Názor na full Canyon Nerve Al 8.0 vs Radon Skeen 120 8.0

17 nepřečtených
  • RebelYell

    Zdravím bikeři. Chtěl bych znát váš názor na srovnání těchto dvou Fullů: Canyon Nerve Al 8.0 a Radon Skeen 120 8.0. Máte někdo zkušenost se Skeenem? Po slevě u Radonu výchazí vůči Nervu zajímavý cenový rozdíl. Ještě ankteta. Díky.

    Anketa: Do čeho byste šli z těch dvou?

    7x
    39%
    11x
    61%
    0 0
    • RebelYell  

      Nerve má na první pohled lepší brzdy (SLX vs Deore), lehčí a tužší kola? (DT1700 vs DT1900)…co kliky XT vs Race Face Aeffect?…popř­. další.

      0 0
    • nomecz  

      připlať si za skeen 9.0 :-) podle mě za ty peníze supr kolo, i ta 8.0 za 50 dobrej kauf

      0 0
      • RebelYell  

        Njn, tak 9.0 je dobře „nabušená“, ale když mě úplně neoslovila ta barva – leštěnka. Ta modrá v kombinaci s oranž se mi líbí mnohem víc…a vím, že barva…, ale…:)

        0 0
    • Corek  

      Co ten Skeen 8.0 koupils ho?

      Dost o něm přemýšlím.

      Canyon jsem už zavrhl, nelíbí se mi tolik a cenově taky nic moc.

      Ještě se mi líbí RM Instinct 950, ale to je taková slátanina komponent a dost drahá…

      0 0
      • RebelYell  

        Nakonec jsem sel vys a koupil Spectrala Al 7 2016 a jak jsem videl novou nabidku, udelal jsem dobre.

        0 0
        • Corek  

          To asi jo, 2017 stojí za…

          Takže to budu muset risknout bez referencí :D

          0 0
          • Corek  

            Objednáno, v akci to vyšlo bez dvou kč na 45000.

            0 0
            • RebelYell  

              Tak pak hod nejake fotky a komenty. Jsem zvedavy. Dik.

              0 0
              • Corek  

                Kolo přišlo do tří pracovních dní. Info a sledování zásilky bylo bez problémů.

                Bike byl zabalen v „obrovské krabici“. Moje staré kolo taky přišlo poštou, ale krabice byla poloviční, tu od Radonu jsem nemohl dát do auta (cca 130×200cm ).

                Důležitá poznámka je ohledně barvy. Kolo má v reálu jinou barvu než na obrázku. Je hodně tyrkysové.

                Ale I tato barva je moc pěkná, takže to neřeším. Rozdíl je způsoben fotkou, když kolo vyfotím, tak je víc do modra.

                Ohledně funkčnosti zatím nemůžu nic napsat, protože jsem namontoval řidítka a projel se pár metrů za barákem.

                Váhu jsem ještě taky neověřoval.

                0 0
                • jirka.maso  

                  Zdravím, tak přesně o tomhle modelu uvažuju taky. Takže až ho projedeš, více infa rozhodně potěší. :) Akorát by mě zajímalo, jakou máš velikost a kolik měříš, díky.

                  0 0
                • raw 4  

                  Vypadá pěkně tez o nem uvazuji..takže info se hodi..diky

                  0 0
                • jirka.maso  

                  S tou velikostí mám problém, jestli vzít 18" nebo 20". Mám 181cm, takže fakt nevím, asi jim pošlu moje míry, jestli doporučí správnou velikost oni. Ještě mám v oku Radon Skeen 100 29 8.0 … Je to už spíš chrtí full, ale to kolo je vážně dobrý. Asi už se budu muset rozhodnout, protože za chvíli budou pryč.

                  0 0
                  • yaris1  

                    Za ty peníze je ten Skeen luxusní. I ta váha se mi zdá super.

                    0 0
                • Corek  

                  Absolvoval jsem prvních pár km, ale jen polňačky a asfalt.

                  Spíš jsem si jen nastavoval posed a tlumení.

                  Je to na mě velká změna, takže si musím zvyknout. Řidítka jsou 740mm, sedí se na tom jinak, pro mě se zatím zdá, že vyhovuje. Nejsem moc nataženej, ale ani nesedím rovně jak prkno. Chtělo by to dát si aspoň 70km, aby se projevil možný nekomfort.

                  Uvidím co sedlo, zatím to šlo, ale jezdil jsem jen půl hodiny.

                  Pružení jsem moc nevyzkoušel, většinou jsem jel na medium a to i výjezd.

                  Kolo včetně pedálů (obyčejný kovový pedál) váží 13,3kg.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.