Shimano CS-M770, CSHG80 nebo CSHG50

10 nepřečtených
  • JohnySkelet

    Zdravím!

    Po 12000 km mi začala na crossu střílet kazeta CS-M770 11–34z. Sjeté mám především střední pastorky T20 a T17. Mohl bych za cca 1400,– koupit tutéž novou nebo levnější CSHG80 nebo CSHG50 se shodným ozubením pastorků 11–34. Potřeboval bych poradit ze zkušeností ostatních, jaký je v kazetách rozdíl a proč utratit skoro trojnásobek za M770 oproti HG50.

    Současnou kazetu M770 jsem zatím nesundával, ale všiml jsem si, že se dá rozdělit na samostatné celky pastorků. Lze někde sehnat jen novou onu střední sekci, řekněme T15-T23?

    Díky za odpovědi!

    0 0
    • BabbaJagga  

      Ahoj. To je dobře, že zdravíš, asi tě rodičové slušně vychovali. Ale nemusíš nám to sdělovat, stačí, když popíšeš svůj problém :)

      0 0
    • JackMagnum  

      Kup novou celou kazetu a retez. Nemas zac. :)

      0 0
    • tompca  

      Rozdií je ve váze kazet a materiálu. Podle peněženky kup novou kazetu+řetěz, fungovat budou všechny.

      0 0
    • novas752  

      Dražší kazety jsou z lepšího matroše, lehčí a mají lépe tvarované náběhy pro řazení.

      0 0
      • Vilém  

        Nevim jak ted, ale kdysi pred lety (cca 15ti) jsem zkusmo meril tvrdost pastorku ruznych kazet od Alivia po XTR, plus nejaky Sram. Nejtvrdsi pastorky melo 7sp Alivio, jinak to bylo cca nastejno.

        0 0
        • MatS  

          Lepší materiál nemusí být jen o tvrdosti, ale i o antikorozní úpravě.

          0 0
      • Singlespeed  

        Dal jsem si vedle sebe 9-sp XT 770 a HG50 9-sp a zjistil, že náběhy, tvary pastorků i jednotlivých zubů jsou naprosto zcela a úplně na chlup stejné.

        0 0
        • Filippo  

          Taky mi to tak vždycky přišlo, že je to vyráběné podle stejného návrhu pastorků, aby to bylo kompatibilní a liší se to jen materiálem a způsobem konstrukce (nýtování, unašeč apod.).

          0 0
    • JohnySkelet  

      Díky všem za příspěvek (a nebojte se pokračovat v diskusi dál)!

      Neříkám, že jsem v balíku, ale už jsem zjistil, že nemám na to si kupovat levné věci. Pokud to je opravdu tak, jak tady píšete, že vyšší a dražší řady se liší především v kvalitě materiálu, půjdu po kvalitě a nahodím opět celé XT M770.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.