• Swoby

    Ahojte, na jaře budu asi kupovat novej bajk a teď nevím kterej rám… Chtěl jsem 970tku (láká mě karbon), ale jelikož je podle mě RBčko prostě nádherný a slyším na něj jen chválu, tak mám v tom guláš. SUP je sice lehčí, ale to RBčko… ach to RBéčko :) Kterej si myslíte že je lepší (s ohledem na váhu i bez). A ještě otázka na Hnoje, nebo na toho kdo to ví: Kdybych koupil rám, seskládá mi Hnoj zbytek? :)

    Díky moc

    0 0
    • LáďaH  

      Já bych si koupil jednoznačně RB. Hnoj Ti na něj dá co budeš chtít. :-)

      0 0
    • mr.nikdo  

      Ja bych si koupil karbon z Ciny…

      0 0
      • Swoby  

        *Japonska :P

        0 0
        • mr.nikdo  

          Budu ti verit. Proste primo od Asijskeho vyrobce…

          Sam o tom obcas uvazuji. Pokud narazim na nejaky super ram za super penize, tak pujde CRR do sveta…

          0 0
    • Kubiczech  

      Rozhodně RB. I z toho, co píšeš.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Supa bych asi neřešil a vzal RB.

      0 0
    • felix.org  

      RB :-)

      0 0
    • Trainman  

      Karbonovýho SUPa bych si nikdy nekoupil (stačí mi ten můj hliníkovej se špatně navařenýma držákama bowdenů .. :D ale zas poměr cena/váha a geometrie je moc zajímavá…), RB dělá z lešenářskejch trubek :)))), takže já bych v této situaci volil E-bay China Carbon.

      0 0
    • marapara  

      Jezdím od června RB CRR a jsem s ním hodně spokojen na to, že je to HT. Je velmi pohodlné, dobře jede a i když má kapku vyšší váhu než třeba konkurence, tak mi to nevadí. Je to krásný jednoduchý rám.

      0 0
    • zapl  

      za mě SUP.

      0 0
    • Singlespeed  

      A co je na erbéčku tak nádherné? Blbé vedení zadní hadice a lak katastrofa, asi jak nové zábradlí na náměstí :-)

      0 0
      • Kubiczech  

        Kde je problém? Nějaký návrh kudy vést brzdovou hadici při spodním vedení? (:

        0 0
      • marapara  

        Raději bych měl vedené hadice pod horní trubkou, raději než pod spodní, ale s lakem nesouhlasím. Popravdě, odolnější jsem na biku zatím neměl. Na fullu SJ FSR určitě odolnější není a na předchůdci Zaskar taky ne. Zatím nemám po 4.5 měsíci ježdění na RB CRR snad ani škrábanec, krom troch špíny :)

        Jinak rám je opravdu krásný, alespoň mně se líbí.

        0 0
        • MlokCZ  

          Nejodolnější je stejně dobře udělaná anodizace. A současně taky nejlehčí.

          0 0
          • marapara  

            To je jasné :)

            0 0
            • MlokCZ  

              Já tím nechtěl naznačit, že to nevíš, chtěl jsem tím naznačit tu nedostupnost anodizace u některých rámů.

              0 0
              • marapara  

                V pohodě. Je to škoda, že výrobci tuto možnost víceméně nenabízí.

                0 0
      • LáďaH  

        Tak není problém v RB říci, ať navaří tu navářku jinam…

        0 0
    • jIrI___  

      Bral bych Supa, ale jen kvůli tomu karbonu.

      0 0
      • nox159  

        o jakem karbonu to mluvis? :D

        0 0
        • Evilcleaner  

          tyjo zrovna supovi bych ten karbon aji věřil, kdo měl kdy v ruce jejich současné carbec rámy tak mi dá zapravdu.

          0 0
          • nox159  

            kdo mel v rukach kola co vyšly z bikefunu mi da za pravdu :D

            sup nebrat :D

            0 0
            • Evilcleaner  

              sup brát;)

              0 0
              • nox159  

                pak preplitat nekrizene vyplety… jo? :D

                dekuju nechci :D

                0 0
                • Evilcleaner  

                  no náhodou sup dělá fajn rámy, když odmyslíš že nejsou schopni mít souosou mufnu pro BB30, mají debilně vedené lanka a bowdeny, vibruje jim zadní stavba pod brzdou, občas toho nevydrží moc lak a alu topmodel je dražší 8500 od treku:-))

                  naštěstí většina těch problémů už je vyřešena, ale cena občas dost neodpovídá:-)

                  0 0
                  • nox159  

                    ona cena odpovida kdyz to beres za 50% ceny s jakou to tedka prodavaji „zamestnancum“ avotomtoje :)

                    ale porad lepsi sup jak author :)

                    jinak jo je to muj zaujaty nazor… nemam supy moc rad…

                    0 0
                    • Evilcleaner  

                      no tak jako referenční beru cenu pro koncového zákazníka, nějaké akce pro vyvolené nemá asi cenu moc řešit.

                      ale už jsem asi pochopil co tě na nich tak sere, tebe serou supy jako kola, ja celou dobu řeším jen rámy samotné;)

                      0 0
                      • nox159  

                        tak jako neserou, je mi to relativne fuk… jen bych supa proste nechtel… i kdyz jednoho mam ( jen ram z nouze…)

                        ale reknu to takhle znam dost lidi co supy jezdi a dost na na ne nadava…

                        0 0
              • DAWE25  

                Na SUP Srá*.

                0 0
    • Azmir  

      Taky bych šel do supa už jenom kvůli toho carbonu :)

      0 0
    • Mirek_29  

      za mě RB iq 29

      0 0
      • Evilcleaner  

        zakladatel chce 26'' HT a ty mu poradíš 29'' fulla. to je skutečně kvalitní rada:-D

        0 0
        • Mirek_29  

          měl jsme pod zadkem jek HT tak teď jezdím fulla a než si teď koupit HT a pak plakat tak raději rovnou fulla.

          0 0
          • Evilcleaner  

            jenže jsi trochu omezen svým pohledem. když chce někdo sporťák tak je přece mu blbost vnucovat MPV protože je praktičtější ne? /přirovnání zvoleno náhodně/

            0 0
          • Kubiczech  

            Kvalitní rady, škoda, že si kolo nekupuješ ty. (:

            0 0
            • Mirek_29  

              Podle profilu nemáte ani jeden 29 jeden jste vyzkoušel fulla tak proč si myslíte že vaše rady jsou cennější více než moje.

              0 0
              • nox159  

                rekni mi jediny duvod proc 29 a proc IQ ? :D

                pak ti reknu duvody proc nebrat ;-)

                0 0
                • Mirek_29  

                  jen jednou jsem si sedl na 29 ujel jsem na ní 3km a už jsem věděl že nic jiného nechci tak že velice dobré osobní pocity proto jo. Jezdím jak dálky po silnici tak les a i docela terény i když v technice mám co dohánět. Tam kam si troufnu s 29 bych 26 nejel a už mě párkrát zachránila před pádem přes řidítka protože v té díře bych 26 utopil.

                  Proč RB IQ 29 protože o něm slyším jen chválu domácí značka koleno výroba možnost vyzkoušení doladění stroje podle svých představ dobrá váha. Mě se osobně líbí a nebýt toho že jsem měl možnost Norca tak bych dnes jezdil RB.

                  Tak se do mě pusť :-)

                  0 0
                  • Swoby  

                    Tu chválu apod. bych bral… ale tu váhu? Dá se přece sehnat lehčí za ty peníze ne? (ptam se, protoze nevim [fully me moc neberou ;)])

                    0 0
                  • nox159  

                    nenapsal jsi nic objektivniho jen subjektivni pocity pramenici z marketingove masirky… :)

                    0 0
              • Kubiczech  

                29" jsem testoval několi, jak HT, tak fullů. 26" fulla mám. Má reakce směřovala k tomu, že někdo chce 26" HT a ty mu radíš 29" fulla jen na základě tvých zkušeností. Ty jsou jediné správné? Myslím, že ne. A když jsme do toho zabředli, tak ano, myslím, že 29" full je blbost.

                0 0
                • Mirek_29  

                  ANO máš pravdu

                  29full je blbost

                  0 0
                  • Kubiczech  

                    Já ti to nenutím, je to můj názor. Neber to zle, ty to klidně do nebes vychvaluj. Z 29" HT jsem byl nadšen, parádně to jede a díky tomu ani nevnímáš horší akceleraci, vyšší hmotnost a tu jistou neobratnost. Full má ale další kilo nahoru a to už ty nevýhody vnímáš daleko více a ani to moc nejede (zkoušel jsem Epic a SJ v 29"). Jen dodám, že opodstatnění vidím skutečně vysoké jezdce, kteří toho 26" fulla prostě mít nemohou.

                    0 0
                    • Mirek_29  

                      moje první opravdové kolo bylo scott 26 boulder super kolo ješte teď ho jezdí můj syn

                      Půjčeno na 400km než jsem ho položil bylo KTM nevím co to bylo ale byl to 26 full celí osazený xtr a cele v karbonu kromě zadní stavby váha 10,6kg no kolo asi za 150tis vetší svini co se týče jízdních vlastností jsem nezažil.

                      Pak nasedoval Pells razer 629 po loudání šel z baráku bahno nebyl jeho kamarád málo místa na vidli a u zadní stavby. jinak super kolo.

                      teď Noro shinobi 29er jak říkám nic lepšího jsem nejezdil hodné kolo omezuji ho spíše já svým neuměním v terénu a po silnici jeden příklad po 58km jsem byl teprve v Poděbradech ale já měl za dvě hodiny být v práci v Praze letňanech což je asi 62km je to jen asfalt a já tam byl za hodinu 50minut.

                      tak že jediné omezení pro to kolo jsem já a moje fyzička.

                      proto říkám a preferuji 29er full.

                      Pro pořádek mám 180cm a 85kg a rám na fullu je 16,5 což je nejmenší co se dělá.

                      0 0
      • Swoby  

        Proti fullům nic nemám, ale 29? Ani za zlatý prase! :)

        0 0
        • Mirek_29  

          měl jsem pells 629 super kolo ale né do bahna málo místa u zadní stavby. teď mám norco shinobi je to těžké kolo ale oproti pelsovy má jen o 3cm na víc na délku a jízdní vlastnosti nic lepšího jsem pod zadkem zatím neměl

          Ale pokud 29er full ne tak ne.

          PS někdy se na nějakém svez a uvidíš :-)

          0 0
          • Swoby  

            Jel jsem… byla to sice jen obyc 29tka, ale i tak z bych to nikdy vic nechtel. V terenu se chova to kolo daleko neobratneji nez 26 a to pro me není ;)

            0 0
            • Mirek_29  

              zvyk a stejně asi myslíš jen o zatáčkách ale to je dané tím že ty kola co jsme měl byla o 15–18cm delší než 26.

              0 0
    • bbrf  

      Karbon má své mouchy…

      0 0
      • Trainman  

        No, otázka je co by po takovém crashi zbylo z hliníkové plechovky… Tohle by aspoň šlo opravit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.