RS Domain 318 konverze na vzduch - realizace

26 nepřečtených
  • LukasSY

    Jak tomu již bývá, stal se nápad realitou. Konverze proběhla úspěšně a projekt se dostal do fáze testování. Váha spadla z 2551g (s ježkem) na 2301. uvidíme jak se vidlice bude chovat v akci. přikládám pár fotek, jak to vypadá když se strojař nudí:)

    0 0
    • Smazaný účet  

      To je hezke. Nechces se podelit jak jsi to udelal? Vyrabel jsi celou úpatronu, nebo se daly pouzit nejake dostupne dily?

      Pokud vim, tak spodek na savlich(jak tma prochazi tahlo priziny/tlumeni) neni reseny vsazenym kusem zajisteny segerovkou, takze jsi to uvalil, nebo vrazil neco dovnitr aby pist tesnil?

      Pist beha po vnitrku nohy, nebo je tam vlozka?

      Negativka pruzinova?

      No a tak:)

      0 0
    • kyl  

      Tohle jsem dělal 2×,RST Omega,obě komory a SR XCR jen pozitívní.Místo O kroužků jsem ale měl manžety.

      0 0
    • kyl  

      Vypadalo to takhle.Obousměrný pístek,matice s těsněním a ventilkem,zakončení vnitřní nohy s těsněním(červíky proti sobě to držely přes stěnu nohy).

      0 0
    • Atilla  

      Dobře ty, tak dej co nejdřív vědět jak to funguje. Asi bych pro tebe měl zájemce:)

      0 0
      • LukasSY  

        ahoj. není problém spíchnout ještě jeden kit. Jen je nutné vidlici dovést a vše porfektně slícovat.

        0 0
    • LukasSY  

      testování ukázalo, že tlak patrona drží, vidlice chodí v celém rozsahu. Negativní pružina je příliš slabá, tak se musí najít alternativa. Dnes bude následovat výroba výčka na ventilek.

      0 0
    • LukasSY  

      víčko je hotové a zbývá jen elox. Tlumení dostalo olej 7.5W motorex a chod se příjemně zjemnil. původní 5W bylo na pružinu akorát, ale na vzduch málo. Zítra bude negativní pružina a pokud to nebude to pravé ořechové, tak zahájím výrobu patrony s negativní vzduchovou komorou.

      0 0
      • deutschland  

        dobrá práce

        0 0
      • Ráďa-BF  

        Pekna prace, klobouk dolu!! Vyrobu negativni vzduchove komory bych zahajil uz ted :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          vzduchova negativka nebude takova sranda cece…

          0 0
          • kyl  

            Pokud je dobrej materiál na pístnici tak to není problém.Já se přes zimu chystám takto předělat Epicona.

            0 0
            • Smazaný účet  

              no..nekudy musis ten vzduch dostat do negativky…take soloair vs duta pistnice a dolu pridat ventilek…

              0 0
              • kyl  

                Však ano,dole bude místo inbus šroubu čouhat ventilek.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nerikam ze to nepujde, ale bude s tim trochu vice srani bo ta dira ve spodku neni az tak velika a bude se to muset udelat asi na matku musto imbusu…

                  0 0
                  • kyl  

                    Já to měl takto a bude to stejné i u Epicona.Nevím jak to má Epicon ale třeba u XCP jsem díru v nohách zvětšovat nemusel.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jo…tka to pujde. Ja jen ze na orido tycce je imbus co do ni jde zvenku a to by se mozna blbe tesnilo..kdyz to vytahnes tka to pujde:)

                      0 0
          • LukasSY  

            problém to určitě není. Stačí mít přístup na soustruh a k materiálu. Potom už stačí trocha času a alespoň minimální zručnost:)

            0 0
            • kyl  

              Já nějakou dobu laboroval s těsněníma,jakou zvolit tvrdost gumy,velikost,pro­tože zrovna takové manžety nebyly.Tím pádes se těsnění muselo trochu natáhnout,takže zjistit jak hluboké udělat zápichy v pístku.Těsnění pístnice to samé,kolik jich dát aby to spolehlivě těsnilo ale zas nebyl velkej odpor při chodu.

              0 0
              • LukasSY  

                ano s tím je docela laborace. Taky jsem to řešil a nakonec se to povedlo. Zvolil jsem 3 okroužky. V pohodě těsní. Pokud budu vyrábět negativku tak použiju jiný druh těsnění:)

                0 0
                • kyl  

                  Kroužky jsem také zkoušel ale nebylo to ono,manžety se osvědčily víc.

                  0 0
    • LukasSY  

      Tak Dnes se podařilo vidlici doladit do provozu schopného stavu. Bude následovat ještě jedna rozborka, při které udělám detailní fotografie pro lidi, které tento projekt zajímal a chtěli by to také vyzkoušet. Kdyby někdo potažmo chtěl, nebyl by problém vidlici přestavět:) Děkuji za pozornost a přeji co nejmenší abstinenční příznaky v zimním období.

      0 0
      • kesu  

        seš fakt dobrej, blahopřeju. A kvituju pružinovou negativku, mohlo by to s ní chodit lépe..

        0 0
        • LukasSY  

          negativka zůstala pružinová. Použil jsem silnější a delší pružinu:) vyšlo to tak akorát, ale ubral jsem si 2mm zdvihu:-D. Chodí to jak kudla do másla. Sám jsem překvapený.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.