SR Suntour Rux S model roku 2008 - kde sehnat díly

7 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Zdravím,

    koupil jsem si tuhle vidlici ze zdvihem 150mm, model roku 2008 ve výprodeji před cca 6 měsíci.

    Chtěl bych se optat jestli je třeba jí kuchnout a zkontrolovat, čet jsem něco o málo oleje a tak že to šidí. Pak bych se chtěl optat kde seženu nové stíráky a různé okroužky a jiné věci co se mění po sezoně at už preventivně nebo protože že jsou mrtví. Pak bych potřeboval vědět jakej olej, kolik a kam lejt. Pouzdra to nebude mět už plastový když je to freeride vidle, takže ty by mělo držet dlouho né?

    dík za odpovědi

    0 0
    • snílek  

      Ahoj, měl jsem tu samou, byl to držák vyžadující minimum údržby. Jenom povrchová úprava všeho byla tragická, takže vypadala dost nechutně.

      Stíráky jsou stejný jako měly Marzocchi s 32mm nohama v letech 2006–7 (možná i předtim a potom), o-kroužky koupíš kdekoliv. Olej a jeho množství už nevim:) Ale vidlice je tak jednoduchá, že se na ní nedá ani nemá moc co pokazit.

      Po čtyřech letech mi už nedržela vzduch, vyřešilo se to výměnou pružiny za tvrdší, takže se nemusela dofukovat. Určitě by šlo vyměnit i těsnění, ale pružina byly tenkrát zrovna nějak po ruce a stačí jen odšroubovat jednu zátku:)

      Můj Rux měl taky vakl, ale prakticky od začátku pořád stejnej několik let, takže jsem to neřešil.

      Návod určitě najdeš v archivu na stránkách Suntour.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.