Sedlovka 27,2/400 karbon, maly offset

48 nepřečtených
  • jonti

    Hledám lehkou kvalitní sedlovku, které bude dobre pruzit a bude mit offset 0–25mm.

    Zamek, ktery akceptuje i ovalne liziny je plus, ale neni nevyhnutny.

    Zatim se mi libi nejvic:

    Easton EC90 zero – draha, ale spolehliva a vyzkousena

    Cannondale Save – draha, ale ma dobre tlumit

    Syntace Hiflex – nesmyslne draha, da se nekde sehnat levneji?

    Nebo mate tip na jinou, co se hodi na karbonove HT?

    0 0
    • Fugas s.a.  

      vozim Bontrager Race X Lite ACC a i se 100kg bez problémů http://www.bontrager.cz/…ite-acc/p-60

      0 0
      • McBlacky  

        X lite mám na silnici, měl jsem ho na bajku a podélně praskla :/ asi 4cm. Ted je zasunutá o 7cm víc takže to je v rámu a drží, ale už bych do toho znova nešel. Zámek má ale super, parádně se nastavuje a drží

        0 0
    • Smazaný účet  

      Co to znamená malý ofset, 0–25 mm???

      0 0
    • alinceb  

      MRX Carbon Elite

      0 0
      • McBlacky  

        myslím, že Jano si na spešla za kilodvacet nebude dávat MRX. Sedlovka může být dobrá o tom žádná, ale víš jak.

        Možná bych mu to dokonce zakázal, ať nám nedělá ostudu :)

        0 0
        • alinceb  

          Šárka ji má na biku (obrandovanou Pells) a je to dobrá sedlovka. A když přijde na věc, tak není problém z ní nápisy obrousit, aby nedělala ostudu…

          Ono zas tolik výrobků na výběr není.

          0 0
          • McBlacky  

            mi říkej, budu řešit to samý

            400mm ve 27,2 dělá jen pár výrobců se solidním zámkem a aby držela se to zle redukuje na ty Eastonky.

            Já už mám doma Ti kit na Easton s ním by to mělo být kolem 190gr, takže mám jasno a jdu do 90ky, cenu budu dělat, že nevidím :) možná časem pořeším i lehčí motýlky a kolíbku, ty jsou u EC dost těžký, ale zase to neničí ližiny.

            celkem vtipný, že EC70 s komplet gramařským kitem vyjde lehčí než stock EC90 a možná to bude i levnější. To záleží za kolik se dá sehnat kolíbka a motýlci – aktuálně nevím kde bych to bral ani.

            0 0
            • alinceb  

              Kolíbku i motýlky od Zdyna ( tohle mám já). A nebo koupit tu MRX, vzít karbonovou kolíbku a motýly (stejné jako KCNC) a plácnout na ní původní z Estonky…:)

              0 0
    • McBlacky  

      já hlasuju pro EC90, kdybys chtěl ušetřit pár stovek tak i EC70 se dá.

      jinak kdyby ti stačilo 375mm tak se dá ještě sehnat Pro Tharsis, nový Vibe už jsou jenom 350 :/

      0 0
      • jonti  

        nestaci, je 29cm z ramu.

        Zatim se mi asi nejvic libi ta EC90.

        0 0
        • TJK  

          tim bych zacal a asi i zkoncil… jinak jeste Race face… ale tam nevim jak s tema ovalnejma lyzinama…

          0 0
        • kubad  

          nová EC90 zero má šilenou bambuli místo zámku :-(

          nedávno sem ji montoval vypadá to zvláštně.

          0 0
          • TJK  

            eeewwww :-( .. uz stara v 27,2 mela tu bambuli celkem dost ale dalo se… tohle je hnus velebnosti… .. no tak v tom pripade bych vzal ENVE :-)

            0 0
          • raf007  

            Přesně :-) Vypadá to jak stehenní kost. Navíc je těžší než stará. Já bych vzal New Ultimate – a taky jsem ji vzal :-)

            0 0
    • jecnak  

      KCNC mi funguje zcela bez problemu a to na kolo casto naskakuju. Zrovna resim totez na CX ale tam asi pujdu do karbonu, jelikoz CX bude i jako zimak na silnicnich plastich.

      0 0
      • TJK  

        Kcnc sem.mel v 31.6 a ta teda moc pohodlna nebyla… tef mam taky ale 27.2 hodne vysunutou a ocel ram, tak.se tesim jestli ta silni bude tak pohodlna jak si.myslim :)

        0 0
        • jecnak  

          Pohodlna neni v porovnani s EC70/90 nebo K-Force. Vaha/cena/kva­lita super.

          0 0
    • Mr.Dan  

      A proč ne spešláckou, jestli to je na Spešla, ne? Nebo co je na ní špatného, velký offset (25mm)? Pořídil jsem ji s rámem a se stock negramařskym zámkem má 228g. Předchůdkyně si vedla dobře i ve testech, kde řešili schopnost odpružení a tuhost, ale já budu moct poreferovat až zjara.. ;) Je to tadle:

      http://www.cyklo69.cz/…bon/d-83433/

      0 0
      • jonti  

        Diky, dobry tip, tu muzu taky zvazit, kvalita i hmotnost budou dobre.

        0 0
      • McBlacky  

        4 litry za 230gr a pak to ještě tunit za 500–1000 na rozumnou váhu mi přijde trochu neekonomický.

        0 0
        • Mr.Dan  

          Mnó, ten zámek mi k tomu původně zapomněli dodat a pak ho posílali dodatečně a je možný, že patří k nějaký levnější sedlovce a je tudíž těžší, ale nemám možnost porovnat, ani nikde dohledat přesnou váhu. Samotná bez zámku a objímky má 155g.

          BTW na Cyklobazaru je nepoužitá bezoffsetová EC90 za slušnou cenu (dva a půl a něco) a ještě je to stará verze, tedy nikoliv stehenní kost.

          0 0
          • McBlacky  

            cyklobazar radši ne. To si ji mužu koupit za 40usd na aliexpresu :)

            0 0
    • crom  

      mel jsem v tehle delce a prumeru ec70 zero na silnicce a byla fajn.za me EC90 nebo 70

      0 0
    • Breakpain  

      Důvod proč upřednostit Easton před Cannondale? To se ptám pro sebe … jel jsem na Cdalu a přišla mi velice pohodlná … Easton jsem ale možnost ozkoušet neměl.

      0 0
      • TJK  

        Bez otestovani bych imho rekl ze save bude pohodlnejsi

        0 0
      • jonti  

        Hlavne cena, hmotnost asi podobna, a na spesla se cannondale moc nehodi :)

        0 0
        • Breakpain  

          Psal jsem, ze se ptam pro sebe, takze argument se Speslem nema vahu. Na ceny kouknu, Cdale stoji neco kolem 3ky, pokud si dobre pamatuji. Az nebudu na mobilu, proverim i Easton :-).

          Vybiram si trubku na Cdale a v obchode do me hustil porad Enve …

          0 0
          • jonti  

            Cannondale jsem nasel nejlevneji na koloshopu za 3300. Asi pred tydnem byl jeste za 3100.

            0 0
          • TJK  

            mas 31.6 nebo 27.2 ? … EDGE s primym zamkem mam doma a asi ji uz nevyuziju

            0 0
            • Breakpain  

              Mam 27,2 a potrebuji tam offset, jako ma ta Cdale save, bez offsetu (predpokladam, ze tak se oznacuje posunuty zamek dozadu) bych se tam nevesel. Z hlavy ale nevim, kolik to je mm (ten offset).

              0 0
    • jecnak  

      Ty jsi kupoval cele kolo a sedlovkaje kratka? Shanim totiz nejaky karbon 350ku 27,2. Kdyztak brnkni.

      0 0
      • jonti  

        Koupil jsem cele kolo a je tam 27,2×400 sedlovka v hliniku, docela tezitko.

        0 0
        • blaf  

          Spesl za kilodvacet a oni na to daji hlinikovou sedlovku? to snad ne :)

          0 0
          • jonti  

            Blacky prehani, cena je jen 105 :)

            Letosni Stumpjumper Expert, hlinikova sedlovka, riditka a tezke sedlo. Jinak uz neni co smysluplne vylepsit.

            Jeste zvazuju zmenu razeni na XT nebo XTR, ale jen z duvodu, ze SLX nejde nastavit stranove.

            0 0
      • TJK  

        mas mejl :-)

        0 0
    • TJK  

      napis mi do majlu.. mam karbonku od Giantu 350mm , myslim 25mm offset.. vaha je docela prekvapive nizka.. myslim kolem 250g nebo tak.. to bych kdyztak premeril…

      0 0
      • alinceb  

        Pro jeho účely hodně low-end sedlovka…

        Jestli se jí chceš zbavit, tak malej Tomáš by jí možná chtěl na vraníka…;)

        0 0
        • TJK  

          no opravdu to Low end sedlovka neni :-) ebay jeta je 80 USD je fakt lehka…

          http://www.ebay.com/…281042082210

          0 0
          • Mr.Dan  

            To víš, tady na BF jsou ty limity trochu jinde – když mi tu na delší (400mm) 230g sedlovku napsali, že to není žádná výhra… :)

            0 0
            • jonti  

              230g je dobre kdyz tam tezky zamek a ocelove srouby. Jako treba EC70. Potom kdyz tam das lehke motylky a Ti srouby mas spolehlivou sedlovku pod 200g za levno.

              0 0
            • McBlacky  

              tak v kontextu té trojky co uvažuje nahoře. Jinak na 230gr u 400ky by dost lidí pár korun dalo :)

              0 0
          • alinceb  

            Jak myslíš…každopádně platí, co jsem napsal o Tomovi…:)

            0 0
            • TJK  

              Zatim resim s Jecnakem vymenu pokud bude mit zajem… prachy nepotrebuju a hodit se mi bude spis 31.6 sedlovka… preci jen na lowcost bike se mi enve davat nechce :-D

              0 0
    • Cryzyy  

      Az se tady na nejake sedlovce dohodnete tak dejte vedet :) Aneb, Cannondale C2, 27,2 = 283g :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.