Shimano pd-m 520 - vůle mezi kufrem a pedálem - jde s tím něco dělat?

30 nepřečtených
  • Maratko

    Ahoj, mám pedály Shimano pd-m 520, které jsem zakoupil nové k novému kolu. Má je 1,5 roku – najeto mají přes 6.000 km. Kufry zakoupeny rovněž nové ve stejném období. Poslední tři měsíce jsem je dotahoval postupně až na maximum. Ikdyž jsou na maximum, při přejetí větší nerovnosti mi sami vycvaknou a při jízdě mi levý kufr v levém pedálu chodí, odhaduji tak vůli půl centimetru a je to nepříjemné. Jde s tím ještě něco dělat, myslím jako rozebrat, vyčistit..apod. nebo nutno koupit obojí nové? Díky za rady a odpovědi.

    0 0
    • Vilém  

      To vypada, jako by byly obehane kufry, pripadne nejak poskozeny pedal.

      Jinak ty kufry jsou Shimano, urcene k temto pedalum?

      0 0
      • Maratko  

        Jo kufry jsou Shimano přímo koupené k 520, samozřejmě, že v tretrách chodím občas, ale né nějak moc a ani na pohled mi nepřijdou ty kufry jak říkáš oběhané, tak nevím…asi budu muset těch 500 kč obětovat ať mám klid. Jenom mi to prostě připadá hodně brzy na to, že to takhle odejde.

        0 0
        • Vilém  

          Jeste by mozna stalo za pokus pujcit od nekoho tretry se zarucene dobrejma kuframa, nebo aby na to sedl nekdo se zarucene dobrejma kuframa. To jen aby nebyla chyba jinde a tys nevyhodil prachy zbytecne. Za 500,– jsou snad cely pedaly i s kuframa, ne?

          0 0
          • Maratko  

            Jo presne tak, za petikilo je to komplet, mas pravdu, poprosim souseda, aby to vyzkousel a od toho se pak odrazím dál. Díky za radu

            0 0
            • tomxxx  

              Určitě to vyzkoušej s jinejma kuframa na tvoje pedály a tvé kufry na jiné pedály, tim zjistíš problém rychle. Pak se dá vůle zmenšit tak, pokud je špatnej kufr, že vymontuješ celej kufr z boty a odbrousíš tu plošku, která doléhá na tretru (je zdrsněná). Tím snížíš kufr a musíš ho zase zdrsnit, aby se ti na botě neprotáčel.

              Ale vůle půl cm je hodně, daj se koupit i neoriginální za pár kaček.

              0 0
              • Tina  

                Po je podľa mňa hlúposť. Opotrebovaný bude ten malý „šprdlík“ na zadnej časti kufra.

                0 0
                • tomxxx  

                  No když je jetej málo, tak to právě pomůže, nebo já měl vůli i u novejch kufrů. Když je to moc, tak to chce novej kufr a nic se s tim nevymyslí. Hlavně kdo by se s tim zabejval dýl jak hodinu, když nové kufry stojej 150?

                  0 0
                  • Tina  

                    1,5roku a 6.000km nie je málo, ale ako píšem rovno na výmenu ;)

                    0 0
    • Tina  

      Máš opotrebované kufre. Treba kúpiť nové. Shimano doporučuje pravidelné výmenu.

      „Cleats wear out over time and should be replaced periodically. Cleats should be replaced when it becomes difficult to release, or it starts to release with much less effort than the when it was in new condition.“

      0 0
      • Markony  

        No neví ja měním celé pedály + kufry co dvorky. Když jsou na max dotažený, zkoušel jesm použít nové kufry na staré pedály a stejně šli dosti lechko .

        0 0
        • Rubi  

          mi se to vyvakla kazdy rok na obou parech treter, na stary pedal v pohode sedne novy kufr a ani se to nehne, jediny problem ze na vsech 520 a podobnych radach se mi vyvakla osa pedalu, jak jsou na tom treba xt, vydrzi to vic?

          0 0
        • tomxxx  

          Rozmontuješ, sundáš tělo pedálu a zbyte ti jen osa. Tam dotáhneš konus. Hlavně nerozdělávej konus, stačí dotáhnout, jinak na tebe vypadne miliarda malejch kuliček a posereš se.

          0 0
    • Cepon  

      Zdravím, mám z části podobný problém – vůle mezi tretrou a pedálem (tretra nějaká dámska Schimano + pedál spd 530) a to pouze u jedné tretry – dle fotek! Otázka, co s tím? Jak se to stalo? Děje se to často? Moje tretry jsou ok, pouze pravá u dámské je špatná – chyba tretry (zkoušel jsem nový kufr, narovnat železo v tretře a nic). Řešení zbrousit kufr? A pokud zbrousit kolik tak max můžu – kdyby to někdo věděl…Díky za postřehy nápady a řešení k mé otázce!!! (na poslední fotce je tretra v pořádku = tak bych to chtěl)

      0 0
      • Vilém  

        Normalni stav, neresil bych to.

        Brousit kuft mi prijde jako blbost, nefungovalo by to pak.

        0 0
        • Cepon  

          Normální to určitě není, zbrousil jsem kufr a je to lepší, nemá to vakl, ale není to 100% nalepeno tretra pedál… Uvidíme, co na to řekne dáma v sedle…

          0 0
          • Vilém  

            Ze to neprijde normalni tobe, to neznamena, ze tento stav neni u spousty ostatnich kombinaci bot a pedalu. Kdyz si vemu treba slehace, tak tam t esedi cely na kufru a normalne to funguje.

            Moc tedy nechapu, proc si se vubec ptal, kdyz mas stejne svou hlavu a budes to nejak bastlit, abys z toho mel dobry pocit.

            Jak to budes resit, az trochu oslape tretry? Budes dal brousit? Nebo budes necim navarovat dosedaci plochu na pedalu?

            0 0
          • Vilém  

            Jeste me napada, ze pokud jej obrousis, tak te asi netrapi, ze ojedes ty zoubky na spodni strane kufru, ktere slouzi k zamezeni pohybu kufru na podrazce? Dotahnes vic? Co kdyz praskne podrazka?

            0 0
    • zdsamct  

      zeptam se asi psatne .. ale ..

      jak se pozna KO kufr , spd ?

      0 0
      • marapara  

        Ono se to tak asi nedá moc napsat KO kufr. Pro někoho může být KO, když je už trochu víc ochozený, má větší vůle v pedálu nebo se v něm víc pohybuje, což může být pro někoho již nepřijatelné, pro jiného ne. To je individuální záležitost.

        Jinak obecně úplně KO by byl snad tehdy, kdyby nešel už nacvaknout vůbec nebo kdyby byl tak opotřebený, že by v pedálu vůbec nedržel a hned se vycvakával.

        0 0
        • zdsamct  

          muze opotrebovany delat nejaky zvuky, klapat, piskat, klepat

          0 0
          • marapara  

            Může vrzat více než nový a také trochu trochu klapat v pedálu.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.