Slevy v TS Bohemia ,MMR 2020 29" Rakish 70

46 nepřečtených
  • Pincek

    Ahoj, uvedené kolo https://www.tsbohemia.cz/…d352088.html mají TS Bohemia nyní za zajímavých 30 000. Na shimanu 1×12 a hmotnost přes 12 kg. Špatný na tom asi budou kola a slabé brzdy, ale mám pod 70 kg, tak to asi nebude hned na výměnu. Co si o tom myslíte, za 30 000 jsem jinde karbon na moji velikost se shimano 1×12 nenašel. Kde bude schovaná ta vyšší váha? V kolech a vidlici jen? Zkoušel jsem i rockrider xc 900 za 40 000 a ten má ve stejně velikosti 10,5 kg. Uplně velky rozdíl oproti kolu přítelkyně xc500 jsem neobjevil, lehké je, ale příplatek 14000 oproti tomu jejímu mě nepřijde adekvátních… Kdyžtak 30000 bych asi za kolo objetoval. Moc informaci omtom kole ale není no…

    0 0
    • obda  

      Vidlice Judy taky není zrovna hitparáda.

      0 0
    • adam1  

      Tak typoval bych vidlice ,kola určitě ,kazeta slx taky něco ,brzdy ,pláště /duše ,sedlovka,sedlo ,představec,rodla ono se to nasčítá :)

      Kde ta bohemka ty mmr bere by mě zajímalo ,na ofiko stránkách ty kola jsou úplně jinak osazená ?

      0 0
      • Pincek  

        Asi jo no, to je par desítek gramu na všem a udělá to 2 kila no. Ani těch 12,3 co tam píšou není taková hrůza no. Ten rakish 70 mají ve stejně specifikaci i na mmr stránkách, nebo jsem nenašel rozdíly. Ty další modely vyšších rad nevím, ještě je tam rakish 50, 30,10 a možná i 00, ty jsou odstupnovanezhruba plus 10000 na každé nižší označení

        0 0
        • Georrge  

          Jen aby tech 12.3 nebylo tradicne bez pedalu, ve velikosti S a nejakou tou toleranci do minusi :) koupis vetsi velikost, das pedaly a ono to ma najednou skoro 13kg…

          0 0
      • babkanakole  

        Když vezmeš minimálně celý kontejner, udělají ti kolo jak si naporoučíš. Alespoň předpokládám, že to funguje podobně jako u jiných věcí.

        0 0
      • bednee  

        Ve Velu byl test MMR speciálně osazeného pro TSBohemia a CZ trh.

        0 0
      • Motyll  

        Fakt? Mám Rakish 50 a osazení odpovídá ofiko stránkám.

        0 0
    • MéďaPusík  

      Těžká je tam vidle, kola, kazeta.

      Pláště mají dost přes 800g a duše 250g – poměrně levný upgrade a pár set gramů dole.

      Pokud tam dáš tu Rebu a vyměníš pláště a duše za něco lehčího, máš výrazně přes kilo rozdíl.

      Naopak řidítka, představec, sedlovka, sedlo jsou překvapivě lehké – tady se upgrade určitě nevyplatí.

      0 0
      • Pincek  

        Díky za info. Na druhem kole je hutchinson skeleton a jsou o rechle pláště které mě sedí, tak bych tam dal nejspíše ty. Dneska ho jdu vyzkoušet, snad mě sedne geometrii a nebude moc závodní, mám raději pohodlí :)

        0 0
        • bednee  

          Mám MMR a skeletony moc dlouho nevydržely a ten jejich vzorek nebyl moc dobrý do terénu.

          0 0
          • Pincek  

            Tak my ty skeletony máme cca půl roku a 2000 km zatím zvladli s jedním defektem, je pravda ze v terénu moc nedrží a za mokra je to teda někdy o držku,ale jinak jsou rychlé a nehlučné, čož preferuji. S kolem jsi spokojený? Myslím že ten rám bude stejný, jen trošku jinak designovaný. Nevíš k čemu jsou u středového složení ty gumové špunty v rámu? Jde tam dát přesmykač? Díval jsem se že jsou i zespodu dolní rámové trubky, tam netuším na co jsou? Spodní rámovka také nemá žádnou ochranu,ani folii, dával jsi tam něco? Díky za info :)

            0 0
            • bednee  

              Na špunty zespodu jsem se ptal přímo MMR a ty jsou na uchycení baterie k Di2. Ty u převodníku předpokládám pro přesmyk. Kolo jsem upgradoval a jsem s ním spokojen (viz. profil). Kupoval jsem ho ve slevě a za mít za tyhle peníze 10kg kolo s Sram X0 a karbon klikama, to nikdo jiný nenabídne.

              0 0
              • Pincek  

                Aha, to mě nenapadlo že mají rám připravenej i na Btaterky, to by vysvětlovalo popisekkde je cosi s E-bike ready, tak jsem si říkal co tam pletou e bike a oni to myslí jinak než elektrokolo :) Tak snad ty gumové záslepky nevypadnou… Díval jsem se na Tvůj profil, máš to pěkné, komponentama minimálně o 2 třídy výš než je ten rakish 70. Já chci hlavně zkusit Shimano, Sram mě v řadě GX uplně nepřesvětčil, ty vyšší řady můžou být o dost lepší,ale taky jsou o dost dražší…Odpoledne na to půjdu mrknout, jsem někde na pomezí velikost 15,5 a 17 (mám 172 cm a v rozkroku 78 cm) tak uvidíme, zatím se mě rám líbí a to je asi základ, zbytek se dá kdyžtak v průběhu času předělat.

                0 0
                • anybz  

                  Uvidíš jak Ti to bude sedět, ale na 172 cm by měla být 17 OK, Já má Rakishe 50 L(19) a měřím 182 a můžu potvrdit, že ty rámy jsou o trošku kratší než u jiné „konfekce“ :-)

                  0 0
    • Tydlii  

      Nevím jak u letošních modelů ale u loňských se tu dlouze debatovala maximální průchodnost pláště zadní stavbou 2,1”

      To mi přijde dost omezující.

      0 0
    • beet.cz  

      Uvažuju o koupi nějakého nového kola a MMR Rakish 70 mě zaujal. Aktuálně ho majií za 36k https://www.tsbohemia.cz/…d352088.html Chci se zeptat jestli je tam nějaký rozdíl ve výbavě teď a když ho prodávali za 30k (jestli ho tedy za těch 30k někdo máte).

      A ještě jedna otázka, a to velikost. Měřím 170cm, ale mám kratší nohy (rifle kupuju 30" na délku). Pocitově bych se klonil k velikosti S, ale nevím. Jak to máte s Rakishem a velikostí vy?

      0 0
      • Cavendish  

        Vidlice je základní vzduch s 30mm nohama a brzdy jsou lechtátka :) Kola mají podle webu skoro 2100g. Nevím no…

        0 0
      • Motyll  

        Mám sice R50, nicméně geo je stejná. Ale o S bych tedy při 170 cm neuvažoval. S mám na velikost 150 cm.

        Slabiny tohohle kola jsou:

        • kola (komplet)
        • vidlice
        • brzdy (ale dají se vydržet)
        0 0
      • Pincek  

        Kolo by mělo být komplet stejné, nevidím tam žádnej rozdíl. Já mám podobný vzrůst 172 cm a o kole jsem uvažoval, taky jsem řešil jestli S nebo M, pro sebe bych vzal nejspíše S, velikost M má na mě moc vysoko horní trubku a skoro jsem se dotýkal rozkrokem. Kolo jsem nakonec nekoupil, jako komplet mě úplně nepřesvědčilo a za 36 000 bych ho nebral už vůbec, ikdyž doba je tedka jiná no…

        0 0
        • beet.cz  

          Tak co poradíte s rozpočtem 35k v podobné výbavě? Carbon se do takového rozpočtu asi nevejde, co?

          0 0
          • adam1  

            https://www.tsbohemia.cz/…d352096.html

            Ano brzdy základ,kola těžší no ,ty mmr jsou dosti krátké bral bych “M”.

            Pak tam máš silverback sola1 v hlíně .

            Za 35k karbon ?, si myslím ze nic než mmr neseženeš ?

            0 0
          • MéďaPusík  

            Za 37k máš Rakishe 50 viz. odkaz od kolegy adam1. Lepší výbava než Rakish 70.

            Ohledně velikosti vem klidně S. Měřím 174 cm a mám M a tak tak se nedotýkám horní trubky rozkrokem. Dle tvého měření nohou mám kalhoty délky 32.

            0 0
      • beet.cz  

        Tak aktuálně jezdím (teda vlastně spíš nejezdím) na tomto (viz. foto), takže cokoliv bude výrazný posun ku předu. :D Původně jsem o carbonu ani neuvažoval a měl rozpočet 25k. Ale kámoši mě ukecávají ať neblbnu a jdu do carbonu. Takže jsem rozpočet trochu navýšil a v zásedě z toho vyšel ten MMR.

        0 0
        • adam1  

          Krásný zimáček ,klidně to mmr – polepšíš si :)

          Kdyby náhodou se to dá normálně vrátit .

          0 0
    • beet.cz  

      Koukám, že ten 50 má lepší i vidlici než 70. Tedy co jsem stačil dohledat. Mějte se mnou trpělivost. Kolo jsem kupoval naposled před 14 lety a to byla silnička. Od toho mého Kelyse technologie trochu pokročily.

      0 0
      • sserpx  

        https://www.jdbike.cz/…-1x12-recon/

        Vidlice dobra, brzdy super, karbon. Myslim, ze dobra volba za 35k.

        0 0
        • beet.cz  

          Tady by mi asi vadilo „jen“ Deore.

          0 0
          • MatS  

            No spíš než Deore by mi vadil ten čínský karbon rám a komponenty. Trochu mi připomíná Canyon Exceed starších ročníků.

            Ale za 35t Kč to není vůbec špatné. Snad nepraskne :-)

            0 0
            • singingrock  

              Deore na 12 SP je sada úplně v pohodě.

              Co se rámu týče, je už dostatečně otestovany.

              Je možnost se na kole projet, vyzkoušet. Po dohodě klidně na víkend.

              0 0
              • Cavendish  

                Rám je dostatečně otestovaný? Jak to myslíš…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Stejně začínám mít pocit, že kromě Spešlu, Treku, Giantu, … nás ostatní „výrobci kol“ oblbují rámy z china katalogů.

                  0 0
                • singingrock  

                  Nejezdí tady první kus, a také jsme dost trápili testovacku.

                  Jestli se někdo z Vás chce projet, stavte se.

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Víc než Deore, by mi vadil ten Recon. Deore je dobrá sada, SLX a XT nemá zas o tolik funkčností navíc.

            0 0
            • Cavendish  

              Co je s ním špatně? Odpovídá Raidonu ne? :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Neříkám že je špatně, jen že by mi to vadilo určitě víc než to Deorka a raději bych si pár kaček připlatil. Za mě je lepší hlína se slušným osazením a dobrou vidlicí než karbonovej rám se slušným osazením ale horší vidlicí. I když ten novější recon by nemusel být zlý, zkušnost mám se starší verzí a nebylo to ono.

                0 0
        • beet.cz  

          Vidím dobře, že tam není zamykání vidlice z řidítek?

          0 0
          • RapMan  

            a chceš odpruženou vidlici? Na původním kole máš pevnou, 29kola jsou samy o sobě trochu pohodlnější, a pokud bys měl celokarbonový kolo, můžeš se lehce dostat s hmotností pod 10 kilo…

            0 0
            • beet.cz  

              Pevnou vidli nechci. Psal jsem to už v jiném fóru:

              *Řeším takové dilema a potřebuju znát názor zkušených bikerů. Na první fotce vidíte moje aktuální „horské“ kolo. Vím, že už má leccos za sebou a dost toho se mnou zažilo. A ty otřesy v terénu už mým stárnoucím kostem taky nedělají dobře, ale vzhledem k nájezdu, po tom co přišly na svět děti, jsem upgrade neřešil. Můj hlavní sport je běhání a pokud jezdím na kole, tak v 98% na silničce. Loni jsem nemohl ze zdravotních důvodů běhat a tak jsem jezdil trochu na kole. Loni nájezd 2800km, což je víc než dohromady za uplynulých 8 let. Měl jsem půjčeného HT Lapierre (nejvyšší model v hlíně) a to svezení bylo o 4 levely jinde.

              Pokud opravím nohu budu zase běhat, kolo půjde stranou a pokud na něho sednu, tak zase spíš na silničku. Na druhou stranu se mi to neskutečně líbilo a pokud bych měl dobré kolo, tak věřím, že bych toho v terénu najezdil po našich okolních lesích, trochu víc.*

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.