Suunto T6 vs. Polar S 725x (nebo neco jineho?)

102 nepřečtených
  • Uža

    Uz delsi dobu premyslim nad nakupem cyklokompu s vyskomerem a pulsmetrem s moznosti stahovat data (zejmena profil trati do PC) s moznosti vyuzit pristroj i pri chozeni po horach. Na zaklade precteni prispevku na Bike-foru jsem uz vyradil HAC4(5). Uz to vypadalo, ze se kvuli cene priklonim k Polaru, ale vcere jsem to konzultoval s kamaradem, ktery ho pouziva a dost me od koupe Polaru zrazoval kvuli nespolehlivosti a nemoznosti sam menit baterie, drahemu provozu/servisu,… Prosim o vase zejmena prakticke zkusenosti a tipy. Diky.

    Anketa: Tak ktery?

    T6
    4x
    14%
    24x
    86%
    0x
    0%
    0 0
    • petebike  

      ja jsem pro polar, mam ho 3 roky a 3 mesice, zatim jedna vymena baterie cca 240 kc, pas mam zatim prvni…

      duvod pro polar ? : servis prakticky zarohem, cesky software, pripojeni pres Infra port – i kdyz kdyby uz bylo BT bylo by to lepsi…

      navic tusim ze to Suunto je o neco drazsi ale nevim presne…

      0 0
      • Bully  

        Navic WearLink u Polaru je zatim nejlepsi hrudni pas, co jsem mel a u nej si i tu baterii muzes vymenit uz sam. Jinak jsem se rozhodaval taky podobne, HAC 4 Pro + nebo Polar 720i- 725X. Prave kvuli spolehlivosti nakonec P. 725, na Suunto jsem se koukal taky, ale za vic penez min muziky + malo zkusenosti s nim + i ten servis…

        0 0
    • Tinker  

      Polar. To, že si nemůžeš sám měnit baterku je jasný ne? Si měníš sám baterku ve vodotěsných hodinkách? Polar má supr servis, spolehlivost supr. Suunto má v ČR nějakej odbornej servis???

      0 0
      • Uža  

        Nemyslel jsem hodinky. Myslel jsem hrudni pas a cidlo na kole.

        0 0
        • petebike  

          hrudni pas nevim,

          ale tech cidel mam asi 3 – vymena baterky zatim nebyla potreba, jen u jednoho mi zvedli signal – zdarma…no neber to… najeto na vsech dohromady cca 40 tis.

          0 0
        • MlokCZ  

          Jak už psal Bully, u wearlinku si vyměníš baterku sám a zvládne to fakt každý (měnil už jsem 2×) a naprosto s ním souhlasím, že wearlink je vynikajicí pás a zatím jsem u konkurence takový pás neviděl (a oporti klasickým pásům, co mají plastový nejen vysílač, ale i elektrody je to fakt velký rozdíl).

          0 0
        • MlokCZ  

          A čidla, jak už psal petebike, vydrží fakt hodně. Já jsem zatím nemusel měnit žádné a když už ho budeš muset měnit, tak je na něj sleva na výměnu oproti pořízení nového.

          0 0
          • Uža  

            Jestli mohu sam menit baterii v hr. pasu, to je dobra zprava. Mam do Prahy 100km, nerad bych musel do servisu s kazdou prkotinou. Komfort hr. pasu Polaru me tesi, ale se soucasnou Sigmou nemam problem. Ze je Suunto drazsi byl duvod, proc jsem se puvodne priklanel k Polaru (ale zahlasoval jsem omylem, kdyz jsem se chtel podivat, jak kdo hlasoval):-). U Suunta se mi libi outdoorove zkusenosti + barometr.

            0 0
            • tom xtr  

              „Mam 100km do Prahy“: do servisu i tak nemusis. Poslal jsem v PO balik s popisem (vymena baterky v hodinkach) a ve ST jsem mel hodinky zpatky.

              0 0
          • Gorgov  

            ale v čidle neni problem baterku vyměnit, stejně jako si zvíšit intenzitu a tim i dosah signalu.

            0 0
            • Bully  

              Jak se zvysi ta intenzita? Musi se to nechat udelat, nebo se to zvladne i doma? Nema to pak nejakej vyraznej vliv na zivotnost baterie v cidle? Dik :o)

              0 0
              • Gorgov  

                Je tam klasickej jumper jako v pc na zakladovce, stačí spojit jiný dva kontakty a je to, nejsem si jistej, ale myslim že jdou dokonce 3 různý intenzity. Já to musel řešit u snímače kadence, dosah nebyl dostačující. Slyšel sem, že se dá intezita signálu zvýšit. Nevěda jak, rozebral sem to a bylo to jasný na první pohled.

                0 0
                • tom xtr  

                  Krásný přechodník :)

                  0 0
                  • Gorgov  

                    Díky :-) ikdyž to asi bude spíš ironie což? Je pravda, že ty přechodníky sou věda:)

                    0 0
                    • tom xtr  

                      Ironie ne, spíš překvapení nad dost neobvyklým tvarem pro zdejší forum :)

                      0 0
            • MlokCZ  

              Už jsem to psal v reakci dole, já mám CS100 a vypadá to, že tam je to jinak. A předpokládal jsem, že to bude stejný a jak je vidět není. Takže pro něj plus, baterku vymění tedy i v čidle.

              0 0
            • petebike  

              ptal jsem se na to v servisu, muzes si baterky vymenit sam ale uz na to nemas zaruku, protoze prijdes o tesnost, pokud vim tak baterky meni ze z th vseho vytahnou vzduch kvuli korozi a podobnejm blbostem…

              0 0
              • Gorgov  

                když to rozebereš, je tam klasický těsnění, gumovej „kroužek“ po celim obvodu, po smontování není s těsností žádnej problém.

                0 0
                • petebike  

                  ja vim ale stejne doma si z th nevysajes ten vzduch, ted uz je mi to vlasne jedno, pac mam po zarucni dobe…ale zas mam novou baterku tak to nejaky rok vydrzi…

                  0 0
      • Ruprecht  

        kupodivu má SUUNTO v ČR servis. Ono je to třeba mezi potápěči hodně oblíbená značka takže se jich i docela dost prodá…

        0 0
      • borda  

        ano menim. mam hodinky suunto. 100 m. vzhledem k tomu, ze suunto je mimo jine renomovany vyrobce potapecskych instrumentu, docela jim tu vodotestnost narozdil od polaru i verim. cili v t6 si vymenis baterii sam i v hodinkach.

        0 0
        • maxtor  

          S vodotěsností Polaru S725X není problém, i když se na něm píše „water resistant 30 m“. Já s ním plavu pravidelně (i s hrudním pásem) a nikdy se do něj voda nedostala. Jen doporučuji při plavání vypnout výškoměr – pak to v záznamu vypadá, jako by člověk dal nějakou hodně drsnou horskou tůru:-)

          0 0
    • Gorgov  

      U polaru si měnim sám všechny baterky bez nejmenšího problému. V hodinkách, v čidle i v pásu. Taky bych šel do polaru, nevim totiž v čem už by něco mohlo bejt lepší. Snad jedině větší paměť ale to už šťourám:)

      0 0
      • MlokCZ  

        Já mám čidla trošku jiný, protože mám CS100ku a zatím nebylo třeba žádné řešit. Ale přišly mi na první pohled nerozebíratelný. A když teď koukám na výměný program čidel a pásů, tak tam jsou pouze čidla pro řadu CS, takže z toho odhaduju, že u té opravdu měnit baterka nelze vůbec a u S řady tedy půjde (tam jde určitě když ji měníš).

        0 0
        • Gorgov  

          je to tak, u CS si musíš nechat vyměnit čidlo, je nerozebiratelný, u S v pohodě měnim baterku. Už sem to musel jednou dělat, ale vzhledem k tomu, že baterka je za pár korun a stačí povolit 2 šroubky v tom nebyl problem.

          0 0
      • Bully  

        Hm, kdyz jedes v bahne (nejlip v kombinaci s jemnym piskem), obcas se zasekne to velky cerveny tlacitko :o( Ale da se to rozchodit.

        0 0
        • Gorgov  

          presne tak, kvuli tomu sem ho jednou rozebiral:)

          0 0
        • petebike  

          tedy to se mi jeste nepovedlo, kdyz prijedu a polar je od bahna hodim ho do vody a umeju a jedu dal :-)

          0 0
      • MlokCZ  

        Na S-kové řadě se mi nelíbí jedna věc, displej. Ten je na CS řadě o dost lepší. Ale zase pokud používáš tepák i mimo kolo a navíc do nedávna v CS řadě nebyly funčně srovnatelný modely s S725-kou. Teď už se tam objevila nově CS600, ale podle obrázku se zdá, že nemá stejný displej jako CS100/200/300 a v reálu jsem CS600 narozdíl od S725 a CS100 neviděl.

        0 0
        • Uža  

          Na CS 600 a 400 jsem taky koukal, ale jestli jsem dobře pochopil, tak neumožňují do PC stahovat profil trati, o což bych byl nerad ochuzen.

          0 0
          • MlokCZ  

            Neviděl jsi CS400 a 600 v reálu? By mě zajímalo porovnání velikosti čísli tepu a aktuální rychlosti oproti CS100. Na obrázku vypadají ty číslice a uspořádání displeje jinak a menší, ale obrázek hodně klame.

            0 0
            • Uža  

              V reálu neviděl, jsem z vesnice. Budu muset vyrazit do víru velkoměsta:-)

              0 0
          • MlokCZ  

            Nestudoval jsem zatím CS600 podrobně, ale myslím, že možnosti propojení s PC jsou totožné jako u S725-ky. Když vezmu jen z parametrů, tak tam píšou:

            • Obousměrná IR komunikace
            • Zpracování dat na PC pomocí přiloženého programu
            • Kompletní analýza včetně grafů a plánování tréninků

            a to se jeví stejně. Samozřejmě by to chtělo ověřit podrobněji. Za ty prachy co CS600 stojí by to bylo dost tristní kdyby byla oproti S725-ce v něčem ochuzená.

            0 0
        • Uža  

          Někde jsem četl, že displej je na S625× lepší (lépe čitelný?), než na S725×. Jenže teď nemůžu najít kde to bylo. Nicméně jsem si říkal, že koupit S625× a pak čidlo na běh používat jako krokoměr, pro 10 – 15 tůr v horách/rok, jsou trochu neúčelně investovaný prachy.

          0 0
          • MlokCZ  

            On ten displje na 725ce rozhodně špatný není. Ten zásadní rozdíl oproti CS100 je ve velikosti, která je navíc pro tep zrovna ještě větší než pro ostatní údaje. A mě v podstatě zajímá hlavně tep. Ostatní údaje jen méně (tedy v podstatě jen občas aktuální rychlost, která je také hodně velkými číslicemi, ujetá vzdálenost je pak menší, ale tu sleduju stejně na GPSce) a tam navíc vozím GPSku.

            0 0
            • MlokCZ  

              To je prostě u 725-ky daň za to, že jde nosit na ruce (už tak je na ruku relativně velká). Kdyby byla velká jak CS100, tak to už by se na ruce nosit nedalo vůbec.

              0 0
          • Fifa2  

            Mam S625× a pritelkyne S725× krome pouzdra ktere je u 625× kovove a u 625 plastove (jako-karbonove) a o 0,5mm nižši neni rozdil. Dalšim divodem proč raději Polar je jejich soft. Pro vyhodnocovani treningu to nejlepsi co jsem zatim videl.

            0 0
          • Fifa2  

            Mam S625× a pritelkyne S725× krome pouzdra ktere je u 625× kovove a u 625 plastove (jako-karbonove) a o 0,5mm nižši neni rozdil. Dalšim duvodem proč raději Polar je jejich soft. Pro vyhodnocovani treningu to nejlepsi co jsem zatim videl.

            0 0
    • MlokCZ  

      Jinak je tu ještě otázka, zda se vůbec vyplatí investovat takové prachy do např. Polaru. Pokud chceš vážně trénovat a vyhodnocovat trénink, tak určitě ano. Ale podle toho co píšeš se mi zdá, že ti jde hlavně o profily a podobné údaje a ne tolik o ten trénink. Pokud to tak je, tak máš požadavky přesně jako já a mě se pak zdá lepší moje řešení, které není o moc dražší a to CS100ka + GPSka. Cenově mě to vyšlo na 3tis. (CS100ka včetně wearlinku, za ten byl příplatek jen 100Kč za výměnu oproti T31 pásu) + 8,5tis. Garmin 60CSx (což je asi nejlepší volba GPSky na kolo) dovozený z USA + 1,8tis. Topo mapa ČR. Tedy o něco více než S725× nebo CS600, ale zase pokud nepotřebuješ vyhodnocení tréninku, tak to přinese daleko více.

      0 0
      • MlokCZ  

        A zrovna na těch horách se GPSka hodí také mnohem více, kromě toho, že nabídne spoustu věcí navíc (tím nemyslím jen navigaci a mapu, ale také budeš mít záznam trati s výškovým profilem, který se 725kou nebudeš mít při pěším vůbec, pouze nastoupané metry), tak určení výšky a profilu zrovna v horách je u barometrického výškoměru v kombinaci s kalibrací z GPS souřadnic mnohem přesnější než pouze z barometrického.

        0 0
        • Uža  

          Trénink bych rád vyhodnocoval, ale nemám úplně závodní ambice spíš mi jde o sebezlepšování.

          To mi mluvíš z duše. O variantě kterou popisuješ jsem velice vážně uvažoval(ji). Garmin 60CSx je bomba. Kdybych jezdil jen na biku, tak neváhám a jdu do „tvé kombinace“, ale protože většinu km najezdím na silničce, začal jsem uvažovat o 725×, T6 atp.

          0 0
          • kámen úrazu1  

            A co tachák s přenosem dat do počítače, včetně profilu trasy, ale bez tepáku? Minimálně to zvládal jeden starší model Sigmy, určitě to umí i některý z nových modelů, a to nejen Sigmy.

            0 0
    • kámen úrazu1  

      Dostala jsem se za hubičku k pár let starýmu běžeckýmu Polaru S610, nákupka byla přes osm tisíc bez doplňků, takže žádnej šunt. Je to sice už starší model, ale baterie ve vysílači i přijímači jsou nový.

      Předtím jsem měla nejlevnější pulzák od Ciclosportu a nedá se to porovnávat – plus je ovšem pro Ciclosport. Za 3/4 roku používání, i přes nepřítomnost kódovanýho přenosu, mně ukázal nesmyslnou maximálku jen jednou. A to ji ještě neuložil jako maximální tep za vyjížďku.

      Zato Polar (kódovaný přenos,sanozřejmě kódovaný pás) háže nesmysly často a skoro každou vyjížďku, někdy krátce, někdy se ale drží na 230 tepech jak čert klidně i pár minut, nově dokonce zavedl i občasné pozvolné stoupání tepu – třeba od 150 do těch 230 a pak pozvolný pokles – na čemž by nebylo nic divnýho, kdybych ovšem zrovna nejela po rovině subjektivně ani ne na 140 tepech (pro mě dost pod aerobním prahem). To vše nezávisle na prostředí (nejen pod vedením, u kolejí apod) a nezávisle na oblečení, který zrovna mám (ostatně, i kdyby vznikala statická elektřina, s Ciclosportem jsem nosila stejný oblečení). Časté ukazování vysokých tepů a dokonce i držení se na nich po delší čas dělal prý i když byl nový. V servisu byl. Ohodnocen jako „zdravý“. Kamarádův nový Polar S725X(?) ukazuje nesmyslný tepy čas od času taky.

      Časem bude mým dalším krokem koupě nové hračky, přenos tepů do kompíku mě zaujal a chci už i víc – a to právě přenos profilu, km, prostě všech možných údajů. Po zkušenostech s Polarem, cenách jejich servisu, zdejších diskuzích „nefunguje polar“, které nejsou o moc méně časté než diskuze „nefunguje HAC4“, si ještě dobře rozmyslím, jestli mou příští volbou bude právě úúúžasný Polar.

      0 0
      • MlokCZ  

        Nejsem žádný obhájce a zastánce Polaru, ale to co popisuješ s tvojím kusem není normální fungující stav. Doma mám dva Polary, další 3 kamarádi vozí taky Polary a tyhle problémy nikdo nemá. Pozvolný pokles tepů jsem neviděl nikdy u nikoho. Sem tam vyjímečná maximálka se stane (skočí tam a po pár sekundách zmizí), ale nijak často a téměř výhradně v kombinaci vedení + oblečení. Samotné vedení to způsobit téměř nikdy nedokáže, vždy je to způsobeno statickou elektřinou na oblečení a rychlými doteky těla oblečení, tedy téměř vždy pouze ve sjezdu (proto si toho téměř nikdy ani nevšimnu, ve sjezdech fakt tep nesleduju a zjistím to pouze dle maximálky až doma).

        Kódovaný přenos nemá na rušení od vedení a statické elektřiny žádný vliv a v tomhle ohledu nemůže nijak pomoc, tedy žádná výhoda pro Polar.

        0 0
      • Genarito  

        Nic neni dokonalý. Za 3 měsíce používání mi S725× taky ukázal několikrát tep 220 :o) jen přemýšlím jestli to neni od té doby co vozím mp3 přehrvač, a kabel od sluchátek tahám zepředu kolem elektrod a vysílače. Budu muset pokusničit. Jinak ten polar nesmyslný špičky tepů taky odstraní po nahrání do PC

        0 0
      • Uža  

        No, vidim, ze az na tento prispevek tu vladne silne propolarova nalada a atmosfera:-)

        0 0
        • termit  

          to je v poradku…pac polar je nejlepsi…neco jako reba :-p

          0 0
    • BB  

      Na tomhle foru se ptát, zda je Polar fajn , to je jako jít se zeptat do kostela, jestli existuje Pán Bůh. Kdo tady cenkne proti Polaru, je okamžitě označen za zločince. Nejlepší je podívat se do historie, je tam i dost negativních informací, kdy se se polaristi navzájem informují, jak řeší různé problémy. Z toho se dá něco poznat. Long live HAC4 !

      0 0
      • Genarito  

        Já polar chválit nebudu :o) psal bych, že je super, ale žádný jiný sportester jsem neměl… S funkcema co má S725× jsem spokojenej a hlavně se nově těším na běžecký čidlo :o)

        0 0
      • petebike  

        no kdyz jsem si kupoval sportestr (hm tedy mam 720i) uvazoval jsem (hlavne kvuli cene) o HAC4, bohuzel me odradilo hodne veci

        • spatna tesnost – o tom me utvrdilo vic lidi – problemy ve vode atd.
        • dva software – podle me zbytecna vec, navic tenkrat nevim jak ted nebyl v ceskem jazyce,
        • pripojeni k pocitaci pouze pres kabel…
        0 0
        • MlokCZ  

          Já bych u HACu doplnil další negativum, který mě osobně vadí nejvíc. Má sice spoustu funkcí, ale přitom na displeji současně jen 2 údaje. Už na CS100-ce, která má funkcí mnohem méně mám 3–4 údaje současně (3 + kadence pokud je používán senzor na kadenci).

          0 0
    • ktm.bike  

      Používám též POLAR, model S725 (bez X) a nic lepšího neznám.

      0 0
    • maxtor  

      Já jsem měl na S725X smůlu – hned po koupi jsem zjistil, že jedno čidlo (rychlosti) je vadné a po měsíci mi prasklo a rozpadlo se tlačítko (rozhodně ne mojí vinou). Nutno ale dodat, že servis Polaru je ukázkový – jeden den pošleš, druhý den to obdrží, opraví a pošlou zpět a třetí den to máš v pořádku doma… Jinak jsem s S725X naprosto spokojen – používám ho i jako vodotěsné hodinky atd.

      0 0
    • civetta  

      Mno – v historii ode mne najdes furu siry naplivany na polar: o nesmyslny maximalce se bavit nebudem (po kazdym svihu podel zeleznice jsem vecer pul hodiny upravoval krivku), cidla mi blbly tri ruzny a v tom super servisu jen rekli „no je to holt nevhodne umisteny“ 8-))) a vzpomnel bych si na dalsi kraviny, kdybych v sobe nemel pul litru vina. JENZE: mam rok a pul S t6 a ma to taky svy mouchy – treba hanebnej upgrade SW, slozity „parovani“ pri prendani na jiny kolo atd. atd. a ted ke vsemu vymysleli skoro stejny cidlo co mel Polar. Takze ja se zdrzim hlasovani 8-((( Na druhou stranu jeste nikdy mi to neprestalo merit kilaky pri zavode – polar nekolikrat…

      0 0
      • Uža  

        Uz jsem myslel, ze T6 tady nikdo nepouziva… Jak to tu procitam, bude nejlepsi, kdy nekoupim nic:-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        mám několik otázek k t6:

        1. jakej konkrétní problém při upgrade software? (stáhl jsem zdarma novou verzi a nainstaloval)
        2. jakej problém s párováním? (já prostě přendám rychloupínák na druhý kolo, magnety mám na obou, a přenastavím kalibraci v hodinkách…na­potřetí si ty čísla už zapamatuješ…)
        3. atd atd?

        jediný co na t6 postrádám je měření kadence a chtělo by to větší kapacitu paměti…nebo víc makat :-) Železňák v Otrokovicích se mi tam celej nevešel (13hod43min záznamu, čidlo na kole i běhu + tepák furt). Dalo by se to prodloužit prodloužením intervalů mezi jednotlivejma záznamama, ale to se mi zas nechce měnit…

        0 0
    • St1c  

      poprosim tych co mate radu 725, meria a zobrazuje to aktualne stupanie a klesanie?

      planujem totiz si na vianoce urobit radist a rozhodujem sa medzi cs400 a s725× a na stranke polru ked dam porovnanie, tak tam pri 725 chyba incline/decline. dik za info inak viete nejake prakticke rozdiely medzi tymito dvoma modelmi? teda okrem toho ze jeden je tachometer a druhy hodinky:D

      0 0
      • Bully  

        725X pochopitelne ukazuje prubezne, co jsi od zacatku svihu/zavodu nastoupal. Klesani az v grafu v SW, ale po pravde receno nevim, na co jsou naklesany metry.

        0 0
        • St1c  

          takze aktualne stupanie a klesanie to nezobrazi…to je jedno plus pre cs400:D nejake dalsie?

          0 0
          • Bully  

            Co je vlastne, prosim te, ten pojem aktualni stoupani a klesani? Od zacatku jizdy? To by potom 725ka mela (stoupani). Mit tenhle udaj i o klesani povazuju vazne za nesmysl. Nebo je to neco jinyho? Navic pokud uvazujes o nakupu podobnyho pristroje, nevidim duvod mit na displeji (soucasne nebo diky prepinani) zobrazenych dalsich milion udaju, kdyz jsou pro trenink mnohem dulezitejsi veci, spis co se tyka tepu, rychlosti, kadence, ev. intervaly apod.. Ostatni funkce slouzi spis pro analyzu doma na PC nebo nekomu na hrani.

            0 0
            • St1c  

              stupanie/klesanie je aktualna hodnota stupania do kopca v percentach – tie znacky co byvaju pod kopcami ze nasleduje 12% stupanie napriklad… no a mal som pozicany garmin edge 305 teraz a dost som si zvykol na to – pri treningu som to vyuzival napriklad na to ze som vedel akou rychlosotu dokazem slapat take a onake stupanie a neflakal som sa:D ale skor islo o zaujimavu hodnotu, ako o treningovu.:D kazdopadne by som ju na buducej masinke uvital…

              0 0
              • Bully  

                Aha. Stoupani/klesani v % se stejne i v jednom kopci meni, takze je to porad jenom takovej informativni udaj. Kazdopadne si muzes tuhle hodnotu vyjet potom doma na PC v praci s SW. To flakani se stejne poznas podle tepu, ne? :o)

                0 0
    • Smazaný účet  

      mám t6 a jsem maximálně spokojenej… kupoval jsem „duathlon pack“ – hodinky, hrudní pás, snímač na kolo (jako rychloupínák od Mavicu – Polar má jen trapnej na vidlici), snímač do boty na běh, CD se softwarem (navíc zdarma aktualizace na webu), USB kabel pro připojení hodinek do PC (kabel, žádnej nespolehlivej infraport, kterej navíc vyžaduje abys měl IR čidlo), gumová objímka na řidítka – to vše za 14500,– včetně DPH (a ještě jsem navíc dostal jeden klasickej snímač na vidlici jako bonus). Kódovanej přenos mezi hodinkama a snímačema zatím bez jakýchkoliv problémů, navíc má dost daleký dosah (otestováno asi na 3 metry) Baterky jsem od května měnil jednou (cca před měsícem), používám to cca 20 hodin týdně (tepák+jeden snímač). Přenos do PC díky kabelu bez problému Výměna baterek v pohodě, orig.baterky mají v Hudy Sportu,navíc přes ně jde i servis. Doporučuju orig.baterky, součástí balení baterie do pásu a hodinek je i nový víčko s těsněním. Dovozce www.finnsub.cz – pošle i na dobírku

      věřím, že mě tady Polaristi umlátí množstvím argumentů, což je logický, když jich je tu většina…ale množství není kvalita :-) Polar tu byl jen první, tak si ho pár lidí koupilo a teď je to „in“ páč ho mají všichni (stejně jako iPod nebo ICQ, i když se jedná prokazatelně o nejhorší produkty ve svý třídě – prostě psychologie davu). Vyber si, jestli chceš jít s davem nebo být svůj :-)

      0 0
      • Bully  

        Pripomina mi to Shimano versus Campagnolo (nebo si dosad klidne SRAM) :o))) Polar nebo Suunto, oba udelaji + – stejnou sluzbu, oba maji svoje pro i proti.

        0 0
        • Smazaný účet  

          vim, ale musel jsem to podat trochu tendenčně, po těch desítkách proPolarovejch příspěvků :-)

          kdybych měl bejt objektivní, řekl bych, že Suunto má kvalitnější příslušenství (např. i GPS modul), zpracování dat na PC, bezdrátovej přenos dat ze snímačů do hodinek a je vodotěsný do větší hloubky, Polar je zase levnější a má trochu širší využití snímače rychlosti…

          0 0
          • St1c  

            a ako je to v reale s tou hodnotou EPOC? je to v skutocnosti vyuzitelne? da sa podla toho trenovat?

            0 0
            • Smazaný účet  

              právě to je to nejlepší…díky tomu jsem zjistil, že nejefektivnější jsou pro mě cca dvouhodinový tréninky v cca 145–155 tepech i když jedeš nějakou dobu ve stejnejch tepech, EPOC stoupá a po nějaký době může dojít k přetížení…nejvíc se mi to ukázalo na maratonu (42km běh) v Kladně – měl jsem tep\ kolem 145–150, běžel jsem v podstatě jako běhám 20km tréninky, takže po 20km jsem měl EPOC na hraně mezi OVERREACHING a HIGHLY IMPROVING…běžel jsem ale v těch tepech dál a to byl konec, po cca 2:45 jsem byl mrtvej…teď díky tý analýze v PC vim, že buď musim začít víc zvolna, nebo kolem půlky spadnout tak na 135 tepů… S trochou praxe se dá vychytat trénink tak, že se pohybuješ v HIGHLY IMPROVING pásmu, tedy optimální trénink…

              0 0
              • Bully  

                Podle ceho se ten udaj EPOC vyhodnocuje? Hadam, ze je to asi nejaky index zateze?? Pri stejne rychlosti se s pribyvajicim casem prece zvysuje i samotny tep, ne? Prubeh a efektivita treninku/zavodu se da podle me zjistit az opakovanym analyzovanim urcityho mnozstvi zaznamu, pokud by slo o urcity index, bude to taky spis informativni. Ale rad se dozvim neco novyho, diky.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  prvotní nastavení je z váhy, věku, pohlaví, jestli jsi kuřák nebo ne a z nastavenýho tréninkovýho pásma. Pak si to upravuje podle aktuální intenzity a frekvence tréninků, takže jak píšeš – ta hodnota se optimalizuje časem se zvětšujícím se množtvím záznamů. Jinak při stejný rychlosti se tep zvyšovat nemusí, jak jsem už psal, já mám například při 20km běžeckym tempovym tréninku průměrnej tep 153 a pohybuju se od 145 do 165, tedy v poměrně úzkym pásmu…EPOC ale leze nahoru furt. Díky analýze v PC ale pak můžeš optimalizovat trénink tak, že se rychle dostaneš na EPOC v pásmu HIGHLY IMPROVING a tam budeš (snížením intenzity) udržovat víceméně vodorovnou křivku…to by pak byl optimální trénink…tedy – vytrvalostní… Na intenzitu a rychlost zas potřebuješ intervalovej trénink, což t6 taky umí, ale s tím nemám moc zkušeností…je tam nějaký porovnávání intervalů a tak… :-)

                  0 0
                  • St1c  

                    som cital vcera na nejakom webe ze to meria cas medzi dvoma tepmi srdca a z toho sa nejako odvodzuje sila a unava srdca

                    0 0
      • Smazaný účet  

        tak po dnesku ma u me suunto dalsi velke plus! chcipla mi baterka v hodinkach…coz se mi po necelych trech mesicich nelibilo. zasel jsem tedy do Hudy Sportu (P2/Slezska), kde mi ji menili…uctenku jsem pochopitelne nemel. Po vysvetleni problemu mi okamzite bez diskuzi vymenili zdarma baterku za novou! Ze pry ma urcite vydrzet dyl… Tomu rikam vzorny pristup! Vivat Hudy Sport & suunto!

        0 0
        • Bully  

          To je ale logika :o) Misto abys zatratil Suunto, ze se tak rychle vybije, ho pochvalis kvuli servisu :o)

          0 0
          • Smazaný účet  

            koukam, ze jsi to nepochopil…bohuzel jsem zapomel, ze internet je verejne medium a neni zde zadny IQ filtr :-( tak jeste jednou, trochu jinak. problem NEBYL v hodinkach, ale zrejme ve stare baterce, kterou mi v zari v Hudy prodali. reagoval jsem tedy na situaci, kdy jsem sel reklamovat BATERKU, navic BEZ UCTENKY a bylo mi okamzite vyhoveno… Kterej obchod ti takhle vyjde vstric? A jelikoz takto vstricny obchod je zaroven servisni stredisko pro me oblibene hodinky, je to jen plus…

            0 0
            • Bully  

              Pochopil jsem a udelal jsem z toho vtip. Ktery jsi bohuzel nasledne nepochopil ty. No, at nam nase sporttestery slouzi, to je to hlavni :o)

              0 0
      • RADO77  

        Veškeré Tvé argumenty beru. Sám mám Polar (625, tj. v základu snímač na běh + snímač rychlosti + kadenci). Kamarád co s ním jezdím občas na biku má T6 a tak si ty naše hračky občas porovnáváme. Nabyl jsem dojmu, že je to opravdu jako Campa vs. Shimano. Každý „cajk“ má své přednosti i nectnosti. Myslím si, že nikdo neudělá chybu if si koupí jedno nebo druhé.

        Pro měl byly při rozhodování mezi T6 a Polarem rozhodující 3 faktory: a) v Německu jsem přes net sehnal výše uvedený komplat za něco málo přes polovinu sumy, kterou jsi za své hodinky dal ty; b) má měření kadence (což je indiv. potřeba, ale já jsem na měření kadence celkem zvyklý c) kluci, se kterýma trénuju už polary měli, takže jsem chtěl mít kompatibilní přístroj.....­............

        Na závěr dvě konkrétní poznámky: Snímač na kolo má suunto určitě vychytanější, dosah je mizerný a if máš na biku vyskou vidli máš problém. Na druhé straně jsem nikdy neměl problémy s infra u Polaru (mám IBM notebook, kde je IR port z čela, takže jen přiložím hodinky a data jsou načtená za 30s. Kadence by mi asi dost chyběla. Polar díky své rozšířenosti se dá sehnat různými kanály za podstatně méně peněz než Suunto (ale když porovnáš ofiko ceny tak Suunto zas tak neprohrává). Na druhé straně kdybych v posledních letech tak neupozadil lezení po horách a skialpy na úkor kola a triatlonu, tak bych možná spíš volil Suunto. Jejich funkce mi subjektivně připadaly trošku lepší pro využití v horách.

        0 0
    • foxhound  

      Já jsem pro T6, mám ji od jara a jsem naprosto spokojený, někde jsi tu psal, že chceš optimalizovat nebo tak něco trénink. Právě v tom si myslím, že je lepší SW od suunta než od polaru. Tam jsou všechny grafy jeden přes druhý. Navíc T6 má vyhodnocování EPOCu, což si myslím, že je dobrá věc. Akorát jediná věc je, že nemá paměť na dvě kola, ale od silničního a bikového kola se mi hodnota mění jen v jednom čísle a pak, že má záznam do paměti buď po 2 nebo 20 sekundách a má malou paměť. Ale zas má si myslím lepší příslušenství. Já mám hodinky + hrudní pás a snímač na kolo /ten co se dává na upínák mezi vidlici a kolo/ a stálo mě to 8 500, sehnal jsem to od nějákého borce na cyklobazaru, úplně nové se zárukou, jen že to bylo na výstavě.

      0 0
      • St1c  

        ja by som tiez bral daleko radsej T6, ale ten polar mozem kupit uplne novy so 40% zlavou, preto sa rozhodujem iba medzi polarmi:D ale mozno sa hecnem a zoberem tu t6

        0 0
        • foxhound  

          tak je vyměníme, ne? :) ty moje jsou skoro nové a ty bys mi mohl sehnat 725× :)

          0 0
          • St1c  

            preco by si to chcel menit?

            0 0
            • foxhound  

              Tak kvůli těm dvoum obvodům kola a pak se mi taky líbí víc ten s725×. To je vše. Ale zas by mi chybělo lepší uživatelské prostředí u toho suunta training manageru. Tak co ty na to? :-) když to máš za 60% ceny, tak bys mohl mít 725× i s infraportu za nějákých 6500 kč, ne? Ten suunto stojí, tak jak ho mám cca 13 500.

              0 0
              • St1c  

                no mozno by sme sa aj dohodli, pisol som ti na icq

                0 0
    • pavelsacha  

      Jak se tak koukám, tak z T6 měření EPOCu lze u S725X najít ve funkci Fitness Test (nebo-li index kondice či maximální spotřeba kyslíku) – jde o údaj vyjadřující úroveň zdatnosti a není k němu třeba žádná historie tréninků. Dále u S725X najdete test proti přetrénování – zjednodušeně – varuje včas před nadměrnou únavou, kdy další trénink může spíše škodit než zlepšovat kondici. Polar je spíše pro trénink a z toho vychází i filosofie ovládání. U Suunta bych použití řadil více do té turistické části – ale je to spíš osobní názor a většine zdejších příspěvků je vždy ovliněná dle toho, na co a na jaké ovládání je kdo zvyklý. Dále uvádím, že u Polaru lze křivky v grafek vypínat nebo zapínat dle libosti a jak zde bylo zmíněno u suunta, je možné mít zobrazené všechny najednou nebo také jen tu jednu, kterou chceme viděl. Zprvu se mi zdál program pro Polar také jiný než ostatní ale vzhledem k českému prostředí a mnohem větší jednoduchosti pro ovládání a chápání se s ním naučí rychle každý. Hlavně jak se říká, v jednoduchosti je síla.

      0 0
      • Smazaný účet  

        „jde o údaj vyjadřující úroveň zdatnosti a není k němu třeba žádná historie tréninků“ to je pěknej nesmysl a určitě se za nej stydíš. aby ti to řeklo, jak jsi na tom, musí se to s něčim porovnávat…a nechceš tvrdit, že Polar zná tvoje osobní hodnoty už z fabriky, viď? Takže buď musíš mít nějaký záznamy ze kterejch vycházíš nebo vyšetření od doktora, což je v podstatě totéž…

        0 0
    • jerrry  

      Neznam T6, ale znam Suunto. A jediny co bych k romu rekl je, „Šunto“ uz nikdy. Vazne. Mel jsem dva kramy od tyhle firmy. Oba na prvni pohled uznasny. Vymakany, vychytany, bohuzel tak nejak nedotazeny aby sly v praxi opravdu pouzivat. Nemaji zadnou zasadni chybu, jen to, ze pouzivat to kvuliva milionu drobnych detailu nejde.

      Oba ty kramy lezi nekde v supliku. Uz kdyz jsem udelal prvni spatnou zkusenosti tak jsem si rekl nikdy, pak jsem se nechal podruhe zlomit … potreti uz tu samou chybu proste neudelam.

      COkoliv, ale Suunto uz ja nechci … Ted mam Polar a prestoze mam milion drobnych vyhrad, bez vetsich problemu ho pouzivam skoro kazdej den. Spokojenost …

      0 0
      • Smazaný účet  

        jo, takovyhle vyjadreni zni seriozne – suunto kvuli milionu drobnych vyhrad lezi v supliku a Polar s milionem drobnych vyhrad pouzivas… seriozni vyjadreni podle me je „na produktu A nefunguje konkretne toto, zatimco na produktu B to funguje tak a tak“ ale bez konkretnich udaju (ktere si na tom produktu muze kazdy overit) je to zas jen anonymni plivani spiny…

        0 0
        • jerrry  

          Ale to je prave ten rozdil – obe veci jsou v zasade hoodne vymysleny a doprovazi je tisic a jedna drobna nnevychytanost – dohromady to ale naprosto odlisny vysledek- Suunto lezi v supliku a POlar pouzivam.

          Ad konkretni udaje – jedna se o jachtarsky hodinky a golfovej analyzator. Nevim nakolik by rozebirani nedostatku techto pristroju zajimalo okoli … ale treba jen – u jachtarskych hodinek se cudliky zasoli uz po dvou dnech tak, ze kdyz jse zmacknes, zustanou zmackly (nastane chaos a hodinky musi tak na hodinu do sladke vody). COz na mori nepotesi :-)))

          Napsal jsem pouze svuj nazor – Suunto uz ne. CCa 20 vyhozenejch litru myslim stacilo …

          0 0
          • Smazaný účet  

            zatimco na Polaru se sůl nevysráží?

            0 0
          • Smazaný účet  

            jinak ještě mi tvůj příspěvek přijde trochu scestnej v diskuzi, kterej SPORTTESTER – tedy hodinky pro běh, cyklistiku apod. o golfu a jachtách nebyla řeč… to je jako bych říkal v diskuzi o sportovních autech, že už nikdy Porsche, páč Cayene stojí v terénu za prd…

            0 0
            • jerrry  

              ach jo … ano Pepre, mas pravdu. Ja jsem hlupak, zatimco ty tomu rozumis a ted jsi mi to konecne vysvetlil.

              Hele, ja se nevyjadroval k tepaku. Ja psal o obecne neduvere ve znacku. CVoz s tim taky co delat. T6 neznam. Neznam zadnej tepak od Suunta, uz proto ze si ho nikdy nekoupim. Proc si ho nekoupim ? Protoze se znackou mam spatny zkusenosti. Rekl bych ze dve spatny zkusenosti staci.

              Myslim ze pokud by si nekdo koupil za sebou dve Porsche a mel s nimi spatny zkusenosti – nejen ze blbe jede v terenu, tak by se proste nebylo divu ze rekne ze Porsche uz ne ..

              Hele, jestli musis mit za kazdou cenu pravdu, tak jo, mas ji … jestli mas Suunto a musis mit od okoli uznani ze je to super pristroj, tak je .. ten tvuj vyjimecne je.

              Ale znovu rikam, ze ja bych si Suunto uz nikdy nekoupil. (BTW u Casia se tlacitka skutecne nezasoluji tak, aby se zasekavaly)

              0 0
              • jerrry  

                s omluvou za ty preklepy – to je tak, kdyz jeden dela vic veci zaraz ..

                0 0
              • Smazaný účet  

                aaa, koukám, že jsem se dotkl tvé ješitnosti, když jsem tě upozornil že pokud do diskuze která se jmenuje „Suunto T6 vs. Polar S 725ד začneš psát o jachtařských a golfařských hodinkách, je to scestné… Ale bavíš mě…

                0 0
                • jerrry  

                  ma jesitnost je daleko, rekl bych az mimo dosah tohodle fora :-) to bud naprosto v klidu .. spis nestiham a nemam moc casu tu ted debatovat o nicem (a nase diskuze se tomu zacina podobat). Aspon ze te to pobavilo .. i kdyz staci ti tedy malo …

                  Takze ode me na tohle tema naposled – protoze v diskuzi zaznelo jmeno znacky Suunto, napsal jsem, co si obecne o tylety znacce myslim. Dokonce jsem primo uvedl ze nepisu konkretne o T6, aby nedoslo k omylu. Nemyslim, ze by sdeleni meho nazoru na znacku jako takovou bylo tak zcestne, protoze pokud nedokazali poradne vyrobit ani jachtarsky ani golfovy hodinky, nemam duvod si myslet ze se jim to zrovinka u cyklistickyho modelu povede. Mozna jo, a T6 je bez chyby. Nehodlam to zkouset, protoze uz jim proste neverim. Nestoji mi ani za penize ani za cas. Je na tom neco divnyho ? A me presvedceni (a verim ze je velmi subjektivni a muze byt mylne) budu opakovat pokazdy, kdyz se me nekdo na muj nazor na Suunto opta.

                  Drzim ti palce at ti tve osobni zapaleni pro T6 a znacku Suunto vydrzi. V mem pripade se to proste nepovedlo …

                  0 0
    • foxhound  

      Otevírám znova toto téma, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo problémy se SW k T6. něják tomu nerozumím… třeba ta hodnota METS se tam zadává nebo se vypočítává? ptž jsem se díval a různý trénink má různý METS. A jak je to s Training Efectem? Něják se mi nezdá, že teď přes zimu mám TF okolo 2 a v létě 8–8,5. Nezdá se mi, že bych přes zimu šel tak dolů :)

      0 0
      • rich  

        a kupoval by si ho opat? riesim prave dilemu, ktora tu bola pre par mesiacmi.

        0 0
    • rich  

      Stale sa rozhodujem medzi T6 a 625×. Pre mna su vyhody T6:

      • kvalitnejsi prenos signalu
      • jednoduchsie menu
      • snimace prepracovanejsie
      • vymena baterie uzivatelom
      • civilnejsi, nositelnejsi dizajn

      A 625×

      • cena
      • dva obvody kolies
      • vychytanejsi SW
      • via HR zon
      • nie je potrebna opatovna kalibracia pri prehodeni na snimac na druhom biku (aspon to tak chapem)

      A tu je prehlad v prehladnej forme: www.divo.nl/…%3C%3Et6.pdf

      Cena cez ebay: 625× $285 + $60 za snimac rychlosti = $345 T6 $420

      Tak ako by ste sa rozhodli ak by ste vyberali z tychto dvoch?

      0 0
      • Smazaný účet  

        s tvým souhrnem +/- souhlas jen u Polaru je ještě kadence, kterou suunto nemá jestli jsem tě ale pochopil dobře, tak postrádáš u suunto HR zóny – ty tam ale jsou! kalibrace při přehození snímače na jiný kolo je jenom o přepsání jednoho čísla v hodinkách – dělám to co chvíli – mám čísla napsaný na lepkavym papírku na počítači – záležitost cca 10 vteřin.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.