• ceges

    Zdravím všechny, jedu poprvé tento závod a přihlásil jsem se na 60km. Je na této trase obávaná technika jako sjezdy Hvězda atd. , nebo je to méně náročné oproti dlouhé co se týče techniky?

    0 1
    • Beekeeper  

      Tady máš gpx, můžeš kouknout sám. Béčko je spíše jen ochutnávka Sudet. To zajímavé se děje v té druhé 60 závodu, včetně Hvězdy.

      https://ulozto.cz/…40d3440704d3

      1 0
    • vt  

      Bohuzel na 60km mines prakticky vsechno zajimave ze Sudet :-/

      Pokud ti nevadi delka, tak se prehlas na dlouhou.

      3 0
    • Lukster  

      Zdarec, jsem přihlášen na dlouhou, ale dost hrozí deště. Trať vůbec neznám, takže pokud bude mokro zespodu i zhora, tak mám docela respekt a váhám s účastí (taky proto, že to mám autem skoro 4 hodiny). Pro místní/znale-bývá trať mokrá, tzn. moc neschne, popř. klouže, je to risky? Jako s mokrou tratí obecně problém nemám, ale Sudety jsou prý docela těžké na techniku z kopce, neznám to… A zrakvit se nechci. Díky za postřehy!

      0 0
      • orm  

        Vzpomnel jsem si na tohle, tak ti to treba pomuze :)). https://m.youtube.com/watch?…

        1 0
        • Radek A. S.  

          Super video :-) 26", V-brzdy … a stejně se jich tam v tom počasí postavilo přes 700 :-)

          0 0
          • orm  

            jeden borec ma na youtube sestrich ze vsech rocniku a myslim, ze i vsechny sam jel. Jinak to byla zlata doba mtb marathonu. Tenkrat nikdo neresil prsi neprsi a jel :-).

            https://www.youtube.com/…ichcz/videos

            0 1
            • vt  

              prehled zde: https://redpointteam.cz/…995_2021.pdf

              1 0
              • orm  

                Ten prvni ma zajimave casy v rocnicich 2017 a 2015. Skoro jako by se to snazil dokoncit za kazdou cenu :-). Netusil jsem, ze vena jel krome jednoho rocniku vsechny. Ja tam s jednim rocnikem jsem na krasnem 3951 miste :-).

                0 0
                • vt  

                  zajimave casy – to bude kolobezka, beh nebo tak neco :-)

                  0 0
                  • Albert8  

                    Přesně tak, normálně mu to už přijde nuda, tak si to zkouší zpestřit. Minimálně jednou to běžel, jednou si z toho udělal triatlon – předtím x kilometrů plaval a pak běžel maraton.

                    0 0
              • Cryzyy  

                no tykraso… ani bych nerekl, ze jsem jel 15 x :-D

                0 0
        • embi  

          na 5:20 uz ma vydrenou vidlici ne? :-)

          0 0
        • antuch  

          Tenhle rocnik jsem jel jako mlady ucho, sice tu nejkratsi, ale naprosto stacilo… Spalky to zralo solidne… Material trpel silene… Nikdy nezapomenu, jak se tenkrat sjizdelo ke koupalisti a ten sjezd byl tak na kasi, ze tam ty lidi padali rovnou do toho rybnicka…

          0 0
      • Dejv0  

        Bahno klouže jako všude jinde, ale ten pískovec je v mokru na pohodu. Jel jsem 2019 komplet déšť a vlastně jsem si to užíval. :)

        0 0
      • Slavik  

        Kdo se bojí, nesmí do lesa a je jedno, jak ten les je hluboký a případně daleko. :-)

        Držím palce…

        PS: i manželka to dala

        0 1
      • vt  

        Piskovec je ok i v desti, prejezdy po polich asi budou vetsi opruz, kort pro nas obrylene :-) Vlastne oproti tomu kdyz zaprsi treba v Brdech, tak Sudety jsou kupodivu celkem jetelne.

        Zatim to teda vypada, ze bude vic mokro nez 2019 :-/

        0 0
        • Lukster  

          Pískovec to je fakt, ale co ty přejezdy po polích, je tam toho hodně? Kdyby to byl místní závod, tak jedu,ale tak daleko a pak se klouzat v bahně v dešti, na to už jsem starý ;). Má pršet dost ve čtvrtek a možná i v pátek v noci, takže v sobotu to asi bude dost mokré… A pak v pátek večer Chmi změní předpověď, že bude v sobotu chcat celý den:/

          0 0
          • orm  

            Pokud si to vyslovene nechces odskrnout jako odjel jsem sudety, tak bych se na to za deste vykaslal, zvlast kdyz tam mas jet 4h. Moje zkusenost je ale takova, ze kdyz se na to clovek vykasle, tak je zrovna pak hezky :-).

            1 0
            • Lukster  

              Rád bych zajel Sudety za pěkného počasí;). Byli jsme tam letos na letní dovolené a okolí mě nadchlo. Mám ale neblahé vzpomínky na můj první Šela Maratón v roce 2010,kdy se v mokru jelo přes pole, takže fakt masakr. Ale první účast se nikdy nevzdává:))).

              0 0
              • orm  

                Za hezkeho babiho leta je to super. V desti je to jen o dojeti a udelani si carky. Nevidim v tom smysl.

                0 0
          • vt  

            Mam to obracene, prave ze jak uz jsem stary, tak se snazim nevynechavat. Kdo vi co bude za rok :-)

            1 0
      • mrozu  

        No pokud jsi to nikdy nejel a nejsi nějaký extra skiller, tak to nejhorší půjdeš pěšky i za sucha :) Ale kromě těch několika legendárních úseků je to celkem normální maraton náročný spíš na fyzičku, takže bych to až tak nedramatizoval. Pokud trať trochu zmokne, není to až takový problém, nicméně pokud by pršelo déle nebo vydatněji, už spíš doporučuju se na to vykašlat, ale to asi u každého maratonu, pokud tedy nefasuješ materiál nebo si v tom extra nelibuješ. Ale snad to letos klapne, předpovědi plácají každou chvíli něco jiného ;)

        1 0
        • Lukster  

          Díky za info. Počasí mě sere v tom, že kdyby bylo na 100%jasne, že bude chcat, tak o tom neuvažuju, ale když je tam šance, že bude jen trochu mokro a nebude pršet při závodě, tak stále o tom uvažuji… uvidíme dneska večer

          0 0
          • th74  

            Tak ona ta trasa vede hlavně po kamenitých, tvrdých cestách tak se není potřeba obávat nějakého výrazného bláta. Jak už bylo výše tak ten pískovec za mokra docela dobře drží a přišlo mě, že za sucha, když je zaprášený, tak klouže víc. Jel jsem jeden ročník, kdy bylo po nočním dešti a přes den nás chytla lehká přeháňka a bylo to úplně bez problému, lepší než za sucha kdy je teplo.

            Důležitý je mít dobrý gumy, protože na polních cestách třeba za Ádrem jsou hladký kameny, na kterých můžu ojetý nebo tvrdý gumy dost klouzat.

            0 0
            • Lukster  

              Diky moc, jako s technikou nemám problém, z kopce většinou všem ujizdim, ale šlo mi o ty blative úseky, pole apod, to je k ničemu.

              Btw. vepředu Maxxis Forekaster a vzadu nový Pirelli scorpion xc/rc, takže to by mohlo fungovat.

              0 0
    • Athy  

      :/

      0 0
    • antuch  

      Taky sem se nechal zvrtat do 60 km. Co se tyka techniky, tak je to na pohodu, kolega to odjel na gravelu 2 roky zpet… Spis ma chcat, takze sedet 3 hodinky ve srackach bude zuuzoo

      0 0
      • orm  

        Myslim za tak 2012 to jel borec na skladacce s radiem na nosici.

        Ja mel v planu jet dlouhou, ale chytla me v ut zada, sotva chodim, tak mam vymluvu proc to v desti nejet :)).

        0 0
    • Lukster  

      Otázka pro místní- pršelo poslední dobou hodně? Nebo je spíš dost sucho? Dik

      0 0
    • vt  

      Za mne super, i blata tam nejka primerene. Je to krajina stvorena pro MTB :-)

      0 0
      • antuch  

        Ja nakonec jel 60 na ocelovym HT s obyc sedlovkou a bylo to bozi… Uplnej navrat do puberty… Jen ty krece do svalu u kolen od 30 km me celkem zpomalily:)

        1 0
    • Lukster  

      Tak super, já to nakonec odpiskal, předpověď byla nicmoc, ale psal jsem, že nakonec ještě bude pěkně. Ale odpolko něco sprchlo, ne? A po nočních deštích to nebyla bahenní lázeň?

      Příští rok to musí vyjít!

      0 0
      • th74  

        Bláto bylo hlavně na začátku kolem Ádru, jak se podjeli koleje za Bohdašínem na 35 km tak celkem sucho, bez kaluží, mokré kameny neklouzaly a nějaké bláto bylo až na Boru a hnusný sjezd z Boru po mokrých kořenech. Pak blátivý sjezd z Ostaše a to je všechno. Pršet začalo až po 16 hod. a to už jsem byl v kempíku na cestě do sprch.

        Proti suchému loňsku jsem nabral 20 min. hned na začátku na 1. mezičase na Honském pase na 40 km, zbytek jsem jel přesně stejně rychle jako loni.

        Nakonec to nebylo tak hrozné.

        3 0
        • snas89  

          Pekny. Dobry vykon a gratulace vsem:)

          0 0
        • vt  

          Ten spodek Ostas sjezdu je fakt srandovni, bylo to jak na lyzich :-)

          0 0
          • Ter-exx  

            Esli to jel někdo kolem tý 4tý hodiny co se přehnala ta průtrž tak to opravdu nechceš.to musel bejt očistec.jak píšeš…prostě na saňe

            0 0
        • wishpull  

          Ty mokrý kořeny z Boru mě dostaly ( na zem), před Machovem jsem píchnul a pak to chtěl dohonit, tak jsem to trochu přehnal s aktivitou, JInak všechno ostatní celkem v pohodě, konečně jsem letos měl nohy, zato v technice jsem se zhoršil, stárnu a začínám se bát. Ale výsledek se povedl.

          0 0
    • Lukster  

      Btw. trať je ve 100% značená celý rok, vše bez omezení průjezdne? Díky!

      0 0
      • vt  

        Parkrat jsme to objizdeli, je vic variant, jak se to casem meni – nikdy jsem na zadne omezeni nenarazil.

        Znaceni nevim no, sipky tam jsou, ale bez znalosti trate to chce urcite mapku, nicmene ty hlavni monumenty trefis v pohode.

        1 0
    • Blake  

      RIP Václave

      0 0
      • snas89  

        Jel jsem to nedavno. Rozkopany je jen ten spodek. Podle me to daj zase do poradku.

        technila nahore je porad stejna.

        2 0
        • Blake  

          Blbe jsem to vyfotil, ale ten hlavni kamen na Vaclavovi uz neexistuje a misto nej je dlazdena cesta, to uz dohromady nikdo neda

          0 0
      • MirkoCarver  

        Zřejmě dostali z EU peníze na nahrazení původních cest a pěšin novými cestami z drceného pískovce. Loni jsem šel Kovářovou roklí a tam byla původní přístupová pěšina už taky z půlky nahrazena širokou cestou z pískovcové drtě.

        0 1
      • M4T3S90  

        Beztak za to můžou zase elektrokola. Nějakej papaláš se rozhodnul tam jet a ejhle tohle. Na normálním kole tam vyjel ten kterej to buď sjel, nebo mu nevadilo to kus nést.

        0 0
      • M4T3S90  

        Beztak za to můžou zase elektrokola. Nějakej papaláš se rozhodnul tam jet a ejhle tohle. Na normálním kole tam vyjel ten kterej to buď sjel, nebo mu nevadilo to kus nést.

        0 0
      • Pavel.ct  

        Úsek Václava kolem té skalky s největším kamenem co se tam jezdil…

        První foto pohled z vrchu, druhá odspodu.

        (zdroj: FB)

        0 0
        • Lachtis  

          :-0 Ja Sudety ted dlouho nejel, tak cumim, jak pero z gauce. To je hnus, co lidi udelaj :-(

          0 2
          • cft  

            Jestli jen neopravujou cestu, co tam historicky bývala…

            5 0
          • andy97  

            Proč hnus? To vypadá dobře. Lepší než kdyby tam udělali asfaltku.

            0 0
            • Lachtis  

              Driv tam byl krasnej technickej sjezd, kdezto ted… tak proto.

              1 0
              • orm  

                A predtim tam byla cesta.

                0 0
                • Lachtis  

                  Jo verim, je to vec ciste subjektivniho nazoru, za mne byl vaclav lepsi, nez totok :-).

                  0 0
                  • ladys  

                    Neboj voda to rozebere:)

                    0 0
                  • orm  

                    Za me take, ale nemuzem se na to koukat jen pohledem lidi jezdicich na horskem kole.

                    0 0
        • JakeF  

          Schvaluju, tam jsem spadnul :))

          0 0
        • xtonda  

          Je potřeba si uvědomit, že tam je značená cyklotrasa. Dřív nebylo v mapy.cz varování, že jde o obtížný úsek, takže sem nic netušil a naplánoval si tam vyjížďku zdola nahoru. To nešlo ani tlačit, sem to kolo musel poponášet, žádná velká radost. Takže určitě dobře, že to opravili.

          0 0
          • vt  

            Myslim, ze to bude klasicka rekonstrukce pro dopravu dreva, pri vsi ucte k cykloturistum, kvuli nim by to urcite nikdo nedelal ;-)

            2 0
          • Cryzyy  

            Je potřeba si uvědomit :-D

            Dřív tam nebyla žádná cyklotrasa

            Dřív nebylo mapy.cz

            A když se to původně stavělo, tak nebylo ani žadné kolo, jako jízdní.

            2 0
    • žvejk  

      Lidi zničí všechno.. proč se to (demoluje) opravuje ?

      0 1
      • orm  

        Znici? Zkusim obhajit druhou stranu, ikdyz take jako biker preferuji puvodni stav a sudety/trilogy prijdou o jeden svuj ikonicky sjezd. Soucasna cesta je znicena, neudrzovana a rozumne se po ni neda chodit a urcite nevypada tak, jak ji postavili. Pokud se udela oprava citlive a bude ctit puvodni stav a materialy, tak s tim nemam problem. Nejde vse zakonzerovat jen protoze se ti to libi pro jizdu na kole.

        8 0
        • Blake  

          Rikam si, jestli nebyla tim duvodem prave jizda na kole – konkretne ofiko cyklostezka, ktera po te cesta od obcerstvovacky na Americe az k Vaclavovi vede. Ale ta cyklostezka by mi uprimne prisla pro velkou cast populace nebezpecna, i kdyby byla vyasfaltovana

          0 1
        • žvejk  

          Původní stav byla cesta? Nebyl to náhodou les a skály? Priroda si to jen chtěla vzít zpět… Jako pěším turistům to podle me nemohlo moc vadit. Chodí se mo horších cestách.. Uz jsem si to sjel mnohokrát, je mi to vcelku jedno.

          0 0
          • DDDD  

            Ano, původní stav byl les a skály. Pak tu vznikla cesta, která díky neúdržbě dostávala opět původní rozměr lesa a skal. Teď se opět někdo rozhodl sem vrátit status cesty.

            Pro Sudety a Trilogy krok zpět, pro ostatní to bude asi přínos.

            Podobná debata byla před lety k cestě podél skal z Teplic do Ádru podél kolejí

            0 0
            • žvejk  

              Ten někdo je nejspíš církev?

              0 0
              • DDDD  

                Netuším, když jsem jel okolo, žádná cedule o tom, kdo je investor tam nebyla :)

                0 0
    • Lukster  

      Tak letos bude prasit a parak, už mířím do místa. Jedu to úplně poprvé, tak to bude dost na oči;). Jsem zvědav. Samozřejmě dlouhou…

      4 0
      • vt  

        Prekapive misto blato :-) …jinak jako tradicne paradni.

        1 0
        • Lukster  

          Semtam bláto bylo, ale jako zpestření fajn ;). Jinak luxusní závod, škoda, že jsem o něm neuvažoval dříve:)

          1 0
          • vt  

            JJ … kazdych vynechanych Sudet je skoda :-) Snad to jeste par let udrzi v tomhle formatu.

            Koukam, ze sme jeli kousek za sebou ;-)

            1 0
          • Cryzyy  

            Občas byla blátivá kaluž docela slušná past :o) já se nechytal jednou, pak si nechal v Machově namazat řetěz a protože to byl vyjetej olej, tak mi kolo moc krásně smrdělo po cestě v autě domů… Jinak závod super, jenom se mi nepovedlo před závodem vůbec vyspat, tak to první a poslední tři hodiny nebylo úplně ono :-)

            0 0
    • vt  

      Výzva pro fotografy Rallye Sudety

      https://redpointteam.cz/…llye-sudety/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.