• biker1988

    Zdravím,potřebuju radu,chci koupit rám superior team crb carbon ud 2010,mám ho za krásnou a neodolatelnou cenu a mám strach z velikosti 20" což je jejich nevětší velikost u carbon rámu.ted mám meridu hfs xc 3000D 2009 a podle tabulek výrobce meridy a superior je rám superior větší ve všech rozměrech,délka sedlové trubky i horní rámové,vzpěry,zadní stavba,jen hlavová trubka je kratší.a proto se obracím na vás,bude mi to opravdu při mých 193cm stačit ta 20"?díky za odpovědi

    0 0
    • biker1988  

      je to velký rozdíl mezi 22" u meridy a sup jen 20",není někde háček?

      0 0
      • zarkow  

        Pokud se poskládáš na 22" Meridu, která je papírově kratší než 20" SUP, tak by ses měl poskládat i na něj. I díky nižší hlavové trubce bude posez sportovnější… Merida má spíše kratší „rekreační“ rámy, SUP je naopak delší Ale nejlepší by bylo si na něj někde sednout a zkusit…

        0 0
    • Neunzikger  

      Můj názor je „jen od monitoru“. Sup dělá delší rámy než Merida, takže Sup20 je delší než Merida22. To sis, předpokládám, porovnal dle dostupných geometrií obou rámů sám. Představce o různých stupních ztopoření, aby Ti případně dovýšily úchop, jsou. Sup má při shodném úhlu sedlové trubky delší zadní stavbu – tím vyrovnává to, že bys oproti Meridě seděl moc nad zadním kolem. Takže jestli existuje tak dlouhá sedlovka, aby Ti dohnala ty 2 palce rozdílu výšek rámů (tzn. cca 5cm), tak Tě nebudu od koupě Supa odrazovat.

      0 0
      • biker1988  

        no právě ta sedlovka mě trápí,mám ji na meridě asi 1,5–2cm nad limitem.to je asi problém,že?ikdyž mám jen 71kg

        0 0
        • Neunzikger  

          Komponentů, které nebudou pasovat na nový rám, může být více: hlavový složení, průměr objímky přesmyku, kliky (Sup má BB30 – třeba dokoupit redukci), sedlovka, někdy nemusí stačit ani hadice zadní brzdy, Sup vede řazení spodem Merida vrchem…Z bazaru vezmeš kola a máš z Meridy zimáka.

          0 0
          • biker1988  

            no průměr sedlovky,objím­ky,objímky přesmyku je stejný,s redukcí na bb30 počítám a co týče hadičky zadní brzdy taky by měla vyjít,pokud ne,už mě to nezabije nechat vyměnit,ale jde mi o tu sedlovku,ty 2cm nad limitem budou asi málo,pujdu asi 1–2cm pod limit,je to hodně zlé při mé váze 71kg?hlavko je na rámu integrované a stejně budu dávat nové.ten rám meridy prodávám,je skoro novej,nechal jsem na něm hlavko,sedlovku i s objímkou,je v luxusním stavu.kdyby někdo chtěl je na cyklobazaru za 2500,–

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.