nic? :-(

   0 0
   • theedge  

    Mě to chodí normálně a zkoušet za to rvát jako slon nebudu …

    Tak zavolej do servisu FOX → http://www.cyklosvec.cz/ tam ti něco řeknou.

    0 0
    • Raddek  

     myslel jsem jestli to dostaneš v poloze open až do té polohy jako na druhém obrazku… nechci aby si za to rval… .

     0 0
     • Raddek  

      tohle je obrázek vůle v poloze open

      0 0
      • MnemonicJ  

       asi je nejzásadnější, jestli to funguje… taky jsem řešil vůli v chodu páčky, nicméně ta moje normálně funguje. Když mi bylo řečeno, že náhradní díl je za kilo a práce za 1500, tak jsem se s tím smířil. Až budu dělat další servis tlumiče, tak mrknu, co je tam za to kurvítko (teď když jsem to měl rozhozený, tak jsem to zase rychle splácal dohromady, abych mohl jezdit) a případně to zkusím opravit, nicméně na funkci to u mě nemá vliv

       0 0
       • Raddek  

        hm.. já mám 2 kola, takže jezdit na čem by bylo.. Tohle je 14 dnů staré kolo a to prostě nasere.. myslím že funkce tlumiče bude jinak ok..

        0 0
      • theedge  

       Takhle vysoko to nedostanu. Jak píše nademnou … musíš zjistit jestli ta změna funguje a je uvolněná jen ta páčka a nebo se nějak pokazil celý ten systém zatím. Já rozdíl mezi Open a Medium fakt poznám, Firm je téměř úplnej lock. Řekl bych že to je tak 100%-50%-5%.

       0 0
       • Raddek  

        jo… díky… asi budu chvilku jezdit jen na otevřeno, abych něco nedosral a pak to pošlu na servis.. Venku je léto a já jsem mentálně blokovaný teď dávat tlumič pryč a nemít kolo… Jinak Open a medium poznám jasně a firm mě příjde měkčí než předtím…

        0 0
        • theedge  

         Myslím si že tím že se ti uvolnila páčka na Open režimu tak by se neměl ovlivnit Firm režim.

         Tlumiče DPS mají dva nezávislé okruhy – jeden je pro režimy Open a Medium a druhý je právě pro onen pevný lock a nebyl zavislý na tom jak nafoukáš tlumák pro režimy Open a Medium.

         Víc ti k tomu ale řeknou v servise.

         0 0
   • Pain  

    Polohu mezi firm a medium bys mel pocitit.Firm alespon u me na Trancu je hodne tvrda poloha a medium uz pohodicka.Proto Firm vubec nepouzivam.Tlumic mam stejnej.

    0 0
  • Johny_r  

   Přidám se s dotazem. Měnil jsem páčku a mám pocit, že po tom zásahu není chod tlumiče plnulý. S tlumičem samotným jsem nedělal nic, kromě toho, že jsem ho vyndal z rámu, přidělal na něj nový lanko a zase ho tam vrátil. Je tam nějaký trik, co jsem mohl udělat špatně? Ovládání funguje správně, jen mám pocit, že otevřený tlumič v jednom místě jakoby „povolí“. Prostě průběh toho zdvihu není plynulý. Mohlo by to souviset s jeho upnutím do rámu? Třeba moc utažený šrouby, kvůli kterým by se to správně nehýbalo? Se samotným tlumičem jsem nedělal vůbec nic, takže bych se divil, kdyby byl problém v něm.

   Díky

   0 0
  • Morchella  

   Zdar. Vypadl mi z ruky spacer u tlumiče FOX NUDE DPS a teď nevím, jak tam patří. Hodinu jsem Googlil,a našel jsem jen manuál od Foxu, že jako logem nahoru, ale na tom mém žádný nápis není. Z jedné strany je rovný/plochý a z druhé má vybrání tak, jak jsem to zhruba namaloval po paměti v obrázku.

   EDIT: Nevím, jestli jsem našel přesně stejný obrázek, ale můj kroužek má průměr odhadem asi 45mm, nemám ho u sebe.

   0 0
   • Morchella  

    Jediné video, které jsem našel a kde se tento spacer vyskytuje, zrovna moc neukazuje tu orientaci. Je to zde v čase 7:15.

    Jen mám dojem, že ten spacer tam původně nebyl a vypadl na mě až po poslední repasi, kterou mi dělali v servisu.

    0 0
  • slavekRM  

   Ahoj, zneužil bych tohle vlákno a zeptal se. Mám nový tlumič Fox Evol DPS – při prvním odzkoušení doma se mi zdá, že nějak moc dobře nefunguje zamykání. Mezi polohou open a medium neshledávám žádný rozdíl a při poloze firm se tlumič nezamkne na100%. Jen asi na 80%.

   Nevíte jak to je se zamykáním? Má se úplně locknout? Děkuji.

   0 0
   • novas752  

    Na tlumiči najdeš čtyřmístný kód který popisuje vnitřní nastavení.

    0 0
    • slavekRM  

     Myslíš tohle? Myslel jsem, že to je výrobní číslo.

     Poradíš co z toho výčtu? Jinak je to na kole Canyon Neuron.

     0 0
     • peter3531  

      2022 Series FLOAT 3pos

      Serial number: 1026948–0067-T

      Part number: 972–05–113

      Description: 2023_22, FLOAT DPS, P-S, A, 3pos, Evol LV, Canyon, M062 – Neuron CF, 210, 50, 0.4 Spacer, LCL, LRL, CML, YS-728 Matte_Ste­alth/YS-728 Matte_Ste­alth Logo

      V preklade: large volume komora, rozmer 210/50, 0,4 token, kompresia – low, odskok – low, lock out – low

      Opravte ma, ak sa mylim

      To by odpovedalo tomu co opisujes

      0 0
      • novas752  

       Jo je to tak. Tzn je normální že to moc nedělá protože je to vnitřně nastavený na Low. Což na trailovym koke davá smysl, neni třeba to mít zamknutý nějak extra na tvrdo a rozdíly mezi polohama jsou jemnější. Ta zamknutá se dá využít i na nějaké hladké flowtraily.

       Ale zajímavé že už nemaj ty čtyřmístný kódy…

       0 0
    • Concorde  

     Od letosniho roku vyroby uz budou jen výrobní cisla, 4mistne kody se zrusily.

     0 0
     • stan.zak  

      Je to tato stránka, a vyhledávání pokynů k vidlicím i tlumičům funguje jak dle čtyřmístného kódu, tak dle výrobního čísla.

      1 0
      • Concorde  

       Ale na nove vidlice a tlumice uz se zadne 4mistne kody nedavaji. Jinak vyhledavani samozrejme funguje

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.