Silniční kliky 180 mm či delší za rozumnou cenu

32 nepřečtených
  • h2144

    Ahoj,

    premyslim o 180 mm (ci delsich) klikach na silnici. Po celkem podrobnem hledani jsem zjistil, ze moznosti je malo (chtel jsem nejlepe Shimano) a vsechny dost drahe. Uplne v pohode by mi stacilo neco na urovni SH 105 nebo Ultegra, tak jsem se chtel zeptat zda nekdo nema nahdou tip na neco ceho jsem si nevsiml, optimalni cena 3–5 tisic

    Je tu o tom jiz jina diskuze, ale nekdy z roku 2008, tak jsem zalozil novou.

    Predem diky.

    0 0
    • Vrci  

      Bohužel 180 kliky se dělají jen ve vyšších řadách. Když jsem je kupoval byla alternativa dura, record/super record, něco delaval stronglight a gebhardt.

      0 0
    • Dlhý pes  

      Válí se mi doma jedny cca 100km jeté (stav – jako nové, originál balení) – Dura Ace FC-7900, 180mm klasika 53/39, klidně bych se jich za 5t zbavil.

      0 0
      • Honzis  

        no když bys byl někdy v Praze, tak bych se na ně rád mrknul. Já z Polabí 53/39 preferuji :-)

        0 0
      • Noro73  

        Zdravím tie kluky dura ace 7900,180mm nie su nahodou ešte na predaj? 

        0 0
    • h2144  

      diky za nabidku, byt to 50/34 tak to hned beru;-) Na 53/39 nemam silu;-)

      0 0
    • h2144  

      Koukam ted ze SRAM dela Apex a RIval ve 180mm. Bohuzel po zkusenostech s podlozkovanim BB mi prijde Shimano system uchyceni klik naprosto neprekonatelny..

      0 0
    • Datel Stepní  

      Pokud by nekdo chtel kompakty Shimano 9000, 180mm. Prevodniky jete cca 300km. Kliky nove. Kompletni originalni baleni. Cena dohodou.

      0 0
    • tromboonen  

      Tak prej cim kratsi tim lepsi… najednou :)

      http://www.cyclingweekly.co.uk/…etter-188288

      0 0
      • Breakpain  

        To určitě, už vidím pavouka točit 150mm :P

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          No zrovna on s jeho straslivyma nastupama vecernicka by byl adept :-) Podle Bike-radaru vloni jezdil 172.5 a letos na Tour 175. (185cm vyska)

          0 0
          • Breakpain  

            187cm a jezdím 175mm … Zrovna jsem si říkal, zda nezkusit delší ty jo … :)

            0 0
          • tromboonen  

            Tak Vroom jiste pozna kazdy milimetr, stejne jako na predstavci…) ale fakt myslite, ze treba tech 5 mm mezi 175 a 180 normalni clovek pozna? Navic kdyz rozdil mezi tloustkou pedalu a kufru dela mnohdy mnohem vic nez tech 5 mm…

            0 0
            • Breakpain  

              Já bych řekl, že koleno to pozná… Nemluvím z pohledu výkonu, ale pohodlí :)

              0 0
              • gerrard  

                Tak podle me je rozhodne horsi mit delsi kliky nez kratsi co se tyka nespravne delky. To je hodne casto videt na deckach, ze nevi kam tu nohu strcit v horni uvrati.

                0 0
            • Martin  

              pozná

              na silničce jsem poznal 172,5 → 175 se stejnými pedály, poznal jsem i 175 → 180 s těmi samými pedály

              na bajku jsem 175 → 180 poznal ještě víc

              kratší než 180 už bych nechtěl

              0 0
            • jonti  

              Já poznám docela dobře rozdíl 172,5 a 175 na silnici. Možná je to tím, že jsem docela Froomovský typ a nemám dostatečnou sílu. Po rovině je to asi jedno, ale v kopcích těch 172,5 není ono.

              0 0
            • Paja  

              Pozna, ja si na 180 na biku zvykal docela dlouho.

              0 0
            • tromboonen  

              Sir Brad: skoro 190 cm a 170mm kliky – prej s tim prisli v GB track teamu…

              https://www.youtube.com/watch?…

              Nejakej novej trend, zda se..

              0 0
              • Dlhý pes  

                žádný nový trend, to je prostě Sirův „dráhařský“ přístup.

                0 0
      • h2144  

        Kratsi je relativni pojem;-) Ja mam 195cm a nohu 98 cm dlouho, takze na 180 mm klice na biku jsem v pohode. Naopak sem si diky tomu mohl dat sedlo o kousek dopredu coz je pro mne pohodlnejsi.

        0 0
    • Martin  

      SRAM Apex… zkus kontaktovat kolokrám nebo cycology, oba obchody je umí sehnat. cycology by je mělo mít kolem 3200 kč s dodávkou do 14 dnů, kolokrám je pomalejší a cena zhruba stejná.

      zrovna včera jsem u cycology objednával 50/34 @ 180mm, tak jim zkus napsat. info zav cycology.cz

      0 0
    • Martin  

      jo a kdyby někdo chtěl, budu dávat pryč Důry 53/39 180 mm hollowtech octalink – FC 7700 + osa Ultegra 6500. cena dohodou.

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
      • Krutas  

        170cm (centimetru) uz budou dost velke:-)

        0 0
      • Espen  

        Při vyjíždce kratší než 30km žádný rozdíl v délce klik nepoznáš. Takže je jedno jestli 170,175 nebo 180mm. Kratší = levnější. Takže tak.

        0 0
      • jeffino  

        180tky určitě na HT, ale v techničtějším terenu se připrav, že si občas škrtneš, jinak ti to dovolí třeba jezdit těžší převodníky, připrav se že ti to možná trochu změní nastavení posedu, šikly by se mi i na žiletku do ostrých stojek.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.