• Jaaaan

    Zdravim, nema nekdo zkusenost s tichym 18 zubovym ratchet na dt swiss 350 (starsi verze). Nechal sem si zaplest nove zadni kolo na zimaka a ten ratchet je skoro tichy. Na druhem kole kde mam 36 zubu dt 350, tak tam to je hlucne jak prase hned od zacatku. A tady ani po 300 km furd nic.

    0 0
    • novas752  

      18z je dost tichý no. Když je spíš více namazaný tak je sotva slyšitelný, jen si to tak tiše vrní. Značný vliv na to zřejmě má skutečnost, že 18z rohatky nejsou duté jako 36 a 54z

      0 0
    • Jaaaan  

      Ok diky. Myslel sem si, ze je tam neco v neporadku. Tak aspon vim, ze je to ok. A to mne tvrdili, ze se to zhlucni.

      0 0
      • theedge  

        A proč to chceš hlučný ? Buď rád že to je tichý …

        3 0
        • Jaaaan  

          Pouzivam to na cyklostezce misto zvonku nebo rvani na lidi. Staci prestat slapat:-)

          2 1
          • kubad  

            tak si tam dej 36z rohatky

            ty 18z mají takový hlubší zvuk, ale časem soubor taky dost hlučné

            1 0
          • Esi  

            Tak to rozeber a utri přebytečnou vazelinu z rohatek

            0 0
            • Georrge  

              Taky bych zkusil vytrit vazelinu a maznout to hustsim olejem.

              0 3
              • Esi  

                Já to mazu tou originál vazelinou, ale udělám tak na razdy 3 zub malinkou tečku potom ty rohatky plácnul k sobě protocim v ruce aby se to rozetrelo na všechny, otru hadren co je mimo rohatky a hlasitě je to podle mě dost

                0 0
              • Singlespeed  

                Hustší olej docela tlumí, takže spíše řidším minerálním, to pak tluče jak kulomet až to jde na nervy :-) .

                0 0
                • novas752  

                  Jenže řídký olej je na rohatky málo, zvlášť pokud je ořech respektive drážkování v něm hlíkový.

                  1 1
                  • ladys  

                    Co by to jako mělo dělat? Mám to máznuté olejem na šicí stroje. Mažu tím o praporkový ořech a na rozdíl od vazelíny nebyl nikdy problém.

                    0 0
                    • Esi  

                      Podle mě nic, já teda pouzivam tu jejich vazelinu, ale úplně minimální množství mazu tak 2× za sezónu. Stačí kdyz je to trochu mastné

                      0 0
                    • novas752  

                      Vychodí se z jedné strany drážkování v ořechu a pak se to protočí.

                      Rohatky se při volnověhu neistále šoupou tam a zpět. Praporky jen skáčou po zubech jednom směrem s minimálnim kontaktem.

                      1 0
                      • BTom1  

                        U rohatek by se mělo víc mazat to drážkování než ozubení.

                        Jak píšeš.Rohatky se při nešlapání neustále pohybují.A to drážkování v al materiálu ořechu se vyšoupává.

                        0 1
    • Jaaaan  

      Rozebirat to nebudu. Jen me zajimalo proc 36zuby je tak hlucny a 18 neni. Jestli tam nemuze byt neco spatne slozene nebo tak.

      0 0
      • novas752  

        Rozebrat to zabere asi tak 10 sekund. :-)

        1 0
        • Esi  

          To jsi do toho času započítal velkou rezervu :-)

          1 0
          • Jaaaan  

            Nikdy sem to nedelal, tak se do toho nebudu poustet. Pokud je to tim, ze ty zuby nejsou dute, tak s tom stejne nic neudelam. A pokud je tam vic vazeliny, tak casem se to zhlucni. Fungovat to funguje, tak se v tom nebudu hrabat.

            0 0
            • kubad  

              Hlasitost je velice podobná, nevymýšlej hlouposti a jezdi

              0 0
            • Sinpa  

              Stačí vyndat kolo a zatáhnout za kazetu :-)

              1 0
            • Esi  

              Stejne to budeš potřebovat, teda pokud i tohle nehodlas dávat do servisu

              https://m.youtube.com/watch?…

              Kazetu na ořechu klidně můžeš nechat, jde to potom i lépe sundat

              0 0
              • Jaaaan  

                Tak s vycentrovanim si to necham udelat jednou za rok. Bottico mam kousek.

                0 0
                • Charlie_R  

                  Vůbec se toho neboj, není tam co zkazit. A nebo nech být, ona časem bude hlasitější.

                  0 0
                  • novas752  

                    To bych zase netvrdil, dá se tam toho zvorat překvapivě hodně. Někteří jsou velmi tvůrčí. :-)

                    0 0
                    • Charlie_R  

                      Taky pravda :-)

                      0 0
                    • Esi  

                      To se snad dá jen přemazat, případně tam dat obráceně pružiny nebo je tam nedat ne? Vždyť jsou to 2 rohatky a 2 pružinky, nic víc tam není?

                      0 0
                      • novas752  

                        Na těhle rohatkových nábojích jsem viděl ztracenou pružinu, obráceně pružinu/y, jednu rohatku obráceně, obě rohatky obraceně. :-) A pak totalně narvané vazelínou a servané. Q rozmačkaný distanční kroužky což je teda přetaženim osy kola a ne rozebiránim.

                        0 0
                        • Esi  

                          Obě rohatky obráceně, to je speciální nastavení na trénink v obýváku bez trenazeru nebo válců :-)

                          0 0
                        • pocestny  

                          :-D super

                          0 0
    • alinceb  

      Máte někdo zkušenost s rohatkama z Ali? Taky mám doma tichej DT350, ale nechce se mi utratit ty nekřesťanský kačky za origo 36 nebo 54z rohatky…

      0 0
      • orm  

        Ja mam zkusenost. Roky, kupovano v kvetnu 2018, jezdim 36z Ali a v pohode. Mam 120+kg.

        0 0
    • Jaaaan  

      Obnovuji ještě tohle vlákno, ale kvli jiné věci. Po zajetí ráfku sem byl docentrovat a zkotrolovat napětí v botticu. Po kontorle ovšem zejména při rozjezdu jakoby lupe. Když vezmu kolo a prohmatám dráty, tak jeto nejspíš v křížení nebo v lůžku u náboje. Je to dvojitě křížený straightpull s kulatýma drátama. Kápnul sem na konce u náboje olej, tak uvidím.

      Není to takový ten klasický zvuk, když střelí a výplet se nspruží a povolí, když je nový. Je to jenom takové jakoby bublání, lupkání, jakoby třebí, dotýkání

      0 0
      • Jaaaan  

        Tak po zakánutí všech křížení to už nedělá (bylo to pouze na drive straně). Nicméně to nic nemění na tom, že některá dvojice drátů je malinko bud povolená nebo přetahlá…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.