• Kalderon

    Pár dní do startu a tady ani řádka :). Letos jsem se rozhodl si Sudety zkusit, slyšel jsem o tom jen to nej, videa jsem skouknul, takže počítám s pěkným očistcem, ale rozhodně se těšim. Jedu tam s tím, že si chci závod užít a hlavně dojet, i když to se teď snadno řekne a hůř se na místě provádí, takže z užívání je přežívání :D Snad bude nějaký solidní počasí, i když letos Král Šumavy 10 stupňů a déšť, Krušnoton 45 stupňů, takže už mi nepřekvapí asi nic.

    0 0
    • Smazaný účet  

      no, zapršelo = bude šmirglovačka destiček, kotoučů, ráfků atd… :-)

      0 0
      • daymaker  

        byli jsme tam minulý víkend, sucho a sucho… pár kapek to vydrží… uvidí se příští týden

        0 0
        • Smazaný účet  

          ideál by bylo jen trochu navlhlý, aby to neprášilo…ale když jsem to jezdíval, byl vždycky jeden nebo druhej extrém :-)

          0 0
          • daymaker  

            my to tak měli, celou noc lehce mrholilo, ráno sice prádelna, ale povrch připraven ideálně…

            0 0
    • Kaufi  

      Po lesích sucho.Zatím předpověď dobrá,trasa i se změnama značená.

      0 0
    • bestom  

      O prázdninách jsem projel broumovky poprvé za deště ,respekt byl velký ,ale kupodivu sem zjistil že není čeho se bát ,schwalbe obstály na jedničku ,ted to jedem projet ještě v úterý ,trochu získat jistotu

      0 0
    • vt  

      Sudety jsou super, urcite to bude zazitek. Uz se nemuzu dockat.

      BTW co radi znalci na predek ? mam tu k dispozici Nanoraptora nebo RaceKinga.

      0 0
      • Smazaný účet  

        já to jezdil na Continental Escape s oranžovým proužkem na boku…ale ty už asi neseženeš :-)

        0 0
      • jonti  

        Za sucha asi nic víc než vozíš běžně, ten pískovec drží dobře. Sudety nejsou těžké extrémními úseky, ale spíš kombinací dlouhé tratě s velkým převýšením a tratí, kde se musíš neustále koncentrovat.

        Já bych bral na předek nesjetý Schwalbe Rocket Ron nebo Specialized Ground Control, vzadu asi Specialized Fasttrack nebo Schwalbe Racing Ralph.

        0 0
        • daymaker  

          a bude sucho…? :-)

          0 0
          • bestom  

            dneska sem to projížděl ,ve skalách zatím trochu vlhko po dešti ,písek se lepil na pláště ,ale výjezdy a sjezdy v pohodě ,dal sem dopředu i dozadu RoR,máme se na co těšit .

            0 0
        • MichaelSimek  

          no z pohledu maratonce hobíka a v porovnani s vetsinou ceskych zavodu by se to tezkymi extremnimi useky i dalo nazvat

          0 0
    • mrozu  

      Máte někdo zkušenost s přespáním v té škole? Dá se tam rozumně vyspat nebo je to jedna velká kalba? :)

      0 0
      • bestom  

        před závodem žádná kalba,je to v klidu ,ale doporučuju špunty do uší.Škoda že snídaně budou zase v ty malý cukrárně ,kam se vejde pár lidí a obsluha nestíhá ,po ránu kdy člověk spěchá by se hodil větší prostor se samoobsluhou ,jak to bývalo ,takhle na to kašlu a vemu radši svoje jídlo

        0 0
    • garp  

      Má být luxusních 20stupňu a sluníčko,bude to určitě supr.

      0 0
    • garp  

      Náhodou,někdo z Příbramě nebo okolí se nechystá?Mám chuť jet ,ale nechce se mi samotnýmu.Auto klidně vezmu.

      0 0
    • Pavel.ct  

      Nové úseky Sudety 2015 od fotky č. 12:

      http://pavelct.rajce.idnes.cz/…_23._8._2015

      0 0
    • Greyhound  

      Můžete někdo z místních nebo kdo jste už na místě prosím podat stručně hlášení o počasí a stavu trati? Na Aladinovi to ráno nevypadalo dobře a rozhodně nechci po loňské zkušenosti absolvovat bahenní lázně…

      0 0
      • daymaker  

        „Trat většinou super, jen vlhko, aspoň se neprasi. Jen za Ostasi bylo trochu lepiveho bláta. Hvězda ok, motokros ok.“

        kopiruji text SMS kolegy, který to dnes projel…

        0 0
      • Honzis  

        dnešek byl dobrej, krom pár kaluží před Vernéřovicemi a nového mazlavého výjezdu u Dědova to bylo super, na 14kg HT 26" s Véčkama 134abs a 6:55hod – chodil jsem všechno :-) Proti loňsku nebe a dudy, to byla klika, že jsem měl testovačku od Spešla, letos nebylo nic, tak jsem musel vytáhnout historii :-)

        0 0
        • MichaelSimek  

          ja si to dal na 15kg enduru s HR2, DHR, 30% sagama, z kopce bzunda, do kopce to trosku tahlo, 7:17 nakonec spokojenost ale

          0 0
        • Smazaný účet  

          dobrej oldschool :-)

          já běžel Kladno a skončil jsem na 32.km – chytly mě záda :-( takže pátá negativní čárka

          0 0
          • Honzis  

            Jo 26" na véčkách moc lidí na dlouhý nemělo :-) Ale třebas celopevnou 29 v oceli jo! Já dneska běžel Petřínskou rozhlednu a narval jsem to v davu do beton sloupku levým stehnem :-( přežiju Sudety a zrakvim se na běhu, by mi švihlo! Letos jsi mohl Sudety dát, dali to na koloběžkách i běžec!

            0 0
            • 01carbon  

              Když vás tu vidím oba – za kolik se běhá městský 1/2 maraton? cca – né vítězný čas, ale čas běžného kavárenského povaleče.

              0 0
              • Smazaný účet  

                povaleče? řekněme 1:40 až 2:00 :-)

                0 0
                • 01carbon  

                  Ale dočetl jsem se že:

                  „Vy, kdož jste někdy absolvovali klasický městský 1/2 maraton, tak za zhruba stejný čas byste to měli stihnout na Milešovku.“

                  tak že bych naopak zkusil ten 1/2m

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    počítej s tím, že je to jiný pohyb – běh do kopce se víc podobá jízdě na kole, kdy ti noha pracuje dolů víceméně před trupem…při běhu na rovině pracuje spíš ZA tělem = používají se trochu jiné svaly

                    0 0
                    • 01carbon  

                      nahoru na milešofku (po těch cca 13 nebo kolika km) se drápu v mrákotách a s během to rozhodně nemá co společného :-) Když je pěkný počas a jsou tam tůristi, tak atmoška jak na TdF.

                      0 0
        • vt  

          Letos vecka nevadila ne ? loni na mokry to bylo horsi.

          0 0
    • JoHu  

      Kolik jste naměřili celkové převýšení?

      3944 m jak bylo napsáno v propozicích to asi nebylo.

      Může někdo sdílet gpx z letošní trasy? Dík

      0 0
    • miťo  

      Už jsem to dával do sekce foto, ale když je tu tohle vlákno:

      https://youtu.be/w_BcgDWV5ww

      https://www.strava.com/…es/390438554

      0 0
      • Yura  

        Super videa s tou cyklokroskou, clovek ma chut se projet, když se na to diva. :)

        0 0
    • wishpull  

      Kdyby to tady četl dobrodinec, co mi dal duši v prvním sjezdu z Ostaše ( cca 105 flek na dlouhé), ať mi napíše

      na marios@volny.cz Jinak zase úžasný poježdění, fajn rideři-u obou defektů se mě hodně lidí ptalo, jestli mám všechno. Vlastní blbostí jsem se připravil při opravách o čistých 20+minut, nepočítaje to, že od podjezdu až na H. Pas se nedalo předjíždět ( ztráta 180 míst).Ale vyjel jsem na Hvězdu a všechno sjel, takže spokojenost.

      0 0
    • Haryk  

      Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat klukům, kteří se u mě zastavili, zavolali zdravotníky a počkali až se smontuju poté, co mě ve sjezdu z Ostaše opustila má drahá vidlice.

      Díky borci a za rok zdarec.

      0 0
      • McBlacky  

        ti rupla?

        0 0
        • Haryk  

          Ano. Pevná, ocelová. Patrně zeslabený materiál bezprostředně u svaru. Uletěla jako když střihne, obě nohy. Naštěstí mám jen trošku sedřený čelo – od posunuté helmy a trošku ťuklý rameno. Do cíle jsem to pak bral přes pohotovost broumovské nemocnice – prý pro jistotu, tak pravily dívky ze sanitky.

          0 0
          • Smazaný účet  

            tak dívky v sanitce! a co, bylo něco? :-)

            0 0
            • Haryk  

              …no ticho…já nesměle:„Ale máte tady krásně…“…ticho…M­UDr.:„Tady se líbí každýmu, hlavně když je z nížiny. Odkud jste?“… „Z Blanska – tam máme taky kopce – poloviční“…MUDr.: „to jo…“…ticho…do toho vrněl motor sanitky…trošku jsem smrděl…

              Prostě jako taková ta první, nesmělá…láska.

              Já myslím, že ty jako romantik to musíš ocenit.

              0 0
          • McBlacky  

            nj Sudety na pevný to je plivanec do tváře démonům terénu. Nemohli tě nepotrestat ;)

            jinak docela klika…

            0 0
            • tom xtr  

              Sudety na pevný – asi nějaká forma sadomasochismu nebo automutilace :)

              0 0
              • Haryk  

                No v pomalé rychlosti – Václav, Zámky – docela dobrý, oproti odpružené jistější a přesnější ovládání. Na dlážděných úsecích pak peklo na zemi. Ale akorát jedna nepřesnost z Malých Zámků, trošku mě to vyneslo bokem a akorát jsem se opřel o šutr a zófort vycvakl a chytly mě křeče do stehen. Nu což, postál jsem chvilku, pozřel trošku soli a pokračoval jsem.

                0 0
                • daymaker  

                  s názorem, že pevná vidle máí přesnější a jistější handling bych si dovolil polemizovat… jel jsem na 29 celokarbon vidli dolů Kleť po žluté a to mi stačilo… jistotu jsem měl akorát v tom, že jsem začínal chápat, jak se cítí borec se sbíječkou po 8 hodinové šichtě… :-) Sudety hmmm? že tys měl tu sanitku vyhlídnutou i s MUDr?

                  0 0
          • orm  

            Kdo byl vyrobce?

            0 0
    • rohlajz  

      V sobotu navečer jsme se vydali na procházku na Ostaš a u parkoviště zrovna projížděl závodník.

      Neznám ho, ale ptal jsem se ho, že prej jede dlouhou, že ví, že je diskvalifikovanej, ale že to zkusí dojet.

      Bylo lehce po sedmý, tzn. téměř 11 hodin od startu, už se stmívalo, takže dorazil až za tmy. Tady je fotka, kdyby ho někdo znal.

      0 0
    • bestom  

      Nevíte někdo v jakým čase doběhli běžci ? hlavně na té dlouhé ?

      0 0
    • rotkaf  

      Ahoj, môj zostrih zo Sudet :P

      https://youtu.be/y8NgATaWwEk

      0 0
      • michal1968  

        no chápu ,že jsi to ,,musel" někde zrychlit,myslím záznam…ale i tak si myslím,že jsi reinkarnace Jana Tleskače…ty jsi prostě letec

        0 0
        • Yura  

          Ta první část myslis, ze je zrychlena? Bych nerekl. Typek se s tim moc nesere, to tam pousti bez brzd. Mají muj obdiv ti bikeri. Ja bych byl nasranej jak prase s tech kamenu, korenu.. Zlata asfaltka. :))

          0 0
          • Yura  

            Hlavne neskutecny co ty MTB a vyplety vydrzi… Moje kolo by bylo po 50 metrech takového terenu na 4 kusy. :D Bylo by foto toho kola na kterem si to jel rotkaf? Pripadne musel si něco opravovat po zavode? Mazec.. :)

            0 0
            • MichaelSimek  

              neco takovyho rika muj vyhledavaci um Giant Anthem http://s-tec-essence.eshop.t-online.de/…-SX-2015.jpg

              0 0
              • rotkaf  

                Nie, nie je to zrychlené nikde (to mi ešte neukázali ako na to ;) zatiaľ som rád že viem odstrihnúť začiatok a koniec a pospájať to :P ) A áno je to 3 ročný Anthem 29er v pre niekoho smiešnej veľkosti S s XTčkovými kolesami a ojazdenými plášťami Bontrager XR1 29er 2,0. A zas tak rýchle to nie je, ja som celkom ohľaduplný (dúfam) a obieham len keď je to bezpečné pre oboch ;)

                0 0
                • michal1968  

                  Tak to smekám.. To byl let…tak na 29 bych to tipoval..a dokonce gumy mám stejný, ale styl jízdy určitě ne..ses dobrej..

                  0 0
      • siskin  

        pěkná práce! Dal jsi hodně lidí na místech kde se předjíždět nedá :)

        0 0
      • daymaker  

        koukám, že jsem sjezdy jezdil jako důchodce… :-) pěkný

        0 0
    • Monita Mars  

      ahoj vsichni bikeri :) koukam, ze tady vas je dost, co vite nebo jste dokonce jely Really Sudety 2015 :) nikde jsem nenatrefila na zadne fanouskovske stranky, proto bych vas rada vyzvala, abyste se pridali do nove skupinky na facebooku :) Skupinku najdete pod nazvem Rallye Sudety – Teplice nad Metuji 2015 :) skupinka je to verejna, muzete tam pridavat nazory, zkusenosti, odkazy na clanky a take svoje postrehy a fotky ze zavodu :) Myslim si, ze zavod si zaslouzi vetsi pozornost a nejakou fanouskovskou stranku :) takze pokud jste fanousky cyklistiky, pridejte se :) Abych nezapomela, na stranky muzete pridavat nejen odkazy a clanky na Sudety, ale i na jine cyklozavody, cim vic jich tam bude, tim lepe :)

      0 0
    • Lachtis  

      Ahoj, sice do startu Sudet zbývá ještě měsíc a pár dní, ale rád bych se již dopředu informoval od zkušených, kteří tento závod absolvovali…

      Letos jedu dlouhou Sudet poprvý, co mě ± čeká vím ze zdejších diskuzí, internetových článků a videí na youtube. Ovšem názory na obutí se liší, pochopitelně dle aktuálních podmínek na trati.

      Dotaz: Sudety pojedu na XC fullu 29, který mám aktuáklně obutý do Continental Xking/Raceking vše 2.2 a vše obyč performance kevlar verze s Notubes tmelem. Když budou suché podmínky, dá se to s tímto obutím vklidu zvládnout a není to přílišný hazard i z pohledu případného říznutí? Nevím, jak moc je ta trať nebezpečná, co se týče proříznutí?

      Pláště po dojetí plánuji vyměnit za verzi SS RoR/RaR, ale zatím mi aktuální pláště drží a nedávný únik tlaku se mi taky podařilo odstranit a proto se mi nechce kupovat nové pláště..

      Dík za info

      0 0
      • wishpull  

        Co se týče vzorku , tak bych se nebál ani za mokra, ale s Conti mám špatné zkušenosti jako bezdušákam, pouze verze protection je jistá. Např. dva XK ve verzi Race sport jsem říznul v první hodině ostřejšího ( tj. jako sudetský sjezdy) bikingu. A nebyl jsem sám.

        0 0
        • tom xtr  

          +1

          0 0
          • Lachtis  

            Díky za reakci! Aspoň, že ten vzorek je pro Sudety OK. Z říznutí mám samozřejmě obavu, jezdím spíš maratony typu KPŽ a tam je to v pohodě, ale Sudety neznám a je mi jasné, že šutrů a dalších nástrah je tam mnoho. Snad budu mít štěstí :-)

            0 0
    • snas89  

      Ahoj, připojím se s dotazem, jsem na tom stejně a letos taky poprvý.

      S kamarádem si uděláme výlet a jedem to projet.

      Mám dotaz na trať, gpx.

      Hledal jsem zde:

      http://redpointteam.cz/…at-a-profil/

      i např zde:

      http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?…

      ale čísla se neshodují.

      Máte prosím někdo někdoreálně projetou trať s gpx, kterou byste mohli poslat např. do vzkazu?

      Díky moc.

      0 0
    • Lachtis  

      Ahoj, tak do startu Sudet 2017 už moc nezbývá a tak bych rád otevřel toto téma…

      Letos to pojedu poprvé a kvůli práci budu muset vyrazit až v sobotu brzy ráno a chtěl bych se zkušených zeptat na pár dotazů. Pojedu autem a rád bych dorazil někdy kolem 6. hodiny ranní, v klidu někde zaparkoval, vyzvednul číslo a připravil se na start :-).

      Bohužel na redpoint stránkách není příliš mnoho informací a zajímalo by mě, zda není při příjezdu ráno problém s parkingem? Na nějakém videu ze soboty bylo vidět, že dost míst je již obsazených a některá byla zapáskována (vyhrazena…?). Prosím, máte i přímo tip, kam ideálně zaparkovat – třeba i odkaz na mapu? A jako druhé by mě zajímalo, kde se vyzvedávají čísla. Vím, že v kině, teda to píšou na stránkách redpoint, ale na mapách a na internetu, když zadám kino Teplice nad Metují, tak tam žádné není :-). Vím, že když tam přijedu, tak se mohu zeptat a davy mě i asi navedou, ale kdybych náhodou přijel pozdě, tak abych šel na jistotu a neztrácel čas…

      Jinak, co jsem koukal, tak předpověď zatím vypadá slibně, tak snad to klapne :-)

      0 0
      • vt  

        Kino je hned proti RedPointu.

        S parkovanim zalezi kdy prijedes … jednou jsem je tez rano a zastavil jsem proste dal od centra (dal tou Horni ulici) a dojel kolmo na start coz bylo v pohode.

        0 0
        • Lachtis  

          Ok díky za info k tomu kinu a i parkingu. Je mi jasné, že nebudu parkovat někde blízko centra, o to mi ani nejde, hlavně, že tam někde zaparkuji… Počítám, že bych dorazil kolem 6. hodiny ranní.

          0 0
          • Honzis  

            v 6 ráno to podle mě bude naprosto OK, nicméně jde jet za kino klidně dozadu nebo směrem na Adršpach

            0 0
      • JFtryall  

        Pocasi prave vypada dost spatne. Doufam, ze jeste poradne zacedi. :-)

        0 0
    • Honzis  

      Pokud by jel někdo z Prahy po Hradecké dálnici a nabral mě v Pečkách u exitu 35, tak přispěju na benzín. Nejradši bych jel v pátek, klidně i dopoledne, mám dovolenou. Ubyt jsem si zatím nezařizoval, přinejhorším spacák do školy.

      0 0
    • 01carbon  

      Nenaslo by se jedno sedadlo + misto pro kolo v nejakem dopravnim prostredku nejlepe v so rano z Prahy a vecer zpet?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.