RB Bandit 290 vs. Specialized EPIC COMP 2018

45 nepřečtených
  • FriedrichPetr

    Ahoj,

    chci vás poprosit o rady / názory / zkušenosti …

    Na mém aktuálním RB IQ 275 mi čím dál častěji začíná jezdit syn a vypadá to, že RB „zdědí“ na Vánoce a já se tedy pomalu začínám dívat po nástupci.

    Jelikož jsem s RB velmi spokojený, a jsem i patriot, tak jsem se jako první volbu díval na nabídku RB. Bohužel model IQ už v nabídce nemají a Bandita 290 jsem na vlastní oči neviděl. Podle fotek se mi ale moc nelíbí. Jako další možnost zvažuji Specialized Epic.

    Měřím 170 cm, vážím 77 kg a jezdím hlavně 60% silnice nebo zpevněné cesty, zbytek les a polní cesty, max nějaký lehký single trail. Jde mi hlavně o rychlost a pohodlí, neřeším skoky, technické tratě atd.

    Kandidáti:

    https://www.rb-bike.cz/…it-290/race/

    a

    https://www.bikecentrum.eu/…mp-2018.html?…

    Děkuji všem

    0 0
    • tomxxx  

      Asi bych vybíral podle toho, jestli chceš brain nebo ne a jestli raději 120 nebo 100 zdvih. Jinak osazeníé na tom epicu by mi v klidu stačilo, kromě zápletů, ale ty nebudou ani na RB žádný super zázrak, pokud se máš vejít do 50 tisíc.

      0 0
    • FriedrichPetr  

      RB je lehce přes 60 tisíc. Brain musím zkusit, mám zamluvené na víkend testovací kolo (jen má pršet, tak asi budu hledat jiný termín). Kolo nicméně budu kupovat až cca na jaře 2020 (klidně model 2019, jestli bude zajímavá cena). A ještě k ceně – můj pomyslný strop je 85000 Kč.

      0 0
      • palo7  

        Do 85tis. bych vybíral jinde než z těch dvou.

        0 0
      • tomxxx  

        Tak pak je otázka, proč si poslal dvě kola kolem 50 tisíc, když máš rozpočet do 85, to nechápu.

        Jinak jestli má být RB o 10 tisíc dražší než ten epic, tak asi neni o čem z těch dvou.

        Na jaře se může stát, že koupíš pěkné prd, protože výprodeje budou přebraný a kola na objednávku už taky nemusej být, ale strašně záleží co chceš, nejlepší čas na výprodeje je podzim.

        0 0
    • FriedrichPetr  

      Například?

      0 0
    • scota  

      A co Bandit 475 race to už je na lehký single trail asi moc ?

      0 0
    • FriedrichPetr  

      Bandit 475 ne, chci více XC. Canyon, Scott atd. mají určitě dobré kola, ale opravdu vybírám mezi RB (dobrá zkušenost a jsem patriot) a Specialized Epic (kolo se mi prostě líbí).

      0 0
      • Alojs01  

        V tom pripade Epic. Vozim ho uz 8 let, 4 roky v 26" a ted 4 roky v 29" a super. Pred temy 8 lety jsem i par jinych kol vyzkousel a ten Epic z nich byl proste nejlepsi. U te 29 jsem uz zadnou alternativu neresil.

        0 0
      • palo7  

        Zkus to tedy někde projet. Ten Epic ti muže být v Mku velkej a vysokej. Se 170cm jsi u 29 na hraně mezi S a M. Chce to vybírat. Ač mám RB rád, tak Bandit se mně taky nelíbí a taky s cenou kola nad 50tis. bych u XC kola čekal váhu tak o kilo lehčí l. S cenou do 85tis. bych na tvoje potřeby bral lehký XC kolo se zdvihy 100, max 120mm a s 1×12

        0 0
        • Alojs01  

          Zalezi samozrejme na proporcich, ale ja, se svymi 168cm vozim M a v pohode :-)

          0 0
        • mischak007  

          Jestli Ti to pomuze, merim 172cm, spis kratsi nohy. Mam Epica Mko a sedlo mi vychazi viz foto. Jen jsem po prvni projizdce obratil predstavec do negativu. Na fotce je jeste predstavec do plusu.

          Dostal jsem ted po reklamaci novy ram, predtim jsem mel model 2016, tak mam prime srovnani. Kdyz pominu placebo efekt v podstate noveho kola, tak novy model Epica je mnohem stabilnejsi kolo pri sjezdu a lehci do vyjezdu, starsi model s hlinikovym trojuhelnikem mel tezkej zadek. Kdyz vse funguje, Brain je supr, rychle si najdes nastaveni ktere Ti vyhovuje. Bohuzel to je dil s ne moc dlouhou zivotnosti, pocitej 1× za rok repase za 2500,–.

          Konkurencni srovnani nemam.

          0 0
      • xaver  

        Koupil jsem https://superiorbikes.eu/…ack-neon-red a jsem velmi spokojený.

        A to srovnávám i s Cannondale Scalpel, a Specialized Stumpjumper. Ve srovnání s těmito dvěma, a každé jsem měl 2 roky, jsou zdvihy a hmotnost tak akorát. Na traily i do kopce a na delší trasy je to podle mne ono. Zvláště strmější hlava (podobně jako u RB) … a 29" . No a dělá se to v Čechách (na Moravě, sorry ;)

        V ALU verzi to bude i podle tvých cenových představ.

        0 0
        • Atilla  

          Že by tady lepily karbonové rámy se mi moc nezdá. Už jim to přestalo praskat?

          0 0
          • milan.v  

            Ty karbonové rámy jsou samozřejmě dělané na Taiwanu, resp. v Číně…

            0 0
        • tomxxx  

          Za 95 muze mit Luxe na XO, dt 1501 a teleskopem… No teda zrovna ted nemuze, protoze jsou vyprodany

          0 0
    • KRAJIC  

      Nedávno jsem byl v Jezdkovicích na testovací jízdu, měli jsme půjčené 3 bandity : 290, 475, 675. Na živo vypadá ta 290 mnohem lépe než na fotkách, co se týče jízdy, tak tvým požadavkům určitě vyhoví. Jako benefit tam vidím ty možnosti ohledně zvolení kombinace barev rám vs vahadla + volba komponentů atd., ale to je ti asi známo. Na tvém místě, v reakci na zmiňovaný patriotismus a spokojenost s IQ bych asi taky absolvoval testovací jízdu.

      0 0
    • FriedrichPetr  

      Ten Sup nevypadá špatně, zkusím se někde podívat “naživo”. S velikostí S a M u Epicu je to opravdu na zvážení. Myslím si, že by prodejci Specialized měli mít možnost člověka přesně změřit, tak to bych určitě využil. No a ty Jezdkovice znám, jsem z Rýmařova, to je kousek s i IQ jsem řešil přímo tam. Problém je, že v Jezdkovicích mají velikost L a větší. Zkusím jim napsat, jestli dokáží zajistit testovací M.

      0 0
    • TicTac135  

      Já mám Bandita 290 (kolo v profilu) a koupě nelituju, kolo mi plně vyhovuje. Chtěl jsem RB, dlouho hledal důvod proč ne a nakonec do něj šel kvůli rámu, individualizaci komponentů a barvy.

      Kdybych však RB nechtěl, tak právě Tebou uvedený Spešl by byl další volba, rám vypadá povedeně, osazení je podle mě akorát a barevně se mi taky líbí.

      Pokud se chceš na něco zeptat obledně Bandita 290, tak klidně napiš SZ/PM.

      0 0
      • FriedrichPetr  

        Psal jsem dnes do Jezdkovic, jestli dokáží nabídnout testovacího Bandita v M tam. Už na více místech jsem četl, že RB má kolo špatně nafocené a že v reálu vypadá mnohem lépe.

        0 0
        • danielh  

          RB je humus i v realu, bohuzel. Hnusnejsi kola jsem jeste nevidel.

          0 0
          • Pikaču  

            Hummus je studený pokrm levantského původu, kaše či dip z rozmačkané uvařené cizrny smíchané s tahinou, olivovým olejem, citronovou šťávou, solí a česnekem. Je oblíbený zejména v oblasti Středního východu, v kuchyních původem z této oblasti se používá celosvětově.

            0 0
            • wilda81  

              No a stejně vypadá 290 – jako kaše či dip z rozmačkané uvařené cizrny smíchané s táhnou…

              0 0
            • Martin  

              Dobrý Hummus mají v Lidlu, oblíbil jsem si variantu s Římským pepřem.

              0 0
          • palo7  

            Už ti to psalo více lidí, stačí když koukneš na svoje kolo a hned vidíš větší hnus :-D

            0 0
    • ppavon  

      Neber to nějak ve zlém, ale píšeš že jezdíš ze 60% silnice a zpevněné cesty. Tak mě zaráží že uvažujes o horském celoodpruzenem kole. Jestli to není zbytečný. Rozpočet taky není malý, 85tis. Jestli to kolu skutečně vyuzijes, nezrazuju od koupě jen mi přijde ta částka velká na to abych kupoval něco, čehož potenciál nevyužiju, třeba na silnici.

      0 0
    • FriedrichPetr  

      Jezdím pátou sezónu na RB IQ 275 a i když zcela jistě celý potenciál kola nevyužívám, tak bych znovu HT nechtěl. Vyhovuje mi to takto 

      0 0
      • ppavon  

        Ok, rozumím

        0 0
      • Pikaču  

        No a IQ je spis takove XC kolo jako Epic. Ve tvém případě bych se posunul dopredu k XC raketě v karbonu jako Canyon Lux, Orbea OiZ… ten epic je fajn, zkousel jsem ho, mel i slevu 20% ale radsi si počkám na Luxe s lepsi výbavou a teleskopem.

        Ten bandit je tezkej a pro mě spíš Trailovej než na to co potřebuješ. 2 flašky tam nedáš a i když jsem RB fanda tak bych sel jinam, ke karbonu a Geo víc podobne jako mas IQ.

        0 0
        • FriedrichPetr  

          Jooo líbil by se mi Epic v karbonu nebo i ta Orbea OiZ letošní model. Aktuálně je to ale kolo za 117 tisíc … uvidíme jaká bude cenovka na jaře. Vůbec nemám ponětí, jestli Specialized nebo třeba ta Orbea mění cenu jakoby loňských modelů a když už ano, tak o kolik. U RB co jsem sledoval se cena drží.

          0 0
          • tomas.nov8  

            Oiz se určitě do výprodeje nedostane, je vyprodanej a další várka už budou 2020.

            0 0
            • FriedrichPetr  

              Možná pro mě naštěstí :-). Je to nádherné kolo. Toho Epica, na kterého mám odkaz v prvním příspěvku slevili na 39990 Kč. Je to testovací kolo a bude po servise. Na víkend ho mám půjčené. Jestli mi sedne, tak asi nebudu řešit nic jiného. Přeci jen cena už je to hodně lákavá.

              0 0
    • FriedrichPetr  

      Tak jsem si dnes vyzvedl testovacího Epica comp 2018. Skrz čas a počasí jsem ho zatím zkusil jen pár km kolem baráku a první dojmy proti současnému RB jsou, jak to říct … pocitově dost změna … větší kola, jiný posed … zatím jsem příjemně překvapený. Snad zítra a v neděli počasí dovolí delší testování. Pokud mi kolo sedne, vezmu buď toho testovacího za 39900 (tady je ale dodání až na konci srpna :-( a hlavně nevím, jak se k němu během testování kdo choval ), nebo nového za 49900 (ten je snad skladem). Chvilku jsem přemýšlel i nad verzí comp v karbonu, ale příplatek za jinak totožné kolo je cca 50 tisíc.

      0 0
    • Revolt06  

      Zdravím má někdo toto kolo

      Specialized Epic HT Comp 2018

      0 0
    • gonias  

      A dobře jsi udělal.

      Mám ho taky a spokojenost maximální.

      Výběr nebyl lehký a delší než jsem chtěl, ale u tebe taky, koukám.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.