• Sezi

    Ahoj, v Decathlonu jsem si vyhlídl Rockrider 540 (https://www.decathlon.cz/…_/R-p-335529), pročež mi byl na prodejně jako „lepší alternativa“ nabídnut model Explore 500 (viz https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330628). K druhému jmenovanému jsem ale nikde nebyl sto dohledat žádné recenze/názory. Nemáte s kolem někdo zkušenost? Apropo, jsou 29" kola no-brainer? Díky!

    0 0
    • adam1  

      Co od těch kol očekáváš ,jaké máš ambice?

      Dobré je uvést tvé parametry -výška ,váha ?

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • Sezi  

        Mám 178 cm, 75 kg, na kole plánuji jezdit cross-country/lesní cesty. Novým koníčkem mám v plánu substituovat běhání, projet se tak půjdu počítám třikrát do týdne. Můj rozpočet je kolem patnácti tisíc.

        0 0
        • vaclaw  

          No upřímně pokud hodláš jezdit opravdu 3 x do týdne, tak bych si zkusil spíš ještě našetřit a jít pak do něčeho kvalitnějšího. Na těch kolech v podstatě není nic, co by tě brzy nezačlo štvát. Jako na ježdění na koupák nebo do hospody v klidu, ale na seriózní ježdění, jestli opravdu chceš crosscointry, to moc není.

          0 0
          • Sezi  

            A co popisuješ je marketing nebo realita? Za posledních 5 let jsem naběhal cca 10 tisíc kilometrů a ty mě utvrdily v tom, že „kvalitní běžecký vybavení“ je bublina – z Inov8 za 4 litry jsem doiteroval k Decathlon keckám za litr, se kterýma jsem nakonec byl naprosto spokojenej. Přemýšlím tak, jestli to v cyklo světě není trochu podobný – mám jako laik šanci poznat rozdíl mezi kolem za 15 litrů a za 30 (50, 100, …)?

            0 0
            • vaclaw  

              Je to moje realita a vlastní zkušenost. Taky jsem začínal na co nejlevnějším kole, jenže to hned zjistíš, že odpružená vidlice je k ničemu, kola a náboje pořád zlobí, všechno se to tak nějak kroutí a skřípe a jako návdavkem brzdy toho moc neubrzdí. No a pak si půjčíš normální kolo a najednou hej… Jako ze začátku ti to možná přijde fajn, protože nezvyk a je to nový, ale po pár stovkách km to začne. Jak už tu psali jiní, aby to mělo reálně smysl pro větší nájezd, chce to kolem 30k. Pak je samozřejmě možnost bazar nebo nějaký stavitel, který ti ideálně osadí kolo levněji a kvalitněji než z obchodu. A pro tebe už je asi optimální 29" kola, 27,5 na běžný ježdění pro tebe je podle mě horší volba.

              1 0
            • TK75  

              Je to jednoduché…na běhání hadry boty atd

              Jenže to není nic mechanického co by vyžadovalo takové investice

              kolo je stroj…spousta součástek a komplet ten organismus aby fungoval holt vyžaduje všude aspoň funkční minimum…a to stojí dnes dost

              0 0
        • adam1  

          3× týdně je dost ,navíc jsi sportovec když běháš ?S tvojí výškou bych už šel do 29” za 15k dnes je málo ,ale zas musíš na něčem začít ?a časem uvidíš?Dnes takové mtb aby tě to chytli začínají na 25–30k bohužel :(

          0 0
    • Micey  

      Hoj, jestli nechceš obětovat nějak zásadně víc peněz a nehodláš na tom jezdit tisíce kilometrů a nějaký víc terény, tak to neřeš, kup to, recenze nehledej, zavři internety a užívej ježdění, nic moc lepšího za ty prachy neseženeš.

      4 0
    • xtonda  

      Explore 500 je podle jejich webu o kilo těžší, má horší pohon 1×9 11–42 kdežto 540 má 1×10 11–48, za mě to tedy rozhodně není lepší varianta.

      Ale mě tedy pro tu 540 ve tvojí velikosti to ukazuje 2 ks skladem na eshopu.

      0 0
    • michael.lev  

      Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s tímto kolem. Rozmýšlím se mezi tímto a o řadu vyšším Explore 520 (https://www.decathlon.cz/…_/R-p-329346?…), ten ale není aktuálně ve velikosti M. Nebo se poohlédnout po jiné značce?

      Mám 169cm 65kg, kolo budu využívat především na cesty po městě, cyklostezkách občas nějakých polňačkách, do nějakého těžkého terénu se nepouštím. S cenou bych se chtěl ideálně vlézt do 15k, vzhledem k tomu, že si myslím, že nějaké dražší kolo bych plně nevyužil a ještě se bál, že mi ho ukradnou.

      Děkuji.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.