Remote Lock na kazdu vidlu, cca 300,-

28 nepřečtených
  • žuri

    S tymto som si vcera hrajkal. Urobim ho este krajsie, alebo zmenim system.

    Paci sa?

    0 0
    • Vilém  

      Aretaci vyresis jak?

      Jinak bych rad vedel, kdo by ti to za ty penize vyrobil.

      0 0
    • MirosPikos  

      No až to bude hotový, tak to sem mrskni, to by mě zajímalo jak to bude vypadat. Dobrá práce zatím ;)

      0 0
    • McBlacky  

      tyto problémy řešíš jakM

      1. uchycení lanka na rozdílné patrony
      2. patrony s lockem na korunce NEMAJÍ mechanismus který vrací
      3. aretace polohy páčky

      našlo by se toho asi víc.

      0 0
      • žuri  

        Vecinu popisujem vyssie, uchytenie nieje problem urobit cca o 1mm inak alebo rovnou urobit kruh.

        Este musim pripomenut, ze sa pocita s vrtanim 1mm otvoru do packy na vidli.

        0 0
        • Azmir  

          To jako že každý kdo si od tebe objedná lockout, dostane vrtačku zdarma?

          0 0
          • žuri  

            Teda, to mi nenapadlo. Ze by som si urobil zivnost na nezohnatelne komponenty? Us mam napad ako vylepsit hydraulicke radenie, o chvilu sa budu biky osadzovat komponentmy „De Soto“:)

            Ratajme teda s pilkou na zelezo;)

            0 0
            • Zdyn  

              Jake hydraulicke razeni chces vylepsovat? 5rot(acros)?

              0 0
              • žuri  

                Jo, jedo vydraulicke vedenie a jednoduhsi piest. Len stale nemozem vydumat packu, ale asi by bola jen jedna s ktorou by sa radilo hore aj dole, niekomu ale vraj nesedi radit ukazovakom.

                0 0
                • Kubiczech  

                  Tuhle jednu páčku už vydumal právě ten Acros, ne?

                  0 0
                • Zdyn  

                  No uplne si ted nedovedu predstavit, jak to chces zjednodusit, ale treba se ti to nejak povede.

                  Jo a acors ma prece jen jednu packu na oba smery. Radi se palcem.

                  0 0
                  • žuri  

                    ja chcem jednu packu ktora bude chodit dvoma smermy, acors ide len jednym pa ci hore/ dole zalezi ako sa stlaci. Nejde mi ani tak o vylepsenie ale o nizkonakladovy model;)

                    0 0
        • McBlacky  

          když vyvrtáš díru do páčky na vidli (tedy počítáš s jejím ponecháním), tak nebudeš moci nasadit objímku na matici (bude na ní totiž už páčka).

          celý tohle řešil před x lety Bulda a vyřešil pro RS vidle zhruba za 20kč. Fotky tady ještě budou. Narozdíl od tvého řešení to fungovalo, ale bylo to založené na jiném principu (lanko v ose patrony a tah krutem). Ty chceš lanko napojit kolmo a táhnout oběma směry.

          0 0
          • žuri  

            Packa sa myslim da neakym sposobom demontovat, inac by to slo aj bez demontovania, ta objimka by mala veciu medzeru na utiahnutie, nasunulo by sa cez packu.

            Na to riesenie u RS som velmi zvedavy, robil aj packu na riadidla? Len nechapem ten krut, pripada mi to, ako by sa mal bovden tocit okolo vlastnej osy.

            0 0
            • McBlacky  

              mě přijde, že nevíš jak to funguje. Kromě toho že se to musí otočit. Jde to, že páčka na vidli sedí na šestihranu, který vychází z patrony. Mezi páčkou a korunkou na tvoji objímku není místo. Demontovat páčku lze, ale zase ti pak zbyde šestihran a na něj nedáš lanko tak, aby mělo adekvátní krok pro zamčení.

              u toho co jsem zmiňoval bovden není vůbec a lanko se točí kolem své osy. Je to geniálně jednoduché řešení. Silnější lanko chytíš do středu šestihranu (lze více způsoby). a pak jen uděláš objímku a páčku, která bude mít dostatečný chod, aby rotace lanka provedla zamčení/odemčení. Tohle naopak funguje jen s patrnou bez vratné pružiny. Tvé řešení zatím postrádá tah na druhou stranu

              0 0
              • žuri  

                Objimka tam vojde, 2mm je najsirsia cast sestihranu od packy.

                Takze som tan sposob pochopil, len som namiesto lanka myslel bowden, len sa mi zda, ze lanko nema dostatocnu pevnost v krute, ak sa to otoci, budes potrebovat o cosi veci chod a packa sa bude musiet krutit miesto stlacenia – mne osobne by ten krut nesedel ale viem si predstavit, ako to na stlacenie urobit.

                0 0
    • sodek  

      páči sa, dobrý nápad. Ale za ty 300,– bych to raději každému zkusil rozmluvit jako zbytečnou věc na řidítkách navíc :)

      0 0
      • žuri  

        Mas terralogic alebo si vies tak dobre (na tuho?) nastavit vidlu? Ja by som ties radsej jazdil bez toho aby som sa staral o lock a zapol ho len na asfalte do kopca a v spurte;)

        0 0
        • sodek  

          ale ne, mám oba sytémy (na řidítkách i na vidli). A tak nějak jsme dospěl k závěru – neřešit, jezdit a využívat to, co je zrovna k dispozici… A ten kdo fakt ale fakt potřebuje mít všechno na řidítkách, si nakonec připlatí za originál.

          0 0
    • jIrI___  

      Myslím si, že to nebude fungovat.

      0 0
      • žuri  

        …a presne kvoli tomuto to urobim a ukazem ako perfektne to pracuje:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.