• Paulo de one

  Zdravím,

  vybírám nové kolo (CX/gravel). Prošel jsem si nabídku mnoha značek a modelů – některé jsem vyřadil kvůli výbavě, jiné pro jejich barvu nebo omezenou dostupnost. Budu ho používat na dojíždění do práce (15km asfaltová silnice, 5km polní cesta, 5km lesem po panelovce, horším asfaltu a mírně kamenité cestě). O víkendech bych ho vytáhl na výlety do 200km (95% silnice, zbytek polňačky). Neplánuji se vydávat na trailové sjezdy…

  Důvod, proč zakládám nové téma – nejsem fanatik Cubu, ale zaujaly mě tyto dva modely:

  Nuroad

  Cross

  Váhám, co je pohodlnější a má lepší vedení stopy při delší souvislé jízdě? Co volit za převody, pokud rád jezdím do kopců a zároveň chci rychle dolů či po rovince? Zda-li budou stačit pláště pouze 33mm, pokud někde narazím na těžší terén? Na co bude pro oko lepší pohled (vím, nejsou to designové skvosty, ale i tak)…?

  A pokud bych neřešil cenu (což samozřejmě řeším, ale čistě hypoteticky, kdybych nemusel a nebylo nic jiného na výběr než tyto dva modely) nebo v případě, že mě nelimituje váha kola (kromě mých 62kg bude stejně na kole ještě výbava a 5kg řetěz proti těm, kteří si míní kolo půjčit a už ho nevrátit)… No zkrátka, které byste si vybrali vy? Prosím pouze seriózní odpovědi.

  Díky,

  Pavel

  Anketa: Co bude vhodnější varianta?

  11x
  79%
  3x
  21%
  0 0
  • platypus  

   S Tvou váhou jsou převody do kopce v pohodě u obou kol, na rovině a z kopce stačí taky, pokud nejsou závodní ambice. Za mě: pokud nemáš ověřenou geometrii radši si na kolo sednout a zjistit na kterém se mi lépe sedí. Komponenty bych řešil až pak.

   0 0
   • Paulo de one  

    Cross 2019 jsem zkoušel. Nuroady 2020 ale povětšinou nemají přímo na prodejnách (a pokud ano, tak jiné velikosti), takže nemám možnost srovnání. Jedině pohledat kola se stejnou geometrií…

    0 0
    • platypus  

     Můj horký kandidát byl Specialized Diverge, nakonec si nechám dát dohromady starého oceláka, určitě si na to kolo sednout, hned to osloví, že se to doladí představcem atd. … ne, to musí člověk hned vědět že to chce.

     0 0
     • Paulo de one  

      Na jedné prodejně mají 2 Nuroady v nižší výbavě „Pro“, což by měla být totožná geometrie…

      0 0
      • platypus  

       Ověřená geometrie znamená že na tom kole máš něco nalítáno nebo máš těch kol prolítáno víc, jakože obměňuješ kola skoro každou sezonu nebo máš možnost projet si různá kola a srovnávání, to není můj případ, víc Ti neporadím.

       0 0
       • Paulo de one  

        Měním kolo skoro po 15 letech, takže nic, co by se dalo srovnávat s dnešními koly… Každopádně díky za názor.

        0 0
  • Lance  

   Nuroad je gravel. To druhe cx

   Nuroad mi prisel daleko natazenejsi posed

   U nuroadu sem musel mit vel 58 u crosse 56

   Mam toho crosse

   0 0
  • Markony  

   Mam Crosse a šel sem do něho protože rám má z 70005 ale kliky jsem hned mění za FSA 46×30 origo 105 50×34 mi nevyhovovaly. Jo a bacha pokud si některé koupíš doručuji zkontrolovat kónusy ja je měl utažené na fest a suché jak troud .

   0 0
   • Paulo de one  

    JJ, to jsem slyšel o Cube obecně, že bude potřeba si ošetřit středy. Díky.

    0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce