Superior XC 889 (MTB SPORT) vs. Superior XP 909 (MTB RACE)

12 nepřečtených
  • yjedli

    Ahoj, začal jsem se koukat po novém MTB 29", bylo mi nabídnuto následující kolo:

    Superior XC 889 (MTB SPORT)

    https://superiorbikes.eu/…-neon-yellow

    Máte někdo s tímto modelem nějaké zkušenosti?

    Pak jsem se ale díval, zda si nepřiplatit a nevzít Superior XP 909 (MTB RACE)

    https://superiorbikes.eu/…ite-team-red

    Rozdíl v nějakých komponentech a hmotnost 12,9 kg ( XC 889 váží 13,9 kg)

    Nebo to vůbec nemám řešit a vzít si to levnější?

    Děkuji za Vaše připomínky.

    Anketa: Superior XC 889 (MTB SPORT) vs. Superior XP 909 (MTB RACE)

    0 0
    • Namtos  

      A co geometrie na tu jsi koukal tam je taky rozdíl mezi edicí MTB Sport a RACE…

      0 0
    • Mart7  

      Race 909 má delší rám, lepší vidlici, což udělá rozdíl 0.5 kg. 889 má tx náboje, což je hodně slabé a nějaké mě neznáme pláště impact.

      0 0
      • ufoncz  

        Impac dělá stejná firma jako Schwalbe. Ale tu svou lepší značku za ně nedá, protože jsou to levný, těžký a snad kromě odolnosti ve všech ohledech mizerný gumy.

        0 0
        • Mart7  

          Aha, dík za vysvětlení, s těma se asi nesetkám :D

          0 0
    • palo7  

      Koukni do vláken jinde, za 25 se daji koupit lepší kola

      0 0
    • yjedli  

      Ahoj, geometrii a velikost jsem ještě nezkoušel, podle konfigurátoru bych měl mít u XC 889 18.0" (M) a u XP 909 17.5" (M) nebo 19.0" (L)), měřím 177 cm. Takže vidím, že zatím většina hlasovala pro XP 909, která má lepší vidlici, náboje a pláště.

      0 0
      • Mart7  

        Náboje tx505 stojí oba cca 400, za to koupíš jen přední M6000. Než si kolo koupíš, radši ho projeď a klidně obě ty velikosti, na 19" budeš docela nataženej, ale tohle změníš kratším představcem. Pořádně zkontroluj rám a vidlici, když jsem před pár lety koukal na 807 a viděl u zadního rychloupínáku 3 cm odlouplé barvy až do boku. Doufám, že když ti bylo kolo nabídnuto, že né za oficiální cenu 24990, tady jsme skoro všichni zvyklý chtít slevu :D

        0 0
    • yjedli  

      Ahoj, ano, byla mi nabídnuta poměrně slušná sleva samotným prodejcem, proto jsem o tom začal uvažovat. Jako, že rozdíl v ceně je OK mezi XC 889 a XP 909? vzhledem k použitým rozdílným dílům? asi ano, vyzkoušel bych raději obě velikosti 17" a 19", na současném MTB se mi nejezdí nejlépe, je pro mě větší…

      0 0
      • Mart7  

        Jako všechno bych ti nevyčíslil, ale náboje rozdíl 500, vidlice 1000, brzdy taky 500, pak pláště, lepší rám. Když vemeš to horší a budeš ho vylepšovat, tak ty komponenty prodáš za minimum a bude tě to stát ještě víc. Záleží na tobě, na slevě a jak ti které sedne. Jinak co ti na současném kole nevyhovuje, aby jsis nezvolil ještě hůř? Případně jaké máš kolo a fotku. Nastavení sedlovky, sedla, představce atd. dost poví.

        0 0
    • yjedli  

      Moje současné kolo je Specialized Hardrock Disc 26 2013, foky viz. mojekolo:

      https://www.bike-forum.cz/…disc-26-2013

      Důvod, proč chci měnit je, že mi asi úplně nesedí, bolí mě z něho třísla…a zdá se mi, že se celkem těžce „valí“…když jsem to teď porovnával na půjčeném Kellys 26" a Cube 29", takřka jim nestihám, musím tomu pořád pěkně dupat. Roční nájezd mám cca 2500 – 4000 km.

      0 0
      • Mart7  

        Tak zkus 909 a uvidíš, pak napiš jak jsis vybral. Ještě pak zvaž investici do pořádného sedla a nášlapů.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.