Správna veľkosť Canyon Nerve AL 7.0 2014

26 nepřečtených
  • brazilcan

    Zdravím, potreboval by som pomôcť s výberom správnej veľkosti Canyon Nerve AL 7.0 2014. Ten ich PPS systém mi určil ako vhodnú veľkosť S (16.5"), ale čo viem z minulosti z rôznych fór, nie vždy bol spoľahlivý (rozhodujúca bola dåžka rozkroku, ktorý ja mám dosť krátky). Aká by bola podľa Vás pre mňa najvhodnejšia veľkosť?

    Moje miery:

    • výška: 176cm
    • dåžka rozkroku: 80cm
    • dåžka trupu: 65cm
    • šírka ramien: 49cm
    • dåžka paží: 65cm

    Geometria:

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    Vopred ďakujem za pomoc…

    0 0
    • Chlebovnik  

      M

      0 0
    • JFtryall  

      Mko.

      0 0
      • brazilcan  

        Dakujem za odpovede. Povodne som bol v tom, ze kedze sa jedna o bike na 27.5" kolesach, velkost S mi bude OK.

        A preco myslite, ze M-ko? Kvoli celkovej vyske a dlzke pazi? (Sorry za blbe otazky, ale som amater a moc sa v tom nevyznam) Diky moc za vysvetlenie.

        0 0
        • Honzanakole  

          Zkus se radši obrátit ještě na lidi od Canyonu – udělám to asi taky. Mám zálusk na CANYON SPECTRAL AL 7.0 a ten jejich systém pro výběr velikosti mi zvolil M.

          Moje míry:

          Výška 182cm

          Hmotnost 95kg

          Výška rozkroku 85cm

          Výška trupu 71cm

          šířka ramen 50cm

          délka paží 71cm

          0 0
          • Sark88  

            To jsi na tom stejně jako já . Já mám 183 , jejich systém mi napsal M ,ale po diskuzi s lidmi z Canyonu jsem vzal L . Hodně se to tady řeší , že to lidem generuje o jedno číslo menší rámy .

            0 0
          • brazilcan  

            Kontaktoval som česko-slovenské zastúpenie Canyonu, uvidím, čo odpíšu. Potom dám vedieť.

            0 0
          • brazilcan  

            Takže mám odpoveď od Canyonu a tiež odporúčajú veľkosť M.

            0 0
          • meris  

            Mě u Spectralu taky doporučil M. Tomáš mi odepsal, že lepší bude L. Bohužel jsem na kole objel jenom barák, protože jsem nemocnej. Každopádně po přesednutí z mého 13 let starého HT mi teď Spectral přijde pocitově velký a já nevím, jestli je to jenom tím, že to kolo je na 27,5 a původní kolo na mě vlastně bylo od koupě malé a nebo jsem udělal chybu.

            Moje míry:

            výška: 183cm

            váha: 68kg

            rozkrok: 87cm

            trup: 67cm

            ramena: 43cm

            paže: 68cm

            Nedá mi to spát. Kamarád chce asi taky objendat stejný kolo, tak bych to ani neřešil s Canyonem, ale objednali by jsme druhý v Mku. Jen to v Praze alespoň trochu vyzkoušet.

            0 0
            • BB  

              Pokud nemají velikosti nějak posunutý, tak L je na 183 úplně v pořádku. Pak může být kratší představec a kolo bude pěkně ovladatelné.

              0 0
              • meris  

                Díky. Každá odpověď mě uklidňuje. Teď už se jenom vyhrabat z nemoci a projet se místo koukání, jak visí na zdi.

                0 0
        • herrman  

          M.

          Mám podobné míry, a je to OK. S je mi malé. Vyzkoušeno.

          0 0
    • Volys  

      Caute pripojim se s otazkou na velikost.

      Vybirame kolo pro pritelkyni a porad nemuzem rozhodnout zda S nebo XS

      Vyska: 164

      Rozkrok: 74

      Trup : 57

      Ramena: 38

      Ruce: 61

      POkud ma nekdo zkusenost a porovnani canyonu, predem diky.

      0 0
    • Volys  

      A jde o model NErve Al 8.0 W.

      0 0
      • Volys  

        edit: tak S padlo a uz se na nem vyvadi…good machine :-)

        0 0
    • smeghead  

      Přítelkyně si objednala Nerve AL 6.0 a jejich systém ji doporučil M, na For Bikes jsme kolo viděli a při jejích 180 cm by to bylo fakt maličkatý a i chlapík Canyonu nám doporučil Lko. Přestože už bylo asi 2 týdny po vystavené faktuře nebyl problém přeobjednat na L. Evidentně jsou si vědomi,že s tím mají problém a dle toho co nám říkal ten ,,servisák,, na for bikes, tak to budou předělávat.

      0 0
      • Volys  

        Díkas, takže esko bude rozumnější volba z toho chápu :-)

        Už ho máte doma?

        0 0
      • Mysee  

        Já objednal Nerve AL 8.0 v M. Mám 182 cm a 84 cm délku rozkroku. Mám ale zkušenost, že 19" rám mi byl moc a sedlovka většina v rámu. Při testu RB IQ 275 jsem měl taky M (téměř stejná geo) a přišlo mi akorát. Hold mám krátké nohy. Tak snad bude. Posadím se na něj nejdřív na TestFestu asi.

        0 0
        • Volys  

          RB 275 byla prvni varianta,ale myslim ze RB ma neco vys horni ramovou trubku. Proto jsem zacal pokukovat po canyonu.

          Jinak RB spokojenost, sedlam IQ6, do 575 bych sel rad,ale uz me stalo dost :-D

          0 0
          • Mysee  

            RB má výš, ale i tak. Viz profil a prodaný full Haibike. Oproti Canyonu měl Haibike o 4cm delší sedlovku, o 7mm delší horní trubku a o 3cm vyšší standover. Z toho vycházím, že by to mělo být ok a o kousek kratší horní trubka by mě nemusela zabít. V případě zjištění, že jsem vybral špatně, ať už na TestFestu nebo doma, si myslím, že řešit zrovna s Canyonem to půjde.

            0 0
          • smeghead  

            Asi jo (tedy S), ale kdybychom mohli jednat zpětně, tak bych byl důslednější v hledání daného kola a eventuálních velikostí mezi místními uživateli a ve snaze se dohodnout na setkání a ozkoušení. Tlačil nás čas, od ledna nemáme na čem jezdit…

            Doma ještě není, až ke konci dubna…

            p.s. opět špatně zařazeno, patří k tvému předchozímu dotazu na mne.

            0 0
            • Volys  

              Ja uz prave procetl snad cele forum, kde resi canyony a uz tu v tom lezim asi tyden. Ted jsem se uz rozhoupal poptat :-)

              0 0
        • allrose  

          Mam 174, rozkrok mi vychazel 80±82, počitadlo doporučilo s,nedal jsem na ne,objednal m,je akorat…ale na delku posedu je pocitove kratke,zkusil jsem predstavec 10,16 do negativu a bylo to jak ridit autobus,Stary kolo špička sedla střed představce 57,nerve al 6 51, tak jezdím na pantátu…

          0 0
          • plastic boy  

            Ja mam taky problem s vyberem velikosti

            Sem na rozhrani mezi M a L

            vyska = 175cm

            rozkrok = 81 cm

            ruka = 66 cm (pry nadprumerna)

            hodne zalezi na ohebnosti, na dlouhe trate preferuju horni trubku kolem 60cm + 9cm predstavec (19") 29" kola hardtail, celkem dobre se mi jede i na 58cm + 10 predstavec (17,5") full do terenu. Kompromis je 18" nebo 18,5" ale ne vsichni vyrobci nabizeji. IQ 275 sem testoval v M i v L. M mi bylo kratke, a L sem mel moc malo vytazenou sedlovku a nebylo to moc esteticke. Ono uz to oznaceni podle palcu je dost zavadejici , vzdycky to chce koukat na geometrii Top tube length a Seat tube length. Ted vozim Cube LTD 29 v 19" a to je mi sedne 47 sedlovka a 60 delka.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.