• daja16

    Zdravím, na stránkách decathlonu jsem našel tohle kolo.

    Jde o Rockrider All Mountain 100 HardTail.

    https://www.decathlon.cz/…8543080.html

    Když jsem hledal jakékoliv předešlé recenze na toto kolo, nic minimálně tady jsem nenašel a kdekoliv jinde toho taky moc nebylo a česky už vůbec nic.

    Když jsem se díval na technickou specifikaci tak na tom vzhledem k ceně není vůbec špatně. Až tedy na brzdy, ty bych jako první věc vyměnil.

    Ale jinak za 25000,– KČ, mi to přijde jako velice solidní kousek. 1×11 vpohodě stačí, vidlice Sector RC boost od rockshoxu se 130mm zdvihu taky není úplně katastrofa a celkově mi přijde že je to kolo postavené opravdu dobře. Samozřejmě tam jsou pořád takové ty detaily které tak trochu brzdí všechny kola z decathlonu. Ať už je to to vedení lanek, otřesné brzdy, sám bych ocenil i širší řidítka a myslím že spousta z nás by i pláště hned vyměnila, taktéž pressfit středové složení taky není úplně to pravé ořechové ale stále si myslím že to není nic tak hrozného.

    Jak už jsem tady ale říkal, stále mi přijde že za 25 tisíc s teleskopickou sedlovkou v ceně nejde o špatnou koupi. Nebo se snad pletu?

    Zajímá mě váš názor, děkuji.

    0 0
    • novas752  

      Jak píšeš, za tu cenu to špatný neni. Ale osobně bych si připlatil za tohle: https://qayron.com/…2019/spyro-1

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Feroman  

      Taky po něm koumám. Našel jsem nějaké recenze v angličtině, kde ho celkem chválí – kritizují jenom ty brzdy, jak píšeš a pak, že má docela nízko střed a často se kvůli tomu škrtá klikou o zem. Teď čekám, jestli bude nový model 2020, teď na přelomu února a března je má Decathlon představovat, ale tohle na netu zatím není.

      Pak ještě koukám na Radon Cragger 7.0, ale ten je o něco dražší a musí se objednat z Německa (ale zase má lepší výbavu a pro mě dobrou geometrii – jednoho Radonu už mám).

      0 0
    • Fanda0071  

      Máte ho ho už niekto ?? Silne o ňom uvažujem…:)

      0 0
    • Hadato  

      Asi v pohodě, ale kdybych se nebál stavět, tak se za o kousek vyšší cenu dá postavit On One Scandal s RockShox 35 Gold na SLX 1×12. Rám + vidle za 12 000 Kč + zbytek tak, jak chci… Případně to postavit na 1×11, pokud dostačuje.

      U toho Rockrideru bude člověk měnit alespoň brzdy + pláště.

      Ten Scandal má podle mě lepší goe, 27.5+ se taky vejde a má to normální BSA střed.

      0 0
    • Fanda0071  

      Dnes som objavil ešte Kross Dust…to by mohla byť alternatíva k Rockrideru aj ked za vyššiu cenu.

      Kross Dust

      0 0
    • Fran-tic  

      Koukni na Canyon outlet, je tam trail bike ht s fox rhxthm 120 a slx/xt včetně teleskopu za nějakých 28

      0 0
      • Hadato  

        To je taky celkem dobrá volba. Ale je to 2×11 (osobně bych to viděl jako výhodu). Kolo má ale celkem základní náboje a brzdy.

        0 0
        • Fran-tic  

          Souhlas, ale prodat zapletená kola + koupit DT 1900 je investice do 2tis, brzdy se taky dají pořešit. Je to levnější, než řešit vidlici žejo :)

          0 0
          • Hadato  

            Souhlas. Kola bych asi ze začátku nechal. Investice do DT budou další 4000 Kč. Ty originály za moc neprodá. Brzdy se pořešit rozhodně dají. Výměna za Deore by byla značný skok dopředu.

            0 0
      • Fanda0071  

        Vybavením je to kolo super ale nejak sa mi nepáči rám a to jak na mňa to kolo působí v reálu.

        0 0
    • NeugeCZ  

      Borci, tak abych nezakládal nové vlákno (hledám něco dost podobného). Co říkáte na toto?

      0 0
      • Fanda0071  

        Hmm mně se to líbi :D Ale neviem jak je na tom s komponentama :)

        0 0
      • Hadato  

        No, osobně bych to asi nechtěl. Radši bych něco postavil. Rám je hodně krátký i v největších velikostech.

        Jinak: Vidlice OK. 1×12 může taky vyhovovat, ale ta SX přehazka je celá z plastu – dlouhou životnost to mít nebude (dá se vyměnit za SLX – ca. 2000 Kč), má to základní kola, základní brzdy. Jako plus ale vidím pevné osy.

        0 0
        • Martinolt  

          Není tam SX 1×12, ale NX 1×11. Jste trochu mimo.

          0 0
          • Vilém  

            Mozna bych se podival nac reaguje a pak nekomu, po 9ti mesicich, psal ze je mimo.

            0 0
    • Martinolt  

      Mám ho od srpna 2019. A myslím, že celkem v poho. Brzdy jsem vyměnil ihned za Deore. Sector funguje dobře, no name teleskop taky stále funguje.

      0 0
      • wilda81  

        Nějaké dojmy z plášťů?

        0 0
        • Winn  

          Ahoj, mě by zajímalo zda v terénu neskrkas pedály, ten střed se mi zdá dost nízko. Jinak musím říct, že se sundanymi polepy bych v tom tentokrát Decathlon fakt nenašel

          0 0
          • Martinolt  

            Ten střed je opravdu trochu níže, ale nikdy jsem pedálem neskrtnul. Přeci jen je to hardtail, zadní stavba je poměrně krátká takže ani při propruzeni už se to o moc níž nedostane.

            0 0
        • Martinolt  

          Ty Michelin mě velice mile překvapily. V lese perfektně drží stopu, v zatáčkách se hezky zakousnou zvýšenou hranou, i když se malinko zdá, že jakoby podjizdi, ale neutrhnou se. A dá se dobře pracovat s tlakama. Nicméně 2.6 už je opravdu dost a pokud nejsi fanda silných plášťů, hledej jinde.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.