Superior XP 939 - velikost rámu

16 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Dobré ráno, prosím, najde se tu někdo, kdo jezdí na SUPu XP 939, případně 909/919. Aktuálně řeším koupi, nicméně velmi váhám nad velikostí rámu. Výškou 163 cm spadám do S, délkou končetin 78 cm spíše M. Při jízdě na obou rámech pocitově nemám „vítěze“ (celkově si zvykám na jinou geometrii).. jeden prodejce mi tvrdí S, pro lepší ovladatelnost, hbitost kola.. jeho kolega by šel (když mě na kole viděl) kvůli pohodlnosti do M. Jezdím vzdálenosti 60–80 km, občas traily. Pokud někdo jezdí na stejném modelu, případně může přispět jakoukoli zkušeností,… děkuji.. :)

    0 0
    • Vilém  

      To by me zajimalo, cim by Mko prispelo pohodlnosti. Sel bych do S.

      0 0
    • J1RKA  

      uplne si nejsem jiztej jesti bude < M > pohodlnejsi, tipuju, zeti bude spis velky

      0 0
    • Smazaný účet  

      No, můj první pocit na S byl, že mi kolo malé je, nicméně po nastavení představce a posunutí sedlovky ten pocit zmizel a už jsem se nedokázala rozhodnout, zda S nebo M.

      0 0
    • Tomcat  

      Schopnost Alu rámu tlumit\pružit se s velikostí S vs M bude měnit minimálně. Ohledně obratnosti a no ta se s velikostí mění tedy M nebude pohodlnější, ale klidnější\sta­bilnější

      0 0
      • Smazaný účet  

        Stabilnější je asi přesnější výraz, ano.. proto na obou rámech vnímám „pro x proti“

        0 0
        • J1RKA  

          fajn, co natom kole chces jezdit?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Delší trasy 60–80 km, většinou polní a lesní cesty (nijak technicky náročné), občas traily

            0 0
            • J1RKA  

              spatne jsem formuloval otazku, promin

              zalezi na cem jsi taky jezdila a kam se chces posunout, ono < pohodlne > tj potom tezky rozseknout

              pohodlne kolo by melo byt, pokud mas riditka stejne vysoko jako sedlo, pokud uz jsou riditka vys, muze se stat, ze vidle bude spatne vidlit :D pri jizde na MTB je potreba mit nejak zatizene predni kolo

              0 0
              • Smazaný účet  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
    • jeffi  

      Mám Supa eXP 909, rám je asi stejný.

      Při velikosti 178cm mám L a jsem spokojen.

      Prodavači často nabízejí menší rám, důležité je, jak se na něm cítíš.

      0 0
      • Harmassan  

        Se 174cm mám 919 (rok 2020) v „L“ … když jsem zkoušel „M“ tak jsem si na něm připadal přerostlý… je fakt, že kolo s kratší sedlovou trubkou bych uvítal, ale i tak se mi tam v pohodě vešla 100mm teleskopka. A zkrátil jsem představec na 45mm.

        0 0
      • Pavlos.76  

        Také mám 919 a L při 179cm…na M jsem už musel mít sedlovku vysunutou těsně k max. (ano nechala by se koupit delší)

        Zkrátil jsem představec. Už teď mám sedlo vůči pedálům vzadu, nedokáži si představit kde by muselo být na M…

        0 0
    • Jurakom  

      .

      0 0
      • J1RKA  

        tak rovnou napis < vcem je zasadni rozdil >

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.