Radon JEALOUS AL 8.0 2021 vs.Orbea Alma H30

13 nepřečtených
  • Abrandecky

    Dobrý den,

    Chtěl bych poprosit o radu při výběru kola.

    Výška 178 cm, rozkrok 85 cm, váha 73 kg, věk 44 let. Cena cca 27000 Kč (může být i méně). Velikost bych měl mít M až L.

    Najezdím tak 1000 – 1500 km za sezonu, ale pokud mě bude jízda na novém kole těšit, tak i více.

    Jezdím 50% polní cesty, 35% asfalt, 15% tvrdší terén. Po hard rajtování neprahnu, při náročnějším stoupání mi začínají bolet kolena. Proto nyní preferuji klidnější jízdu a pohodlnější posed.

    Rozhoduji se mezi:

    Radon JEALOUS AL 8.0 2021

    https://www.radon-bikes.de/…-al-80-2021/

    a

    Orbea Alma H30

    https://www.orbea.com/…cat/alma-h30

    Vzhledem k osazení je Radon lepší, bohužel není v ČR distribuce, zakoupení pouze on-line.

    Orbea má doživotní záruku na rám, v ČR je několik prodejců.

    Jde mi o to, jestli je rozdíl v osazení a pro moje účely minimální a nemá cenu to řešit anebo bude rozdíl poznat. Které kolo má lepší poměr cena – kvalita?

    Nechci kupovat zajíce v pytli a chtěl bych se na kole alespoň kousek projet. Ať už kvůli velikosti rámu nebo pocitu z jízdy. Bohužel u toho Radonu to nejde. A chci se zároveň zeptat, jestli někdo Radon JEALOUS AL 8.0 nemá, aby by mi k tomu řekl víc, popř. mi umožnil krátkou projížďku.

    Vycházím z projížďky Mongoose Tyax 2019 Pro, která se mi líbila, hlavně posedem. Byla to vel. L a řekl bych, že ta velikost byla možná už i na hraně.

    https://www.axit.cz/…tyax_29_pro/

    Děkuji za každou reakci.

    0 0
    • Abrandecky  

      Nikdo neporadí?

      0 0
    • Abrandecky  

      Díky. A ono nějaké existuje s lepší výbavou v této cenové relaci? Alespoň nějaký nástřel. Nepotřebuji Mercedes a moc se v tom nevyznám, proto jsem se ptal.

      0 0
    • arcco  

      no, po x-letech vybírám taky nové kolo v cenové relaci 30 – 35. Prvně byl favoritem sup 919, ale má brzdy s kterými nezastavíš a vidli,co nepruží. :)))

      Mám jiné priority pro výběr kola, jsem limitován cenou i nájezdem km. Mým favoritem je tohle , ale nejsou a budou až…

      Pro smetánku to bude low-cost, má pi..tou, vidli, brzdy, těžká kola a kdo ví co ještě :)

      0 0
      • scalar  

        To je v pořádku, tohle kolo marketingové oddělení zacílilo přesně na typ zákazníka, jako jsi Ty.

        0 0
    • adam320  

      Na nejaky extra reseni komponentu bych se s tim najezdem a pouzitim klidne vyprdnul. V ty cenovce proste to co se bude libit/sedet…kdyz by Te to nahodou nejak extra chytlo a zacal jsi dupat 3–5k za sezonu, tak se beztak rozhodnes za to utratit mnohem vic a tohle uz bude v tu chvili minulosti.

      Ale kdybych si mel vybrat tak Radon(z tech dvou)

      0 0
    • Abrandecky  

      A brali by jste kolo bez vyzkoušení? Ten Radon není kde vyzkoušet. Ani nevím, jestli bych měl mít velikost M nebo L. Jsem tak na pomezí. Co by jste vy vybrali za velikost?

      SUP 909 jsme měl také v hledáčku. Mluvil jsem s prodejcem, co prodává Sup 909 a Orbeu Alma H30 a doporučil mi právě Orbeu, že Sup má sportovnější posed, takže by se k mým preferencím přikláněl k Orbei.

      Na ostatní kola, zde uváděné, jsem se zde zběžně díval. Mknu, zda by nešly někde vyzkoušet.

      Díky

      0 0
      • AussigBiker  

        Ja mel od Radonu hlinnikovy HT a uplne v phode, kolo normalne v pohode fungovalo.

        Taky jsem se bal, ale je to jenom HT. Zas jestli si na pomezi velikosti, tak se vybira blbe. To je lepsi na neco nekde sendout.

        Fulla bych si asi chtel trochu vyzkouset.

        0 0
    • Gwaihir  

      Já mám trochu jiné kolo (viz profil), ale svým způsobem podobné. Celou dobu, co ho mám, špekuluju, jestli jsem si neměl pořídit lepší vidlici. Ale na kole s lepší vidlou jsem nejel dostatečně dlouho, tak nemůžu říct. Ale vrtá mi to hlavou :D

      Radonu se neboj, Orbea je také super značka. Každopádně budeš mít moderní rám, tak není problém cokoliv vylepšit (samozřejmě dráž než kdybys to měl na novém kole).

      Ale bral bych Radon už kvůli pohonu.

      0 0
    • Touš  

      Za mě Radon, dřív jsem ho jezdil (viz profil) a byl jsem maximálně spokojený.

      0 0
    • Abrandecky  

      Tak se mi podařilo si nějaká kola projet.

      Mongoose Tyax Pro 2019, vel. M

      Pro mě pohodlný posed, vidlice se mi vlastnostmi zamlouvá. Zamrzí jen, že vidlice nemá dálkové zamykání. Přehazovačka Sram NX by možná byla OK, ale vadí mi, že se nedá odřazovat ukazovákem. Nejde to vyměnit za nějakou jinou?

      Za cenu cca 22 tis. je to dobré.

      Orbea Alma H20 vel. M

      L bylo už velké, M akorát. Posed i s představcem nahoru nebyl pro mě úplně ono. Řidítka jsou pořád pro mě níž. Vidlice bez pevné osy taky zamrzí. Jinak Maxxis Ikon opravdu jedou

      Zkusil jsem i Meridu Big Nine 500, vel. L

      Pohodlný posed, akorát všechny ty komponenty jsou horší, než ostatní kola. Dvojpřevodník na moje účely neberu jako úplnou nevýhodu.

      Qayron RAM 1, vel. 19"

      Pro mě už velké. Potřeboval bych 17", ale zrovna nebylo a už není nikde. Trošku méně komfortní posed, ale to bych přisuzoval tou větší velikostí rámu, ale tohle by mi nevadilo. Jinak přehazovačka SLX je opravdu znát. Ta vidlice se mi zdála trošku tužší, ale to asi byla víc přifouklá.

      Rockrider 500XC

      Výbava super, ale taky mi nesedí ten posed. Je to něco jako u té Orbey

      Jsem nalomený na ten Mongoose, protože nicmoc asi nevymslím. Nebo počkám, třeba se do léta ještě něco objeví.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.