Supercaliber 9.6, nebo 9.7 a rok 2023 nebo 2024?

33 nepřečtených
  • JakubHK894

    Ahoj,

    o víkendu jsem měl možnost si na hoďku půjčit Trek Supercaliber 9.6 (2024) a i přes mizerné brzdy se mi to kolo docela líbilo (ty bych asi nechal hned vyměnit). Přemýšlím že bych zkusil štěstí v posezónních výprodejích a koupil si nového Supercalibra.

    Mám 110 Kg. Jezdím obvykle širší lesní cesty (60%) a asfalt (25%), ale rád na chvilku zajedu i do marastu (15%) – bahno kořeny, kameny, nebo i nějaký lehký flow trail. Jezdím v sezóně cca 1× týdně 50–70 km a chci kolo co mi vydrží alespoň 15 let (nevadí že už bude zastaralý, hlavně ať je dobrý rám, zbytek se abgrejduje). Při delší cyklistice mě trošku berou bedra, proto jim chci trošku ulevit a jít do celopéra, jinak by mě neurazil ani HT (např. Procaliber 9.7).

    Můžete prosím poradit:

    • Je Trek Supercaliber pro mě správná volba?
    • Má smysl si připlatit místo 9.6 za 9.7 (rozdíl je 30.000 Kč)?
    • Asi bych šel do ročníku 2024 (lepší zdvih zadní vidlice) než u 2023, ale stojí to za ty prachy navíc?
    • Slyšel jsem že u Supercalibru je hodně drahý servis zadní stavby?

    Díky

    0 2
    • embi  

      Myslim, ze neexistuje horsi kolo nez Supercaliber, ktery by si mohl clovek vybrat podle zadani: vazim 110kg a chci kolo na 15 let. Jo a problem se zadama bude jinde nez absence zadniho odpruzeni…

      3 0
    • Tomcat  

      Supercaliber je určený na závodní nebo jen výkonnostní XC. Určitě není z kategorie kol s výdrží přes 10let a rozhodně né dělaný na pohodlí.

      Chcete pořádné kolo s výdrží 15+ let tak ocel, titan, jednoduchý carbon HT ( tedy né ISOspeed) .

      0 0
      • JakubHK894  

        Jo je pravda, že toho zadního tlumiče a karbonového rámu se také trochu bojím.

        Co se pohodlí týká, tak mi přišel v pohodě. pro mě pohodlný vzpřímený sed (nemám rád se předklánět)

        0 0
        • Tomcat  
          • pokud máte správnou velikost tak Supecaliber bych opravdu necharakterizoval jako vzpřímený posed. Vzpřímený je třeba trailový Roscoe

          https://www.trekbikes.com/…e-8/p/35117/?…

          • karbon samotný problém není . Problém je servisovány čepů, tlumiče atd… toho co podléhá opotřebení a tedy nestahuje se to běžná záruka. A teoreticky opravit carbon bude jednoduší než si nechat vyrobitčepy nebo nechat opravit né zrovna běžněj tlumič.
          0 0
          • JakubHK894  

            Mám 180 cm, takže mezi M/L a L. Půjčený jsem měl M/L.

            Do trailového kola se mi moc nechce. jsou sice okamžiky, kdy by se mi hodilo více než XC, ale v 80% jedu jen lehký terén, tak se bojím, že bych se na trailovém kole zbytečně dřel a štvalo by mě to.

            0 1
            • Tomcat  

              Proč mám pocit že .....ML končí papírově na 180 a pokud jste seděl vzpřímeně..... …spletl ste si lokál. Supercaliber není pohodlné kolo na hobby courání ve vzpřímené poloze. Jinak řečeno měl by jste mít L

              Ono se dřít na trailových a allmountain kolech daný nastavení odpružení a výplety, nikoliv samotným rámem nebo jeho hmotností.

              0 0
              • J1RKA  

                taky mito nesedi, kamos ho jezdi v M/L taky 180 ale na 72kg a ten posed je fakt prisnej, ja mam pohodlnej posed cca 2cm drop :D

                0 0
                • JakubHK894  

                  Já na tom M/L jel cca hoďku a posed mi přišel v pohodě.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Máme tady silné pochyby, že víte co objektivně znamená „posed v pohodě“

                    0 0
                    • Hagner  

                      Promiň, ale zrovna „posed v pohodě“ může mít každej úplně jinak ;-) nebo máš nějakej univerzální mustr pro všechny? :-D

                      1 1
                      • Tomcat  

                        Promiň , ale zrovna pak se nemusí tady, ani jinde ptát.

                        Země může být placatá...... nebo máš nějakej univerzální mustr pro všechny? :-D

                        0 0
    • novas752  

      Jestli chceš kolo na 15 let tak jdi do něčeho co má normální tlumič. Tady na tuhle srandu nemusí být v roce 2030 náhradní díly a jinej tam strčit nejde.

      Cena servisu zadní stavby jsou ty 2 ložiska, většina fullů má ložisek 6–12, některé i ke 20. Takže naopak.

      0 0
      • JakubHK894  

        Jo je pravda, že toho zadního tlumiče a karbonového rámu se také trochu bojím.

        Co se pohodlí týká, tak mi přišel v pohodě. pro mě pohodlný vzpřímený sed (nemám rád se předklánět)

        0 1
    • McBlacky  

      Kupovat jakykoli full na 15 let v dnesni dobe je rizikove zadani. Problem neni carbon ani loziska. Jednak carbon vydrzi vic jak hlinik a da se opravit levneji nez cema zadni hlinikove stavby, druhak lozisko se da pouzit i jine nez ofiko od vyrobce (pokud nejde o atyp jako mely nektere starsi epicy atd).

      Problem je tlumic. Servisni kity na soucasne tlumice dost mozna po 15ti letech nebudou, koupit do zasoby to moc nejde (guma starne). Castecne reseni je mit tlumic na ktery lze sehnat gumove dily z druhovyroby. To je casto ale komplikovanejsi zadani, dostat se ke spravne specifikaci rozmerů, materialu a provedeni.

      0 0
      • Slavik  

        Jednodušší si za 8–12 let koupit druhý generačně novější tlumič…

        0 0
        • esmo  

          Ale to do Supercaliberu uděláš asi těžko no

          0 0
          • Slavik  

            Jj, už na to koukám, ale je to Fox a ten ND docela drží, tam bych se nějakejch 10 let nebál.

            Akorát podmínka 15 let je směšná. V roce 2017 jsem kupoval kolo na kterým budu jezdit na dosmrti a hle 2022 už mám nové…

            0 0
            • JakubHK894  

              Díky za názory,

              s tím tlumičem je pravda že to může být docela komplikace. Kolo na 15 let mi nepřijde jako sci-fi, záleží na upgradech a míře tolerance k zastarávání. Aktuálně mám doma HT starý cca 20 let a Fulla co má 15 let a toho Fulla chci obnovit (HT stále ještě slouží dobře ke svému účelu, tj. krátké vyjížďky rovinatým nenáročným terénem se zastávkami v pivních zahrádkách). Takže pokud je slušný základ (a tolerance k morálnímu zastarávání), tak se to dá

              1 0
      • Floydie  

        No nevim, mam na zimaku tlumic Fox Float RP2 (rok cca 2008) a nahradni dily na to sezenu stale bez problemu a par let to tak jeste urcite bude. Ale jestli je tu atyp, tak samozrejme problem muze byt.

        0 0
        • Slavik  

          Myslíš, že Fox podsekne Trek a nedodá ND, komu by to prospělo?

          Zákazníci budou nasra.ný na Trek, že tam nic jiného nejde dát a Trek bude nasr.anej na Fox, že mu utekli zákoši.

          Ale mohli by někde zveřejnit nějaké garance, aby se zákazníci nebáli to koupit.

          0 0
          • J1RKA  

            No nevim, ale v zime neslo sehnat jedno gufero

            0 0
          • Tomcat  

            Prospělo by to oboum zbaví se neperspektivního zákazníka. A hlavně nikdo nikoho nepodsekne. Tako dlouhé smlouvy Fox vs kdokoliv nemá.

            0 0
    • Markony  

      Mám verzi 9.6 rok 2024 a poskládal jsem si ho k obrazu svému. A jsem nadšený. Servis si udělám sám. Pokud ti seděl běž do toho.

      0 0
      • JakubHK894  

        Díky,

        a co myslíš jít do 9.6., nebo má smysl si rovnou připlatit za 9.7? Je to dost cenový rozdíl, ale papírově se mi taky zdá že i kvalitativně je 9.7. o dost výše?

        0 0
    • worlusho  

      Za mě je supercaliber 2gen. pohodlné kolo, záleží jak ti sedne konkrétní geometrie dané velikosti rámu. Je pevnější jak plnotučné celopéro, líp jde za pedálem aniž by jsi zamkl tlumiče. Zadní stavby bych se nebál, hodně lidí má strach z toho čemu nerozumí. Řeší tu gumičky do Foxu ale 2gen o kterou ti jde má Rock Shox. Já při svých 181cm jezdím na XLku, které mi geometrií vyhovuje. ;)

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.