• pono-pono

    Čau všem. Nakonec sme se rozhodl že si pořídím pevný rám, celoodpružený by asi nebylo nic pro mě..tak mám dotaz pro chlamy s vyšší postavou jako já přibližně 195cm jeslti by mi dali nějaký typ na rám pro nás. Uvažuji o Rb crr tak sem e chtěl zeptat jeslti stím máte někdo skušenosti?rozhodl sme se pro stavbu lehčího kola na endurové vyjíždky…děkuju za pomoc:-)

    0 0
    • scalar  

      RB na 29" kola bude ideální :-)

      0 0
    • zirecek  

      Chceš-li se odlišovat, mít individuální rám, vem třeba RB na 29ky kola. Stačí-li ti funkčnost s nižší cenou, vem Superior rám na 29ky kola.

      0 0
    • Bafoon  

      tak nějak už není co napsat víc :-)

      mých 194cm vozí DC

      0 0
    • dua  

      Chceš-li se opravdu odlišovat, tak

      0 0
      • pono-pono  

        Já nevím mě nějak ty 29ky nelákaj, a byla by ot zbyteční investice..vi­dlice+kola+pláš­tě atd. Radši byhc koupil nějakej normal 26ku a misto tohoji trochu dobře poladil.

        0 0
        • zirecek  

          Zkus si uvědomit, že na tvou výšku je 26ka hendikepem, je to pro Tebe dětské kolo. Je to sjejné, jako kdyby normalně vzrostlý člověk jezdil na 24ce. Zkus raději zvolit méně vybavenou 29ku.

          0 0
          • Bohumyl  

            Přesně tak. A ještě bych dodal: ber jako relevantní odpovědi vzrostlejších bikerů. Ty menší sami jezdí na 26" (v přepočtu je to pro ně 29"). Taky nejezdí na 24" nebo 20". Čili káží vodu a pijí víno.:)) (Rejp)

            Za sebe (198 výška – 100 rozkrok), jedině 29er.

            0 0
            • zirecek  

              U mne 202 cm, 100 cm cavalo, 29ka SUP 23 palců velikost (viz profil).

              Jízdní vlastbnosti jsou nesrovnatelně lepší než u všech 26tek, které jsem jezdil (i malosériový rám na Míru).

              0 0
          • Hnoj  

            Dovolím si tvrdit opak, měřím 197cm a do 29er bych asi nikdy nešel… Jízdní projev se mi celkově nezdá tak zajímavý, aby překonal 26". Navíc výběr rámů a vidlic pořád není moc zajímavý…

            0 0
        • miche  

          Je to porad dokola, chce to zkusit, nerikat ze me to laka nebo nelaka, proste na to sednout a par km se projet, sice sou to kecy, ze je to marketingova zalezitost (protoze me teda v sirokem okoli nikdo 29" nevnucuje), ale da se to pujcit, treba u nas v Trebici sem mel moznost vyzkouset Spesla, Authora a GF. No a zkusil jsem a koupil jsem :-) Neni to o vysce, je to o stylu jezdeni. Pevne doufam ze behem par let bude nabidka 29" fullu od 30–50tis., zatim utopie.

          0 0
      • roud  

        Niner se mi líbí v carbonu a s pevnou to je bomba :O)

        0 0
    • Rychlej turista  

      Co zkusit Treka? Ty rámy něco vydrží a s velikostí rostou hlavně na délku, takže na 21,5" by ses mohl naskládat, aniž by to vypadalo blbě.

      0 0
      • maajkee  

        no jo, ale ty malý kola zůstáváj pořád malý kola :)

        Ale kolo je to moc pěkný!

        0 0
    • hochrad  

      No já tvrdím : pro vysokého chlapa jedině vysoké kolo. je to fakt adrenalin.

      0 0
    • rf  

      Mám 193cm a snažím se s tím vypořádat prakticky celý život :-))

      A jestli 26 nebo 29 to radit nemohu, protože 29 jsem nezkoušel. Ale pokud bude příležitost, rád vyzkouším.

      Ale ta naše výška je skutečně malinko problém, protože např. zkušební kola obvykle v těch největších velikostech nejsou. A je pravda, že ideální by bylo kolo řádně vyzkoušet (alespoň na víkend). Osobne jsem své poslední kolo taky koupil bez vyzkoušení – a ono to bohudík vyšlo (Cannondale Rush 5 XL)! Zjistil jsem, že pro mne velmi důležitá délka horní rámové trubky. Ten Rush mi fantasticky sedí a teď vím, že předchozí Merida byla chyba.

      Z toho plyne, že moje další kolo se mi bude vybírat lépe, protože vím jakou geometrii hledat. Bez těchto zkušeností nebo bez vyzkoušení je to trochu loterie. A každý máme tu svou ideální polohu trošku jinde, a proto taky jsou geometrie kol různé.

      0 0
      • rf  

        …osobně bych hledal u výrobců, co maj trošku delší geometrii – býval to Author, GF ale i SUP.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.