• Rossy

    Vybral jsem z mnoha různých SUPERIOR XP935, máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Co říkáte na použité komponenty?

    Případně prosím o doporučení jiného bajku, děkuji.

    0 0
    • N-Dorfin  

      ahoj, kamos prodava tohle kolo http://www.superior.cz/…fi/bike.html?… .. .. za 30 – 32 tisic .. jestli chces, tak se mi ozvi na mail nebo tady a domluvime se .. komponenty co tam ma, jsou jete asi 1000 km, jezdil na nem jen loni … a ram je uplne novy nejety, protoze na tom starem mu v servisu pretahli sedlovku a praskl z toho ram, takze ram je uplne novej (: … jo a sedlo je taky nove, protoze jezdil na svojem starem ;) …

      0 0
    • Prtko.cz  

      Taky se mi moc líbí.

      0 0
    • N-Dorfin  

      ram je 20" …

      0 0
    • yoggi  

      superior xp 935 je osadenim xp 930 ( 2009 ), nemozem sa stazovat, problem zatial nebol s nim a dufam ze ani nebude.

      mas tu ponuku na xp 970 co je to iste ako xp 930 a xp 935 ( 2010) akurat xp 970 ma carbonovy ram.

      osobny nazor na ponuku je, ze konkretny sup stal cca 50 000, nato ze bol jazdeny 2–3 krat na zavodoch moze mat najazdene 200–300km a majitel ho predava, bez najmensieho problemu za 30 000 – 32 000. nejake divne je to. po 200–300km ho ledva stihnul zabehnut. no nic kazdopadne keby si sa rozhodol pred tak bez osobnej prehliadky ani ranu.

      inak na nete sa da zohnat sup xp 930 2009 v cenach 30–35t novy, sup xp 970 2009 novy zozenes v cenovej relacii xp 935 (2010).

      moj nazor je lepsie kupit uplne novy bike.

      Ak mas este nejake otazky kludne napis, pokusim sa zodpovedat.

      0 0
      • N-Dorfin  

        neni na nem najeto 300km, ale cca 1500 … cena je takova, protoze je novy jen ram, zbytek je ojety .. a kdyz se cena toho sameho, ale noveho modelu pohybuje okolo 45 tisic, tak je snad samozrejme proc nabizi ojety za 30 .. to jsou jednoduche pocty …

        0 0
        • yoggi  

          jasne, zalezi este aj od podmienok v akych bol jazdeny. to iste aj zavody ako odjazdil ci kamarat zavody isiel rekreacne alebo jazdi za klub. preto pisem ze jedine osobna obhliadka.

          0 0
    • Honza321  

      Kamarád shání taky HT v limitu 40 až 45tisíc…ale Supa zrušil z výběru (R7, kliky BB30). Má vyhlídnuté Sintesi 812 a ještě neví jestli osazení Reba+X.0 a nebo Sid+X.9

      0 0
      • Petis  

        jen tak pro info,co je spatne na R7 a BB30??

        0 0
      • yoggi  

        vidim, ze tvoj kamarat odbornik, zrusi vyber vidlice R7 a nahradzuje ju sid-ou. ked teda povazuje, ze r7 nie je funkcna tak ani sid nie je zrovna ma podobne urcenie ako r7.

        to reba je uz prijemnejsia ako sid.

        nuz ale kto pozera ja vahu tak voli r7 alebo sid.

        0 0
        • vikicek  

          No až na to, že funkčně jsou Reba a SID totožní.

          0 0
          • jonti  

            Teoreticky ano, prakticky moc ne. Muzu srovnat SID Race 09 a Reba Team 07. Technologie je podobna, ale prubeh se lisi, SID je linearnejsi.

            Taky si myslim, ze R7 je horsi nez SID, ale klidne bych ji vzal na kole taky.

            0 0
        • Honza321  

          Výrobce kol, který není schopen zajistit už několikátý rok na svoje kola od 40tisíc nahoru jinou vidlici než R7 to ti nevadí??? Který jiný výrobce osazuje na svoje kola R7 vidlice na všechny svoje modely? Myslím že jiného nenajdeš!

          Ano váha R7 je velmi dobrá, tuhost vidlice ale bohužel ne snad ti někdo řekl že má 30mm vnitřní nohy místo dnešní klasiky 32mm.

          BB30 co jsem tak slyšel tak na to musí být hlavně pořádně vyrobený rám a ne aby ložiska šla zasouvat a vysouvat do rámu rukou a to následně způsobuje co při jízdě? Za další BB30 je sice pěkné, ale když jezdíš často závody a zrovna to vychází jako tento rok za špatného počasí, tak aby kliky člověk pořád rozdělával a utíral vodu…vždyť ten systém nemá žádné velké zatěsnění proti vodě!!!

          0 0
          • roud  

            mám jednu otázku měl jsi někdy na kole kliky BB30 ? ? ? A proč když je to tak špatný všichni výrobci postupně u svejch TOP modelů na ně přecházej ? mimo to na cannondalech se to vozí už X let bez větších problémů…

            0 0
            • Honza321  

              1.na top modelech ne na všech modelech

              2.koupím si rám s BB30 a pak tam budu rvát hliníkovou redukci, protož kliky FSA BB30 jsou na objednávku s dodáním 2měsíce…jo možná budou časem ale ty rámy už se prodávají druhým rokem a výběr klik nulový

              3.prodejnost Superior rámů řady XP9×x s BB30 a vyšší díky tomu spadla skoro na nulu

              4.pokud BB30 tak rozhodně od kvalitního výrobce, který nepustí každý kus rámu do prodeje

              0 0
              • roud  

                kliky se sehnat daj a to bez čekání jiná věc je jejich cena… co se redukce týče její montáž je otázka pár minut… co se zmetkovosti u superioru týče to je na jiný povídání ale za to rozhodně nemůže systém BB30

                0 0
                • Honza321  

                  Jo dají se sehnat i jinak…ale když XT stojí kolem 3tisíc nebo SLX tak je to plně dostačující.

                  BB30 by mělo zvýšit tuhost od klik a zároveň snížit hmotnost o cca 25g nebo kolik se uvádělo, samotná redukce myslím váží 50g :-)

                  Kvalitu výroby rámů / montáže kol Cannondale a Sup srovnávat nebudeme, myslím že to není dobrý nápad:-) Znám pár lidí,které napadlo navštívit přímo montáž Sup kol a vyřešit si některé problémy na místě…nemohli se na to dívat:-D U pár kol Sup kolem 40 –50 tisíc jsem viděl namontované hl. složení a to mi stačí, sundáš představec a vidlice drží a drží a pomalu ani gumovou palicí nejde vyrazit…to bych pochopil u kol za 10 – 15tisíc

                  0 0
                  • roud  

                    kdybys vše bral podle ceny a užitný hodnoty tak si nikdy nekoupíč vyšší sadu jak SLX co se kvality supů týče mam na ni svůj názor ale asi bych se tu hodně lidí dotknul…

                    0 0
                  • riven  

                    Tak se chystam na koupy prave teto XP 935, mel jsem sanci se na ni projet a moc se mi zamlouva. geometrie mi skvele sedla, velikost 21,5". Kdyz jsem ale narazil na toto forum, tak me to trosku zaclo vrtat v hlave. Jak je to tedy s kvalitou ramu a kol Superior? Je tu nekdo, kdo tuto XP935 ma?

                    0 0
          • biker jura  

            je videt ze pišeš o bb30 o kterem nic nevíš…

            0 0
            • Honza321  

              no hlavně že ty jsi konstruktér BB30 :-D

              0 0
              • biker jura  

                ne nejsem, ale klonim se k nazoru rouda hned výše. navic jsi psal o BB30, ze je na nic, což není…

                0 0
                • Honza321  

                  Znám pár lidí co má Supa a na něm kliky FSA BB30 V-drive nebo Afterburner…a všichni shodně tvrdí, že po delší jízdě v horším počasí se jim dostane k ložisku voda…ano zatím není přímo v ložisku, ale to je otázka času než tam navzlíná přes prachovky při otáčení ložiska. Spousta lidí si tu stěžuje na HT2 nebo GXP misky že to nic nevydrží a přitom jsou ložiska lepší zakrytá. U Cannona nevím jak to mají udělaném…taky kdo by topil pěkné kolo v blatě:-D

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.