• JaMull

    U měniče SLX RD-M7000 jsem si všiml že horní kladka má vysoké zuby. Řetěz ale na zubech „zaostává/zdržuje se“ tak že to rachtá. Setkal se s tím někdy někdo? Přehazovačka je seřízená a chodí pěkně… ale ta horní kladka rachotí jak hrom, jakoby se řetěz lepil na ty zuby. Řetěz mám Sunrace 11sp, a kazeta Sunrace 11–42z

    0 0
    • novas752  

      Nemáš tu horní kladku moc blízko kazetě?

      0 0
    • bezdratova.sprcha  

      Nebylo by foto toho co jsou to vysoké zuby? Nemáš řetěz špatně provlečený nebo moc dlouhý? Nemáš prohozené kladky?

      0 0
      • JaMull  

        Vypadají takto. Řetěz je správně provlečený vodítkem, jestli myslíš toto. Řetěz je tak akorát. Na převodníku 36z a kazetě 42z je vodítko naplé a je tam nějaká malá rezerva ještě, takže kratší už být nemůže. Prohozené? Nevím jak by měly správně být,.

        0 0
        • novas752  

          Guide pulley by měla být nahoře. Což asi je.

          Tak mě napadá, nemůže to způsobovat ojetý převodník, který „lepí“ nový řetěz? Jestli je teda moje dedukce, že si měnil řetěz a jel problém, správná.

          0 0
    • Idas  

      U XT M8000 maji ty role sipku v jakym smeru se maji otacek. Podivej se jestli na tech kladkach neco uvidis.

      0 0
      • JaMull  

        Kladky vypadají takto, ta s většíma zubama je nahoře. Šipka na nich ale není.

        0 0
      • scota  

        Mezi XT a SLX přehazovačkou je právě rozdíl v kladkách, alespoň tedy u těch straších to tak bylo. XT mají kuličková ložiska a SLX jen kluzná pozdra.

        0 0
    • petrun  

      A není ten řetěz náhodou dvanáctka? Vypadá stejně: http://www.global-sport.cz/…6cl-stribrny?…

      0 0
      • Idas  

        Jestli je ten retez novy tak namazej olejem, mozna lepi ta vazelina.

        0 0
        • Petr L2  

          ještě pokud by byly hnutá patka, nebo křivá hazka, mohl by řetěz nabíhat na tu rolnu v úhlu a pak by také mohl takhle poskakovat

          0 0
    • Johny.Merida  

      Ja vidím vysoké zuby dole .

      0 0
      • bezdratova.sprcha  

        To bude nějaká hovadina protože i na obrázku je na tom napsané guide a guide je ta vrchní kladka.

        0 0
      • Rubi  

        spatny obrazek, vysoke zuby maji byt nahore

        0 0
      • kejda  

        V tom aby se prase vyznalo. Jeden obrázek tak a druhý tak. Zlatý Sram

        0 0
        • kejda  

          Vysvětlí mi někdo, proč tento obrázek ukazuje každou variantu jinak?????

          0 0
        • Rubi  

          chyba grafika, takovych veci je vsude mraky, dulezity je manual a ten tady posilal vilem, tak nechapu co se tady resi…

          0 0
    • Johny.Merida  

      Logicky velké zuby dole,aby řetěz dole neplandal a eliminoval případné sjeti mimo kladku při pohonu 1× něco.

      0 0
    • Johny.Merida  

      Tak potom si to v tý fabrice montuji jak chteji :-))

      0 0
    • Idas  

      Na tvou otazku jsi dostal spoustu odpovedi, mohl by si napsat co to bylo za chybu?

      0 0
      • JaMull  

        Po namazání se to malinko zlepšilo. Ale pořád řetěz špatně nabíhá. Budu tedy muset počkat na oběhání kladky. Tři řetězy kvůli jedné plastové kladce se mi kupovat nechce.

        0 0
    • Johny.Merida  

      Už se asi nic nedozvíme.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.