Scott Spark vs Cube AMS Zero99 2022

10 nepřečtených
  • Sic

    Zdravím BF,

    chtěl bych se zeptat na Váš názor na tyhle 2 kola.

    Na každém se mi něco líbí. U Scottu úroveň integrace tlumiče i kabeláže. Mám rád tento čistý vzhled i když chápu, že pro servis, to asi úplně pohádka nebude. Taky se mi líbí, že to postavili na 120 mm zdvizích. U Cube zase oceňuju nízkou hmotnost, karbonový kola, vlastně komplet osazení. Troufám si říct, že za ty prachy to bude těžko hledat konkurenci v poměru cena /osazení.

    Primárně hledám rychlý kolo, ale s přibývajícím věkem si řikám, jestli by to nechtělo trochu něco „pohodlnějšího“, na čem se hezky svezu i z kopce dolů.

    Co byste vybrali vy Scotta nebo Cuba – ať už z pohledu geometrie, komponentů, nebo systému zadního odpružení? Jinak, abyste to nemuseli dlouho hledat, porovnání obou kol včetně geometrie je na přiloženém obrázku. Kde jsem dohledal, tak jsem dal i váhy pro jednotlivý komponenty, ale právo na chyby vyhrazeno.

    díky moc za Vaše postřehy a rady i když je mi jasné, že finální výběr budu muset udělat sám (pokud tedy vůbec bude z čeho)

    0 0
    • Delkim  

      Cenově jak? A dodání?

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • snas89  

      Jestli chces nejakyho pohodlnyho fulla, tak se mrkni i na neco s dw linkem.

      0 0
    • palda00  

      Nepřemýšlel jsi i o cube AMS ONE11 je blíž scottovi 120/110 mm. Sám oněm přemýšlím, jako náhradu za moje XC/DC kolo.

      0 0
      • palda00  

        Ale jinak spark je muj sen.

        0 0
      • Sic  

        Cube AMS one11 je taky na seznamu, ale spíš až jako třetí v pořadí. Přijde mi, že je to už o malinko víc stavěný na cestu z kopce vs ten Spark. Přeci jen to má ještě kousek položenější hlavový i sedlový úhel. Ale jinak je to určitě zajímavá alternativa k tomu Sparku.

        0 0
    • JMT  

      Jezdil jsem historicky nekolik Cube a pak jsem presel na Scott. Cube ma urcite za stejny penize vzdy lakavejsi osazeni, o tom zadna. Ale osobne jsem mimo GTC SLT 2017 mel VZDY problemy s ramem. Ramy krive ze nesedely pevne osy a nasadit kolo byl fakt porod, skrtajici kotouce protoze ram se kroutil a podobny prusery kvuli kterym bych si Cube, nedejboze full, fakt rozmyslel. Mimo to “stara AMS” byla vyhlasena mekka jebka a uplne bych necekal ze se to mezigeneracne nejak zlepsi, zvlast kdyz klesla vaha. Nicmene novy Spark se mi taky uplne nezamlouva. Mel jsem ho obednaneho a po zverejneni jsem obednavku zrusil. Neni to uplne muj salek kavy. Uz soucasny rc spark mi prijde az moc “enduro” a dalsi kolo bych klidne trochu vic svihovejsi. Novej Spark je proti staremu jeste polozenejsi, jeste vic zdvihu a hlavne vic vahy. Takze necham stareho a jestli nevytahnou neco ve stylu procalibera tak asi pujdu k jine znacce (na pristi rok se chysta nastupce Scale)

      Takze z techto dvou za me naprosto jednoznacne Scott. Ale jestli to jen trochu jde tak Worldcupa. Staci toho levnejsiho. Je na lepsim ramu a je osazenej ze nemusis nic menit. Ten team je bohuzel dost ojeb (minimalne kola jsou fakt bidny)

      1 0
      • Sic  

        Díky moc za názor. Jsem rád, že se tu našel někdo, kdo má vlastní zkušenost s oběma značkama. Bohužel se obávám, že Scott world cup je už nad finanční možnosti, jestli se nepletu, je to nějakých dalších ca 80 tis.

        0 0
      • sorak  

        Urcite super, ze jsi prida nazor z pouzivani AMS.. nicmene koukam ze mas bajku v profilu jak maku a tez nejakeho sjezdaka.. tak me napada otazka co jsi s tim AMS jezdil, kdyz jsi pozoroval to krouceni?

        Ja mirim ciste na XC maraton bez ambici na trail nebo all-mountain jezdeni..

        0 0
    • sorak  

      Po AMS Zero99 tez pokukuju a zajimala by me nejaka zkusenost s objednanim/ce­nama/slevama.. jestli v tehle dobe pouze predobjednavky a na koho vyjde to bude.. nebo jestli realne je to pak na obchodech (od kdy), jestli se to da i nekde projet nebo dokonce jestli existuje nejaka moznost lepsi ceny/slevy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.