Scott Scale 50 2011 nebo Scott Scale 40 2010???

19 nepřečtených
  • tylda11

    Ahoj, uvažuji o koupi nového kola a při výběru mi nějak vypadly tyto dvě: Scott Scale 50 2011 nebo Scott Scale 40 2010 .. Obě se pohybují jen těsně pod 30 tisíc a nevím do čeho jít. Co jsem se ptal, tak nejdůležitější je rám a vidlice a to by měl mít star3í Scale 40 kvalitnější. Ostatní komponenty jsou ale srovnatelné a novější scale 50 má navíc desetikolečko. Taky by mohl být opět inovovaný, takže v drobnostech lepší. Váhově vycházejí nastejno. Nevím, zas tak moc se v tom nevyznám a rád bych slyšel, co by si vybral zkušenější biker. Díky

    0 0
    • AleZ80  

      Myslím, že zkušenější biker by byl rád, kdybys sem dal odkazy, aby to nemusel sám dohledávat ;)

      0 0
    • jachymk  

      Stavět! za 30k máš mnohem lepší bajk než Scott

      0 0
      • Azmir  

        Tak jestli za 30k postavíš kolo na lehkém rámu, foxce a XT výbavě a vejdeš se do 30k tak to jsem zvědav s čím přijdeš.

        0 0
        • jachymk  

          jako sory ale XT je tam jenom přehazovačka to zaprvé (o devítkovém shimanu a ješte kombinovaném s SLX se neříkají zrovna super věci), zadruhé foxka je drahá na údržbu a hodně se jich poslední dobou sere. Lehkých rámů je spousta stačí jen hledat. Mluvím z vlastní zkušenosti postavil jsem bajka s celkovou váhou pod 11 kilo a osazení cituji: Eixir 5, Novatec+Sapim+Ma­gic, X.9 řazení a přesmyk, X.7 hazka, Epicon, rám RB!!! CR1300, řidítka truvativ stylo World Cup, gripy ESI, sedlo Fizik gobi, představec Stylo race, Kliky M542, pedály M520, gumy bezduší (notubes tmel, páska, ventilky) schwalbe racing ralph 2,1. Tohle mě nestálo 30 nedávno jsem to počítal bylo to asi 26 se vším šudy. Pravda epicon je slabá stránka ale když se chceš vejít do 30k a tohle jsem měl za 26 tak máš na vidli vlastně 7500 tak za to seženeš rebu a ještě ti zbyde ± 1500 na zmrzlinu…A máš skvělího bajka, tunu zmrzky a někdo na Scale 40 2010 ty může akorát závidět, protože ten Scott ho bude stát pěkný prachy náboje nahovno, kotouče nahovno, pedály nahovno, řetěz nahovno, sedlo nahovno…

          0 0
          • AleZ80  

            RB rám je lepší než Scale rám ? A tu Foxku může prodat, koupit Epicona TT a hned je s cenou dole.

            0 0
            • jachymk  

              Epicon je jako takový SHIT!

              A jaký rám je lepší je težký, pravda je že Scott je neuvěřitelně předraženej.

              Scott má byť vlastní vývoj vaří ho na Taiwanu, továrna chrlí jedno kolo za druhým.

              S RB se to má takhle, je to Česká manufaktura s 20-ti lety zkušeností má ve svém vlastním vývoji čechy a někteří jsou i čeští závodníci.

              Shrnu to takhle pokud chceš tuctovku na který tě bude štvát to shimano a s většinou věcí se rychle rozloučíš kup si kolo od velké značky.

              Jestli chceš kvalitu, spolehlivost, originalitu, výdrž a kopec zmrzky- postav si bajk.

              0 0
    • metr-x  

      Z těchle jednoznačně scott scale 40

      0 0
      • bochov  

        Mam scale 50 rocnik2009 a nemohu si stěžovat po beskydech mam nalitano tak 5000km a bez problemu.

        0 0
        • metr-x  

          Nesnižuju jeho kvality, obě kola budou dobré,ale ta 40 se mi zdá komponentově lepší. Nebo to dělá ta foxka no :)

          0 0
    • tylda11  

      Díky za rady a připomínky. Scale 40 se mi zdá za ty peníze super. Mám jen k němu dvě výhrady,takže pořád nevím

      1. brzdy jsou tam Avid Juice 3.5 a co jsem si načetl, tak jsou spíše

      výběhový typ. Má někdo zkušenosti?

      1. počítám, že více než 50 % budu jezdit po asfaltu a na ten jsou prý

      lepší kola 29 palců, tak jestli ještě radši nepřiplatit za ten Specialized. Má někdo zkušenosti s 29vítkou na asfaltu?

      0 0
      • Azmir  

        Avid J 3.5 jsou sice výběhové brzdy, ale fungovat budou takže tohle neřeš. Do 29" si myslím že nemá cenu jít pokud neměříš 190cm+, ale je to na každém člověku. Vlastnosti 29 si najdi někdě na netu jinak těžko se rozjíždí, když se rozjede dobře drží rychlost a lépe zdolává překážky ve zkratce. Ale připrav se na větší vynaložený výkon, který do toho musíš dát :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.