Shimano Deore BR-M596 - montáž

46 nepřečtených
  • nyqi

    Neřešitelný problém :D

    • Dnes mi přišla nová přední brzda Shimano Deore, z jednoho českého e-shopu.

    Nebo jsem tak blbej a nedokážu ani namontovat brzdu? :D

    0 0
    • nitraq  

      Ehm:D Máš na té brzdě pravou páku.

      0 0
    • jIrI___  

      Evidentně ti z e-shopu zaslali dvě pravé páky = reklamace.

      0 0
      • nitraq  

        Spíš bych řekl, že objednal jen jednu brzdu a nevšiml si, že ta brzda má pravou páku.

        0 0
        • jIrI___  

          Taky možnost :)

          0 0
        • nyqi  

          No obědnal jsem si prostě přední brzdu. Takže ta by prostě měla mít levou páku ne? Nebo snad někdo vozí páku přední brzdy napravo ?? :-D To by tam měli mít při nejmenším aspoň uvedeno :) – Jinak cena 834,– což myslím není moc. S e-shopem jsem už mluvil, brzdu mi vymění, jen doufám že mi taky proplatí poštovné, když to není moje chyba… Co myslíte ? Máte s tím nějaké zkušenosti ?

          0 0
          • pee.tr  

            Třeba kámoš vozí přední brzdu napravo. :-)

            0 0
            • Dejv94  

              Tak motorka má taky přední brzdu napravo.

              0 0
              • pee.tr  

                Právě proto.

                0 0
              • nitraq  

                To platí všeobecně pro všechny motorky nebo aspoň jejich většinu?

                0 0
              • nyqi  

                :-D To vím taky, sám jsem motorkář.

                Ale vezměme rozum do hrsti chlapi. Přední brzdu vozí vlevo 99% bikerů. Takže pokud koupím přední brzdu, předpokládám že bude mít levou páku (pokud není uvedeno jinak) – viz nabídka koloshop.cz.

                Takže argument typu že na motorce je taky vpravo je tak trochu mimo mísu :-D

                Spíš mi poraďte jak je to s tím vrácením peněz za poštovené. Brzdu jsem už zpět poslal.

                0 0
                • pee.tr  

                  Ze zákona bys měl mít nárok na veškeré náklady spojené s reklamací. Známěj si nechával proplatit i jízdenku z vlaku, kterým vezl zboží k reklamaci.

                  0 0
                • Dejv94  

                  Zlatý formule RX, tam záleží jen na délce hadice, jinak ji můžeš dat napravo i nalevo.

                  0 0
          • nitraq  

            Kupoval si přímo tuhle brzdu? Pak bych taky četal, že ta páka bude na levou stranu, tohle je tak trochu kulišárna.

            0 0
            • Vilém  

              Vono taky predni brzda s hadici 130, pripadne 140cm je zvlastni:)

              0 0
              • nitraq  

                Vidíš, toho jsem si nevšiml. Takže zadní pro evropany a přední pro motorkáře a angličany:)

                0 0
                • nyqi  

                  :-D Ahá tak takhle to je… Není brzda jako brzda ! :-D

                  0 0
            • nyqi  

              Ano to je ona. Taky jsem se docela divil. Mě ta cena hned od začátku přišla malinko podezřelá :-D

              0 0
    • BigKarel2  

      To není problém :D jen dáváš na levou stranu pravou páku :D

      0 0
    • michalrysina  

      Tak teď koukám že se mi stane to samé :-D Abych nemusel krátit tak jsem vzal přední brzdu 1350mm a neuvědomil si že mohou být páky obráceně…takže posílání zpět…

      0 0
    • michalrysina  

      Tak teď koukám že se mi stane to samé :-D Abych nemusel krátit tak jsem vzal přední brzdu 1350mm a neuvědomil si že mohou být páky obráceně…takže posílání zpět…

      0 0
    • Sidewinder  

      Hehe, za tuhle cenu jsem vzal na zimaka tyhle brzdy taky. Predni jsem samozrejme vybral tu variantu se 1400mm hadici – zkracovat se da, prodluzovat nikoli. To jsem tedy zvedavy, zda mi zitra PPL doveze taky dve prave paky – to bych byl dost rozladeny :-)

      0 0
      • Sidewinder  

        Tak Koloshop mne nezklamal .. brzdy prisly tak jak by clovek cekal – leva a prava paka. Spokojenost.

        0 0
        • skvedo  

          Já jim to pro jistotu napsal do poznámky, tak doufám, že to bude v pořádku.

          0 0
        • michalrysina  

          Tak já měl smůlu. Došly obě přední. Jedna už je odeslaná zpět na výměnu…

          0 0
          • nyqi  

            No jak tak koukám, byl to asi můj první a asi i poslední nákup na koloshop.cz… A jestli mi neproplatěj poštovný tak to byl u nich poslední nákup tutově :-D

            0 0
            • jIrI___  

              Kvůli tomu, že sis objednal špatnou brzdu, by ti měli proplácet poštovné? Teda pokud by neměli nějak zmršený popis na webu, což by u koloshopu nebylo nic výjimečného :)

              0 0
              • Vilém  

                Vyse mas odkaz na tu brzdu. Popis mi zmrseny neprijde a osobne bych taky predpokladal, ze dojde predni brzda s levou pakou.

                0 0
                • Sidewinder  

                  Ja objednaval take jen dle popisu. Sice tam je dost zvlastni delka hadice (1400mm u predni brzdy), ale dosla opravdu predni brzda (leva paka) s hadici delky 1400mm a zadni brzda (prava paka) s delkou hadice 1350mm. Zadny problem. Tech 1400mm jsem vzal v podstate jen proto, ze je to za stejnou cenu jako 1300mm a 800mm – a zkracoval bych tak jako tak, takze mi ted dost velky kus hadice BH90 zbyl.

                  Jestli nekomu poslali predni brzdu s pravou pakou, tak je to jejich chyba. A uz vubec by bylo trapne, poslat nekomu dve paky obe prave :-)

                  0 0
              • nyqi  

                Jak píše Vilém – tuhle brzdu jsem kupoval.

                Copak ty bys byl spokojený pokud by ti domů přišla s pravou pákou? Navíc pokud je to pravá páka tak se samozřejmě jedná o zadní brzdu (i když s krátkou hadičkou) a né o brzdu přední – takže chyba je jednoznačně na straně koloshop.cz a v takovém případě mám nárok na proplacení nákladů spojených s reklamací. Samozřejmě ze serioznosti budu chtít proplatit jen přímo poštovné – dle zákona bych však mohl požadovat i proplacení samotné dopravy k přepravci, balné, atd :-D.

                Nicméně co čtu tak nejsem jediný, takže rozhodně by tyto náklady měli dát zaplatit tomu, kdo kompletuje objednávky – před zabalením má snad nejprve zkontrolovat né?

                0 0
                • Vilém  

                  Jestli voni to nesehnali nekde z anglie, pak by predni byla.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Tak to pak jo, chyba není na tvé straně a poštovné by ti proplatit měli nebo bych se toho aspoň dožadoval. Z kupokola mi kdysi poštovné proplatili aspoň ve formě nějakých gelů a tyčinek, které přibalili ke zboží.

                  0 0
            • michalrysina  

              Tak já to beru jako svojí chybu. Oni to maj ok. Poslední dobou tam lze nakoupit levněji než na kupkole.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.