• 666biker

    Caute,

    mate niekto skusenost nejaku uz z vidlou Rock Shox model 2013? SID alebo REBA? na nete o tom este clovek vela nenajde, no kupit sa uz Reba napr. da.

    Su nejake skusenosti/poz­natky?

    Dikes

    0 0
    • Milvus888  

      nevím Ale je pravda že to budou vše solo airy ? jestli jo tak mě to dost štve a rock shox asi nebude moje další vidlice..

      http://www.sussedoutsuspension.co.uk/rockshox.htm

      0 0
    • metr-x  

      No ale ten design se moc nepovedl. Hlavně ten nápis Rockshox

      0 0
    • blisterexist  

      budou ty reby taky tak debilně vykuchané jak letošní ročník?

      0 0
    • scalar  

      Už jsem jednu Rebu 2013 dával na kolo, je malinko lehčí, solo-air fungoval slušně.

      0 0
      • mr.nikdo  

        Jak to maji vyresene? Je tam normalne pruzina jak u levnejsich anebo nejak jinak?

        Dekuji – prosim :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Vypadá to, že u všech DA vidlic bude odteď SA. Aneb řekneme že to je stejně lepší, lehčí, nasadíme vyšší nebo stejnou cenu a díky produkci napříč celým spektrem vidlic snížíme náklady.

          0 0
          • mr.nikdo  

            No u XX apod. to vypada na DA…

            Popravde me laka spis XX kvuli Locku… Pri pripadne vymene…

            Ale jde mi o to, jestli to bude proste resene jako u levnych vidlic – pruzina + vzduch ⇒ shaneni spravne pruziny, anebo to maji resene jinak…

            0 0
            • deekay  

              Ja si myslim, ze to bude jak ted na Soloair lyrikovi treba – prepousteci ventilek mezi pozitivkou a negativkou , kterej sam vyrovna tlaky na shodnou hodnotu.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Prave na to se ptam toho, kdo to mel v rukach :-D…

                Jinak cucim, ze Sid XX je tezsi, nez Sid RLT…

                0 0
            • Jenda  

              jak pruzina + vzduch? jsem mel za to ze solo air system znamena system s automatickym vyrovnanim tlaku mezi pozitivkou a negativkou. Podle me je to sice o neco malo horsi system nez dual air ale zase je blbovzdornejsi a zcela uprimne si myslim ze to byla u RS hlavni motivace. Tech lidi co totalne zabijou vlastnost DA vidlic tim ze je neumej nafoukat je fakt hodne, naopak tech co s tim laborujou protoze presne vedi co chteji je minimum. Vetsina tak nakonec fouka obe komory stejne akorat se jim to vice ci mene dari :-)

              0 0
              • kubad  

                přesně tak,

                0 0
              • mr.nikdo  

                No prave na to se ptam…

                A pruzinu odvozuji od Solo air na Tore ;-).

                0 0
                • Jenda  

                  ja teda nevim jestli se neco na tore zmenilo ale co jsme mel Toru SA tak tam byl normalne prepousteci pistek mezi pozitivkou a negativkou, proste uplne klasickej SA jak je treba na Lyrikovi.

                  Me by spis zajimalo jestli se soudruzi nahodou nepochlapi a nebude DPC na lyrika, zatim mam ale obavu ze ne :-(

                  0 0
              • deekay  

                Ja sem docela nakonec rad ze mam misto DA(Revelation) jen SA(Lyrik). Pekne otravny laborovat pri zmenach teploty s tim DA :))

                0 0
      • PC  

        ja tam mam dual-air vid?

        Kolo porad super i po 1200km, jenom brzdy me ted v pondeli nejak zlobi, posles mi prosim jeste jednou ten link na ty navody na opravy? nemam pristuo do pracovniho mailu dnes

        dekuju

        0 0
    • Georrge  

      ted s tema novyma napisama vypadaj jak levny suntourky :D

      0 0
    • tomxxx  

      Ahoj, využiji toto vlákno na otázku, co si myslíte o ceně reby? Chci si koupit rebu rl 2012, jen nevim jestli čekat do uvedení nové reby, kvůli snížení ceny té staré. Také by se mohlo stát, že cena stoupne, protože 2013 zatím vypadá jako nepovedená.

      0 0
    • jawa23  

      právě jsem dokončil objednávku na kupkole za 7K

      0 0
      • pepek  

        Z Taiwanu, nebo z USA?

        0 0
        • jawa23  

          všechny prý jsou z Taiwanu…

          0 0
          • pepek  

            To říká Kupkolo, bo origo RS nemají na skladě. Musíš hledat na jiných shopech, tam mají i US made.

            0 0
            • jawa23  

              napiš odkaz kde prosím díky

              0 0
              • kubad  

                bohužel musíš na amerických e-sbopech tam na to je zákon

                0 0
                • jawa23  

                  myslím že i Taiwan bude v poho má ho 90% lidí

                  0 0
                  • Azmir  

                    Taiwan rozhodně není v poho, dělají tam samé šity, co není z jůesej bych teda nechtěl :/

                    0 0
                    • jawa23  

                      tak co mám podle tebe dělat?Všechny vidle ať už RS nebo Sant.Epicon (i TT) jsou Taiwan.nebo se pletu

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tipnul bych, že BOS bude dělanej ve francii (ale je to jen tip), otázka je, jestli je to + nebo – :-D :-D

                        0 0
                      • pepek  

                        Všechny ne. Jak psal Kubad, když koupíš v USA, tak máš origo US. Svízel je, že musíš Kalouskovi doplatit DPH.

                        0 0
    • tomxxx  

      pokud odpovídá fotka tomu, co posílaj, tak je to 2012

      0 0
    • Smazaný účet  

      Chápu to dobře, že RVL 2013 bude na 26tku jenom 9mm BEZ možnosti pevné osy? Lowers: 26": Magnesium, Post Mount Disc Brake, 27.5": Magnesium, 15×100 Maxle Lite, post mount disc brake, 29": Magnesium, 20×110 Maxle Lite, Post Mount Disc Brake

      Pokud to tak bude tak je to pěknej kokotismus – to už si nemůžu vybrat co mi vyhovuje a musí mi nějaká trubka z marketingu nacpat tu nově vymyšlenou pitomost?

      0 0
      • MlokCZ  

        To je jen nějakej zmatenej popis.

        Třeba tady se dá už koupit RVL WC

        https://www.bike-components.de/…l-2013-.html

        tapered + 15mm osa

        0 0
        • Smazaný účet  

          V tom případě zůstávám klidný :0)

          Jenže když to srovnáš se sektorem, tak to až tak zmateně nevypadá – u sektora píšou: 9mm QR, magnesium, post disc mount, disc only, Optional 15 or 20mm Maxle Lite

          0 0
          • MlokCZ  

            Pokud bys to bral doslovně z toho popisu, tak pro RVL ve 26" tam nepíšou vůbec nic (ohledně osy).

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jasně, ale zase pro váhy taky udávají jako standard 9mm, tak mi to přišlo logické i u spodních nohou bez jakékoliv zmínky. Ale to ukáže až čas, dokonce bych se téhle kravině ani v dnešní době nedivil, kdyby to opravdu udělali.

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak tady už nabízí k prodeji všechny verze RVL 2013

                http://www.tftunedshox.com/…s-and-Shocks

                A s osou je to jednoduché:

                „All models have Maxle Lite 15“

                Takže jestli s něčím bude v reálu problém, tak jestli vůbec bude k mání něco s 20mm osou a jestli vůbec bude RVL bez pevné osy.

                0 0
                • MlokCZ  

                  A Sektor opět vypadá, že nebude k mání s tapered krkem…

                  0 0
                  • joska  

                    tomu nerozumim. na strankach maj tapered uvedenej. jaktoze nejde sehant?

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Mně se neptej jak to že nejde sehnat, to se musíš ptát u RS.

                      Před pár měsíci jsem sháněl tapered Sektor všude (velké množství zahraničních eshopů samozřejmostí) a prostě sehnat nešel.

                      Kdybych sehnal tapered Sektor s 15mm osou, tak jsem mohl to řešení, které teď vozím sehnat tak o 350 euro levněji. Bral bych dva kousky těch Sektorů okamžitě kdyby byly k mání.

                      Takhle jsem místo toho musel stavět na výrazně dražším RVL.

                      A jak to bude s 2013 se uvidí definitivně až časem, jak budou nebo nebudou k sehnání.

                      0 0
          • MlokCZ  

            Ono navíc to co tam píšou nikdy nic neznamenalo. Tím narážím na Sektor 2012 s DPC. Taky měl být dle stránek k mání i s tapered krkem a v reálu skutek utek.

            0 0
    • jawa23  

      myslíte že mám novou vidli RS Reba 2012 dát na kontrolu množství oleje než ji namontuji na kolo nebo je z výroby oleje dost?Někde jsem četl že je v nové minimum oleje a pak jde do kytek

      0 0
      • kubad  

        určitě te vidlici jen prospěješ když budou oleje zkontrolované

        0 0
      • Martyo5  

        Osobní zkušenost – málo oleje(resp. mi v servisu řekli, že dole v noze nebyl prakticky žádný)

        Taky je to od té doby o dost lepší vidlice…

        0 0
    • JMT  

      Lehce offtopic, neví někdo kde mají za hezkou cenu SIDa, 120mm, bílá barva, 9 nebo 15mm osa a pokus možno lock na korunce ? (kdyby soloair tak by to bylo zcela geniální)

      0 0
      • -Alan-  

        Jde o to, zda 26" nebo 29", taper nebo normální sloupek…

        Já včera koupil jednu SID RL 26" s 15mm osou ale v černé něco přes 6 tisíc v akci, ale standardně ji tam měli kolem 7. Zdá se mi to docela slušná cena. Jen pořád přemýšlím, zda to pro mě bude velká změna ve funkci proti starší Reba Team ještě s kulatým můstkem (rok nevím, 2008?). Když vidím, o kolik jsou věci na 29" dražší, tak snad ještě chvíli zůstanu u 26".

        0 0
    • biker jura  

      mám dotaz pro zkušené, má ještě vubec reba nějakou výhodu oproti SIDce (kromě ceny)? když je vykucháná tak to ani s tuhostí ani funkcí už nebude nic moc ne? díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nekdo tu dava fotky vykuchaneho sida a reby…reba mela o poznani delsi treci pouzdra, takze imho bude mene nachylna na vyvaklani:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.