RS RVL 426 Dual Air - výměna oleje

19 nepřečtených
  • Michell

    Zdravím všechny,

     

    prosím, kde bych našel informace potřebné k výměně oleje u

    RS Revelation 426 Dual Air? Rád bych si výměnu udělal sám. Potřeboval bych hlavně vědět, kolik oleje do ní patří.

     

    Děkuji za všechny rozumné rady a postřehy.

    0 0
    • pepek  

      zeby tady?

      0 0
    • marapara  

      Mám tu samou vidlici. Mazací olej je 15W a tlumící 5W. Osobně jsem použil motorový olej 15W, ale lepší bude plně koupit aditivovaný. Líp maže.

      0 0
      • pepek  

        A jsem dal oba 2,5W a su happy. S tím hustým to bylo takové gumové.

        0 0
        • marapara  

          jj, taky to cítím. Příště dám 5W i mazací. Hlavně v zimě chodí o poznání více ztuha. Jsem jel v –7 stupních a bylo to znát. Příště půjde řidší. Ono, na to mazání myslím až na to tak nezáleží. Ale v tlumení bude velký rozdíl.

          0 0
          • Michell  

            Mám taky připravený mazací 2,5W. Na zimu ideální.

            0 0
            • marapara  

              jj, asi jo. A co v létě. Snad nebude problém, ne?

              0 0
              • pepek  

                Není problém ani v létě, jezdím aji tak expanzi povolenou na doraz. Jenom na prudký, pomalý trialový sjezdy je lepší to trochu přitáhnout. (nebo když je 30st +). Nevím, jestli je ta vizkozita vždycky stejná, vozím nejřidší 2,5W Denicoll pro motorky, předtím Motul a taky 2,5W.

                0 0
              • Michell  

                Už jsem mazací 2,5W vozil v létě v Blackovi. Problém rozhodně nebyl – tedy v chodu vidlice se nic k horšímu nezměnilo. Ale jestli to třeba něškodí dlouhodobě, to nevím.

                 

                Tlumičový olej měnit nebudu, k tomu není důvod. Tlumí dobře a od poslední výměny (servis) to není tak dlouho. Jen se mi už nechce platit za výměnu mazacího, když vidle není nová a když ty ceny za servis nejsou nijak nízký :-(

                0 0
    • Michell  

      Hotovo.

      Zajímala by mě jedna věc. Při demontáži jsem vylil tak maximálně 5–10 ml oleje. Na to, že dohromady ho tam mělo být 30 ml se mi to zdá dost málo. Taky vaše vidlice „žere“ olej?

       

      Navíc: v levé noze (tlumení) byl olej velmi špinavý, zatímco v pravé byl čistě červený redrum a bylo ho tam víc.

      0 0
      • marapara  

        Já jsem naposled lil do vidle zespodu do každé nohy 10 ml oleje, 15 se mi zdálo moc, pak jsem tak 5 ml na jeden mazací kroužek nalil a dalších asi 3–5 ml do pozitivní vzduchové komory přes vyšroubovaný ventilek. Celkové spotřeba ojele tak 35 ml na obě nohy.

        0 0
        • Michell  

          do tý pozitivky ještě něco naleju :D dobrej tip

          0 0
          • marapara  

            jj, strikackou tam nalit tak tech 3–5 ml. Do Reby se to leje taky, coz je stejny system, tak pres ventilek jsem to nalil do RVL. Tam to nešlo tak jednoduše jako u Reby, kde se odšroubuje cely ventilek a je tam díra do pozitivky přes celou nohu :)

            0 0
          • Vilém  

            No nevim, ale rekl bych, ze to je podminkou funkce takto konstruovanych vzduchovych vidlic a pisou to v kazdem navodu k nim. Pokud nemazes pistek, tak to nemuze dlouho tesnit a nasledne minimalne zlikvidujes o-krouzek na pistku.

            0 0
      • marapara  

        Tak něco se ztratí při používání, občas utíráš nohy a jsou mastné, ne?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.